Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,εχω παραγγείλει το omnia HD μου με την αγγλική rom.Για να μπορώ να γράφω μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο που μπορώ να εγκαταστήσω ή θα πρέπει να βάλω τη ROM της vodaphone??Ας απαντήσει όποιος γνωρίζει,ευχαριστώ...

 

Θα πρέπει να βάλεις την ρομ της vodafone...η μπορείς να κάνεις ένα κολπάκι με την ρομ hong kong g3 που είναι πολύ ποιο καινούργια άλλα έχει μερικά προβλήματα το κινητό με αυτό το τρικ...για πληροφορίες δες 2-3 σελίδες ποιο πίσω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Όταν μπαίνω στο internet το έχω ρυθμίσει να με ρωτάει τι να χρησιμοποιήσει. 1. Ασύρματο δίκτυο 2. Vodafone internet 3. Wap. Ποια είναι ακριβώς η διαφορά ανάμεσα στο 2 και το 3;

 

Και κάτι ακόμη. Έχω βάλει επιπρόσθετο πάγιο 3,5 € το μήνα για να έχω απεριόριστη πρόσβαση στο Vodafone live και 30 Mb ιντερνετ. Αυτά τα 30 Mb αφορούν το 2, το 3 ή και τα δύο μαζί;

 

Παιδιά, ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Απαντήστε μου σας παρακαλώ σε αυτό όποιος ξέρει... :worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Επίλεξε το Διαδίκτυο(Ίντερνετ).Η διαφορά τους είναι ότι το wap επειδή είναι wap περνάει την κίνηση από διακομιστη proxy.Ο δωρεάν όγκος δεδομένων οποιουδήποτε προγράμματος ισχύει και με τα 2 προφίλ ρυθμίσεων(MONO ΣTHN Vodafone)
Link to comment
Share on other sites

Επίλεξε το Διαδίκτυο(Ίντερνετ).Η διαφορά τους είναι ότι το wap επειδή είναι wap περνάει την κίνηση από διακομιστη proxy.Ο δωρεάν όγκος δεδομένων οποιουδήποτε προγράμματος ισχύει και με τα 2 προφίλ ρυθμίσεων(MONO ΣTHN Vodafone)

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

εγω που θελω να το παρv με επιδοτηση μεσω της κοσμοτε τι μπορω να κανω ρε παιδια..?? θα το παρει και ο γερμανοσ ή μονο η βονταφον??

 

Το τηλέφωνο το φέρνει μόνο η VODAFONE και από εκεί "ψωνίζει" και το ΠΛΑΙΣΙΟ. Παρόλα αυτά όπως μου είπαν από το ΠΛΑΙΣΙΟ επειδή συνεργάζεται και με την COSMOTE μπορείτε να κάνετε χρήση της επιδότησης σας από την COSMOTE και να το πάρετε κανονικά. Κάντε μια βόλτα και ρωτήστε.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να μπω στη σελίδα Vodafone live, πρέπει να χρησιμοποιώ το WAP. Με το internet δεν μπαίνει. Αλλά κι όταν μπαίνει στη σελίδα του Vodafone live μέσω WAP δεν βγάζει τα εικονίδια και τις φωτό. Αυτό μάλλον γίνεται γιατί η συσκευή δεν είναι Vodafone live.

Μπορούμε με κάποια ρύθμιση να βλέπουμε κανονικά τη σελίδα Vodafone live με τα εικονίδια;

 

Και κάτι ακόμη. Υπάρχει στον browser κάποιος μετρητής για τον όγκο δεδομένων που έχουμε κατεβάσει μέσω internet;

Link to comment
Share on other sites

Για το live! είναι όπως τα λες,μιας και δεν είναι παραμετροποιημένο το τηλέφωνο ως live! συσκευή και συνεπώς δεν εμφανίζει το εν λογω portal.

 

Μετρητής δεδομένων υπάρχει στο Μητρώο.

Link to comment
Share on other sites

Για το live! είναι όπως τα λες,μιας και δεν είναι παραμετροποιημένο το τηλέφωνο ως live! συσκευή και συνεπώς δεν εμφανίζει το εν λογω portal.

 

Μετρητής δεδομένων υπάρχει στο Μητρώο.

 

Και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για αυτό; Για τη σωστή εμφάνιση της σελίδας εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τα βίντεο HD που τραβήξαμε στη TV μέσω ποιας διαδικασίας είναι εφικτό (ειδικό καλώδιο, ασύρματα κ.λ.π).
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

πολυ φασαρια για το τιποτα ειναι αυτο το τηλεφωνο εκτος απο μια ικανοποιητικη καμερα κ εκει βεβαια κρινεται σαν καμερα κινητου με αλλα κινητα τι ειναι αυτο που σας ενθουσιασε τοσο για να διατιθεστε να σπρωξετε τοσο χρημα? για το φλας ξενον μηπως? για το ηχειο του μηπως? (αισχος) . ειναι μια μετρια συσκεη οπως οι περισσοτερες, λιγο απ ολα δηλαδη κ τιποτα σε πραγματικα ικανοποιητικο επιπεδο αλλα ακομα κ σαν τηλεφωνικη συσκεη δεν κανει τι δουλεια του ρε ημαρτον(μετριος πομποδεκτης). εχω το HTCtouchHD και σημερα πηγα στο πλαισιο να το περιεργαστω μιας κ ημουν σχεδον σιγουρος οτι θα ειναι το επομενο μου τηλεφωνο, απογοητευτικα ειληκρινα. εσεις ολοι πως που βλεπεται κατι αξιολογο σ αυτη τη συσκευη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο πομποδέκτης του είναι όντως μέτριος,όπως στα περισσότερα Samsung άλλωστε.Αλλά τα ηχεία του είναι πραγματικά πολύ δυνατά.Δε μας λες με τι μουσική τα δοκίμασες,πάντως είναι πολύ δυνατά!

 

Όσον αφορά την κάμερα,όντως το βράδυ είναι χάλι μαύρο,όμως την ημέρα οι φωτογραφίες είναι απίστευτα καθαρές και ευκρινείς και με πολύ υψηλή λεπτομέρεια.Το βίντεο επίσης(με εξαίρεση τον ήχο προς το παρόν)είναι εκπληκτικής ποιότητας.

 

Τώρα για το θέμα του λειτουργικού είναι τι προτιμάει να κάνει ο καθένας με το κινητό του.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευώ πως εδώ κάνεις λάθος.. Δηλαδή ποιό σημείο στο κινητό δεν σου άρεσει ? Ο επεξεργάστης του ? Η γρήγορη, ανταποκριτική μεγάλης ανάλυσης οθόνη ? Το στοιχείο HD σε αναπαραγωγή και λήψη? Πραγματικά πιστεύω πως κάνεις λάθος και αδικείς μια απ'τις καλύτερες συσκευές της αγοράς αυτή την στιγμή..
Vi veri veniversum vivus vici
Link to comment
Share on other sites

απο μεγαλες οθονες εχουμε χορτασει απο καμερες της προκοπης οχι! ειπαμε για κινητου καμερα ειναι ικανοποιητικη ακομα κ χωρις ξενον. το ηχειο το δοκιμασα με τρια mp3 που ειχε προεγκατεστημενα κ ο ηχος δεν ηταν καθαρος ουτε κ δυνατος.

τι να πω ισως ειχα ακουσει κ ειχα διαβασει τοσα καλα σχολια κ εδω αλλα κ αλλου που να ειχα θεοποιησει αυτο το τηλεφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ φασαρια για το τιποτα ειναι αυτο το τηλεφωνο εκτος απο μια ικανοποιητικη καμερα κ εκει βεβαια κρινεται σαν καμερα κινητου με αλλα κινητα τι ειναι αυτο που σας ενθουσιασε τοσο για να διατιθεστε να σπρωξετε τοσο χρημα? για το φλας ξενον μηπως? για το ηχειο του μηπως? (αισχος) . ειναι μια μετρια συσκεη οπως οι περισσοτερες, λιγο απ ολα δηλαδη κ τιποτα σε πραγματικα ικανοποιητικο επιπεδο αλλα ακομα κ σαν τηλεφωνικη συσκεη δεν κανει τι δουλεια του ρε ημαρτον(μετριος πομποδεκτης). εχω το HTCtouchHD και σημερα πηγα στο πλαισιο να το περιεργαστω μιας κ ημουν σχεδον σιγουρος οτι θα ειναι το επομενο μου τηλεφωνο, απογοητευτικα ειληκρινα. εσεις ολοι πως που βλεπεται κατι αξιολογο σ αυτη τη συσκευη?

 

Έτσι είναι φίλε, όπως τα λες. Το κινητό δεν αξίζει μία. Αφού όλοι όσοι το αγοράσαμε σκοπεύουμε να το "σκοτώσουμε", να κλείσουμε δια παντός αυτό το φόρουμ και να αγοράσουμε το HTCtouchHD που έχεις εσύ.

Εντάξει; Άκουσες αυτό που ήθελες να ακούσεις;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επαιζα με το route 66 και μπηκα στο shop που λει και κατεβασα τους ελληνικους χαρτες...μετα οταν πηγα να κανω navigation μου ζητησε παλι να κατεβασει καποι αρχειο στο οποιο ομως ζηταγε συνδρομη για να κατεβει...

anyway λεω σιγα μην τους πληρωσω κιολας, αφου εχω το προγραμμα που εδινε η συσκευη μαζι.

το προβλημα ειναι τωρα οτι δεν ξερω που κατεβασε τους χαρτες για να τους σβησω μιας και δεν τους χρειαζομαι για να μην τρωνε και χωρο...εχετε καμια ιδεα που κατεβαζει τους χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

απο μεγαλες οθονες εχουμε χορτασει απο καμερες της προκοπης οχι! ειπαμε για κινητου καμερα ειναι ικανοποιητικη ακομα κ χωρις ξενον. το ηχειο το δοκιμασα με τρια mp3 που ειχε προεγκατεστημενα κ ο ηχος δεν ηταν καθαρος ουτε κ δυνατος.

τι να πω ισως ειχα ακουσει κ ειχα διαβασει τοσα καλα σχολια κ εδω αλλα κ αλλου που να ειχα θεοποιησει αυτο το τηλεφωνο.

 

Άκουσες τα προεγκατεστημενα mp3 κ έκρινες τον ήχο? τελείως γελοίο κριτήριο...τα ηχεία του είναι εξαιρετικά κατ εμε! βάλε τραγούδια δικά σου κ τότε 8α κρίνεις τον ήχο! κ η κάμερα του αυτή την στιγμή είναι η καλύτερη που υπάρχει σε κινητό έστω κ χωρίς xenon flash! για να μην πω για την amoled οθόνη όπου δεν συγκρίνετε με της tft

Link to comment
Share on other sites

πολυ φασαρια για το τιποτα ειναι αυτο το τηλεφωνο εκτος απο μια ικανοποιητικη καμερα κ εκει βεβαια κρινεται σαν καμερα κινητου με αλλα κινητα τι ειναι αυτο που σας ενθουσιασε τοσο για να διατιθεστε να σπρωξετε τοσο χρημα? για το φλας ξενον μηπως? για το ηχειο του μηπως? (αισχος) . ειναι μια μετρια συσκεη οπως οι περισσοτερες, λιγο απ ολα δηλαδη κ τιποτα σε πραγματικα ικανοποιητικο επιπεδο αλλα ακομα κ σαν τηλεφωνικη συσκεη δεν κανει τι δουλεια του ρε ημαρτον(μετριος πομποδεκτης). εχω το HTCtouchHD και σημερα πηγα στο πλαισιο να το περιεργαστω μιας κ ημουν σχεδον σιγουρος οτι θα ειναι το επομενο μου τηλεφωνο, απογοητευτικα ειληκρινα. εσεις ολοι πως που βλεπεται κατι αξιολογο σ αυτη τη συσκευη?

 

1. Πομποδεκτης & ηχος απο ακουστικα : check (αν και προς το παρων το σημα δεν με προδωσε ουτε μια στιγμη καπου)

2. camera & video & οθονη & εξωτερικα ηχεια : μαλλον αλλη συσκευη εβλεπες..

 

Βρες μου ενα κινητο με σταθερο λειτουργικο με την cpu και το 3d accelerator της power vr που να εχει ΚΑΙ AMOLED capacitive touchscreen 3.7'' KAI τετοια multimedia χαρακτηριστικα ΚΑΙ τετοια εξωτερικα ηχεια ΚΑΙ integrated player με τετοια υποστηριξη codecs ΚΑΙ τετοια μπαταρια και ελα να τα ξαναπουμε..(Αν βρεις χρονο αναμεσα στο χρονο που καταναλωνεις για να αλλαξεις τοσες ρομ στο πολυ και ποιοτικης κατασκευης touchHD σου).

Η συσκευη αν δεν θα δειξει τα δοντια της απο πλευρας δυνατοτητων θα εχει να κανει με τους devs και με τπτ αλλο..

 

Aν δεν σου αρεσει η συσκευη φιλε μου κανε μας την χαρη και μην σπαμμαρεις.. Οκ ειπες την αποψη σου δεκτη εγινε αντιλογος, ο καθεις εχει τις αποψεις του κτλ κτλ..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επαιζα με το route 66 και μπηκα στο shop που λει και κατεβασα τους ελληνικους χαρτες...μετα οταν πηγα να κανω navigation μου ζητησε παλι να κατεβασει καποι αρχειο στο οποιο ομως ζηταγε συνδρομη για να κατεβει...

anyway λεω σιγα μην τους πληρωσω κιολας, αφου εχω το προγραμμα που εδινε η συσκευη μαζι.

το προβλημα ειναι τωρα οτι δεν ξερω που κατεβασε τους χαρτες για να τους σβησω μιας και δεν τους χρειαζομαι για να μην τρωνε και χωρο...εχετε καμια ιδεα που κατεβαζει τους χαρτες?

104 MB είναι στην μαζική μνήμη(ο ελληνικός χάρτης) σιγά το πράμα δηλαδή,θα σου πρότεινα να το αφήσεις γιατί και ενημερωμένος είναι και έχει και πολλά ΡΟΙ που θα μπορούσες να τα χρησιμοποιήσεις για αναζητήσεις(καταστημάτων κλπ.),για πλοήγηση έχει ήδη το NDrive κ.α.;)

Link to comment
Share on other sites

απο μεγαλες οθονες εχουμε χορτασει απο καμερες της προκοπης οχι! ειπαμε για κινητου καμερα ειναι ικανοποιητικη ακομα κ χωρις ξενον. το ηχειο το δοκιμασα με τρια mp3 που ειχε προεγκατεστημενα κ ο ηχος δεν ηταν καθαρος ουτε κ δυνατος.

τι να πω ισως ειχα ακουσει κ ειχα διαβασει τοσα καλα σχολια κ εδω αλλα κ αλλου που να ειχα θεοποιησει αυτο το τηλεφωνο.

Κι εμένα θα μου άρεσε να υπήρχε xenon flash. Το περίεργο είναι πως όταν το είχα πιάσει σε λειτουργία στο πλαίσιο μου θύμισε ως σχήμα το Motorola razr(αν θυμάμαι καλά τον τίτλο, όταν είναι διπλωμένο) και η οθόνη μου φάνηκε μικρή. Ωστόσο, πρόσφατα είδα ομοίωμα στη vodafone κι ήταν πραγματικά wow! Μεγάλου μεγέθους όπως πρέπει και το περίμενα. :D

 

Άκουσες τα προεγκατεστημενα mp3 κ έκρινες τον ήχο? τελείως γελοίο κριτήριο...τα ηχεία του είναι εξαιρετικά κατ εμε! βάλε τραγούδια δικά σου κ τότε 8α κρίνεις τον ήχο!

Πάντως δεν είναι λίγο περίεργο που πρέπει να βάλεις δικά σου αρχεία για να δεις πραγματικά πως είναι ο ήχος; :p Αντίθετα, βλέπεις μια χαρά τις δυνατότητες της οθόνης παρακολουθώντας τα βίντεο που είναι ήδη περασμένα (το trailer που δείχνει μέσα σε μια όπερα, το βίντεο με το ελικόπτερο). :cool:

 

Aν δεν σου αρεσει η συσκευη φιλε μου κανε μας την χαρη και μην σπαμμαρεις.. Οκ ειπες την αποψη σου δεκτη εγινε αντιλογος, ο καθεις εχει τις αποψεις του κτλ κτλ..

Καλό είναι να ακούγονται οι γνώμες όλων, θετικές και αρνητικές, κατόχων και απλών δοκιμαστών, αρκεί, βέβαια, να είναι όσο το δυνατόν πιο τεκμηριωμένες.:respect: Κατ' αντιστοιχία, ένα μήνυμα που απλά θα λέει "Καλά, το κινητό τα σπάει" δεν προσφέρει ουσιώδεις πληροφορίες σ' εμάς που ενδιαφερόμαστε να το αγοράσουμε.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι λίγο περίεργο που πρέπει να βάλεις δικά σου αρχεία για να δεις πραγματικά πως είναι ο ήχος; :p Αντίθετα, βλέπεις μια χαρά τις δυνατότητες της οθόνης παρακολουθώντας τα βίντεο που είναι ήδη περασμένα (το trailer που δείχνει μέσα σε μια όπερα, το βίντεο με το ελικόπτερο). :cool:

 

E δεν νομίζω ότι μπορεις να κρίνεις τα ηχεία ακούγοντας το samsung tune, το clasic bell η το cloudy tone mp3 γιατί κάτι τέτοια έχει προεγκατεστημενα μέσα το κινητό...ας είμαστε λίγο σοβαροί

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να ακούγονται οι γνώμες όλων, θετικές και αρνητικές, κατόχων και απλών δοκιμαστών, αρκεί, βέβαια, να είναι όσο το δυνατόν πιο τεκμηριωμένες.:respect: Κατ' αντιστοιχία, ένα μήνυμα που απλά θα λέει "Καλά, το κινητό τα σπάει" δεν προσφέρει ουσιώδεις πληροφορίες σ' εμάς που ενδιαφερόμαστε να το αγοράσουμε.:wink:

 

Δεν διαφωνω καθολου με αυτο που λες και οντως ημουν λιγο αποτομος συμφωνω.. Αντιθετως μαλιστα αυτος ειναι και ο σκοπος του φορουμ.. Να ακουγονται οι γνωμες.. Απλα μου φανηκε λιγο bashing το post χωρις μαλιστα να υπαρχει και ουσιαστικη χρηση του κινητου απο τον εν λογω χρηστη..

Ειδικα για τον ηχο απο τα ηχεια αρκει το video με το ελικοπτερο για να καταλαβεις τι εστι εικονα και ηχος στο κινητο αυτο..

Link to comment
Share on other sites

2 stereo ηχεία με τον πιο δυνατό και καθαρό ήχο από οποιοδήποτε κινητό που κυκλοφορεί. Πάρα πολύ καλή κάμερα τελεία την ημέρα και καλή το βραδύ και ο λόγος ενός παρα πολύ δυνατού led αντί ενός xenon είναι ότι μπορείς να τράβας HD video και το βράδυ!!! Μακραν η καλύτερη οθόνη….

 

Για ακόμη μια φορά με λύπη μου νοιώθω την άσχημη συμπεριφορά καποιου άτομου(ζήλεια!!!) είναι κάτι πολύ άσχημο μου με κάνει κάθε φορά να ανακατεύομαι λυπάμαι πολύ!

 

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ αντί για Omnia HD μπερδεύτηκες και πηρές Htc HD δεν πειράζει άνθρωποι είμαστε και λάθει κάνουμε! Γιατί μονό έτσι μπορώ να εξηγήσω όλα ατά που λες γιατί το htc HD δεν έχει καν LED δεν έχει καν 2 stereo ηχεία και είναι και πιο ακριβό από το Omnia HD και παρά πολλά αλλά…..ΑΑΑ έχει κάτι έχει την χειρότερη 5 Mpixel κάμερα που υπάρχει…

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούριος κάτοχος του "κινητού" και έχω καταενθουσιαστεί!!! :D

Έχω μία απορία όμως. Ψάχνω να βρω flash player για τον browser που έχει και δεν βρίσκω. Γνωρίζει κανένας από που μπορώ να κατεβάσω??? Σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούριος κάτοχος του "κινητού" και έχω καταενθουσιαστεί!!! :D

Έχω μία απορία όμως. Ψάχνω να βρω flash player για τον browser που έχει και δεν βρίσκω. Γνωρίζει κανένας από που μπορώ να κατεβάσω??? Σας ευχαριστώ...

 

Καλορίζικο! Έχει ενσωματωμένο flash player o browser, παρόλο αυτά σε sites που είναι αποκλειστικά σε flash μορφή δεν μπαίνει σε όλα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...