Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ασ ξαναπω την ερώτηση....στο wetravel που κατέβασα απο τον οδηγό μόλισ πάω να το εγκαταστήσω το .jad μου λεει΄αποτυχεια ελέγχου ταυτότητασ.το έχω περάσει σωστά και έχω βάλει με σωστή σειρά τα αρχεία.τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να και δυο πρόσφατα βραβεία που πήρε το Αρένα:

http://www.lge.com/uk/img/Best-Product-Green-Moible-Phone.gif

 

http://www.lge.com/uk/img/mobile_award_2009.gif

 

@magasn1: Δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα φίλε stred ακριβώς το ίδιο μου κάνει, ενώ ακολουθώ όλα τα βήματα σύμφωνα με τον οδηγό.

 

γενικά οσοι έχετε προβλήματα και είστε σίγουροι πως χρησιμοποιείται τα σωστά dlls και βάζετε ακριβώς τα κεφαλαία-μικρά όπως πρέπει η καλύτερη συμβουλή είναι του φίλου πιο κάτω:

 

Τα ίδια ακριβός έκανε και μένα όταν είχα φλασάρι με και μετά δοκίμασα με kdz γι’ αυτό επιμένω να ξανακάνεις όλη την διαδικασία απ’ την αρχή κάνε επαναφορά συστήματος ή σβήστα όλα και πέρνα driver pc suite κ.λ.π. απ’ την αρχή και άλλαξε τα dll αλλιώς δεν πρόκυπτε να σου δει το kdz

Καλή επιτυχία

 

όλα απο την αρχή μπας και δεν μπήκε κάτι σωστά..

 

εγω πάντως προσωπικα έχω ολα τα αρχεία στο C χύμα.. και το .kdz και τα ks360-500 tools με κλειστά τα antivirus-antispyware κτλ κτλ και όλα.. ετσι πατάω απλως:

Ι

ΚΜ900

V10C_01.kdz

V10C_01

 

καλή επιτυχία σε όλους..

 

@magas

και γω είχα προβλημα με το wetravel και λύθηκε μόνο οταν εβαλα την 10C και έκανα factory reset..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

γενικά οσοι έχετε προβλήματα και είστε σίγουροι πως χρησιμοποιείται τα σωστά dlls και βάζετε ακριβώς τα κεφαλαία-μικρά όπως πρέπει η καλύτερη συμβουλή είναι του φίλου πιο κάτω:

 

 

 

όλα απο την αρχή μπας και δεν μπήκε κάτι σωστά..

 

εγω πάντως προσωπικα έχω ολα τα αρχεία στο C χύμα.. και το .kdz και τα ks360-500 tools με κλειστά τα antivirus-antispyware κτλ κτλ και όλα.. ετσι πατάω απλως:

 

 

καλή επιτυχία σε όλους..

 

@magas

και γω είχα προβλημα με το wetravel και λύθηκε μόνο οταν εβαλα την 10C και έκανα factory reset..

 

Μονό το kdz θα έχεις χύμα τον δίσκο το άλλα στον φάκελο c:\ LG-Utils

απ’ ότι φαίνεται αν έχεις φλασάρι μία φορά με cap και πάς μετά στο kdz μπερδεύεται και γιαυτό θέλει πάλι όλα απ’ την αρχή

 

και γω παιδεύτηκα πολύ μέχρι να το καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ Ολους σας.

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΛΥΘΗΚΑΝ.

 

Η λυση ηταν τα dll αρχεια τα οποια τα κατεβασα και η αναβαθμιση ξεκινησε.

 

Ειχα ενα θεμα ( κολλησε ο υπολογιστης μου) μετα απο ενα ρεσετ σε ολα η αναβαθμιση λειτουργησε κανονικα.

 

Σας ευχαριστω ολους.

 

Τωρα εμα σε φαση εγκαταστασης του wetravel.

 

Υ.Γ. πολλα μπραβο - συγχαρητηρια και ευχαριστω στον jimdem582 για το πολυτιμο υλικο του.

www.dmsystems.gr Συστηματα συναγερμου - CCTV - Πυρανιχνευση
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημά μου όπως λέει κ ο φίλος παραπάνω.

το πρόβλημά ήταν τα dll.

Θα κλείσω τα μάτια, θ απλώσω τα χέρια,

μακριά από τη φτώχεια, μακριά απ τη μιζέρια,

Θα πάρω τη στράτα και γω τη μεγάλη,

θα κλείσω τα μάτια, και όπου με βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω κ εγω την αναβαθμιση αλλα αφου μου ζητησει s/n & imei μου λεει μετα οτι η αναβαθμιση δεν υποστηριζεται σε αυτο το μοντέλο... :mad:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Οντως παιδια η εκδοση V10C_01 ειναι ισως η καλυτερη που εχω τρεξει ποτε.

 

Συγκριτικα απο την V10M_02 την V10I_01 και την original της Vodafone ειναι πολυ πιο εξελιγμενη.

 

Ενα θεμα εχω οτι το wetravel ειναι αρκετα αργο στο μενου του αλλα και στο οτι κανει π.χ. μετακινουμε με τα ποδια ενα στενο κοντα στα 100 μετρα και δεν το καταλαβαινει αλλα ουτε μετρησε και την ταχυτητα μου (κοντα στα 5 χλμ / ωρα)

 

Εχετε ιδεα το τι μπορει να φταει ??????

 

Φευγω ταξιδι και οσο να ειναι θα το χρειαστω το GPS.

Ευχαριστω.

www.dmsystems.gr Συστηματα συναγερμου - CCTV - Πυρανιχνευση
Link to comment
Share on other sites

 

Ενα θεμα εχω οτι το wetravel ειναι αρκετα αργο στο μενου του αλλα και στο οτι κανει π.χ. μετακινουμε με τα ποδια ενα στενο κοντα στα 100 μετρα και δεν το καταλαβαινει αλλα ουτε μετρησε και την ταχυτητα μου (κοντα στα 5 χλμ / ωρα)

 

Εχετε ιδεα το τι μπορει να φταει ??????

Αυτό γιατί η μετακίνηση ήταν σχετικά μικρή και αργή για αυτοκίνητο. Απο το μενού πρέπει να επιλέξεις πεζός! (έχει αυτοκίνητο-πεζός-ποδήλατό ή υβριδικό!!!) Απλά θα πας Menu->settings->routing και επέλεξε Car, bike, foot ή hybrid!!:D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρη καπιος γιατί δεν μου πεζή τα video στο youtube με V10C

Θα κλείσω τα μάτια, θ απλώσω τα χέρια,

μακριά από τη φτώχεια, μακριά απ τη μιζέρια,

Θα πάρω τη στράτα και γω τη μεγάλη,

θα κλείσω τα μάτια, και όπου με βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρη καπιος γιατί δεν μου πεζή τα video στο youtube με V10C

 

τι πρόβλημα σου βγάζει?

 

εχεις βάλει στο ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-ρυθμισεις ροης το προφιλ ιντερνετ στο wifi?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρη καπιος γιατί δεν μου πεζή τα video στο youtube με V10C

 

σε μένα μονο με τον opera δεν παίζει video στο youtube με τον δικότου μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εφαρμογή σκέτο msn?Όχι σαν κάποια που υποσηρίζουν πολλά μαζί πχ myspace facebook msn κλπ αλλά σκέτο msn?
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να βαλουμε και αλλη γλωσσα στο κινητο χωρις να κανουμε φλασαρισμα σε αλλη εκδωση?

Καθε φορα που φλασαρω σε οποια εκδοση κατι δεν παει σωστα

Την πρωτη φορα που φλασαρα χαλασανε οι επαφες (δεν μπορουσα να πρωσθεσω, να κανω επαναφωρα, τπτ)

Σημερα βρηκα τροπο και φλασαραοπως το κανουν στο service (σε προηγουμενες σελιδες ειχε αναφερθει αυτος ο τροπος)

Με την εκδοση που περναει (V10B) ειναι ολα μια χαρα εκτος απο την γλωσσα υποστηριζει ελληνικα στο μυνημα αλλα οχι σαν γλωσσα (το μενου και λοιπα δεν αλλαζει σε ελληνικα)

Φλασαρα και στην γερμανικη και στην open europe αλλα δεν ανοιγει την μουσικη.

(Μου λεει "περιμενετε" και μενει εκει, αμα πατησω το κοκκινο κολαει)

υπαρχει καμια λυση?

Ποια εκδοση μου προτεινετε να φλασαρω (με τα λιγοτερα προβληματα)?

Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα σου βγάζει?

 

εχεις βάλει στο ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-ρυθμισεις ροης το προφιλ ιντερνετ στο wifi?

 

:O ευχαριστο τελικα επρεπε να κανο τι ρυθμεις

Θα κλείσω τα μάτια, θ απλώσω τα χέρια,

μακριά από τη φτώχεια, μακριά απ τη μιζέρια,

Θα πάρω τη στράτα και γω τη μεγάλη,

θα κλείσω τα μάτια, και όπου με βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να βαλουμε και αλλη γλωσσα στο κινητο χωρις να κανουμε φλασαρισμα σε αλλη εκδωση?

Καθε φορα που φλασαρω σε οποια εκδοση κατι δεν παει σωστα

Την πρωτη φορα που φλασαρα χαλασανε οι επαφες (δεν μπορουσα να πρωσθεσω, να κανω επαναφωρα, τπτ)

Σημερα βρηκα τροπο και φλασαραοπως το κανουν στο service (σε προηγουμενες σελιδες ειχε αναφερθει αυτος ο τροπος)

Με την εκδοση που περναει (V10B) ειναι ολα μια χαρα εκτος απο την γλωσσα υποστηριζει ελληνικα στο μυνημα αλλα οχι σαν γλωσσα (το μενου και λοιπα δεν αλλαζει σε ελληνικα)

Φλασαρα και στην γερμανικη και στην open europe αλλα δεν ανοιγει την μουσικη.

(Μου λεει "περιμενετε" και μενει εκει, αμα πατησω το κοκκινο κολαει)

υπαρχει καμια λυση?

Ποια εκδοση μου προτεινετε να φλασαρω (με τα λιγοτερα προβληματα)?

Δοκίμασες μετά απο factory reset να διαγράψεις ΟΛΑ τα αρχεία που έχεις στο κινητό μέσω μαζικής αποθήκευσης? Διέγραψέ τα ΟΛΑ και μετά ξαναπέρασέ τα. Λογικά θα είσαι οκ. Πάντως εχω μεινει περισσότερο ευχαριστημένος απο την c greek. Αν δε σ'ενδιαφέρουν οι playlists και o fm transmitter, τότε δοκίμασέ την.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μετά απο factory reset να διαγράψεις ΟΛΑ τα αρχεία που έχεις στο κινητό μέσω μαζικής αποθήκευσης? Διέγραψέ τα ΟΛΑ και μετά ξαναπέρασέ τα. Λογικά θα είσαι οκ. Πάντως εχω μεινει περισσότερο ευχαριστημένος απο την c greek. Αν δε σ'ενδιαφέρουν οι playlists και o fm transmitter, τότε δοκίμασέ την.

 

Συμφωνω και επαυξανω

www.dmsystems.gr Συστηματα συναγερμου - CCTV - Πυρανιχνευση
Link to comment
Share on other sites

Παιδια (αν και λιγο ακυρο )Εχω ενα μικροπροβληματακι...(Δεν ειμαι Κολλημενος αλλα θελω να ναι πενα!).Λοιπον το κινητο αγοραστηκε μαζι με το docking station ths lg..πριν το χρησιμοποιησω δεν ειχα προβλημα..αφου το χρησιμοποιησα ομως..παρατηρησα πως το συρομενο ΄΄πορτακι΄΄που εχει για να μην φαινετε η θεση φορτισης καθε φορα που σηκωνω το κιν πεφτει..και οποτε κοιταω το τηλ ειναι πεσμενο! :wacko: το χει παθει κανεις αυτο ?η εγινε απο το station ?γιατι σκοπευω να το παω πισω και να το αναφερω ως προβλημα... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω δοκιμάσει πάρα πολλές φορές αναβάθμιση με αρχεία .kdz αλλά πάντα κολλάει στο 57% και βγάζει το γνωστό error τελικά.

Έχω δοκιμάσει και τις αλλαγές στα .dll αρχεία, μάταια όμως :mad:

 

Τελικά, όταν άλλαξα το firmware και προσπάθησα με ένα .cab όλα δούλεψαν.

Αναρωτιέμαι λοιπόν, υπάρχει η έκδοση V10C_01 σε αυτή τη μορφή;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για κάποιο λόγο δε βρίσκω πως να απενεργοποιήσω το 3g...Ξέρει κανείς?
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια (αν και λιγο ακυρο )Εχω ενα μικροπροβληματακι...(Δεν ειμαι Κολλημενος αλλα θελω να ναι πενα!).Λοιπον το κινητο αγοραστηκε μαζι με το docking station ths lg..πριν το χρησιμοποιησω δεν ειχα προβλημα..αφου το χρησιμοποιησα ομως..παρατηρησα πως το συρομενο ΄΄πορτακι΄΄που εχει για να μην φαινετε η θεση φορτισης καθε φορα που σηκωνω το κιν πεφτει..και οποτε κοιταω το τηλ ειναι πεσμενο! :wacko: το χει παθει κανεις αυτο ?η εγινε απο το station ?γιατι σκοπευω να το παω πισω και να το αναφερω ως προβλημα... :lol:

Παράξενο. Μήπως δεν πατάς καλά το πορτάκι προς τα πάνω με λίγη δύναμη μέχρι να ακουστεί το "κλίκ"?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια.εχω κανει τρεις φορτισεις πληρεις και τρεις αποφορτισεις.σε ολες τις περιπτωσεις αφηνα την μπαταρια να αδειασει πληρως.μολις το εβαλα να φορτισει για τεταρτη φορα και αναψε παρατηρησα οτι φαινεται στο βαθος της οθονης το ειδωλο απο το background που εχω βαλει και τρεμοπαιζει.το ιδιο συμβαινει σε ολες τις οθονες του κινητου.Δοκιμασα να αλλαξω το φοντο και ενω το εκανα συνεχιζει να φαινεται το ειδωλο απο το παλιο φοντο.εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια.εχω κανει τρεις φορτισεις πληρεις και τρεις αποφορτισεις.σε ολες τις περιπτωσεις αφηνα την μπαταρια να αδειασει πληρως.μολις το εβαλα να φορτισει για τεταρτη φορα και αναψε παρατηρησα οτι φαινεται στο βαθος της οθονης το ειδωλο απο το background που εχω βαλει και τρεμοπαιζει.το ιδιο συμβαινει σε ολες τις οθονες του κινητου.Δοκιμασα να αλλαξω το φοντο και ενω το εκανα συνεχιζει να φαινεται το ειδωλο απο το παλιο φοντο.εχει κανεις καμια ιδεα?

Άφησέ το για μερικές ώρες κλειστό ή παίξε ένα βίντεο με γρήγορους χρωματισμούς σε fullscreen για μερική ώρα. Αυτό συμβαίνει όταν μια στατική εικόνα εμφανίζεται για ώρα στο κινητό (screen burn). Έτσι, τα pixels έχουν "μάθει" το χρώμα τους και όταν το αλλάξεις δυσκολεύονται να ανταπεξέλθουν και προσθέτουν λανθασμένους χρωματισμούς. Απλά θέλουν "ξεκούραση". Δέν είναι τίποτα το σοβαρό. Εμένα μερικές φορές (σπάνια) μένουν τα είδωλα απο τη μπαταρία και τα λοιπά, αλλά μετά απο μερικές ώρες (ή λεπτά) "αχρηστίας", εξαφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρη καπιος να μου πη που μπορώ να βρω mtoy games?

Θα κλείσω τα μάτια, θ απλώσω τα χέρια,

μακριά από τη φτώχεια, μακριά απ τη μιζέρια,

Θα πάρω τη στράτα και γω τη μεγάλη,

θα κλείσω τα μάτια, και όπου με βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο. Μήπως δεν πατάς καλά το πορτάκι προς τα πάνω με λίγη δύναμη μέχρι να ακουστεί το "κλίκ"?

 

το κραταω ..κανει το κλικ..αλλα πεφτει..δεν καθετε ποτε...δυστυχως..αν το παω στο καταστημα που το πηρα θα μου δωσουν σημασια η λετε να με παρουν με τις τοματες ?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...