Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα το πηρα κι εγω σημερα

ευχωμαι να εκανα καλα γιατι καπου πηρε το ματι μου οτι η samsung σταματαει την υποστηρηξη για το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι διαβασα....Κατεβασα κατι converters τα κανω mp4 αλλα δεν εχουν ηχο:(

Δοκίμασε το Xilisoft Video Converter...είναι πολύ απλό και αξιόπιστο. Τα βίντεο παίζουν σε εξαιρετική ποίοτητα εικόνας και ήχου ειδικά με τα στερεοφωνικά ακουστικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω ήχους ειδοποίησης μυνημάτων και βρίσκω μόνον έναν, τον message 1 δεν υπάρχει άλλος; Προσπαθώ από την διαμόρφωση του προφίλ γενικό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα κι εγω σημερα

ευχωμαι να εκανα καλα γιατι καπου πηρε το ματι μου οτι η samsung σταματαει την υποστηρηξη για το κινητο.

 

 

Ακόμα δεν βγήκε κ σταματάει την υποστήριξη?αποκλείεται δεν ισχύει αυτό,είδη έχει 2 μήνες που βγήκε κ έχουν βγει ήδη 3 updates στο εξωτερικό (g2,g3,g4)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Xilisoft Video Converter...είναι πολύ απλό και αξιόπιστο. Τα βίντεο παίζουν σε εξαιρετική ποίοτητα εικόνας και ήχου ειδικά με τα στερεοφωνικά ακουστικά.[/quote

 

Ευχαριστω φιλε μου....Την παλεψα με το Total video converter....:):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ξερετε αν η samsung δινει εγγυηση στα κινητα χωρις αποδειξη? Ρωταω επειδη η Νοκια το κανει.

το χεις παρει απο εδω μεταχειρισμενο η απο εξωτερικο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι ψιλοασχετος σε θεματα gps προγραμματων και χαρτων θα το εκτιμουσα αν ειναι ευκολο να μου πει αν μπορει καποιος καποια καλα site που μπορουμε να βρουμε POIs,europe maps και ακομη πιο λεπτομερεις ελληνικους χαρτες.

Επισης καπου ειχα διαβασει οτι το garmin συνεργαζεται με google maps ετσι ωστε να μπορουμε να βλεπουμε σε διαφορα επιπεδα zoom αληθινες εικονες και οχι τρισδιαστατες. Αληθευει και αν ναι πως μπορω να το κανω;

 

Thnx ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. επιτελους ....

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=13760 :)

γιατι κανενας αλλος τροπος δεν μου δουλευε εως τωρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα κι εγω σημερα

ευχωμαι να εκανα καλα γιατι καπου πηρε το ματι μου οτι η samsung σταματαει την υποστηρηξη για το κινητο.

 

Αυτό που θα σταματήσει η Samsung είναι η ενασχόλησή της στο μέλλον με το Symbian γενικότερα. Κοινώς το i8910 είναι το τελευταίο Symbian κινητό που βγάζει. Προφανώς όμως το συγκεκριμένο τηλέφωνο θα συνεχίζει να το υποστηρίζει με αναβαθμίσεις οι οποίες ιστορικά ποτέ δεν ήταν και πάρα πολλές δεδομένου των συγκριτικά λιγότερων bugs που έβγαζαν τα κινητά της τηλέφωνα σε σχέση με άλλους κατασκευαστές (π.χ Νοκια). Το θέμα είναι να έχουμε όλο και καλύτερα τηλέφωνα και πληθώρα εφαρμογών και ας αλλάζουν το λειτουργικο τους σύστημα όποτε θέλουν :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα σταματήσει η Samsung είναι η ενασχόλησή της στο μέλλον με το Symbian γενικότερα. Κοινώς το i8910 είναι το τελευταίο Symbian κινητό που βγάζει. Προφανώς όμως το συγκεκριμένο τηλέφωνο θα συνεχίζει να το υποστηρίζει με αναβαθμίσεις οι οποίες ιστορικά ποτέ δεν ήταν και πάρα πολλές δεδομένου των συγκριτικά λιγότερων bugs που έβγαζαν τα κινητά της τηλέφωνα σε σχέση με άλλους κατασκευαστές (π.χ Νοκια). Το θέμα είναι να έχουμε όλο και καλύτερα τηλέφωνα και πληθώρα εφαρμογών και ας αλλάζουν το λειτουργικο τους σύστημα όποτε θέλουν :).

 

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί... αν πουλάει το Symbian και ικανοποιηθούν οι απαιτήσεις της Samsung θα βγάλει κι άλλα κινητά! Σιγά μην χάσει την ευκαιρία και το κέρδος... άνοιξε μια αγορά γιατί να την κλείσει;;;; ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν στο youtube παρα πολλα βιντεο για το κινητο και για οτι κανει απο εφαρμογες και παιχνιδια μεχρι βιντεο και μουσικη.

τελικα ειμαι αρκετα χαρουμενος που το εχω κι εγω.

(αν και φερνει λιγο σε ρακετα :lol: :lol: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

To μαγείρεμα των roms συνεχίζεται, δείτε εδω πειραγμένη ιταλικη ρομ με ενεργοποιημένα τα Kastor Effects του λειτουργικού:

 

 

Δείτε εδώ για περισσότερες πληροφορίες:

 

http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-custom-roms-cooked-roms/4292-new-italian-i8910v7g5_h1-g4-hk-based.html

 

Αναμένεται απο μέρα σε μέρα η νέα επίσημη ιταλική ρομ με 3D task manager, διορθωμένα τα γνωστά browser & video bugs και διάφορα άλλα...

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Δε το βλέπω να ασχολείται η Samsung με νεα ελληνική ρομ... Ευτυχώς υπάρχει τρόπος να συνδιαστεί καινούρια ρομ με το υπάρχον ελληνικό localization... Υπομονή λοιπον.
Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

για ελλαδα τιποτα?παιδια το εχει παρακανει η samsung ...:mad:

 

Έχουν γίνει κάποια μεγάλα βήματα, δες εδώ τις προσπάθειες των παιδιών για μια σούπερ ελληνική ROM

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ελεος ...το να προσπαθουν να φτιαξουν αναβαθμιση με κυνδινο να χασω την εγγυηση και 600 ευρω το βλεπετε λογικο?ειλικρινα δεν μπορω να το κατανοησω...σαν νε λεει η εταιρια στην ελλαδα ειναι βοδια οτι βγει το παιρνουν μην ασχολιστε με αναβαθμισεις...ας μην το κυκλοφορουσε...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα microsdhc 16GB ram Transcend Class 6 και πετάει!

Αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με τη συμβατότητα των flash αρχείων.

Δοκιμάζω από διάφορες ιστοσελίδες να αναπαράγω live streams ή live internet radio και όλα είναι ασύμβατα.

Μήπως μπορείτε να συστήσετε κάποιον web browser που να τα παίζει όλα;

Στο παλαιό Ν95 είχα τον Skyfire αλλά δεν θέλω να το βάλω στο Samsung διότι είναι beta.

Τέλος τα Googlemaps μετά απο 5 λεπτά περίπου κολλάνε, έχετε τα ίδια προβλήματα;

Κατά τα άλλα μετά 1 μήνα χρήσης, το εργαλείο είναι πραγματικά "όλα τα λεφτά!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...