Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοίτα τα 30 ευρά σαν επαγγελματίας που θα σου κάνει μια δουλειά οκ λογικό και μαζί του. ΑΛΛΑ να δώσεις 30 για κάτι που μπορείς να κάνεις μόνος σου αφιερώνοντας λίγο χρόνο να διαβάζεις το τέλειο υλικό που έχουν μαζέψει τα παιδιά εδώ μέσα it's up to you τι σε συμφέρει καλύτερα.

Εγώ θα ζύγιζα τα υπέρ και τα κατά, π.χ άν απο την δουλειά σου βγάζεις 30 ευρό σε 2-3 ώρες (όσο θα σου πάρει δηλαδή να διαβάσεις και να κάνεις το φλασάρισμα για πρώτη φορά) και λές οκ προτιμώ να τα χαλαλίσω και να πιώ ένα καφέ αντί να παιδεύομαι δώστα να τελειώνεις.

Απο την άλλη αφιερώνεις 2-3 ώρες την πρώτη φορά και σου μένει και η γνώση ;)

 

Κοίτα, δεν υπάρχει το 3ωρο πρώτα από όλα που δεν θα είναι 3ωρο αλλά παραπάνω ! Και δεν έχω και την υπομονή :) πλέον......., άσε δε που έχω ακουσει καλά σχόλια για την δουλειά που κάνουν εκεί

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό μήνυμα από TRAXILI

:!:Καλησπερα προσπαθω νε εγκαταστησω το we travel και οταν φτανω στο << 6 βημα : Μέσω του κινητού, βρείτε το φάκελο που αντιγράψατε και εγκαταστήστε το WeTravel.jad. Μήν το εκκινήσετε μετά την εγκατάσταση.>> μου λεει σφαλμα ταυτοτητας και δεν μπορω να συνεχισω ξερει κανεις γιατι?

 

:rolleyes:Έχεις branded firmware ..; πχ.vodafone?

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

 

:Oοχι wild παιζει ρολο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από TRAXILI

:!:Καλησπερα προσπαθω νε εγκαταστησω το we travel και οταν φτανω στο << 6 βημα : Μέσω του κινητού, βρείτε το φάκελο που αντιγράψατε και εγκαταστήστε το WeTravel.jad. Μήν το εκκινήσετε μετά την εγκατάσταση.>> μου λεει σφαλμα ταυτοτητας και δεν μπορω να συνεχισω ξερει κανεις γιατι?

 

:rolleyes:Έχεις branded firmware ..; πχ.vodafone?

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

 

:Oοχι wild παιζει ρολο?

 

Αφού είναι wind, μάλλον δεν είναι branded.. Μόλις πατάς εγκατάσταση του jad στο βγάζει αυτό..; Αν ναι βάλε ημερομηνία, πχ. 01/01/2000 (νομίζω) και ξαναδοκίμασε..

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα το ηχειο του arena δεν δουλευει και στη μουσικη και στις κλησεις.

εχω ηχο απο τα ακουστηκα, δεν εχω δοκιμασει με τα hands free γιατι με εχουν χαλασει και με ενα bluetooth headset δεν δουλεψε.

 

αυτο γινετε για 2η φορα,

 

την πρωτη εκανα update και factory reset αλλα δεν εγινε τιποτα, μετα απο λιγο καιρο δουλευε το ηχειο για ολα πλην των κλησεων και μετα απο 1 μερα δουλευε κανονικα.

 

εχει κανεις καμια ιδεα πριν το παω για service, που θελω να το αποφυγω, για να μην μεινω χωρις το αγαπημενο arena.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι καμια φορα οταν με περνουν τηλεφονο ακουγετε ο ηχος αλλα ειναι μαυρη η οθονη και δεν μπορεις να το σηκωσεις.. το παταω καμια σφαλιαρα και ερχετε στα ισα του χεχε.. το παθενει κανεις αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από TRAXILI

:!:Καλησπερα προσπαθω νε εγκαταστησω το we travel και οταν φτανω στο << 6 βημα : Μέσω του κινητού, βρείτε το φάκελο που αντιγράψατε και εγκαταστήστε το WeTravel.jad. Μήν το εκκινήσετε μετά την εγκατάσταση.>> μου λεει σφαλμα ταυτοτητας και δεν μπορω να συνεχισω ξερει κανεις γιατι?

 

:rolleyes:Έχεις branded firmware ..; πχ.vodafone?

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

 

:Oοχι wild παιζει ρολο?

 

Θα πρεπει να κατεβασεις τα καινιρια αρχεια απο το site του we-travel

αν θελεις κοιταξε εδω http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_phocadownload&view=sections&Itemid=17&lang=en

;)

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell !
Link to comment
Share on other sites

Και μια υποκειμενική ερώτηση: Silver ή black?

 

black.. αν ρωτας εμενα

 

sorry για το double post. βρηκα πολλα παιχνιδια για το αρενα και κανονικα και Μ-TOY

ειναι πανω απο 200 πιστευο δεν τα μετρισα :lol:

 

Από moderator: Direct link σε παιχνίδια εμπορικά απαγορεύεται.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι καμια φορα οταν με περνουν τηλεφονο ακουγετε ο ηχος αλλα ειναι μαυρη η οθονη και δεν μπορεις να το σηκωσεις.. το παταω καμια σφαλιαρα και ερχετε στα ισα του χεχε.. το παθενει κανεις αυτο?

 

Eγω, μερικες φορες, ακριβως οπως εσυ. Mην το "πατας" σφαλιαρα, απλα κουνατο δεξια-αριστερα σαν το shake control και γινεται. παντος και εγω δεν μπορεσα να περάσω το we travel, ειναι περιπλοκο. πχ πας στην ιστοσελιδα του και εκει που λεει download εχει 40 αρχεια, το ποια θα σου χρειαστουν, ποια maps θα πρεπει να βαλεις κλτπ... Ειναι σκετο μπερδεμα... (τουλαχιστον για μενα) ακολουθησα τον οδηγο του jimdem αλλα παλι δεν μπορεσα να το κανω... γενικα το ειχα ασχοληθει πριν καιρο αλλα δεν καταφερα να το περασω.. δεν σκαω ομως κιολας γιατι δεν το πήρα το κιντο για το gps του.. αυτα!

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

στο M-TOY πως τα βαζουμε?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από TRAXILI

Αρχικό μήνυμα από TRAXILI

Καλησπερα προσπαθω νε εγκαταστησω το we travel και οταν φτανω στο << 6 βημα : Μέσω του κινητού, βρείτε το φάκελο που αντιγράψατε και εγκαταστήστε το WeTravel.jad. Μήν το εκκινήσετε μετά την εγκατάσταση.>> μου λεει σφαλμα ταυτοτητας και δεν μπορω να συνεχισω ξερει κανεις γιατι?

 

Έχεις branded firmware ..; πχ.vodafone?

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

 

οχι wild παιζει ρολο?

 

Θα πρεπει να κατεβασεις τα καινιρια αρχεια απο το site του we-travel

αν θελεις κοιταξε εδω http://we-travel.co.cc/joomla/index....mid=17&lang=en

 

Ευχαριστω αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κατεβασω απο ολλα αυτα και που να το τοποθετησω. Ωσο για την αλαγη της ημερομηνιας δεν επιασε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρόνια πολλά. Μια ακόμα ερώτηση: Πως είναι δυνατόν το e-click να έχει το ΑΡΕΝΑ 245, στο E-SHOP 281 και στον Γερμανο 290; Τι παιζει με το e-click? Παραεισαγωγή; VL/MyCosmos?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρόνια πολλά. Μια ακόμα ερώτηση: Πως είναι δυνατόν το e-click να έχει το ΑΡΕΝΑ 245, στο E-SHOP 281 και στον Γερμανο 290; Τι παιζει με το e-click? Παραεισαγωγή; VL/MyCosmos?

 

Εμένα πάντως φυσιολογική τιμή μου φαίνεται για ηλεκτρονικό κατάστημα... και μην είσαι σίγουρος ότι τα άλλα δυο που αναφέρεις δεν κάνουν παραεισαγωγή...

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν, καθώς οι περισσότεροι θα το έχετε παρατηρήσει, τα ακουστικά του Arena είναι για τη χωματερή απευθείας.Θέλω λοιπόν να βάλω άλλα ακουστικά.Ωστόσο, δεν θέλω να περάσω οποιαδήποτε απλά 3,5 jack ακουστικά αφού θέλω να τα χρησιμοποιώ σαν hands free και τα απλά ακουστικά τα συμβατικά, που χρησιμοποιούμε σε οποιαδήποτε συσκευή ήχου, δεν έχουν μικρόφωνο...

 

Έχετε καμιά ιδέα; Μιλάω αποκλειστικά για ακουστικά τύπου in ear.

 

Επίσης, αν μπορεί κάποιος ας μας πει τι πρέπει να κατεβάσουμε και να τροποποιήσουμε στο Wetravel (και γω συσκευή από WIND αγορασμένη έχω)γιατί ένω τα έχω ακολουθήσει όλα καταγράμμα, το πρόγραμμα δε λοκάρει.

 

Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους με υγεία και κάθε ευτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν, καθώς οι περισσότεροι θα το έχετε παρατηρήσει, τα ακουστικά του Arena είναι για τη χωματερή απευθείας.Θέλω λοιπόν να βάλω άλλα ακουστικά.Ωστόσο, δεν θέλω να περάσω οποιαδήποτε απλά 3,5 jack ακουστικά αφού θέλω να τα χρησιμοποιώ σαν hands free και τα απλά ακουστικά τα συμβατικά, που χρησιμοποιούμε σε οποιαδήποτε συσκευή ήχου, δεν έχουν μικρόφωνο...

 

Έχετε καμιά ιδέα; Μιλάω αποκλειστικά για ακουστικά τύπου in ear.

 

Επίσης, αν μπορεί κάποιος ας μας πει τι πρέπει να κατεβάσουμε και να τροποποιήσουμε στο Wetravel (και γω συσκευή από WIND αγορασμένη έχω)γιατί ένω τα έχω ακολουθήσει όλα καταγράμμα, το πρόγραμμα δε λοκάρει.

 

Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους με υγεία και κάθε ευτυχία.

 

Ελάτε τώρα που είναι για χωματερή τα ακουστικά του αρένα!!

Εντάξει, δεν είναι και τίποτα περιοπής αλλά για ακουστικά που δίνονται μαζί με το κινητό είναι μια χαρά.

 

Αν θέλεις άλλα ακουστικά 3,5 με μικρόφωνο κοίτα για ακουστικά του iphone ή από κανένα blackberry (εκεί θα δείς τι θα πεί ακουστικά για χωματερή!)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ασε ρε τελεια ειναι τα ακουστικα.. εμενα μαρεσουν :D το μονο που μου την σπαει ειναι οτι ιδρονει το αφτι σου εκει μεσα αλλα απο ποιοτητα ηχου ειναι πολι καλα..

 

και κατι αλλο.. ρε παιδια ακομα δεν μπορεσα να κανς φλασαρισμα το κινιτο μου εχω καψει εγκεφαλικα κυτταρα ειναι βονταφον το κινιτο. μπορει να με βοηθηση καποιος με απομακρισμενη βοηθεια? ι κανα team viewer

Link to comment
Share on other sites

Hello mobile fans.

 

Παρακολουθώ καιρό το φορουμ και τώρα που σκέφτομαι την αγορά νέου κινητού χρειάζομαι την βοήθεια των ειδικών!! Λοιπόν ενδιαφέρομαι αρκετά για το εν λόγω τηλέφωνο, αλλά ζητάω συνοπτικά να μου πείτε τα υπέρ και τα κατά του, και αν αξίζει την αγορά του, καθώς 350 σελίδες είναι πάρα πολλές για να μπορέσω να βγάλω άκρη μόνος μου.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Υ.Γ.: Ρώτησα στο public και μου είπανε ότι έχει σταματήσει η παραγωγή του.. Ισχύει? Και αν ναι γιατί??

<a href="http://www.your-life.gr">Contraception</a>
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε παράδειγμα να χρησιμοποιήσουμε αυτα http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003942

στο arena ή οποιαδήποτε ποιοτικά ακουστικά με μικρόφωνο?

 

Όσο για τους φίλους που λένε πως τα παρεχόμενα ακουστικά είναι καλά, απλά θα τους πω πως εγώ που είχα χρόνια καλά MP3 players και WALKMAN τηλεφωνα, η ποιότητα αυτών των ακουστικών ωχριά μπροστά σ'εκείνα.Είναι βέβαια και τι απαιτήσεις έχει ο καθένας από τη μουσική που ακούει και τι μουσική ακούει...

Link to comment
Share on other sites

Hello mobile fans.

 

 

Υ.Γ.: Ρώτησα στο public και μου είπανε ότι έχει σταματήσει η παραγωγή του.. Ισχύει? Και αν ναι γιατί??

 

αν ειχε συμβει κατι τετιο θα ηταν πρωτο θεμα στο παρον φορουμ... δεν νομιζω. Σημερα ημουν στον Γερμανο και κανονικα πουλιοταν... πρωτη φορα απο σενα το ακουω..

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Για σας πεδεσ εχω 1 μικρο προβλιματακι ακουστε εχο κατι τενις στον υπολογιστι μου που ειναι κσαχοριστο αρχιο ι ταινια και κσαχοριστο ι υποτιτλυ κσαρετε κανα προγραμα για να τους ενσοματοσο ι κανα αλο τροπο για να τησ βλεπω στο κμ900 αρενα αν μποριτε και κσερετε πιτε μου παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Για σας πεδεσ εχω 1 μικρο προβλιματακι ακουστε εχο κατι τενις στον υπολογιστι μου που ειναι κσαχοριστο αρχιο ι ταινια και κσαχοριστο ι υποτιτλυ κσαρετε κανα προγραμα για να τους ενσοματοσο ι κανα αλο τροπο για να τησ βλεπω στο κμ900 αρενα αν μποριτε και κσερετε πιτε μου παρακαλω

Δες εδώ -ισχύει και για το αρένα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=255276

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορούμε παράδειγμα να χρησιμοποιήσουμε αυτα http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003942

στο arena ή οποιαδήποτε ποιοτικά ακουστικά με μικρόφωνο?

 

Όσο για τους φίλους που λένε πως τα παρεχόμενα ακουστικά είναι καλά, απλά θα τους πω πως εγώ που είχα χρόνια καλά MP3 players και WALKMAN τηλεφωνα, η ποιότητα αυτών των ακουστικών ωχριά μπροστά σ'εκείνα.Είναι βέβαια και τι απαιτήσεις έχει ο καθένας από τη μουσική που ακούει και τι μουσική ακούει...

 

 

Αυτά που δίχνεις δεν κάνουν. Είναι για SE και λένε εξάλου υποδοχή fastport.

 

Δεν καταλαβαίνω τι ψάχνεις ανάμεσα στα ακουστικά HF αφού μπορείς να βάλεις ότι ακουστικό θέλεις. Θα βρεις ποιότητα ανάμεσα στα ακουστικά HF?

Πολύ καλά, είναι τα ακουστικά που σου πρότεινε ο ddr2. Λίγο τσιμπάνε βέβαια στην τιμή, αλλά για ακρόαση ποιοτικής μουσικής (από το Arena??? ή άλλο MP3??? - τες πα) είναι πολύ καλα (για φοριτή συσκευή).

 

PS: Εγώ πάντως το Carmina Burana του Carf Orff ή το Quattro stagioni του Vivaldi δεν θα τα άκουγα από το MP3 μου. Αλλά γούστα είναι αυτά.:shifty:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που δίχνεις δεν κάνουν. Είναι για SE και λένε εξάλου υποδοχή fastport.

 

Δεν καταλαβαίνω τι ψάχνεις ανάμεσα στα ακουστικά HF αφού μπορείς να βάλεις ότι ακουστικό θέλεις. Θα βρεις ποιότητα ανάμεσα στα ακουστικά HF?

Πολύ καλά, είναι τα ακουστικά που σου πρότεινε ο ddr2. Λίγο τσιμπάνε βέβαια στην τιμή, αλλά για ακρόαση ποιοτικής μουσικής (από το Arena??? ή άλλο MP3??? - τες πα) είναι πολύ καλα (για φοριτή συσκευή).

 

PS: Εγώ πάντως το Carmina Burana του Carf Orff ή το Quattro stagioni του Vivaldi δεν θα τα άκουγα από το MP3 μου. Αλλά γούστα είναι αυτά.:shifty:

 

1) Δεν βλέπω/είδα να μου προτείνει κάποια ακουστικά ο ddr2

και

 

2) Ποιός σου είπε ότι ακούω κλασσική μουσική στο Arena ή γενικότερα; Τις τρελές απαιτήσεις τις έχω από το Home audio μου και από οπτικές πηγές (CD) και όχι από μία οποιαδήποτε φορητή συσκευή MP3.Δεν μπορείς όμως να αμφισβητήσεις ότι μέχρι πριν μία εβδομάδα άκουγα τα ίδια album στο Sony NW A-1000 (που μου το έφαγαν), στις ίδιες ποιότητες bitrate και η διαφορά είναι παραπάνω από αισθητή.

Δεν μπορείς ακόμη να αμφισβητήσεις ότι σύγκρινα το ίδιο MP3 στο Arena με τα δικά του ακουστικά και με τα ακουστικά του IPHONE ενός φίλου μου και η διαφορά είναι Χ-Α-Ω-Δ-Η-Σ!!!!!! Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις και συ αν πέσουν στα χέρια σου ακουστικά από οποιοδήποτε IPHONE. Ταιριάζουν μια χαρά στο arena και δουλεύει και το μικρόφωνο κανονικά στις κλήσεις.Σημειωτέον ότι τα ακουστικά του IPHONE ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ in ear ενώ του Arena είναι(που να μην ήταν κιόλας)

 

Αν λοιπόν αυτά τα ακουστικά δεν είναι *********', ερωτώ ποιά είναι; Δεν αναφέρω καν το γεγονός ότι είναι ευτελέστατης ποιότητας και ήδη με 10 μέρες χρήσης έχει αρχίσει και βερινιάζει(στρίβει) επικίνδυνα το σύρμα τους και με μαθηματική ακρίβεια θα κοπεί πολύ σύντομα ή θα αρχίσει τις διαλείψεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...