Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μπεις μεσω του Wind Plus στο ιντερνετ δε χρειαζεται ΚΑΝΕΝΑ μενου Wind Plus. Παρα μονο να βάλεις τις σωστες ρυθμίσεις σε εναν ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ Browser. Τουλαχιστον αυτό εχω κανει στο HTC. Τις ρυθμισεις του Wind Plus εχω περασει στον OperaMini και σερφαρω ΜΕΣΩ Wind Plus...

 

Για αυτό ρωταω ΜΟΝΟ οσους το ξερουν και το εχουν κανει... Αν υπαρχει κανεις...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πρέπει να φλασάρεις σε κάποια έκδοση που υποστιρίζει τον πομπό. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2948849

 

Eκανα αναβαθμιση σε v10c αλλα παλι δεν εχει τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Eκανα αναβαθμιση σε v10c αλλα παλι δεν εχει τιποτα....

Οι ελληνικές δεν έχουν πομπό.Έβαλες ελληνική.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο χθες το αρενα δεν ανταποκρινεται η οθονη στο πατημα απο τη μεση της οθονης και κατω...αθλια η κατασταση...μεσ στη βλαβη το lgaki(και πολλα κολληματα)...τρεχα γυρευε τωρα
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο χθες το αρενα δεν ανταποκρινεται η οθονη στο πατημα απο τη μεση της οθονης και κατω...αθλια η κατασταση...μεσ στη βλαβη το lgaki(και πολλα κολληματα)...τρεχα γυρευε τωρα

 

 

Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες! Service με την μία! Ούτε να το σκέφτεσε καθόλου. Θα στο φτιάξουν και θα στο αναβαθμήσουν κιόλας.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ποστ χαθηκε στην αλλαγη της σελιδας, και επειδη ειναι καπως επειγον, λογο οτι η αγορα πρεπει να γινει μεσα στην εβδοματα θα ηθελα να επαναφερω το ποστ:

 

Ειμαι κοντα στην αγορά του κινητού, το οποιο θελω να το κανω δωρο στη κοπελα μου. Εχω ομως 2 απορειες και θα ηθελα τη βοηθεια σας:

 

1) Θελω απο εσας τους χρηστες να μου πειτε, ετσι στα γρηγορα, καποια πραγματα που σας ενοχλουν. Μην το παρω και σπαστει η κοπελα μου με κατι που θα επρεπε να ειναι απλο και απροβληματιστο... Αρα, πειτε μου σας παρακαλω καποια πραγματα που σας ενοχλουν στο κινητό αυτο και τι θα πρεπει να εχω το νου μου με την αγορα.

 

2) Θα το χρησιμοποιησουμε με Wind. Οπου με τη χρηση Wind Plus και εξοφληση μεσω της American Express θα πρεπει να εχουμε απεριοριστη πλοηγηση και σερφαρισμα σε GoogleMail, Yahoomail, και γενικα απλο Browsing χωρις downloading αρχειων (doc, pdf, xls, zip, rar γενικά κατεβασμα αρχειων κλπ μιας και αυτο δεν μας ενδιαφερει)... Γινεται; εχει κανεις το κινητο μe Wind Plus; (εγω με το HTC μου την εχω καταβρει σε αυτό το θεμα). Μπορώ λοιπον με τη χρηση καποιου OperaMini ενδεχομενως, να σερφαρω μεσω WindPlus. Δε λεω να μπαινω στο μενου WindPlus...

 

Σας ευχαριστω πολυ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μ δεν συνδεεται σε μαζικη αποθηκευση...εχω εγκατεστημενο το PC suite αλλα οταν κανω επιλογη για μαζικη αποθηκευση δεν κανει τπτ...

(windows xp sp3) καμια βοηθεια?

στο λαπτοπ μ που δεν εχω εγαταστησει το pc suite συνδεεται κανονικα μηπως υπαρχει κανενα προβλημα με την εκδοση?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει το τηλέφωνο του service γιατί δεν το βρίσκω? Ευχαριστώ!

 

80111200900

 

Κανα καλό bluetooth stereo ακουστικάκι για το αρένα μπορείτε να προτείνεται? :)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ εχω και εγω το Arena και τελευταια προσπαθουσα να δω βιντεακια απο το Youtube και μου λεει οτι η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη - WI-FI και εχω γινει Τουρκος γιατι μου το κανει αυτο???

 

Α και γιατι στο PC SUITE μου βγαζει τα ελληνικα σε καθετες γραμμες???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ εχω και εγω το Arena και τελευταια προσπαθουσα να δω βιντεακια απο το Youtube και μου λεει οτι η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη - WI-FI και εχω γινει Τουρκος γιατι μου το κανει αυτο???

 

Ποια έκδοση έχεις? Δοκίμασε στις ρυθμίσεις ροής να βάλεις Wifi

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Οταν απο σβησμενο χτυπάει το ξυπνητηρι και το κλεινω, δεν συνεχιζει τη διαδικασία , κολλαει. Μονο αν κανω power off και μετα on ξεκιναει. Το εχει άλλος κανείς αυτο το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Χθές αγόρασα αυτό το κινητό αλλά δε μου παίζει divX βίντεο μήπως ξέρει κάποιος γιατι;;

Επειδή Δεν γινετε αμεσα αναπαραγωγη ταινιων θα πρεπε πρωτα να τις κανεις μετατροπη σε καποια αλλη μορφη·

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο...ελα ομως που ειναι δωρο και δεν εχω αποδειξη αγορας...?πακετο

 

Ε,και παλι λιγο δυσκολο το κινητο να ναι πανω απο 1 χρονο οποτε παλι μεσα στην εγγυηση εισαι,αλλωστε νομιζω βλεπουν ηλεκτρονικα απο που και ποτε εχει αγοραστει το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Οταν απο σβησμενο χτυπάει το ξυπνητηρι και το κλεινω, δεν συνεχιζει τη διαδικασία , κολλαει. Μονο αν κανω power off και μετα on ξεκιναει. Το εχει άλλος κανείς αυτο το πρόβλημα?

 

ναι το εχω και εγω φιλε μου.....

BECK23
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο πατερας μου εχει ενα αρενα με λογισμικο KM900AT_V10b και κολλαει οταν παει να απαντησει και να κλεισει την εισερχομενη κληση, χρειαζεται να κανει αναβαθμιση? υπαρχει καποια νεοτερη? θα κανει δουλεια? και εαν ναι που να το παω στην Θεσσαλονικη για αναβαθμιση? μπορω να κανω και μονος μου? ...αυτα:)
:up:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

δεν πιστευω τωρα που η μπαταρια του αρενα μ ειναι καινουργια να δημιουργηθει καποιο προβλημα με την συνδεση του κινητου με τον υπολογιστη?το λεω επειδη φορτιζει ταυτοχρονα....τι λετε?αν και εχω κανει 4-5 εκφορτισεις

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάποιες απορίες.

πως μπορώ να το κάνω όταν με περνούν τηλέφωνο να ανάβει απευθείας η οθόνη όταν είναι κλειδωμένο χωρίς να πατώ κάποιο κουμπί εγώ.

Ακόμα πως το κανεις όταν μιλάω στο τηλέφωνο να μην κλειδώνει η οθόνη.

Κάτι τελευταίο γίνετε να μην είναι επιλεγμένο το T9 όταν πάω να γράψω μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάποιες απορίες.

πως μπορώ να το κάνω όταν με περνούν τηλέφωνο να ανάβει απευθείας η οθόνη όταν είναι κλειδωμένο χωρίς να πατώ κάποιο κουμπί εγώ.

Ακόμα πως το κανεις όταν μιλάω στο τηλέφωνο να μην κλειδώνει η οθόνη.

Κάτι τελευταίο γίνετε να μην είναι επιλεγμένο το T9 όταν πάω να γράψω μήνυμα?

 

καλημερα!!!!

αυτο παλι να περιμενεις την ωρα που χτυπαει το κινητο για να δεις ποιος ειναι ειναι πολυ σπαστικο!!!:ninja::ninja::ninja:

το Τ9 απλα το απενεργοποιεις απο τις ρυθμισεις στα μυνηματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή Δεν γινετε αμεσα αναπαραγωγη ταινιων θα πρεπε πρωτα να τις κανεις μετατροπη σε καποια αλλη μορφη·

 

Σε τι μορφή πρέπει να τη μετατρέψω; Το επεισόδιο της σειράς που έβαλα μέσα ήταν avi μορφή, Αν είναι να τη μετατρέψω σε 3gp που παίζει σε όλα τα κινητά γιατί λένε οτι υποστηρίζει divx;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι μορφή πρέπει να τη μετατρέψω; Το επεισόδιο της σειράς που έβαλα μέσα ήταν avi μορφή, Αν είναι να τη μετατρέψω σε 3gp που παίζει σε όλα τα κινητά γιατί λένε οτι υποστηρίζει divx;

 

ελα μ ντε!μπορεις και σε mp4. Υπαρχει το πολυ καλο xmedia recode με προφιλ ειδικα για το αρενα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάποιες απορίες.

πως μπορώ να το κάνω όταν με περνούν τηλέφωνο να ανάβει απευθείας η οθόνη όταν είναι κλειδωμένο χωρίς να πατώ κάποιο κουμπί εγώ.

Ακόμα πως το κανεις όταν μιλάω στο τηλέφωνο να μην κλειδώνει η οθόνη.

Κάτι τελευταίο γίνετε να μην είναι επιλεγμένο το T9 όταν πάω να γράψω μήνυμα?

 

 

Να πατάς κουμπί??? Όταν σε πέρνουν τηλέφωνο??? Όχι ρε φίλε, δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο, ίσως να έχει μια ψιλοκαθηστέριση (ούτε δευτερόλεπτο δλδ), αλλά όχι να πατάς και πλήκτρο!!!! Πρώτη φορά το ακούω!!!:blink:

 

 

 

καλημερα!!!!

αυτο παλι να περιμενεις την ωρα που χτυπαει το κινητο για να δεις ποιος ειναι ειναι πολυ σπαστικο!!!:ninja::ninja::ninja:

το Τ9 απλα το απενεργοποιεις απο τις ρυθμισεις στα μυνηματα!!!!

 

 

Δηλαδή πόσο περιμένεις εσύ? :confused:

Κανονικά ούτε δευτερόλεπτο δεν κάνει για να ανάψει. :!:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...