Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6. Ο ήχος του βίντεο είναι χάλια, αλλά όπως διάβασα παραπάνω πρέπει να είσαι "μάστορας" για να φτιαχτεί.

Έχω και άλλα προβλήματα που δε θυμάμαι τώρα, αλλά μάλλον σας κούρασα. Ελπίζω να βρώ κάποια λύση έστω σε κάποια. Ευχαριστώ

 

*#1546792*#

masterkey για internal 0000

 

modified| standard

 

MP3 LoudSPK

0 | 0

6 | 6

8 | 6

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

 

MP3 HeadPHN

 

0 | 0

6 | 6

4 | -2

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

 

MP4 LoudSPK

 

0 | -2

0 | 0

12 | 2

0 | 0

9 | 9

0 | -1

0 | -1

 

MP4 HeadPHN

 

-2 | -2

0 | 0

12 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

 

Thanx to VirusSnake για το original post

Για τα υπολοιπα ας απαντησει κανεις αλλος με μεγαλυτερη πειρα στο κινητο:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η σωστή στήλη ποιά είναι η δεξιά ή η αριστερή?

 

Η αριστερη στηλη εχει τις νεες τιμες που πρεπει να βαλουμε για πιο δυνατο ηχο :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί σε περίπτωση που συμβεί κάτι μπορείς να περάσεις την παλιά rom της Vodafone που κυκλοφορεί και να διεκδικήσεις την εγγύηση σου! :)

 

Αν θες την γνώμη μου το κινητό χωρίς μαγειρεμένη Rom είναι ΜΙΣΟ!!!

 

Πού ακριβώς βρίσκουμε την παλιά rom της Vodafone; Έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς βρίσκουμε την παλιά rom της Vodafone; Έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει κάπου.

 

καλημερα. http://b13e36fe.youfap.com/ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Συγγνωμη που μπαινω ετσι σφηνα στην κουβεντα σας αλλα θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καπου ενας πληρης οδηγος για το πως να φλασαρω τη ROM του HyperX, δηλαδη με ποιο προγραμμα γινεται και ποια βηματα ακολουθουνται γιατι ειμαι λιγο ασχετος με το αθλημα. Ευχαριστω... :happy:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Συγγνωμη που μπαινω ετσι σφηνα στην κουβεντα σας αλλα θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καπου ενας πληρης οδηγος για το πως να φλασαρω τη ROM του HyperX, δηλαδη με ποιο προγραμμα γινεται και ποια βηματα ακολουθουνται γιατι ειμαι λιγο ασχετος με το αθλημα. Ευχαριστω... :happy:

 

Ο φίλος Rezwalker από το BytheWay τα έχει μαζεμένα εδώ:

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=70774&postcount=36

 

Δεν το λες ακριβώς οδηγό αλλά είναι τα ακριβή βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις για να περάσεις rom του Hyperx από την ΗΧ1.5 και μετέπειτα!

 

Εφόσον δεν έχεις ξανά ασχοληθεί, ότι απορία έχεις εδώ είμαστε! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλα αρχηγε! Παντως ακομα και με τη μαμα ROM το κινητο ειναι πολυ γρηγορο, καμμια σχεση με το ελεηνο Ν97. Αν τα βρω καπου σκουρα, θα ξαναποσταρω!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η καινούργια rom 1.7, αλλά έχω πρόβλημα με την αναγνώριση του φακέλου για τα αρχεία ήχου. Ενώ τα έχω στην κάρτα (F:\) σε φάκελο με το όνομα Music, δεν αναγνωρίζει όλους τους φακέλους με τα mp3 που έχω μέσα στον φάκελο Music.

Στην προηγούμενη rom αναγνώριζε τον κάθε φάκελο που υπήρχε μέσα στον φάκελο Sounds/Digital.

Με αυτή την rom, τι παίζει, ξέρει κανείς;

Υπόψη, ότι τα αρχεία μου θέλω να τα έχω στην κάρτα μου (F:\) και όχι στο Ε:\

Link to comment
Share on other sites

*#1546792*#

masterkey για internal 0000

 

modified| standard

 

MP3 LoudSPK

0 | 0

6 | 6

8 | 6

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

 

MP3 HeadPHN

 

0 | 0

6 | 6

4 | -2

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

 

MP4 LoudSPK

 

0 | -2

0 | 0

12 | 2

0 | 0

9 | 9

0 | -1

0 | -1

 

MP4 HeadPHN

 

-2 | -2

0 | 0

12 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

0 | 0

 

Thanx to VirusSnake για το original post

Για τα υπολοιπα ας απαντησει κανεις αλλος με μεγαλυτερη πειρα στο κινητο:p

 

Παιδιά, στην καινούργια ρομ του hyperX την 1.7, σ'αυτές τις ρυθμίσεις απο αριστερά έχει άλλες τιμές. Μήπως, λέω εγώ τώρα, δεν χρειάζεται να πειράξουμε κάτι ??? Μήπως τις έχει πειράξει κατάλληλα ο HyperX για το 5.1 στο media player ???

Σκεφτείτε το λίγο ???

Κανονικά θα'πρεπε να'χουμε τις τιμές απο αριστερά να προυπάρχουν ήδη . . .

Οταν όμως αυτές είναι ήδη πειραγμένες ??????

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην καινούργια ρομ του hyperX την 1.7, σ'αυτές τις ρυθμίσεις απο αριστερά έχει άλλες τιμές. Μήπως, λέω εγώ τώρα, δεν χρειάζεται να πειράξουμε κάτι ??? Μήπως τις έχει πειράξει κατάλληλα ο HyperX για το 5.1 στο media player ???

Σκεφτείτε το λίγο ???

Κανονικά θα'πρεπε να'χουμε τις τιμές απο αριστερά να προυπάρχουν ήδη . . .

Οταν όμως αυτές είναι ήδη πειραγμένες ??????

Ευχαριστω !

 

Το θεμα ειναι οτι με τις αλλαγες, (ειδικα στα βιντεο) δινει μια αλλη αισθηση διοτι ακουγεται ο ηχος σαφως πιο δυνατα, ενω με τις στανταρ ρυθμισεις καπως χαμηλα ακομα και αν ειναι στο τερμα η φωνη.

Για τον 5.1 ηχο δεν νομιζω να πειραξε τιποτα απολυτως ο Hyperx, ειναι μια προσθηκη που εκανε η επισημη Samsung (η ενεργοποιηση 5.1 ηχου και χωρις ακουστικα) στο πιο τελευταιο της firmware (Σεπ'09 αν θυμαμαι καλα) και προφανως το εβαλε μεσα στην κατσαρολα του μαγειρειου του και απλα το ενσωματωσε :p

Παντως δεν εχει κανενα ιδιαιτερο ρισκο να αλλαξει κανεις τις ρυθμισεις..απλα αν δεν μεινει ευχαριστημενος ξανα βαζει τις στανταρ..:)

 

Btw, εχουμε update στην εκδοση 1.71 αλλα μονο στα αγγλικα αυτη τη φορα με το παρακατω changelog:

 

UPDATE 12.12.2009:

 

* - replaced old (faulty) theme with better one (thanks to gNokia)

- NBL2 updated (The nbl2.bin file is for CPU clock, but can´t say if it´s better or not)

- changed synch video-values (tested on 720p seems better for me)

- FM radio Grafik-glitches fixed

- Video-decoding files updated

- Rompatcher autostart Now working

- TTpod app now working (no component is build in error)

- Updated BOOTLOADER (from K4) as documented it seems that it “could” increase performance “Nov 6th”

- write-caching on drive e:\ f:\ disabled again (that causes probably the most dropped frames in video-record)

- Open4all (red-cross in rompatcher) is integrated IN the rom, so no need to enable in rompatcher !

- Animation_plus+frontrouter NOW working

- no Modem update (some people have problems flashing modem part)

- Fixed Fullpage/Nav-bar bug in Italian language (now working but english due to missing language files)

- Fullpage/Navbar, left Button is now linked to My_Media app. (unfortunately it´s not possible atm. to link this button to “tel-keypad”

* restored some values that causes most of the reloop Booting sequences

* Original Compass-app restored

 

EDIT: Μη βαλετε την 1.75, βρεθηκαν καποια σημαντικα bugs, συντομα ερχεται νεοτερο firmware..

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα Mirror 1 και Mirror 2 τι σημαίνουν ρε παιδιά;

 

Α! Μάλλον κατάλαβα...δυνατότητα να φορτώσεις το firmware και από αλλού;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η καινούργια rom 1.7, αλλά έχω πρόβλημα με την αναγνώριση του φακέλου για τα αρχεία ήχου. Ενώ τα έχω στην κάρτα (F:\) σε φάκελο με το όνομα Music, δεν αναγνωρίζει όλους τους φακέλους με τα mp3 που έχω μέσα στον φάκελο Music.

Στην προηγούμενη rom αναγνώριζε τον κάθε φάκελο που υπήρχε μέσα στον φάκελο Sounds/Digital.

Με αυτή την rom, τι παίζει, ξέρει κανείς;

Υπόψη, ότι τα αρχεία μου θέλω να τα έχω στην κάρτα μου (F:\) και όχι στο Ε:\

 

Σε εμένα έχει γίνει το εξής κουφό...Τα πέρασα μέσα στην Ε στον φάκελλο Music αλλά δεν μπορούσε να τα διαβάσει...τα ξαναπήγα από τον Music στους Ψηφιακούς ήχους της Ε , άφησα ΑΔΕΙΟ τον Music..και...δούλεψε..κάνε αν θες μια προσπάθεια μήπως το αυτό το κουφό πιάνει και στην F...αλλά δοκίμασε πριν με τα τραγούδια στον Music και χωρίς να τα έχεις περάσει ακόμα στους Ψηφιακούς ήχους να τα διαβάσει από την Έκθεση...μόλις τα διαβάσει και δεις ότι δεν παίζουν τότε κάνε την μεταφορά...

Έχω περασμένη την Κ4 1.71...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον για όσους έχουν περάσει την 1.71 το handwriting εξακολουθεί να έχει πρόβλημα..αν κατά λάθος το επιλέξετε (εγώ την πάτησα..:() μην ξαναφλασάρετε απλά κάντε τις Εργοστασιακές Ρυθμίσεις και το γράψιμο με τους 2 άλλους τρόπους θα επανέρθει...

Οι Εφαρμογές σας δεν χάνονται αλλά καλού κακού κάντε πριν backup

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

@ Ulysse και γραφει αν δεν κανω λαθος οτι αλλη Ελληνικη δεν θα βγαλει?

λες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

@ Ulysse και γραφει αν δεν κανω λαθος οτι αλλη Ελληνικη δεν θα βγαλει?

λες?

 

Ναι εχει ηδη ανακοινωσει οτι μελλοντικα θα βγαζει μονο σε 5 γλωσσες τα firmwares

(EN-ES-DE-FR-IT) δυστηχως η τελευταια Ελληνικη που ειδαμε ειναι η 1.71

και το κανει αυτο λεει γιατι το καθε firmware της καθε εκδοσης εχει τα δικα του bugs και δεν μπορει να το ελεγξει ευκολα..

Το καλο ειναι οτι θα υπαρχει παντα multi πληκτρολογιο, δηλαδη δυνατοτητα να στελνουμε sms στα Ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει ηδη ανακοινωσει οτι μελλοντικα θα βγαζει μονο σε 5 γλωσσες τα firmwares

(EN-ES-DE-FR-IT) δυστηχως η τελευταια Ελληνικη που ειδαμε ειναι η 1.71

και το κανει αυτο λεει γιατι το καθε firmware της καθε εκδοσης εχει τα δικα του bugs και δεν μπορει να το ελεγξει ευκολα..

Το καλο ειναι οτι θα υπαρχει παντα multi πληκτρολογιο, δηλαδη δυνατοτητα να στελνουμε sms στα Ελληνικα.

thanks

ok αρα καλα καταλαβα λοιπον...παντως μπορουμε να εχουμε αγγλικο μενου και να διαβαζουμε-γραφουμε Ελληνικα σωστα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

thanks

ok αρα καλα καταλαβα λοιπον...παντως μπορουμε να εχουμε αγγλικο μενου και να διαβαζουμε-γραφουμε Ελληνικα σωστα?

 

Ακριβως :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν και το θέμα μετράει... τόμους κι είχε γίνει μια αναφορά για θήκες και προστασία οθόνης θα ήθελα λίγη βοήθεια στην επιλογή.

Έχω δει Προστατευτική Μεμβράνη Nortonline Screen Protector (είναι 5 τεμάχια-24μηνη εγγύηση) VS screen protector x2(είναι 2 τεμάχια-άγνωστη εγγύηση).

 

Συνδυαστικά: Θήκη Σιλικόνης Hydrosilicrilic(η οποία δείχνει διάφανη) VS Θήκη Nortonline Silicon(η οποία όμως δε με έχει πολυενθουσιάσει επειδή μάλλον θα δείχνει άσχημα το "πλαστικό" μαύρο συγκριτικά με το γυαλιστερό μαύρο που έχει κανονικά το κινητό).

 

Πέραν του συνδυασμού μιας από αυτές τις θήκες(ή κάποιας άλλης που θα προτείνετε) με κάποιο προστατευτικό οθόνης, ως άλλη επιλογή είναι το ZAGG's invisibleSHIELD full body από το εξωτερικό. Ωστόσο, επειδή βλέπω πως μοιάζει με το προστατευτικό που είχε το κινητό όταν ήταν μες στο κουτί(και το οποίο κουτσά-στραβά ακόμη έχω πάνω στο κινητό), αναρωτιέμαι... δε θα ξεκολλάνε οι άκρες του όταν θα μπαίνει σε τσέπες, οπότε να τσακίζει και να διπλώνει αφήνοντας απροστάτευτο το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

ZAGG's invisibleSHIELD full body

 

αυτή φοράω στο κινητό μου εδώ και κάνα 4μηνο και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Είναι πολύ λεπτή μεμβράνη και κολλάει πολύ καλά/ δεν έχει ξεκολλήσει πουθενά μετά από σκληρή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Αν και το θέμα μετράει... τόμους κι είχε γίνει μια αναφορά για θήκες και προστασία οθόνης θα ήθελα λίγη βοήθεια στην επιλογή.

Έχω δει Προστατευτική Μεμβράνη Nortonline Screen Protector (είναι 5 τεμάχια-24μηνη εγγύηση) VS screen protector x2(είναι 2 τεμάχια-άγνωστη εγγύηση).

 

Συνδυαστικά: Θήκη Σιλικόνης Hydrosilicrilic(η οποία δείχνει διάφανη) VS Θήκη Nortonline Silicon(η οποία όμως δε με έχει πολυενθουσιάσει επειδή μάλλον θα δείχνει άσχημα το "πλαστικό" μαύρο συγκριτικά με το γυαλιστερό μαύρο που έχει κανονικά το κινητό).

 

Πέραν του συνδυασμού μιας από αυτές τις θήκες(ή κάποιας άλλης που θα προτείνετε) με κάποιο προστατευτικό οθόνης, ως άλλη επιλογή είναι το ZAGG's invisibleSHIELD full body από το εξωτερικό. Ωστόσο, επειδή βλέπω πως μοιάζει με το προστατευτικό που είχε το κινητό όταν ήταν μες στο κουτί(και το οποίο κουτσά-στραβά ακόμη έχω πάνω στο κινητό), αναρωτιέμαι... δε θα ξεκολλάνε οι άκρες του όταν θα μπαίνει σε τσέπες, οπότε να τσακίζει και να διπλώνει αφήνοντας απροστάτευτο το κινητό;

 

Μη βάζεις απολύτως τίποτα. Το έχω 5 μήνες χωρίς να το προσέχω και στην οθόνη δεν υπάρχει ούτε μία γρατσουνιά! Η οθόνη έχει by default δική της προστασία. Νιώσε την αίσθηση που σου δίνει η ποιότητα κατασκευής του χωρίς προφυλακτικά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι δυσαρεστημένοι (σαν και εμένα) μπορούν να υπογράψουν το ακόλουθο petition:

For Samsung to live up to its promise to maintain, improve and fix problems with the Samsung i8910/Omnia HD. We paid a lot for this device and we expect as much back. If not with Android, at least to fix the firmware/software problems so we get what we put down our hard earned money for.

http://www.petitiononline.com/fixi8910/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Μη βάζεις απολύτως τίποτα. Το έχω 5 μήνες χωρίς να το προσέχω και στην οθόνη δεν υπάρχει ούτε μία γρατσουνιά! Η οθόνη έχει by default δική της προστασία. Νιώσε την αίσθηση που σου δίνει η ποιότητα κατασκευής του χωρίς προφυλακτικά! ;)

 

Το θέμα μου δεν είναι μονάχα οι γρατζουνιές αλλά και οι άπειρες δαχτυλιές που θα μένουν πάνω στο γυαλιστερό κινητό...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου δεν είναι μονάχα οι γρατζουνιές αλλά και οι άπειρες δαχτυλιές που θα μένουν πάνω στο γυαλιστερό κινητό...:ninja:

 

Πλύντο με χαρτί κουζίνας νοτισμένο με νερό και θα είναι σαν καινούριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως, δεν τα χρειάζεται τα διάφορα προφυλακτικά...μέσα :p

Έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής.Απ'τον Ιούλιο και δεν υπάρχει η παραμικρή γρατσουνιά,ούτε στην οθόνη ούτε στο σώμα του τηλεφώνου.

Απλά,μπιχλιάζει η οθόνη απ'τα δάχτυλα,αυτό είναι όλο! :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...