Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα μπορει να συμβει σε ολα τα κινητα.

Αλλα το αρενα κυκλοφορει πια ενα χρονο και θα επρεπε το λογισμικο του να ειχε ωριμασει πλεον και να λειτουργει χωρις κανενα προβλημα.

Αυτο εννοω.

Έτσι είναι δυστυχώς..Απεδείχθη πολύ ασταθές κινητό.Το κακό με την LG είναι ότι υποστηρίζουν ένα κινητό για 7-8 μήνες με αλλεπάλληλες εκδόσεις λογισμικού και μετά σταματάνε.Το Αρένα σηκώνει άνετα και άλλη αναβάθμιση, αλλά κατά 99% ό,τι είδαμε, είδαμε..

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι, γινετε εγκατασταση κανονικα

 

Μου βγαζει μη εγκυρη εφαρμογη!Πρεπει να βαλω και το jad kai to jar στον φακελο others? αυτο κανω παταω εγκατασταση και μου λει μη εγκυρη εφαρμογη, μηπως πρπει αν κανω καμια ρυθμιση επιπελον?

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει μη εγκυρη εφαρμογη!Πρεπει να βαλω και το jad kai to jar στον φακελο others? αυτο κανω παταω εγκατασταση και μου λει μη εγκυρη εφαρμογη, μηπως πρπει αν κανω καμια ρυθμιση επιπελον?

Τα βάζεις στο Others. Κάνε εγκατάσταση ή το jar ή το jad. Αν και πάλι δε δουλεύει, μήπως είναι branded η συσκευή σου? (vodafone-cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα μπορει να συμβει σε ολα τα κινητα.

Αλλα το αρενα κυκλοφορει πια ενα χρονο και θα επρεπε το λογισμικο του να ειχε ωριμασει πλεον και να λειτουργει χωρις κανενα προβλημα.

Αυτο εννοω.

 

Έτσι είναι δυστυχώς..Απεδείχθη πολύ ασταθές κινητό.Το κακό με την LG είναι ότι υποστηρίζουν ένα κινητό για 7-8 μήνες με αλλεπάλληλες εκδόσεις λογισμικού και μετά σταματάνε.Το Αρένα σηκώνει άνετα και άλλη αναβάθμιση, αλλά κατά 99% ό,τι είδαμε, είδαμε..

 

 

Ναι, σ' αυτό έχεις (έχετε) δίκιο. Νομίζω ότι ποτέ (μέχρι τώρα τουλάχιστον), δεν ήταν απόλυτα λειτουργικό. Όλο και κάτι παρουσίαζε. Έφτιαχναν ένα πράγμα και χάλαγαν κάτι άλλο. :lol:

Κρίμα πάντως, γιατί σε κάποια πράγματα είναι εξαιρετικό και είχε εξ' αρχής όλα τα φόντα για να χτυπήσει πολύ ισχυρούς αντιπάλους.:shifty:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα συνδεσης με το you tube και του google μεσω του wi-fi του arena υπαρχει σε ολα τα arena η μονο με ορισμενα μοντελα.επιδιορθωση γινεται μεσω αναβαθμισης ?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σ' αυτό έχεις (έχετε) δίκιο. Νομίζω ότι ποτέ (μέχρι τώρα τουλάχιστον), δεν ήταν απόλυτα λειτουργικό. Όλο και κάτι παρουσίαζε. Έφτιαχναν ένα πράγμα και χάλαγαν κάτι άλλο. :lol:

Κρίμα πάντως, γιατί σε κάποια πράγματα είναι εξαιρετικό και είχε εξ' αρχής όλα τα φόντα για να χτυπήσει πολύ ισχυρούς αντιπάλους.:shifty:

 

Το αδύναμο σημείο των Κορεατών γενικά (LG και Samsung) είναι το λογισμικό.

Στο θέμα hardware, ποιότητα κατασκευής και σχεδιασμού τα πανε μια χαρά.

Kαι η LG έχει πολύ δρόμο μπροστά της. (ή μπορεί να επιλέξει ένα έτοιμο λειτουργικό).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα συνδεσης με το you tube και του google μεσω του wi-fi του arena υπαρχει σε ολα τα arena η μονο με ορισμενα μοντελα.επιδιορθωση γινεται μεσω αναβαθμισης ?:confused:

 

 

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις?

Πάντως επειδή έχει ερωτηθεί και απανηθεί πολλές φορές, πιστεύω ότι αν ψάξεις λιγάκι θα βρεις τις απαντήσεις σ' αυτά που ρωτάς.

 

 

Το αδύναμο σημείο των Κορεατών γενικά (LG και Samsung) είναι το λογισμικό.

Στο θέμα hardware, ποιότητα κατασκευής και σχεδιασμού τα πανε μια χαρά.

Kαι η LG έχει πολύ δρόμο μπροστά της. (ή μπορεί να επιλέξει ένα έτοιμο λειτουργικό).

 

 

WM, Adroid κλπ κλπ. Με τι κόστος συσκευής όμως? Σίγουρα όχι τα 250 ευρώ που το βρήσκεις τώρα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποια εφαρμογη που που να διορθωνει το μεγεθος των εικονων ωστε να ταιριαζει σαν φοντο στην οθονη του κινητου?Επισης διαβασα στο http://www.mylgarena.com οτι στην εκδοση v10d_00 εχει ενσωματωμενο ενα application που λεγεται tag it και ειναι παρομοιο σαν το music id που εχουν τα ericcson, γνωρισεται τιποτα για αυτο, μπορουμε μεις να βαλουμε την εκδοση v10d_00 hn την εχει δοκιμασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

 

WM, Adroid κλπ κλπ. Με τι κόστος συσκευής όμως? Σίγουρα όχι τα 250 ευρώ που το βρήσκεις τώρα.

 

Το αρένα το είχα αγοράσει πάνω από 400 ευρώ. Σήμερα πια έχει πέσει η τιμή του. Αυτό είναι αναμενόμενο.

 

Και το άλλο το κινητό που έχει βγάλει η LG με wm, δεν θυμάμαι τώρα πώς το λένε, δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το αρένα το είχα αγοράσει πάνω από 400 ευρώ. Σήμερα πια έχει πέσει η τιμή του. Αυτό είναι αναμενόμενο.

 

Και το άλλο το κινητό που έχει βγάλει η LG με wm, δεν θυμάμαι τώρα πώς το λένε, δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό.

 

Έστω, 400. Εγώ το πήρα 360. Δες όμως πόσο έχει για παράδειγμα το OMNIA II (WM 6.5). Βέβαια είναι και η OLED, αλλά δεν παύει να είναι πολύ επάνω. Είναι τα δικαιώματα που πρέπει να πληρώσει στην Microsoft, στην Google και πάει λέγοντας. Από την άλλη πάλι δεν είναι τόσο απλό να ξεκινήσεις δικό σου λειτουργικό από το μηδέν και να το υποστηρίξεις βέβαια (κυρίως αυτό).

Η αλήθεια είναι, ότι δεν έχω εμπηρία στα κινητά της LG. Είναι το πρώτο που είχα. Δυσκολεύομαι όμως να πιστέψω ότι δεν μπορούν να βγάλουν μια έκδοση full working. Εντάξει δεν είναι και Κινέζικο!

 

 

Ξερει κανεις καποια εφαρμογη που που να διορθωνει το μεγεθος των εικονων ωστε να ταιριαζει σαν φοντο στην οθονη του κινητου?Επισης διαβασα στο http://www.mylgarena.com οτι στην εκδοση v10d_00 εχει ενσωματωμενο ενα application που λεγεται tag it και ειναι παρομοιο σαν το music id που εχουν τα ericcson, γνωρισεται τιποτα για αυτο, μπορουμε μεις να βαλουμε την εκδοση v10d_00 hn την εχει δοκιμασει κανεις?

 

 

Για τη εφαρμογή για τις εικόνες δεν γνωρίζω, αλλά το tag_it δεν είναι κάτι σαν το trackid. To tag_it απλα κάνει edit τα tags των MP3 (τραγουδιστής, δίσκος, είδος μουσικής κλπ). Καμιά σχέση. Για κάτι ανάλογο με το trackid ψάξε για το shazam, αλλά δεν δουλεύει στο arena.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι όμως να πιστέψω ότι δεν μπορούν να βγάλουν μια έκδοση full working. Εντάξει δεν είναι και Κινέζικο!

 

φιλε μου σε πληροφορω πως είχα πάρει περσι για την κοπελιά μου ενα κινέζικο με τηλεοραση και δεν της έχει παρουσιασει το παραμικρο.. εδω εγω που πήρα με το αρενα με το που το πρωτοανοιξα στη πρωτη επαφη που πήγα να κανω εκανε ρεσταρτ.. και γενικα στανταρ μια φορα τη βδομαδα θα το βρω σβηστο.. κτλ κτλ

 

προσωπικα εχοντας αλλάξει τοσα χρόνια πολλα κινητα πραγματικα μου κάνουν εντύπωση τα προβλήματα του αρενα.. είναι τελείως παιδικα:p:p

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου, λοιπόν! Μέχρι και οι Κινέζοι συμαζεύονται!

Δεν διαφωνώ καθόλου. Είναι εντελώς παιδικά τα προβλήματα που παρουσιάζει. Το πρόβλημα είναι ότι δεν δίνουν λύση όμως. Ή αν φτιάξουν κάτι, χαλάνε κάτι άλλο. :wacko:

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα άλλα S-class που έχουν βγάλει, και κυρίως με το chocolate. Και εκεί έτσι είναι?:worry:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα συνδεσης με το you tube και του google μεσω του wi-fi του arena υπαρχει σε ολα τα arena η μονο με ορισμενα μοντελα.επιδιορθωση γινεται μεσω αναβαθμισης ?:confused:

 

και της κοπελας μ που πηρα σημερα το κανει αυτό!Καμια ιδεα?

Επίσσης παρατηρω σαν να τρεμοπαίζει λίγο η οθόνη οταν ειναι συνδεμένο με usb η αυτο π εχω εχει κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να το δουμε στα καταστηματα στα 200 ευρω 'η θα μεινει ως εχει η τιμη του?:p
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις?

Πάντως επειδή έχει ερωτηθεί και απανηθεί πολλές φορές, πιστεύω ότι αν ψάξεις λιγάκι θα βρεις τις απαντήσεις σ' αυτά που ρωτάς.

 

 

 

 

 

WM, Adroid κλπ κλπ. Με τι κόστος συσκευής όμως? Σίγουρα όχι τα 250 ευρώ που το βρήσκεις τώρα.

δεν το εχω αγορασει ακομα αλλα εχω ακουσει πολλα γι αυτο το προβλημα και για την αποκριση της οθονης και ειναι οι μονοι λογοι που με αποτρεπουν απ την αγορα του......και μ αρεσει πολυ αυτο το κινητο και δε θελω να απογοητευτω επιστρεφοντας στα sony ericsson.......:(

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου προτεινει ακουστικα για το ΑΡΕΝΑ ? το ενα ακουστικο απο αΥτα που ειχα τα'φτυσε.Μια καλη επιλογη το πολυ μεχρι 20ευρω.Ευχαριστω =)

 

να πας πλαισιο να παρεις τα ακουστικα του iphone.....iphonez νομιζω λεγονται με 15-16 ευρω..πολυ καλη ποιοτητα κ handsfree εννοειται

Link to comment
Share on other sites

ααααα... τελικα ποια να παρω ? τα AKG K315 BLACK η τα ακουστικα του iphone!...???

 

Έχω τα ακουστικά του iPhone και τα 3 ..

1) από το 3G και το 3GS είναι ίδια πάρα πολύ καλή απόδοση με εξαιρετική ένταση.

2) Αυτά με τα λαστιχάκια ( in Ear ) που είχαν βγάλει 2 δρόμων έχουν έκλειψη σε μπάσο και καλύτερες μεσαίες. Τα είχα αγοράσει απο e-bay 35ευρώ με 3 ανταλλακτικά λαστιχάκια S - M - L ..

3) Προτείνω τα in - ear από το Blackberry Bold 9000 με έξτρα λαστιχάκια επίσης που τα έχουν όλα.. πολύ καλό μπάσο, εξαιρετική απόδοση, πολύ ωραία πρίμα και τα πήρα 10 ευρώ από το κατάστημα Wind στο Μαρούσι :-)

 

Φιλικά ..

Link to comment
Share on other sites

ααααα... τελικα ποια να παρω ? τα AKG K315 BLACK η τα ακουστικα του iphone!...???

 

 

Προσοχή! Τα AKG ΔΕΝ είναι hands free. :!:

Ρώτησες για ακουστικά, γι' αυτό στα πρότεινα. Αν θέλεις hands free δεν σου κάνουν. Αλλιώς είναι εξαιρετικά, μακράν από οποιοδήποτε hands free.:cool:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

για το youtube παιδια υπαρχει κάποια λυση?εχω βαλει απο το ρυθμίσης ροης - προφιλ ιντερνετ wifi alla tzifos
Link to comment
Share on other sites

εχω δει το αντιμετωπίζουν και άλλα ατομα.Ενω μπαίνει στο utube οταν παω να δω ενα βιντέκαι βγάζει ερορ!Επίσσης αμα κανω αναβάθμιση χανωνται ολες οι ρυθμήσεις κτλ?εχει καποιο σύστημα back up?
Link to comment
Share on other sites

εχω δει το αντιμετωπίζουν και άλλα ατομα.Ενω μπαίνει στο utube οταν παω να δω ενα βιντέκαι βγάζει ερορ!Επίσσης αμα κανω αναβάθμιση χανωνται ολες οι ρυθμήσεις κτλ?εχει καποιο σύστημα back up?

 

εμένα μου έχανε ρυθμίσεις στο reboot :wacko: και τελικά μου το αλλάξανε με καινούργιο :) δεν έφτιαχνε ούτε μα Flashαρισμα !

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση?το αρενα μια χαρα κινητο φαινεται.ομως gps εχει?βλεπω μονο agps.αυτο σημαινει οτι για να εχεις gps πρεπει να εισαι οπωσδηποτε συνδεδεμενος στο ιντερνετ?η μπορεις να βαλεις ενα προγραμμα με φωνητικη πλοηγηση(ndrive garmin κλπ) οπως στο nokia 5800 η sto lg gm750 και να εισαι μια χαρα?
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και ενα μηνα και αυτο που εχω να πω ειναι......ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.

 

Εφαρμογες δεν υπαρχουν,GPS της προκοπης δεν υπαρχει,αργο ειδικα σε συγκριση με το 5800 που εχω επισης.Και μεσα σε ολα αυτα οταν με καλουν ή πραγματοποιω εγω κληση η οθονη νεκρωνει!

 

Αποτελεσμα?Εχει μπει ξανα στο κουτι του και χρησιμοποιω το 5800.

 

Ειναι κριμα παντως γιατι απο ποιοτητα κατασκευης ειναι πολυ καλο κατα την γνωμη μου....

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...