Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω την έκδοση 5 του Γερμανού και δεν μπορω να εγκαταστήσω το skyfire browser, ενω ξεκιναει να γίνεται κανονικά η εγκατάσταση στα 3/4 της διαδρομής σταματάει και λεει αδυνατο να εγκατασταθει η εφαρμογή. Είχε κανένας το ίδιο πρόβλημα; μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω το skyfire σε περιπτωση που το αρχειο που εγκαθιστω είναι κατεστραμένο;

 

,Το skyfire από 1 Ιουλίου λογικά έχει σταματήσει να υποστηρίζει symbian, μου είχε βγάλει μήνυμα τις προάλλες

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι το εγκατεστησα κι εγω και μου βγαλε μηνυμα οτι απο 1 ιουλιου δεν λειτουργει, και κλεινει αμεσως.

 

 

κατι αλλο τωρα,

γινεται να βαλω καπως στην οθονη να μου δειχνει ποιο προφιλ εχω επιλεγμενο εκεινη την ωρα?

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το speedy go...

το εγκαθιστω αλλα οταν το ανοιγω,το κινητο κλεινει.

διαβασα οτι πρεπει να ειναι off το open4all απο το rompatcher,το οποιο το εχω off...

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το speedy go...

το εγκαθιστω αλλα οταν το ανοιγω,το κινητο κλεινει.

διαβασα οτι πρεπει να ειναι off το open4all απο το rompatcher,το οποιο το εχω off...

 

και γω εχω προβλημα με το RomPatcher, ειχα αλλαξει το c2z να ειναι on και το κινητο εκανε επανεκκίνηση αμεσως μολις ανοιγε, οποτε ξανα φλασαρισμα απo την αρχη.

Περίμενε oπου νανε θα βγει η V7. Ισως εκει να δουλευει Οκ.

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το speedy go...

το εγκαθιστω αλλα οταν το ανοιγω,το κινητο κλεινει.

διαβασα οτι πρεπει να ειναι off το open4all απο το rompatcher,το οποιο το εχω off...

 

και γω εχω προβλημα με το RomPatcher, ειχα αλλαξει το c2z να ειναι on και το κινητο εκανε επανεκκίνηση αμεσως μολις ανοιγε, οποτε ξανα φλασαρισμα απo την αρχη.

Περίμενε oπου νανε θα βγει η V7. Ισως εκει να δουλευει Οκ.

 

Για δειτε λιγο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3196709#post3196709

μηπως συμβαινει το ιδιο και σε εσας..

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει να ανοιγοκλεισω τα patches απο το rompatcher αλλα τιποτα παλι.

μια φορα μονο,λιγο πριν κανει επανεκκινηση το κινητο,καταφερα να μπω στο ινφo και να δω που λεει εκδοση λογισμικου και ταχυτητα επεξεργαστη,και αμεσως εκλεισε μετα:mad:

 

 

τωρα σε ποια rom ειμαστε? στην v5? ή υπαρχει και ν6?που τα ψαχνουμε αυτα? στο blog του γερμανου που λετε πιο πισω?το κινητο το πηρα ετοιμο με την 5 εγω και δεν τα χω πολυψαξει.

παντως μου χει κανει πολυ εντυπωση το ποσο γρηγορο ειναι...βεβαια απο τις πολλες εφαρμογες που χω βαλει τωρα,ψιλοαργει να μπει στο μενου εφαρμογων :wacko:αλλα και παλι καλα ειναι.:p

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποτε και αν θα βγει η v6 στα ελληνικα??? Γιατι τωρα ετοιμαζει και την v7...
LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποτε και αν θα βγει η v6 στα ελληνικα??? Γιατι τωρα ετοιμαζει και την v7...

 

V6 δεν υπαρχει πια , βγηκε μια σε αγγλικη εκδοση Speed και δεν προλαβε ο γερμανος να βγαλει αλλη.

Μπηκαμε στον εβδομο μηνα αρα πια μηλαμε για V7 , oι εκδοσεις πανε με τους μηνες : 4oς-V4, 5ος-V5, 6oς-V6, 7oς-V7, 8oς-V8, 9oς-V9, 10oς-V10, 11oς-V11, 12ος-V12, 13ος-V13......:blink: oox σορυ 13ος μηνας δεν υπαρχει :lol::lol::lol:

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

καλα καθε μηνα βγαζει rom αυτος?:lol::lol:

την 7 ποτε να την περιμενουμε δηλαδη?που τα μαθαινουμε ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

καλα καθε μηνα βγαζει rom αυτος?:lol::lol:

 

δυστυχώς :lol::lol: για να μας ταλαιπωρεί και να φλασαρουμε καθε μηνα.

Τουλαχιστο θα μπορουσε το καλοκαιρι να κληνει 3 μηνες για διακοπες :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, αν καθε καινουρια rom ειναι πιο καλη και πιο γρηγορη απο την προηγουμενη εγω θα κανω flashαρισμα καθε μηνα:lol::p

το κακο ειναι οτι ολα τα πραγματα τα χω στην internal memory και θα σβηνονται, ενω αμα ειχα καρτα μνημης δεν θα χα προβλημα. αλλα γιαυτο υπαρχουν και τα αντιγραφα ασφαλειας:D

 

 

αναλυτικες οδηγιες για flashαρισμα υπαρχουν σε πιο πισω σελιδα?

ειμαι ακομα νεος με αυτο το κινητο και θα θελα να μαθω καποια πραγματακια.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

 

αναλυτικες οδηγιες για flashαρισμα υπαρχουν σε πιο πισω σελιδα?

ειμαι ακομα νεος με αυτο το κινητο και θα θελα να μαθω καποια πραγματακια.:shifty:

 

Από οδηγίες άλλο τίποτα! :p

Step to Step οδηγός φλασαρίσματος σε XP

Φλασάρισμα σε Windows 7 με χρήση VirtualBox

Οδηγίες φλασαρίσματος οποιασδήποτε Rom με χρηση του Symbian Flashing Tool.

 

Άντε και καλοδούλευτο! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

η v6 beta παντως δεν λεει τιποτα, ελπιζω στην v7 να μας ανανεωσει το ενδιαφερον

Εγω δεν την εβαλα περιμενω την 7 με την μια.

Link to comment
Share on other sites

Η ν6 γιατι δεν βγηκε με ελληνικα???

 

Αν μιλάς για την V6 Speed Beta που κυκλοφόρησε ο hyperx πριν κάνα μήνα περίπου, το λέει και το όνομα της.Είναι Beta! :p

 

Βασικά στις speed εκδόσεις έχει μόνο αγγλικά και γερμανικά (για προφανείς λόγους) σαν γλώσσες επιλογής ώστε να εξοικονομήσει χώρο στο κινητό.Πληκτρολόγιο έχει International.

 

Στις Main εκδόσεις αφού βγει η πρώτη έκδοση με Αγγλικά,Γερμανικά,Γαλλικά,Ιταλικά και Ισπανικά, μετά βγάζει και τα localizations ,συμπεριλαμβανομένου και του ελληνικού. ;)

 

Άρα αφού βγει πρώτα η V7 Main, και εφόσον λυθούνε τα όποια bugs, μετά θα βγει και η ελληνική έκδοση. :cool:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια αλλη εφαρμογη σαν το speedy go? αφου το speedy go μου προκαλει επανεκκινησεις στο κινητο ειπα να βαλω καποιο αλλο παρομοιο.

 

επισης βρηκα ενα προγραμμα,το ram blow,που ειναι 'καθαριστικο' για την ram του κινητου,αλλα κι αυτο κανει τα ιδια με το speedy go.

 

γενικα εσεις τι εφαρμογες τετοιες χρησιμοποιειτε στο κινητο σας?

και γενικα τι χρησιμες εφαρμογες εχετε βαλει στο κινητο σας?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια αλλη εφαρμογη σαν το speedy go? αφου το speedy go μου προκαλει επανεκκινησεις στο κινητο ειπα να βαλω καποιο αλλο παρομοιο.

 

επισης βρηκα ενα προγραμμα,το ram blow,που ειναι 'καθαριστικο' για την ram του κινητου,αλλα κι αυτο κανει τα ιδια με το speedy go.

 

γενικα εσεις τι εφαρμογες τετοιες χρησιμοποιειτε στο κινητο σας?

και γενικα τι χρησιμες εφαρμογες εχετε βαλει στο κινητο σας?

 

Οι 2 εφαρμογές που αναφέρεις είναι MUST για το κινητό...γιατί όμως σου προκαλούν reboot??

Τι firmware έχεις τώρα στο κινητό;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

απο αυτα που χω διαβασει πραγματικα ΠΡΕΠΕΙ να τις εχουμε αυτες τις εφαρμογες.

εγω εχω την ν5 του γερμανου.οταν ανοιγω το speedy go,ανοιγει το παραθυρακι που πατας 'δεχομαι' (αν θυμαμαι καλα) και μετα κανει επανεκκινηση το κινητο. στο ram blow μια απο τα ιδια.

εχω 'κλεισει' και ολα τα patches του rompatcher.

δεν ξερω τι συμβαινει.ισως με ενα hard reset να φτιαχνοταν αλλα δεν θελω να κανω προς το παρων...

Link to comment
Share on other sites

η trial εκδοση του speedy go δουλεψε κανονικα.ολοκληρωσε ολα τα τεστ χωρις κανενα προβλημα. μηπως φταιει κατι με το 'σπασιμο' της πειραγμενης εκδοσης που εβαλα?
Link to comment
Share on other sites

απο αυτα που χω διαβασει πραγματικα ΠΡΕΠΕΙ να τις εχουμε αυτες τις εφαρμογες.

εγω εχω την ν5 του γερμανου.οταν ανοιγω το speedy go,ανοιγει το παραθυρακι που πατας 'δεχομαι' (αν θυμαμαι καλα) και μετα κανει επανεκκινηση το κινητο. στο ram blow μια απο τα ιδια.

εχω 'κλεισει' και ολα τα patches του rompatcher.

δεν ξερω τι συμβαινει.ισως με ενα hard reset να φτιαχνοταν αλλα δεν θελω να κανω προς το παρων...

 

Δοκίμασε το speedy με kastor effects off....

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

και ερχεται η βλακωδης ερωτηση...:p

τι ειναι τα kastor effects και απο που τα απενεργοποιω?:wacko::wacko:

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...