Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα, δεν είναι θέμα λειτουργικού αλλά θέμα επιλογής της ίδιας της εταιρίας. Και το ίδιο ισχύει για τα ηχεία, τον πομποδέκτη, την κεραία gps και πολλά ακόμα χαρακτηριστικά της συσκευής.
Αναφερόμουν στη λογική των ρυθμίσεων με τις προτεραιότητες για τα διάφορα σημεία πρόσβασης και γενικά στη διαχείριση των συνδέσεων που είναι εντελώς διαφορετική από ότι σε ένα κινητό με Windows Mobile.

Το θέμα δεν είναι να κάτσει ο χρηστης να ασχοληθεί με τη δόμηση,τη φιλοσοφια και τον τρόπο χρήσης ενός λειτουργικού.Το θέμα είναι να υπάρχει ένα διαισθητικό,έξυπνο και καλά οργανωμένο λειτουργικό που να μην απαιτεί προσπάθεια από κανέναν.Όλα αυτά η Samsung θα μπορούσε να τα έκρυβε,όπως προσπαθούν άλλες εταιρίες σχεδιάζοντας π.χ. shells για τα WM.Δεν είναι δα και κάτι δύσκολο,ούτε απαιτεί τεράστιο κόπο να γίνει.Προφανώς όμως η Samsung εξαρχής δε σκόπευε να ασχοληθεί πάρα πολύ με το τηλέφωνο(και γενικότερα με το Symbian).
Μην μπλέκεις την προσπάθεια π.χ. της HTC να κάνει φιλικά στο χρήστη τα Windows Mobile. Δεν υπάρχει καμία απολύτως σχέση. Στο S60 δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο, δεν πρόκειται να γίνει, ούτε χρειάζεται. Επίσης το πόσο κόπο, κόστος και πόρους γενικά χρειάζεται για να γίνει, δεν μπορούμε να το κρίνουμε εμείς.

 

Κάθε κατασκευαστής κάνει κάποιες επιλογές όσον αφορά το UI. Αν δεν σε αντιπροσωπεύουν πάρε άλλο κινητό... Υπάρχει τόσος κόσμος που χρησιμοποιεί το S60 μια χαρά και το θεωρεί από τα καλύτερα λειτουργικό για κινητά. Το να συζητάμε για αυτό το θέμα στο topic ενός κινητού επειδή είναι Samsung και δεν είναι Nokia, είναι λάθος.

 

Ξαναλέω είναι S60 κινητό, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Παρατηρώ ότι πολλοί από όσους το αγόρασαν, μάλλον δεν ήξεραν τι είναι, κάτι που δεν θα συνέβαινε αν ήταν Nokia. Αν περιμένατε ότι είναι σαν WM ή σαν SonyEricsson ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, κάνατε λάθος που το αγοράσατε.

 

Tο ότι δεν είναι οργανωμένο, διαισθητικό κλπ. το συγκεκριμένο λειτουργικό, είναι άποψη σου και μόνο. Προσωπικά διαφωνώ εντελώς. Αν χρειάζεται λίγος χρόνος για να το συνηθίσει κάποιος που χρησιμοποιούσε κάτι άλλο πριν, αυτό είναι λογικό και αναμενόμενο, ισχύει για κάθε λειτουργικό και είναι ανάλογο με την εξοικίωση του χρήστη με τέτοιες συσκευές. Αλλά πάνω από όλα έχει σημασία να γνωρίζει καλά κανείς τι είναι αυτό που αγοράζει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλοι όσοι διαμαρτύρονται για οποιοδήποτε πρόβλημα ας αναφέρουν ένα κινητό, pda, smartphone ή οτιδήποτε άλλο θέλουν , που να τα κάνει όλα τέλεια, να λειτουργεί άψογα, να είναι users friendly (κι όχι user, μιας κι ο καθένας έχει άλλη άποψη για το τι είναι friendly) κ.λ.π.

 

Όταν τα σκάμε χοντρά για μια συσκευή ή για οτιδήποτε άλλο οφείλουμε να το έχουμε ψάξει πρώτα, έστω και λίγο.

 

Και εγώ έχω πρόβλημα με τα widgets, το ανέφερα κάποια στιγμή, δε απάντησε κάποιος γιατί προφανώς δεν έχει τύχει σε άλλον ή δεν υπάρχει λύση ή γιατί βαριόμαστε να γράφουμε, δε το ξανα πόσταρα το συγκεκριμένο ούτε αναφέρομαι συνέχεια σε αυτό το πρόβλημα για να μειώσω το κινητό. Πιθανόν έχω κάνει κάτι λάθος και όπως οι περισσότεροι θέλουμε τη λύση αμέσως , εύκολα , χθες.

 

Το κινητό είναι άψογο, χρησιμοποιείται με το ένα χέρι, έιναι γρήγορο κι ότι άλλο έχει αναφερθεί από τα παιδιά εδώ μέσα.

Τα έχω σκάσει χοντρά για κινητά και pda και κανένα δεν ήταν άψογο (SE-P900, SE-P990, HTC-X7500, Samsung-G810 & i8910HD ).Εδώ το Χ7500 των 1000€ και δεν έχει καλό δέκτη gps (πικραμένη ιστορία:().

 

Με 600€, παρόλο που είναι υπέρογκο-τεράστιο ποσό για κινητό, δεν γίνεται να έχουμε τα πάντα τέλεια, xenon flash, dual led, αισθητήρες φακού φωτογραφικής, καταπληκτικά ηχεία, τέλειο δέκτη wi-fi, ανεπανάληπτο λειτουργικό, τεράστιο επεξεργαστή, ατελείωτη ram, εξαίσια capasitive οθόνη, ταχύτατο gps, κλπ. Πάνω από το μέσο όρο ναι, κορυφή σε όλα δεν γίνεται.

 

Αυτά!!!

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι να συμφωνήσω ότι 2-3 άτομα που αντιμετώπισαν προβλήματα με τη συσκευή μονοπωλούν τη συζήτηση δίνοντας την εσφαλμένη εντύπωση ότι το κινητό είναι κάκιστο. Έχει μάλιστα δημιουργηθεί η επίσης εσφαλμένη εντύπωση ότι όποιος το αγόρασε και δεν είχε προβλήματα (όπως π.χ. εγώ) είναι πολύ τυχερός.

 

Φίλοι μου, τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι. Το κινητό είναι μακράν το καλύτερο κινητό της αγοράς εν έτει 2009 και από ό,τι φαίνεται και 2010, αν κρίνουμε από το επερχόμενο μοντέλο της ΝΟΚΙΑ που συνολικά θα υπολείπεται του Omnia HD.

 

Όσο για αυτούς που το αγόρασαν και δεν αντιμετωπίζουν και δεν είχαν ή έχουν προβλήματα - οι οποίοι είναι και η πλειοψηφία μακράν - δεν ήταν τυχεροί, όπως αφήνεται να εννοηθεί. Απλώς ελάχιστοι ήταν άτυχοι αντιμετωπίζοντας αστοχία υλικού, κάτι που συμβαίνει σε όλους τους τομείς της αγοράς.

 

Όσο για τις αναβαθμίσεις, θα έρθουν και αυτές. Προσωπικά προτιμώ να περιμένω μερικούς μήνες και να έχω μια συνολική αναβάθμιση, παρά να έχω αναβάθμιση κάθε 2 εβδομάδες και να χρειάζομαι να ξαναπερνάω συνεχώς από την αρχή τα προγράμματα και τα αρχεία μου.

Link to comment
Share on other sites

...Προφανώς όμως η Samsung εξαρχής δε σκόπευε να ασχοληθεί πάρα πολύ με το τηλέφωνο(και γενικότερα με το Symbian).

...

 

Εδώ βλέπεις η Κυρία ΝΟΚΙΑ που είναι η μεγαλύτερη υποστηρίκτρια του Symbian, μετά από αρκετά χρόνια ενασχόλησης με το συγκεκριμένο λογισμικό και δεκάδες μοντέλα παραγωγής δεν προλαβαίνει να βγάζει το ένα firmware πίσω από το άλλο. Από την άλλη βλέπεις τη θεία Σαμ με το δεύτερο μόλις μοντέλο και ενδεχομένως και με το τελευταίο στο εν λόγω λειτουργικό να δίνει ένα τηλέφωνο πιο κοντά στις αυξημένες απαιτήσεις των καταναλωτών και αν μην τι άλλο αυτό για εμένα λέει πολλά και είναι ικανό να με δέσει στο άρμα της με ότι λειτουργικό επιλέξει να παίξει στο μέλλον.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια συμφωνω σε όλα με τα όσα λέτε.Στην τελικη όμως δεν ειναι επαγγελματικό κινητο το 8910 και ουτε θα γίνει.Εγω εκει την πάτησα με την αγορά του.Με το WLAN αντιμετωπίζω καθημερινα πρόβλημα..ενω δηλαδη σερφάρει κανονικα με πετάει όποτε του καπνίσει..και με το γραμματοκιβώτιο-email μεσω gmail δεν μου συνδεεται σχεδον ποτε ακομα και διπλα στο modem ρουτερ κι αν καθησω.Κατα τα άλλα ειναι σιγουρα η καλυτερη μακραν HD συσκευη,δεν το συζητω.Γι αυτο το λογο το πουλάω ASAP και όποιος θέλει ας μου στειλει pm.Σας ευχαριστω.
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Αλλο πάλι κι αυτό...

Προσπάθώ να εγκαταστήσω την εφαρμογή και μου λέει πως δεν έχω συνδεθεί ως διαχειριστής και δεν μπορώ να συνεχίσω.......

Τι μπορώ να κάνω;

 

Αναφερθηκε λιγες σελιδες πιο πισω post #2391# και #2392#

Link to comment
Share on other sites

clhorus,κοψε κατι!

ηδη εχουν ανακοινωθει αξιολογα κινητα για τον χειμωνα.

η τεχνολογια προχωραει σε ενα χρονο κανεις δεν θα ασχολειται με τα σημερινα μοντελα γιατι θα υπαρχουν πολυ καλυτερα σε ολους τους τομεις.

αλλωστε αυτη ειναι η φιλοσοφια πια των εταιριων,καποτε παιρναμε ενα κινητο και το κραταγαμε 2-3 χρονια,αυτο ποια ειναι παρελθον,ολα ειναι μιας χρησης.

ασε που το βαριομαστε μετα λιγο καιρο και μπαινουμε στην διαδικασια αλλαγης απο το σφυροκοπημα που δεχομαστε απο την μαζικη παραγωγη νεων μοντελων.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο. Τέτοια μεμψιμοιρία τέλος πάντων είναι υπερβολική για το συγκεκριμένο κινητό.

 

 

Φιλικά πάντα.

 

Όλοι όσοι διαμαρτύρονται για οποιοδήποτε πρόβλημα

 

Αυτά!!!

 

Συμφωνώ απόλυτα.

για οικονομία χώρου δεν βάζω ολόκληρα τα ποστ

 

Είχα στο παρελθόν συσκευές windows mobile -motorola - -samsung ήμουν πολύ απογοητευμένος με το λειτουργικό τους.

Το κινητό είναι super

η οθόνη απίστευτη,ταχύτατο,

καθόλου προβλήματα με το wifi ούτε με το σήμα,

τα widget είναι τέλεια και λειτουργούν άψογα (ανυπομονώ να γίνουν περισσότερα)

το gps δουλεύει απίστευτα γρήγορα χωρίς να καταναλώνει πολύ μπαταρία,

έχω καθημερινά σύνδεση με το gmail μου χωρίς πρόβλημα,

του έχω εγκαταστήσει τουλάχιστον 50 εφαρμογές και παιχνίδια χωρίς να αλλάξει καθόλου η ταχύτητα ανταπόκρισης το σημαντικότερο δεν κολλάει ΠΟΤΕ.

Δεν έχω δοκιμάσει το ΙPHONE 3G για να μπορέσω να είμαι αντικειμενικός αλλά σε σχέση με τα htc-nokia-sony-Iphone 2g... αντίστοιχων δυνατοτήτων ειναι πολύ καλύτερο και με καλύτερη τιμή.

Το μόνο λογικό που του λείπει είναι ενα νέο firmware, αλλά υπομονή πιστεύω οτι είναι θέμα εβδομάδων.

 

 

το n95 φιλε μου επειδη το ειχα κ αυτο δεν ειναι κριτηριο, λεω οτι πριν το ι8910 ειχα το htchd ****το ηταν τελειο στο internet τι δεν καταλαβενεται

 

Γιατί να αλλάξεις το htc touch HD με το κατά πολύ φθηνότερο (και με δώρο τηλεόραση αξίας 230€) i8910 ?

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε ένα κατάστημα της Vodafone το i8910 και "ψήνομαι" για την αγορά του.

 

Μία ερώτηση: αυτό το κινητό αποτελεί τον διάδοχο του Omni κάτι σαν Omni 2?

 

Αν έχει ήδη απαντηθεί αυτή η ερώτηση δείξτε μου το αντίστοιχο post

Link to comment
Share on other sites

Έρχομαι να συμφωνήσω ότι 2-3 άτομα που αντιμετώπισαν προβλήματα με τη συσκευή μονοπωλούν τη συζήτηση δίνοντας την εσφαλμένη εντύπωση ότι το κινητό είναι κάκιστο. Έχει μάλιστα δημιουργηθεί η επίσης εσφαλμένη εντύπωση ότι όποιος το αγόρασε και δεν είχε προβλήματα (όπως π.χ. εγώ) είναι πολύ τυχερός.

 

Φίλοι μου, τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι. Το κινητό είναι μακράν το καλύτερο κινητό της αγοράς εν έτει 2009 και από ό,τι φαίνεται και 2010, αν κρίνουμε από το επερχόμενο μοντέλο της ΝΟΚΙΑ που συνολικά θα υπολείπεται του Omnia HD.

 

Όσο για αυτούς που το αγόρασαν και δεν αντιμετωπίζουν και δεν είχαν ή έχουν προβλήματα - οι οποίοι είναι και η πλειοψηφία μακράν - δεν ήταν τυχεροί, όπως αφήνεται να εννοηθεί. Απλώς ελάχιστοι ήταν άτυχοι αντιμετωπίζοντας αστοχία υλικού, κάτι που συμβαίνει σε όλους τους τομείς της αγοράς.

 

Όσο για τις αναβαθμίσεις, θα έρθουν και αυτές. Προσωπικά προτιμώ να περιμένω μερικούς μήνες και να έχω μια συνολική αναβάθμιση, παρά να έχω αναβάθμιση κάθε 2 εβδομάδες και να χρειάζομαι να ξαναπερνάω συνεχώς από την αρχή τα προγράμματα και τα αρχεία μου.

Φιλε θα περιμενεις παρα παρα παρα πολυ καιρο για να δεις firmware!!!!

Απλα να σου υπενθυμισω οτι στο omnia με wm εχει να ερθει firmare αιωνες...Η εταιρεια σε θεματα αναβαθμισεων(ελλαδα) ειναι αθλια μην πω και ανιπαρκτη!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το sygic και βρήκα την ηρεμία μου στο θεμα gps..(μετά από ndrive που σου κανει κυκλάκια και το Garmin που κολλάει στο χάρτη).Βάλτε το και θα με θυμηθείτε,έχει τα λιγότερα bugs στο i8910,τη συσκευή μας!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το sygic και βρήκα την ηρεμία μου στο θεμα gps..(μετά από ndrive που σου κανει κυκλάκια και το Garmin που κολλάει στο χάρτη).Βάλτε το και θα με θυμηθείτε,έχει τα λιγότερα bugs στο i8910,τη συσκευή μας!

 

Καλό χάρτη δεν έχει όσο του Garmin. Αυτό είναι το θέμα. Όσοι μένουν σε πολύ μεγάλες πόλεις ίσως να μην έχουν προβλήματα με οποιοδήποτε χάρτη, αλλά στην επαρχία ο auto drive hellas είναι απλά ο καλύτερος. Και τελικά αυτό είναι που μετράει σε ένα gps. Ούτε τα γραφικά του, ούτε τα κυλιόμενα μενού του, αλλά το πόσο ενημερωμένο χάρτη έχει ώστε στην πράξη να σε πηγαίνει από το σημείο Α στο σημείο Β, όσο μικρό και ασήμαντο να είναι το σημείο Β.

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί νομίζουν ότι τα προβλήματα που παρουσιάζει το κινητό είναι απλά στην φαντασία μας.Το διαφημιστικό concept της αγοράς του κινητού και η διαφημιση μεσω ιντερνετ αποκλέινει αρκετα απο τις πραγματικές δυνατότητες του κινητού χωρίς απαραιτητα να το υποβαθμίζει.Λέω απλά ότι δεν ειναι τελικα αυτό που υποσχεται.Οσο για τον φίλο που λέει πιο πάνω σε συγκριση με άλλα κινητα...Το Iphone απλα έχει καλυτερη πλοήγηση στο NET καλυτερο γραμματοκιβώτιο,οθόνη που αναταποκρίνεται(κατα την γνωμη μου)καλύτερα και καλυτερο support σε εφαρμογές.Σε όλα τα υπόλοιπα υπερτερει το hd και πολλά άλλα κινητα.Το πρόβλημα με το WLAN έχει παρατηρηθεί τόσο στο omnia hd 8910 όσο και στο iphone.Φυσικά και δεν θα το παντρευτούμε το κινητό,άλλα ορισμένοι εδω μέσα πάνε να μας πασάρουν το άσπρο για μαυρο(για να μην το πω αναποδα)Αξιόλογα νέα κινητά υπάρχουν πολλά.Αν υπηρχε και καλύτερο support για τα μικροπροβλήματα ζωτικής σημασίας για το omnia hd δεν θα υπήρχε λόγος αλλαγής κυρίως για ατομα που δεν αλλάζουν καθε 3μηνο κινητό...
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Καλό χάρτη δεν έχει όσο του Garmin. Αυτό είναι το θέμα. Όσοι μένουν σε πολύ μεγάλες πόλεις ίσως να μην έχουν προβλήματα με οποιοδήποτε χάρτη, αλλά στην επαρχία ο auto drive hellas είναι απλά ο καλύτερος. Και τελικά αυτό είναι που μετράει σε ένα gps. Ούτε τα γραφικά του, ούτε τα κυλιόμενα μενού του, αλλά το πόσο ενημερωμένο χάρτη έχει ώστε στην πράξη να σε πηγαίνει από το σημείο Α στο σημείο Β, όσο μικρό και ασήμαντο να είναι το σημείο Β.

 

Εδώ και λίγες μέρες, κυκλοφόρησε ο νέος χάρτης για το sygic και, χρήστες που έχουν χειριστεί και τους δύο, λένε ότι είναι καλύτερος του auto drive. Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά, μετά από μεγάλη αποχή, μόλις χθες έβαλα το sygic (μόλις βγήκε νέα έκδοση) και είναι απλά άψογο. Καμία σχέση με το απαράδεκτο garmin, όπου στο 90% των περιπτώσεων, κολλάει την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί νομίζουν ότι τα προβλήματα που παρουσιάζει το κινητό είναι απλά στην φαντασία μας.Το διαφημιστικό concept της αγοράς του κινητού και η διαφημιση μεσω ιντερνετ αποκλέινει αρκετα απο τις πραγματικές δυνατότητες του κινητού χωρίς απαραιτητα να το υποβαθμίζει.Λέω απλά ότι δεν ειναι τελικα αυτό που υποσχεται.Οσο για τον φίλο που λέει πιο πάνω σε συγκριση με άλλα κινητα...Το Iphone απλα έχει καλυτερη πλοήγηση στο NET καλυτερο γραμματοκιβώτιο,οθόνη που αναταποκρίνεται(κατα την γνωμη μου)καλύτερα και καλυτερο support σε εφαρμογές.Σε όλα τα υπόλοιπα υπερτερει το hd και πολλά άλλα κινητα.Το πρόβλημα με το WLAN έχει παρατηρηθεί τόσο στο omnia hd 8910 όσο και στο iphone.Φυσικά και δεν θα το παντρευτούμε το κινητό,άλλα ορισμένοι εδω μέσα πάνε να μας πασάρουν το άσπρο για μαυρο(για να μην το πω αναποδα)Αξιόλογα νέα κινητά υπάρχουν πολλά.Αν υπηρχε και καλύτερο support για τα μικροπροβλήματα ζωτικής σημασίας για το omnia hd δεν θα υπήρχε λόγος αλλαγής κυρίως για ατομα που δεν αλλάζουν καθε 3μηνο κινητό...

Πες τα ....

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες, κυκλοφόρησε ο νέος χάρτης για το sygic και, χρήστες που έχουν χειριστεί και τους δύο, λένε ότι είναι καλύτερος του auto drive. Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά, μετά από μεγάλη αποχή, μόλις χθες έβαλα το sygic (μόλις βγήκε νέα έκδοση) και είναι απλά άψογο. Καμία σχέση με το απαράδεκτο garmin, όπου στο 90% των περιπτώσεων, κολλάει την συσκευή.

 

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να εγκαταστησω το sygic στο 8910?

και τι γινεται με τους χαρτες της αναβασης για εκτος δρομου γενικοτερα

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

σε ποιό mail να απευθυνθώ στη vodafone για να ζητήσω να πιέσουν για νέο firmware?

 

Για βονταφον εδω:http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/opinionRequest.action?opinionType=12

 

Για Samsung εδω: support@euroelectronics.gr

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

παιδια συμφωνω σε όλα με τα όσα λέτε.Στην τελικη όμως δεν ειναι επαγγελματικό κινητο το 8910 και ουτε θα γίνει.Εγω εκει την πάτησα με την αγορά του.Με το WLAN αντιμετωπίζω καθημερινα πρόβλημα..ενω δηλαδη σερφάρει κανονικα με πετάει όποτε του καπνίσει..και με το γραμματοκιβώτιο-email μεσω gmail δεν μου συνδεεται σχεδον ποτε ακομα και διπλα στο modem ρουτερ κι αν καθησω.Κατα τα άλλα ειναι σιγουρα η καλυτερη μακραν HD συσκευη,δεν το συζητω.Γι αυτο το λογο το πουλάω ASAP και όποιος θέλει ας μου στειλει pm.Σας ευχαριστω.

 

Να έχετε υπ' όψιν πως πολλά από τα προβλήματα διορθώνονται με νέες εκδόσεις firmware, χάνοντας βέβαια το ελληνικό μενού (αλλά όχι την ελληνική γραφή) και ίσως την εγγύηση (μπορείς να ξαναπεράσεις την αρχική έκδοση και να το γυρίσεις). Έτσι, μπορώ να πω πως έχει το ίδιο καλή λήψη Wifi με το προηγούμενό μου Nokia E60, πολύ καλύτερο χειρισμό περιπτώσεων αποσύνδεσης και άριστη λειτουργία με δύο IMAP mailboxes.

Στους αντίστοιχους μήνες από την κυκλοφορία του E60 με το αρχικό firmware είχα καθημερινά reboots, μέχρι συνεχόμενα (μόλις ολοκληρωνόταν το boot επανεκκινούσε) αν ενεργοποιούσα IMAP mailbox και ήμουν εκτός εμβέλειας wifi. Σε σύγκριση δηλαδή με ένα άλλο, καθαρά επαγγελματικό κινητό της Nokia απολαμβάνω με το i8910 λογισμικό καλύτερης ποιότητας. Ας μη μιλήσω για το πότε έβγαινε διαθέσιμο το firmware στα αγγλικά product codes και μετά από πόσους μήνες στα ελληνικά...

Τα μόνα που μου λείπουν είναι ο ενσωματωμένος voip client και η αξεπέραστη φωνητική κλήση. :mad:

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να εγκαταστησω το sygic στο 8910?

και τι γινεται με τους χαρτες της αναβασης για εκτος δρομου γενικοτερα

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Για ριξε μια ματια σ'αυτα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=240747

Link to comment
Share on other sites

ακουστε. με πηραν τηλεφωνο απτη vodafone και μου λενε(μετα απο απιστευτη πιεση) καναμε μια εξαιρεση για σας και θα σας αντικαταστησουμε το τηλεφωνο με καινουργιο.αυριο θα το εχουμε κατα πασα πιθανοτητα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα χτες από το κατάστημα της Vodafone μιας και έκλεινε μια εβδομάδα από τότε που τους πήγα το κινητό και μου είπαν ότι βλέπουν ότι έχει σταλεί το παλιό μου πίσω και θα ερχόταν σήμερα στο κατάστημα τους (έτσι γίνετε πριν γίνει αντικατάσταση) , και ότι έχει εγκριθεί αντικατάσταση, απλά δεν έχουν συσκευή να μου δώσουν και θα με ειδοποιήσουν όταν τους έρθει καινούρια την οποία όπως λένε την έχουν παραγγείλει.
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

ακουστε. με πηραν τηλεφωνο απτη vodafone και μου λενε(μετα απο απιστευτη πιεση) καναμε μια εξαιρεση για σας και θα σας αντικαταστησουμε το τηλεφωνο με καινουργιο.αυριο θα το εχουμε κατα πασα πιθανοτητα

Και στα δικα μας!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα στην αντιπροσωπεια της samsung, επειδη το κινητο σβηνει μονο του συνεχεια το μητρωο και μου ειπαν πως θελει αναβαθμιση. και λεω καλα εχει βγει καινουριο firmware? και μου λενε ναι βεβαια, απλα υπαρχει μονο στα service και δεν το βγαζουμε στο internet. μπορει να ισχυει κατι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα στην αντιπροσωπεια της samsung, επειδη το κινητο σβηνει μονο του συνεχεια το μητρωο και μου ειπαν πως θελει αναβαθμιση. και λεω καλα εχει βγει καινουριο firmware? και μου λενε ναι βεβαια, απλα υπαρχει μονο στα service και δεν το βγαζουμε στο internet. μπορει να ισχυει κατι τέτοιο?

 

Εσύ πες μας. Τελικά σου έκαναν αναβάθμιση; Αν ναι, ποια αναβάθμιση σου έκαναν;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...