Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Anamenomenh timh. Me to pou ftasei sto Plaisio to tsimpaw me epidothsh Vodafone kai to periergazomai! :) (Htan na parw to Renoir, alla pisteuw aksizei ton kopo...)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Λογικότατη τιμή, η LG δεν υπερτιμάει τα προϊόντα της όπως κάποιοι άλλοι..

Θα το χτυπήσω λογικά με την επιδότηση όταν έρθει η ώρα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Λογικότατη τιμή, η LG δεν υπερτιμάει τα προϊόντα της όπως κάποιοι άλλοι..

Θα το χτυπήσω λογικά με την επιδότηση όταν έρθει η ώρα.

 

μια και εχεις το ρενουαρ, αυτο το θεωρεις καλυτερο και αν ναι για πιο λογο?

το ειδα και μου αρεσει. αλλα και στο ρενουαρ εχει πεσει η τιμη πολυ.

Link to comment
Share on other sites

μια και εχεις το ρενουαρ, αυτο το θεωρεις καλυτερο και αν ναι για πιο λογο?

το ειδα και μου αρεσει. αλλα και στο ρενουαρ εχει πεσει η τιμη πολυ.

 

Προφανώς φίλε μου σε ενδιαφέρει κινητό αφής, γιατί το innov με το ρενουάρ στην κάμερα λιγο πολύ στο ίδιο επίπεδο είναι.

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει ποσα mp θα είναι , γιατί αν η ποιότητα των 5mp (arena) είναι καλή , εκτυπώνονται άνετα σε 13χ15, εξάλλου σημασία έχει ο φακός.

Εχω την περιέργεια να δω την κάμερά του, αν είναι στα ίδια επίπεδα με το viewty και το ρενουάρ , θα προβληματιστώ, γιατί θεωρώ οτι πρέπει να κάνουμε βήματα μπροστά.

Με προβληματίζει το γεγονός οτι δεν πλασάρεται ως φωτοκινητό(λογικό όμως με την 5αρα κάμερα, αλλά κ λόγω του μικρού led flash), αλλά ως κάτι καινούριο λόγω του νέου interface.

Επειδή δε με νοιάζει το ανοιχτό λειτουργικό (είτε symbian είτε wm), δεν κολλάω στο ότι θα έχει κλειστό λειτουργικό.

Επίσης θεωρώ οτι επειδη ειναι κάτι καινούριο, θα τύχει υποστήριξης αναβαθμισεων απο την lg.

To παρακολουθω το κινητο με βιντεακια κ τετοια κ ομολογώ οτι με εχει εντυπωσιάσει.

Εν κατακλείδι, πιστεύω οτι θα είναι πολύ καλό ως κινητό λόγω του εντυπωσιακού interface, της 8αρας μνήμης του, του επεξεργαστή του κλπ κπλ, αλλά στον τομέα της κάμερας θα έχει ελλείψεις.Προσωπικά θα περιμένω 2 μήνες απο την κυκλοφορια του για ευνοητους λογους και θα δω, γιατι το προτιμώ 1000 φορές απο την πλαστικούρα της νοκια και τα αδιαφορα SE.Και πλέον λόγω του ο,τι εχω συνηθίσει σε κινητο αφής δε μ κανει κέφι να γυρισω σε κουμπάκια.

Για το ρενουάρ η τιμή του είναι πλέον πολύ χαμηλή πράγματι.

Η κάμερα του ειναι στα ιδια επιπεδα με το κινητο που έχεις.Ειναι καλο κινητό και στα λεφτά αυτά αξίζει κ πολύ μάλιστα.

Δε μπορώ να τα συγκρίνω, πάντως ναι ως interface το Arena είναι πολύ πολύ καλύτερο.Θα περίμενα στη θέση σου λίγο.

Και μην ξεχνάμε την ανάλυση οθόνης..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, το κοιταω διοτι το εδωσα το ιννοβ και ειμαι τωρα σε αναζητηση τηλεφωνου. μου αρεσουν τα αφης και με μεγαλες οθονες. το ρενουαρ ημουν στο τσακ να το παρω (το ειχα δει στο πλαισιο τοτε που ειχε ριξει την τιμη απο 450 σε 410 και την επομενη μερα που μπηκα στο νετ και πηγα να το παρω εβγαλε την προσφορα) αλλα τελευταια στιγμη δεν το πηρα , μου αρεσει πολυ και το νεο ομνια ΗD.

οποτε μολις βγει σε κυκλοφορια και το αρενα το βλεπω και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, το κοιταω διοτι το εδωσα το ιννοβ και ειμαι τωρα σε αναζητηση τηλεφωνου. μου αρεσουν τα αφης και με μεγαλες οθονες. το ρενουαρ ημουν στο τσακ να το παρω (το ειχα δει στο πλαισιο τοτε που ειχε ριξει την τιμη απο 450 σε 410 και την επομενη μερα που μπηκα στο νετ και πηγα να το παρω εβγαλε την προσφορα) αλλα τελευταια στιγμη δεν το πηρα , μου αρεσει πολυ και το νεο ομνια ΗD.

οποτε μολις βγει σε κυκλοφορια και το αρενα το βλεπω και αυτο.

 

Δες κ αυτό..

http://www.unwiredview.com/2009/03/03/lg-viewty-ii-gc900-spotted/

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ti sk*ta? Tha mas mperdepsei auth h LG! Gia na paroume kinhto tha perimenoume ti kainourgio tha vgazei kai molis les ok, auto tha parw tsoup! tha sou petaei ki allo ena! Hmarton! :worry::blink::confused:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Ti sk*ta? Tha mas mperdepsei auth h LG! Gia na paroume kinhto tha perimenoume ti kainourgio tha vgazei kai molis les ok, auto tha parw tsoup! tha sou petaei ki allo ena! Hmarton! :worry::blink::confused:

 

εχει ηδη διαρρευσει σε πολλα sites η ειδηση αυτή, μιλάμε για το νέο 8αρι της lg ομως; ακομη δεν εχουν επιβεβαιώσει τπτ.δειτε κ αυτο

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-gc900-viewty-2/12507-lg-gc900-viewty-2-revealed.html

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Wraia! Hmoun na parw Renoir, katelhksa sto Arena, twra na perimenw kai auto? :wacko: Ola ta kala tou Renoir kai to 3d UI tou Arena! Malista... :worry:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

 

πολυ καλο, και 8αρι και με 3D interface. μου φαινεται θα περιμενω λιγο ακομη.

Link to comment
Share on other sites

τι αναλυση βιντεο θα βγαζει ξερουμε;

 

Σίγουρα 640χ480 30fps , δεν το συζητάμε αυτό.Το θεμα ειναι αν θα παει στα 720χ480.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Wraia! Hmoun na parw Renoir, katelhksa sto Arena, twra na perimenw kai auto? :wacko: Ola ta kala tou Renoir kai to 3d UI tou Arena! Malista... :worry:

 

Δεν εισαι ο μονος:D

Εχω ηδη τσεκαρει το αρενα κ το περιμενω πως κ πως..Τώρα έρχεται αυτό, αλλα δε ξερουμε πότε.

Κ άμα σκασει κ το 12αρι προς το τελος του 2009 τι κάνουμε;Αποταμιεύουμε;:p

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει το 3d interface στο αρενα, αλλα αφου θα το εχει και το viewty II και με 8αρα και καλυτερο βιντεο θα περιμενω αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ο μονος:D

Εχω ηδη τσεκαρει το αρενα κ το περιμενω πως κ πως..Τώρα έρχεται αυτό, αλλα δε ξερουμε πότε.

Κ άμα σκασει κ το 12αρι προς το τελος του 2009 τι κάνουμε;Αποταμιεύουμε;:p

 

Gia mena (mexri stigmhs) to teleio tha htan ena Renoir (san poithta photos + me ola ta upoloipa kala tou) me 3D UI. To kainourgio fainetai na ta kaluptei ola auta. Tha doume pote tha erthei kai poso kai vlepoume... :shifty:

 

Molis parathrhsa apo tis photo tou Arena oti dipla apo ton fako den exei to kokkino ledaki pou einai gia to focus ktl? Exei mono to flash (pou btw fainetai adunamo...) Pwpw, an den einai toulaxiston sthn poiothta twn photo tou Viewty, tha ksenerwsw... :(

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Gia mena (mexri stigmhs) to teleio tha htan ena Renoir (san poithta photos + me ola ta upoloipa kala tou) me 3D UI. To kainourgio fainetai na ta kaluptei ola auta. Tha doume pote tha erthei kai poso kai vlepoume... :shifty:

 

Molis parathrhsa apo tis photo tou Arena oti dipla apo ton fako den exei to kokkino ledaki pou einai gia to focus ktl? Exei mono to flash (pou btw fainetai adunamo...) Pwpw, an den einai toulaxiston sthn poiothta twn photo tou Viewty, tha ksenerwsw... :(

 

Εχει auto focus, εννοειται.Το φλας του ναι φαινεται πολυ μικρο.Θα το δουμε στην πραξη οταν θα γινουν τα reviews

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να εχει αναλυση βιντεο 720*480 οπως και το arena..σε συνδιασμο με την 8αρα καμερα θα κανει θραυση....αλλα αν ειναι ετσι τοτε ποιος θ αγορασει το arena;
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να εχει αναλυση βιντεο 720*480 οπως και το arena..σε συνδιασμο με την 8αρα καμερα θα κανει θραυση....αλλα αν ειναι ετσι τοτε ποιος θ αγορασει το arena;

 

Το αρένα στα specs του καταγράφει 720χ480 - πηγη απο το gsm.arena

Αρα, γιατι οχι και αυτο εδώ;

Στην ερώτησή σου, ποιος θα αγοράσει το αρένα-εχεις δει ποσοι θελουν ακομη το viewty;

Σκεψουν να πεσει γρηγορα το αρένα πχ. Γιατι να μην το πάρεις;

Κ στην τελική, η μονη τους διαφορά φαινεται να ειναι η καμερα.Νομιζεις χρειαζονται ολοι μια 8αρα;Ο φακος εχει παντα σημασια κ ο φακος μπορει να ειναι ο ιδιος.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Kai ksanarwtaw, file Spidey. Entaxei, ontws leei oti exei auto-focus. To kokkino to ledaki omws, pou einai? Auto den einai pou vohthaei th leitourgia auth? :confused:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

όλα τα κινητά ίδια θα είναι στο μέλλον;

Λίγη φαντασία ρε παιδιά...

 

:lol::lol:

Α, ρε motorola!! Που 'σαι? :lol::lol:

:D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε φυλλαδιο του γερμανου σημερα εχει το arena ως συσκευη συντομα διαθεσιμη αλλα δεν εχει τιμη...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε φυλλαδιο του γερμανου σημερα εχει το arena ως συσκευη συντομα διαθεσιμη αλλα δεν εχει τιμη...

 

Έρχεται λοιπόν..

Ακούστηκε κάτι για 13 Μαρτίου στην Ευρώπη, όπως και για αρχές Απρίλίου.

Περιμένω τα reviews απο τα διαφορα sites :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται λοιπόν..

Ακούστηκε κάτι για 13 Μαρτίου στην Ευρώπη, όπως και για αρχές Απρίλίου.

Περιμένω τα reviews απο τα διαφορα sites :)

πολυ καλα νεα. να το δουμε απο κοντα το 3d interface.

το vietwy II ξερουμε ποτε θα ερθει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...