Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω την αποψη σας εσας που το εχετε ηδη το κινητο και εχετε δοκιμασει πλοηγηση στο ιντερνετ

 

ισχυει αυτο οτι παραμενει αργος?επισης, ειναι δυνατον να εγκαταστησεις αλλον Browser?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πηρα και γω. με wifi δουλευει αψογα το google maps. είναι vfl το δικο μου. Το widget που ειναι ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω. με wifi δουλευει αψογα το google maps. είναι vfl το δικο μου. Το widget που ειναι ρε παιδια?

 

Δεν υπάρχει widget για το google maps. To widget στο οποίο αναφερθήκαμε πιο πάνω είναι για τον καιρό. Εκτός αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο.

 

Χωρίς το wi-fi το δοκίμασες το gmaps? Εμένα δεν παίζει. Κάποιος άλλος με cosmote που να του παίζει το gmaps ΧΩΡΙΣ wifi? Να δούμε αν είναι πρόβλημα της cosmote ή δικό μου.

 

Τέλος γνωρίζει κανείς αν το έχεις στο AGPS αντί για αυτόνομο αν υπάρχει έξτρα χρέωση και πόσο; Δεν εννοώ τη χρέωση για να κατεβάσει τους χάρτες που ούτως ή άλλως την έχεις. Ας πούμε αν χρησιμοποιώ AGPS για geotagging των φωτογραφιών θα έχω επιπλέον χρέωση;

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη φιλε μου με βλεπω να πηγαινω στα χωραφια για να πιασει το GPS:)μετα απο τη πρωτη φορα τα πραγματα γινονται καλυτερα?πιανει ευκολα?

ευχαριστω

 

Τις επομενες φορές φυσικα και δε θα χρειαστει να τρεχεις στα χωράφια:D

Λοκαρει γρηγορα μετα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

θελω την αποψη σας εσας που το εχετε ηδη το κινητο και εχετε δοκιμασει πλοηγηση στο ιντερνετ

 

ισχυει αυτο οτι παραμενει αργος?επισης, ειναι δυνατον να εγκαταστησεις αλλον Browser?

 

Ναι μπορεις να βαλεις αλλο φυλλομετρητη:lol:(browser) για την ακριβεια επιβαλλεται γιατι ο ενσωματωμενος ειναι χαλια τουλαχιστον ως προς το lag

Δυο καλες επιλογες ειναι:1)opera mini 4.2

2)bolt που μπορεις να τον κατεβασεις απο http://www.boltbrowser.com/ με αυτο τον browser μπορεις και να κατεβασεις και video το http://www.youtube.com

Κατα τα αλλα οπως ξαναειπα το κινητο ειναι πολυ καλο (με το gps να λειτουργει αψογα:))με μονο μειονεκτημα για μενα τουλαχιστον την πολυ μικρη διαρκεια ζωης της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

οπότε απότι φαίνεται και στο vodafone live όλα δουλεύουν μια χαρά ΕΚΤΟΣ από το fm transmitter σωστά?

αντέ γιατί την έχω την επιδότηση και μάλλον θα το τσιμπήσω σήμερα το απόγευμα! :D :D

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Τις επομενες φορές φυσικα και δε θα χρειαστει να τρεχεις στα χωράφια:D

Λοκαρει γρηγορα μετα.

ok φιλε μου σ ευχαριστω. θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται εγκατάσταση του Boltbrowser; Κάνω εγκατάσταση, με ρωτάει αν θέλω λήψη του λέω ναι και μετά μου πετάει "Μη έγκυρη περιγραφή". Πρέπει να είμαι έξω να κατεβάσει κάτι από Internet; Δεν είναι αυτό το αρχείο εγκατάστασης; Κατεβάζει κάτι άλλο; Tα ίδια και με το mgmaps....

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει widget για το google maps. To widget στο οποίο αναφερθήκαμε πιο πάνω είναι για τον καιρό. Εκτός αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο.

 

 

Ναι, για την εφαρμογή του καιρού ρωτάω. Πώς εμφανίζεται?

 

Χωρίς wifi δε το δοκιμασα ακόμη διότι δεν εχει ενεργοποιηθεί η sim μου ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑRΕΝΑ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΤΟ GARMIN MOBILE XT ΤΡΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να βαλεις αλλο φυλλομετρητη:lol:(browser) για την ακριβεια επιβαλλεται γιατι ο ενσωματωμενος ειναι χαλια τουλαχιστον ως προς το lag

Δυο καλες επιλογες ειναι:1)opera mini 4.2

2)bolt που μπορεις να τον κατεβασεις απο http://www.boltbrowser.com/ με αυτο τον browser μπορεις και να κατεβασεις και video το http://www.youtube.com

Κατα τα αλλα οπως ξαναειπα το κινητο ειναι πολυ καλο (με το gps να λειτουργει αψογα:))με μονο μειονεκτημα για μενα τουλαχιστον την πολυ μικρη διαρκεια ζωης της μπαταριας

 

 

 

το κατεβαζεις στον υπολογιστη σου και μετα πως το βαζεις μεσα στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

το κατεβαζεις στον υπολογιστη σου και μετα πως το βαζεις μεσα στο κινητο?

 

ναι. ή το κατεβάζεις κατευθείαν απο το κινητό σε μορφή jar ωστε να το τρέξεις.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και θα υπαρχουν -αλλα ρωταω για handsfree και bluetooth κυριως λογω lg -υπαρχει ευκολια στην ευρεση αυτων των περιφερειακων συσκευων?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα μια αγγελία για το ARENA αν ενδιαφέρεται κανείς

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241885

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Προφανως και θα υπαρχουν -αλλα ρωταω για handsfree και bluetooth κυριως λογω lg -υπαρχει ευκολια στην ευρεση αυτων των περιφερειακων συσκευων?

 

Δεν χρειάζεται να πάρεις lg bluetooth. Όποια μάρκα και να πάρεις λογικά θα δουλεύει. Ας πούμε εγώ χρησιμοποιώ ένα motorola που είχα και για το sony w760 και δουλεύει μια χαρά.

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πάρεις lg bluetooth. Όποια μάρκα και να πάρεις λογικά θα δουλεύει. Ας πούμε εγώ χρησιμοποιώ ένα motorola που είχα και για το sony w760 και δουλεύει μια χαρά.

 

ξερουμε τι γινεται στο μονωφονικο hands free? υπαρχει? και αν ναι , ποιο μοντελο να ζητησω?

 

Kαι κατι αλλο - πως θα δουμε ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση λογισμικου για να δουμε αν εχουμε την τελευταια?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου, θα πω εντυπωσεις αργοτερα το βραδυ, θα ανεβασω και φωτογραφιες απο την καμερα.Δειχνει εντυπωσιακο.VL ειναι.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Spidey!!! Σίγουρα να ανεβάσεις φωτογραφίες για να δούμε ένα περίπου πως συμπεριφέρεται στον τομέα αυτό
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω το κινητακι!!!

πολυ ωραιο και γρηγορα.

Να κανω μια χαζη ερωτηση....το tv-out απο ποια θυρα βγαινει??της φορτισης ή του 3.5'' ??

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Spidey!!! Σίγουρα να ανεβάσεις φωτογραφίες για να δούμε ένα περίπου πως συμπεριφέρεται στον τομέα αυτό

 

Ευχαριστω Αντρέα.Να σου πω οτι δε με πολυενδιαφερει κιολας ο τομεας φωτογραφιας, οχι γιατι εχω το ρενουαρ για αυτο το λογο, αλλα γιατι το κινητο ειναι ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ....Καλύτερο dolby, equalizer,απιστευτο το S-Class, απιστευτη οθονη, το accelerometer καλυτερο απο το ρενουαρ...

Α, βγαζει μια χαρα φωτογραφιες..:).Για βραδυ ξερω θα υστερει πολυ, αλλα δε με ενδιαφερει καθολου.

Με 2 λογια, δουλεμενο απο την αρχη λειτουργικο, ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ,προσεγμενο παντου, ακρως καλαίσθητο..Και το εξερευνω 15' περιπου.

Παιδια, η lg ειναι πολυ μπροστα..

 

http://s1d2.turboimagehost.com/t/1620162_P151802_17-04-09.JPG

 

Για κινητο που δεν πλασαρεται σε καμια περιπτωση ως φωτογραφικο, αξιοπρεπεστατο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια και του χρονου και καλη ΑΝΑΣΤΑΣΗ........

 

επειδη θελω να κανω ενα δωρο στον εαυτο μου και επειδη αυτο το κινητο μου αρεση χωρις να θελω να κουρασω καποιον ,αν εχχουν αναφερθει αυτα που με ενδιαφερουν να ρωτησω ....

α) μπαταρια κραταει αρκετα?

β) απο ηχο κλησεις εχει δυνατο?

γ) εξτρα εφαρμογες μπορουμε να βαλουμε?

δ) το GPS δουλευει με google map kai αν μπορουμε να βαλουμε εχτρα προγραμμα και χαρτες??

αυτα και ευχ.........

ε) αρχεια office μπορει να διαβαση?

 

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι το εχετε, μπορειτε να ενημερωσετε ποσο ειναι ο δεικτης sar? Στο google βρηκα 1,11 αλλά όχι απο καποιο ιδιαιτερα επισημο site...
If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...