Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αυτο ακριβως.....να κανω μια ερωτηση τωρα....Ισως να ειμαι σε λαθος τοπικ αλλα εχω το spb mobile shell 3.5 στο 8910 και εχω το εξης προβλημα....οταν αλλαζω φοντο καποιο μεροσ της οθονης μενει πρασινο ενω δειχνει κανονικα τα widgets .....γιατι???????

 

κι εγω εβαλα το spb mobile shell αλλα μετα απο 10 λεπτα το ξηλωσα...νομιζω οτι βολεβει καλυτερα η αρχικη οθονη του γερμανου.αυτο με το φοντο δεν το δοκιμασα.

 

το speedy go το δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Και; :p

 

Για πες καμιά πρώιμη εντύπωση.Είχες περάσει και από την αγγλική V7, Legend;

 

Ωραίο το τραγουδάκι στην υπογραφή... ^^

 

Οχι δεν εβαλα την αγγλικη.

Μεχρι στιγμής μου φαίνεται πολυ καλη. Το OraTsu με βόλεψε πολυ μπορεις να εχεις ολο το κινητο στην αρχικη οθονη και το HXPather πολυ καλο....

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εβαλα την αγγλικη.

Μεχρι στιγμής μου φαίνεται πολυ καλη. Το OraTsu με βόλεψε πολυ και το HXPather....

 

+1 στο OraTsu...:D

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να περασει rom με vista?τι προβλημα υπαρχει και δεν γινεται?

 

φιλε στο site του γερμανου καποιο παιδι σου ειπε:

 

@geobai I have VMWARE installed with Windows XP inside my Windows 7

I have flashed using Vmware wtih Windows XP and have also flashed directly from Windows 7.

 

Either way it works just fine.. I cannot understand why most everyone says not to flash in Windows 7

 

αρα λογικα δεν πρεπει να υπαρχει προβλημα. ισως χρειαστει μονο να δωσεις δικαιωματα χρηστη...

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

την περασα και γω την V7 Greek απο το μεσημερι. Ωραια ειναι και οντως το HX-patcher πολυ βολικο. ολα μεχρι στιγμης δουλευουν πολυ καλα. Μπραβο hyper ! ! !
TCe
Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα εχω ενα προβληματακι με την εκθεση.

οταν παταω να δω καποια εικονα,ειτε ανοιγει και κλεινει αμεσως ειτε δεν ανοιγει καθολου.αυτο στις περισσοτερες φωτο.

ισως συμβαινει γιατι δεν τις εχω βαλει στο φακελο 'images' στην internal memory,αλλα σε χυμα φακελο που εφτιαξα.

 

εχει καποιος αλλος τετοιο προβλημα...?

Link to comment
Share on other sites

και εγω περασα την V7 Greek οντος πολυ καλη ρομ μια απο της καλητερες!!!εχεται διαπιστωσει καμια διαφορα στην αφη του κινιτου?

το speedygo σε εμενα εδειξε phone speed:754 kai speedy speed:1040 me acceleration on

πρωτη φορα τετοιο σκορ!!αν το speedygo ειναι χακαρισμενο εχω διαπιστωσει οτι το κιν κανει reboot!!νομιζω οτι πρεπει να κατεβασεται trial version για να μην εχεται προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα εχω ενα προβληματακι με την εκθεση.

οταν παταω να δω καποια εικονα,ειτε ανοιγει και κλεινει αμεσως ειτε δεν ανοιγει καθολου.αυτο στις περισσοτερες φωτο.

ισως συμβαινει γιατι δεν τις εχω βαλει στο φακελο 'images' στην internal memory,αλλα σε χυμα φακελο που εφτιαξα.

 

εχει καποιος αλλος τετοιο προβλημα...?

 

 

πρεπει να εφταιγε αυτο που ειπα γιατι τωρα που το φτιαξα λειτουργουν ολα κανονικα.

 

μολις εβαλα για ηχο το welcome tone της nokia στο ανοιγμα του τηλεφωνου,στην οθονη που δειχνει το S60 logo...φοβερο:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να περασει rom με vista?τι προβλημα υπαρχει και δεν γινεται?

 

Δεν γίνεται φίλε μου διότι το Symbian Flashing Tool που χρησιμοποιούμε για να φλασάρουμε, δεν αναγνωρίζει το κινητό όταν λειτουργεί σε περιβάλλον Vista ή 7.

Σε XP πρασινίζει αμέσως και σου ανάβει το κουμπάκι για download.

 

Η μόνη λύση ειναι το Virtual Machine είτε με χρήση Virtual Box είτε με VMWare είτε με το Virtual XP των Winodws 7. ;)

 

Οχι δεν εβαλα την αγγλικη.

Μεχρι στιγμής μου φαίνεται πολυ καλη. Το OraTsu με βόλεψε πολυ μπορεις να εχεις ολο το κινητο στην αρχικη οθονη και το HXPather πολυ καλο....

 

+1 στο OraTsu...:D

 

Καλά τώρα το εντοπίσατε;; :p

Εγώ είχα βρει και patch για το i8910 για να κάνει transparent τα 4 εικονίδια κάτω στην οθόνη. :ninja:

 

Βέβαια μου το spoilαρε ένας κολλητός που έχει το Nokia 5800... :cool:

 

φιλε στο site του γερμανου καποιο παιδι σου ειπε:

 

@geobai I have VMWARE installed with Windows XP inside my Windows 7

I have flashed using Vmware wtih Windows XP and have also flashed directly from Windows 7.

 

Either way it works just fine.. I cannot understand why most everyone says not to flash in Windows 7

 

αρα λογικα δεν πρεπει να υπαρχει προβλημα. ισως χρειαστει μονο να δωσεις δικαιωματα χρηστη...

 

 

To δοκίμασα μόλις τώρα και δεν δούλεψε....

Βασικά συνέβη αυτό που περιέγραψα παραπάνω στον geobai. ΤΟ πρόγραμμα ακόμη και σε λειτουργία συμβατότητας και με δικαιώματα Admin, απλά δεν έβλεπε το τηλέφωνο!

 

Οπότε Virtual Machine FTW. Υπάρχει και ένας πολύ εύκολος οδηγός που συνήθως κουβαλάω στην υπογραφή μου! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

στο HX-patcher δεν μου αλλαζει το 550 στα 600 και αντιστροφα χωρις επανεκκινηση το κινητου, συμβαινει αυτο σε σας;

ας απαντησει καποιος γρηγορα!

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

στο HX-patcher δεν μου αλλαζει το 550 στα 600 και αντιστροφα χωρις επανεκκινηση το κινητου, συμβαινει αυτο σε σας;

ας απαντησει καποιος γρηγορα!

 

δεν το χω δοκιμασει να σου πω την αληθεια γιατι δεν με ενδιαφερει.μην νομιζεις,δεν βλεπεις καμια σχεδον διαφορα...

 

 

 

παιδια να κανω κι εγω 2 γρηγορες ερωτησεις,

 

1)εχω την εκδοση 7 ελληνικη αλλα τα εικονιδια στην αρχικη οθονη ειναι ακομα αγγλικα(dialer,contacts,messages,menu). ετσι ειναι και σε σας?

2)αν θελησω να πουλησω το κινητο,καλο ειναι να βαλω την rom της vodafone ετσι?να ειναι σαν απειραχτο δηλαδη το κινητο?και απο που την βρισκω?.ενα link που εχω βρει κατεβαζει ενα αρχειο 'I8910-XXIE9-VGR_Vodafone_Greece'. ειναι σωστο?

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

στο HX-patcher δεν μου αλλαζει το 550 στα 600 και αντιστροφα χωρις επανεκκινηση το κινητου, συμβαινει αυτο σε σας;

ας απαντησει καποιος γρηγορα!

 

λοιπον το δοκιμασα...μου αλλαξε απο 550 σε 600 ΧΩΡΙΣ επανεκκινηση...

μηπως πρεπει να ξαναφλασαρεις?

Link to comment
Share on other sites

[quote

 

1)εχω την εκδοση 7 ελληνικη αλλα τα εικονιδια στην αρχικη οθονη ειναι ακομα αγγλικα(dialer,contacts,messages,menu). ετσι ειναι και σε σας?

 

Την περασα κι εγω πριν 5 λεπτα :) Και σε μενα στα αγγλικα ειναι τα εικονιδια που ανεφερες οπως επισης και οτι εικονιδιο εμφανιζεται απο το ''αναδυωμενο'' μενου.

το κανονικο μενου ομως ειναι στα ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

[quote

 

1)εχω την εκδοση 7 ελληνικη αλλα τα εικονιδια στην αρχικη οθονη ειναι ακομα αγγλικα(dialer,contacts,messages,menu). ετσι ειναι και σε σας?

 

Την περασα κι εγω πριν 5 λεπτα :) Και σε μενα στα αγγλικα ειναι τα εικονιδια που ανεφερες οπως επισης και οτι εικονιδιο εμφανιζεται απο το ''αναδυωμενο'' μενου.

το κανονικο μενου ομως ειναι στα ελληνικα!

 

Λογικα εχουν κολησει, και σε μενα αγγλικα ηταν , αλλα μου αλαξαν......:worry: τωρα το πως ... παντως αλλαζα θεματα στο κινητο εκεινη τη στιγμη(εβαλα το universal_hybrid), αλλαζα και θεμα αρχικης οθονης (δεν μου αρεσει το OraTsu πολυ μπερδεμα ρε παιδι μου !!) και ξαφνικα τα ειδα ελληνικα :blink:

Για πεξτε λιγο κανοντας αλλαγες (θεματα - θεμα αρχικης οθονης -wallpaper) , βαλτε παλι αγγλικη γλωσα - restart - και μετα παλι φορτοστε ελληνικη γλωσσα και restart.

Λογικα πρεπει να ξεκολησουν απο αγγλικα και να γηνουν ελληνικα

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα στα αγγλικα ηταν μεχρη που αλλαξα το θεμα αρα μαλλον το tsunami homescreen δεν υποστηριζει ελληνικα!!
Link to comment
Share on other sites

@Everybody

 

Είχε πει ο Hyperx στο blog του ότι τα εικονίδια στο κάτω μέρος της οθόνης του Tsunami Homescreen θα είναι στα αγγλικά ανεξαρτήτου γλώσσας.

Εμένα δεν με χαλάνε πάντως. ;)

 

έχω την έκδοση v3!! και ήρθε η ώρα για ανανέωση. έχει αλλάξει τίποτα στον τρόπο φλασαρίσματος?

 

Όχι φίλε μου δεν άλλαξε τίποτα! Καλό φλασάρισμα. :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε win7 ultimate κατεβαστε δωρεν το Windows XP mode απο την Microsoft και μεσα απο τα win7 θα τρεχετε XP. Και στα XP μετα καντε την δουλειας σας. Απλα και γρηγορα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να ρωτισω κι εγω εχω την V5 εχει παρατηρησει κανεις ενα θορυβο οταν τραβας βιντεο?

Εναν συνεχομενο θορυβο πολυ εντονο ? και εαν ναι μπορουμε να το διορθωσουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...