Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσένα τι πρόβλημα είχε;

Εγώ θα πάω να το δώσω τελικά αύριο και ότι γίνει, αν και έχω ξενερώσει πάρα πολύ.[/quote

 

Πριν το δώσεις ίσως καλό θα ήταν να τσεκάρεις αν πρόκειται για καμμένα pixels ή ίσως "υπερευαισθησία" του αισθητήρα της κάμερας. Κοίταξε δηλαδή αν τα pixels που βλέπεις αλλάζουν θέση όταν μειώσεις την ανάλυση της κάμερας. Αν αυτό συμβαίνει μάλλον πρόκειται για υπερευαισθησία και όχι για καμμένο pixel καθώς στην τελευταία περίπτωση το "καμμένο" pixel δεν θα άλλαζε θέση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πως μπορω να βαλω μονιμα το anti shake στη καμερα κ βιντεο..γιατι μετα απο λιγο παλι μου απενεργοποιειται!με την ρωσικη αναβαθμιση τι αλλαζει?
Link to comment
Share on other sites

Εσένα τι πρόβλημα είχε;

Εγώ θα πάω να το δώσω τελικά αύριο και ότι γίνει, αν και έχω ξενερώσει πάρα πολύ.

 

εμενα εξαφανιστηκαν τα widgets και απτην οθονη και απτο menu!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με το γνωστό πρόβλημα των λευκών και διάσπαρτων pixels στην οθόνη το οποίο λύθηκε (και πως) ή αντικαταστάθηκε η συσκευή του ακόμη και μετά την έλευση των πρώτων 7 ημερών (DOA);
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με το γνωστό πρόβλημα των λευκών και διάσπαρτων pixels στην οθόνη το οποίο λύθηκε (και πως) ή αντικαταστάθηκε η συσκευή του ακόμη και μετά την έλευση των πρώτων 7 ημερών (DOA);

Φιλε εγω στο service το εχω παει. Την επομενη βδομαδα το περιμενω!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω στο service το εχω παει. Την επομενη βδομαδα το περιμενω!

 

Σου είπανε ότι επισκευάζεται το συγκεκριμένο πρόβλημα ή πάμε και καλά ψάχνοντας και βλέπουμε;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω σιγουρα την ερχομενη εβδομαδα αλλα δεν βρισκω το λογω γιατι πιστευετε οι πιο πολυ οτι ειναι φυσιολογικο.Ναι το κανουν και καμερες αλλα δεν παυει να ειναι προβλημα!Το να δινω 600 ευρω για μια συσκευη που ειναι για video και να μου εμφανιζει λευκες κηλιδες ε οχι δεν το δεχομαι...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω το "δεν το δεχομαι"

 

 

σε χαμηλο φως και μεγαλο iso τετοια στιγματα εμφανιζουν κανονικες φωτογραφικεσ μηχανες αξιας πολλαπλασιας του 8910 .

 

εδωσε 600 ευρω για κατι που κανει λιγο απ ολα. αν περιμενες να παει τη θεση φωτογραφικης μηχανης το κινητο τοτε εκανες κακη επιλογη

 

καλως η κακως και η πιτα ολοκληρη και ο σκυλος χορτατος δεν γινεται.

μεγαλο iso - κοκοι.

δεν σ`αρεσουν οι κοκοι? μειωσε το iso και βελτιωσε τον φωτισμο

και λιγο φως , και χαμηλο iso και γρηγορο κλυστρο πολυ απλα δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

τα προβληματα οποιασδηποτε συσκευης δεν πρεπει να καλυπτονται με την φραση "κανει λιγο απ'ολα",αλλα να ανδεικνυονται ωστε οι υποψηφιοι αγοραστες να γνωριζουν πριν αγορασουν.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο που τονιζω ειναι οτι σε μερικα hd το κανει σε αλλα δεν το κανει. Αρα δεν ειναι θέμα κινητού αλλά hardware. Και εννοειται οτι δεν αγορασα κινητο για να μου αντικαταστησει την ψηφιακη μου μηχανή γιατι εχω dslr για αυτη την χρηση!

Και να τονισω οτι αυτο γινεται σε video και οχι σε φωτογραφια!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αντιρρηση,αλλα επειδη τωρα τελευταια εχω διαπιστωσει μετα απο αγορες σε κινητα π.χ. νοκια ,οτι απο τοτε που ασχοληθηκαν με οθονες αφης βγαζουν στην αγορα τις συσκευες τους χωρις να τις εχουν επιμελως τελειοποιησει ειτε σε hardware ειτε σε software και τις τρωμε στην μαπα εμεις τα πειραματοζωα τους,εχω αγανακτησει .

δυστυχως το προβλημα ειναι οτι αυτο συμβαινει με ολες τις εταιριες και αυτο ειναι κοροιδια προς τον πελατη.

ασε την κοροιδια που τρωει απο τον εδω αντιπροσωπο οταν παει μετα απο καποιο προβλημα το κινητο του για να βρει λυση και τον γραφουν κανονικα.

για ολα τα ανωτερω και για πολλα αλλα θεωρω οτι φταιμε και εμεις που γινομαστε φανς της ταδε εταιρειας και μας αρκει να εχουμε απλως την συσκευη και κοιταμε να δικαιολογουμε τις παραλειψεις και τα προβληματα τους.

ετσι δεν βοηθαμε να λυθουν τα προβληματα αλλα τα διαιωνιζουμε.

Link to comment
Share on other sites

παντως με το κολπο που ανεφερε ο φιλος στο ποστ 3211 για την μπαταρια με το garmin , η μπαταρια κραταει σουπερ. ενω με μικρη χρηση κραταγε 2-2,5 μερες τωρα το εχω φορτωσει απο τριτη μεσημερι και εχει ακομη 85% μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

παντως με το κολπο που ανεφερε ο φιλος στο ποστ 3211 για την μπαταρια με το garmin , η μπαταρια κραταει σουπερ. ενω με μικρη χρηση κραταγε 2-2,5 μερες τωρα το εχω φορτωσει απο τριτη μεσημερι και εχει ακομη 85% μπαταρια.

Φιλε μου δεν υπαρχει Post 3211!!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αντιρρηση,αλλα επειδη τωρα τελευταια εχω διαπιστωσει μετα απο αγορες σε κινητα π.χ. νοκια ,οτι απο τοτε που ασχοληθηκαν με οθονες αφης βγαζουν στην αγορα τις συσκευες τους χωρις να τις εχουν επιμελως τελειοποιησει ειτε σε hardware ειτε σε software και τις τρωμε στην μαπα εμεις τα πειραματοζωα τους,εχω αγανακτησει .

δυστυχως το προβλημα ειναι οτι αυτο συμβαινει με ολες τις εταιριες και αυτο ειναι κοροιδια προς τον πελατη.

ασε την κοροιδια που τρωει απο τον εδω αντιπροσωπο οταν παει μετα απο καποιο προβλημα το κινητο του για να βρει λυση και τον γραφουν κανονικα.

για ολα τα ανωτερω και για πολλα αλλα θεωρω οτι φταιμε και εμεις που γινομαστε φανς της ταδε εταιρειας και μας αρκει να εχουμε απλως την συσκευη και κοιταμε να δικαιολογουμε τις παραλειψεις και τα προβληματα τους.

ετσι δεν βοηθαμε να λυθουν τα προβληματα αλλα τα διαιωνιζουμε.

Στον fabio πηγαινε το σχολιο xolloth!!!

Προσωπικα δεν ειμαι fan καμιας εταιρειας απλα επιλεγω το προιον που ανταποκρινεται καλυτερα στις αναγκες μου! Τωρα αν η samsung και η καθε samsung δεν παρεχει σωστο service αναβαθμισεις κτλπ εννοειται οτι δεν προκειται να ξαναπλησιασεις κινητο της εν λογω εταιρειας!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Όταν αρχίζω να γράφω αριθμό τηλεφώνου δεν μου προτείνει ονόματα που αντιστοιχούν σε καταχωρίσεις.

Μήπως υπάρχει αυτή η απλή λειτουργία απλά δεν την έχω ενεργοποιήσει?

 

Ξερει κανεις κατι για το παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

...σε χαμηλο φως και μεγαλο iso τετοια στιγματα εμφανιζουν κανονικες φωτογραφικεσ μηχανες αξιας πολλαπλασιας του 8910 ...

 

Σε εμένα πάντως τα στίγματα υπάρχουν και με το φως της ημέρας αλλά και σε χαμηλό ISO. Δεν είναι δηλαδή ψηφιακός ο θόρυβος που προέρχεται από αδυναμία του αισθητήρα σε δύσκολες φωτιστικές συνθήκες. Απλά στο σκοτάδι είναι πιο εύκολα αναγνωρίσιμες οι κουκίδες. Το θέμα είναι αν υπάρχει λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα πέρα από την αλλαγή της συσκευής των 7 πρώτων ημερών.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως τα στίγματα υπάρχουν και με το φως της ημέρας αλλά και σε χαμηλό ISO. Δεν είναι δηλαδή ψηφιακός ο θόρυβος που προέρχεται από αδυναμία του αισθητήρα σε δύσκολες φωτιστικές συνθήκες. Απλά στο σκοτάδι είναι πιο εύκολα αναγνωρίσιμες οι κουκίδες. Το θέμα είναι αν υπάρχει λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα πέρα από την αλλαγή της συσκευής των 7 πρώτων ημερών.

aptaliko κανε λιγο υπομονη! Μεσα στην εβδομαδα θα γυρισει το κινητο απο το service και θα ενημερωσω τι προβλημα υπηρχε! Η ερωτηση ειναι γιατι ρε παιδια εφοσον βλεπετεοτι το κινητο εχει προβλημα δεν το πηγαινετε στο service? Απο οτι εχω καταλαβει εχουν αρκετοι το συγκεκριμενο προβλημα και κανεις δεν εχει απευθυνθει στην αντιπροσωπεια!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που λεω,πολλοι εχουν καποιο προβλημα αλλα δεν το δημοσιοποιουν στους αρμοδιους.

φιλε costas_pro,μιλησα γενικα για ολους μας,γιατι και εγω εχω κανει πολλες .....κιες κατα καιρους.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που λεω,πολλοι εχουν καποιο προβλημα αλλα δεν το δημοσιοποιουν στους αρμοδιους.

φιλε costas_pro,μιλησα γενικα για ολους μας,γιατι και εγω εχω κανει πολλες .....κιες κατα καιρους.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

Το θεμα ειναι οτι ενω το αναφερουν πολλοι μεσα στα forum δεν το γυριζει κανεις. Με αποτελεσμα το κορυφαιο.Τους παω την συσκευη και τους ρωταω μα καλα δεν σας εχει επιστραφει κανενα με το συγκεκριμενο προβλημα??? Οχι απαντα ο προισταμενος. Τωρα το βρισκω λογικο!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εμφανίσουμε τις ημερήσιες καταχωρήσεις του ημερολογίου στην οθόνη του κινητού; Πριν που είχα ένα Νοκια Ν82 μου τις εμφάνιζε από μόνο του.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εμφανίσουμε τις ημερήσιες καταχωρήσεις του ημερολογίου στην οθόνη του κινητού; Πριν που είχα ένα Νοκια Ν82 μου τις εμφάνιζε από μόνο του.

Προσωρινά ο μόνος τρόπος για κάτι τέτοιο είναι να πας

Settings --> Personal --> Home Screen --> Home Screen Theme και να διαλέξεις τη Basic.

Μελλοντικά υποτίθεται πως θα υπάρξει ένα σχετικό widget που θα κάνει τη δουλειά που θες.

Link to comment
Share on other sites

Μια κ μοναδικη κοκκινη ομως κουκιδα στην οθονη μονιμα, προκειται για καμενο pixel? Δεν μετακινειται ειναι σταθερη κ δεν εχει καμια σχεση με την καμερα, απ την στιγμη που θ ανοιξω το τηλεφωνο την βλεπω συνεχεια. Μαλλον service,ε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια κ μοναδικη κοκκινη ομως κουκιδα στην οθονη μονιμα, προκειται για καμενο pixel? Δεν μετακινειται ειναι σταθερη κ δεν εχει καμια σχεση με την καμερα, απ την στιγμη που θ ανοιξω το τηλεφωνο την βλεπω συνεχεια. Μαλλον service,ε?

 

Δυστυχως καμμενο πιξελ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση. όταν στέλνω μηνύματα τα οποία είναι μεγάλα συνήθως δεν φτάνουν ολόκληρα. επίσης έχω παρατηρήσει όταν συντάσω ένα μήνυμα ότι τα σπάει σε πολλά μικρά μηνύματα των 66 γραμμάτων αν θυμάμαι καλά. ψάχνω αλλά δεν βρίσκω την ρύθμιση για ένα μεγάλο κανονικό μήνυμα. καμιά βοήθεια κανείς?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...