Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελευταια παρατηρησα ποτε μου κανει τρεμοπαιγμα η οθονη...οταν λαβω ενα μηνυμα κ δε το κοιταξω...στην υπενθυμιση που κανει ανα λεπτο...σκαλωνει καπως κ εκει βγαζει τα στιγματα απο πισω...μετα απο λιγο επανερχεται κανονικα ομως...

δε ξερω αν ειναι θεμα λογισμικου η οθονης...

 

μια απ'τα ίδια κι εγώ... σκευτομαί να το στειλω στο σερβις την δευτέρα... να το αφήσω φλασαρισμένο και να το στείλω η να περάσω καμιά open greek?

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον , οπως εχω πει σε προηγουμενα post μου , απο την Τριτη ειμαι κι εγω κατοχος τελικα.

Ολα καλα , απλα ενα κολλημα με το ΒΤ , με ξενερωσε λιγο.

Μετεφερα μια μια , τις επαφες απο Νοκια κινητο και μετα απο αρκετη ωρα , πανω απο τις μισες επαφες , δεν εκανε συνδεση.

Ενω το εβλεπε το Νοκια , συνδεοτανε , και μολις ξεκινουσε η μεταφορα , μου εγραφε το Arena , αποσυνδεση.

Πηγα του εκανα εργοστασιακο reset , και μετα ολα Ο.Κ , αλλα για λιγο γιατι μετα παλι μετα απο αρκετη ωρα , εκανε τα ιδια.

Παλι εργοστασιακο reset , και μετα παλι ολα Ο.Κ.

Φυσικα , ειχα κανει , αποθηκευση των επαφων μετα απο την δευτερη φορα , κι ετσι δεν τις ξαναπερασα ολες μια μια , αλλα μονο τις υπολοιπες που ειχαν μεινει μια μια.

Ολα ο.κ τωρα.

Απλα φοβαμαι μην τυχον μου ξανακανει κανενα θεμα με το ΒΤ , γιατι ειναι πολυ σημαντικο για μενα , γιατι θελω να κανει συνδεση αυτοματα στο εργοστασιακο car kit του αυτ/του μου , κατι που γινεται με τα νοκια που εχω , αλλα και με το crystal της συζυγου μου και με ενα cookie.

Η εκδοση λογισμικου ειναι : KM900AT_V10b

και το πηρα απο καταστημα wind.

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε καλα ειπαμε εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης κ ειναι ανθεκτικο...αλλα οχι αθραυστο βρε παιδια..ειναι κ πως θα σου πεσει που παιζει ρολο...εγω ευτυχως δεν εχει τυχει να δοκιμασω ποσο ανθεκτικο ειναι..!! :lol:

 

ναι αλλα οχι και να βουλιαζει αν σου πεσει απο το 1,5 μετρο..και οχι τιποτε αλλο,δεν το καλυπτει η εγγυηση γιατι εχει κανει κενο στην ενωση με το υπολοιπο σωμα και φοβαμαι μην παρει υγρασια.¨.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .. εχο ένα πρόβλημα. Εδώ και δύο μέρες το τηλέφωνο μου σβήνει συνέχεια και δεν ξέρω που οφείλεται. Το έχω εδώ και πόλη καιρώ φλασαρί υπάρχει λύσει η να το στύλο για σέρβις …:):)

 

Δοκιμασε κατι: βγαλε το καπακι απο πισο ενω ειναι ανοιχτο το κινητο αμα κλεισει ξαναανοιξε το δοκιμασε να κουνησει την μπαταρια με το δαχτυλα πανω κατω αν κλεισει μαλον κατι παιζει με τις επαφες το κανει και σε μενα του εβαλα ενα χαρτακι στην κατω μερια της μπαταριας να μην κουνιεται και δεν κλεινει αν δεν δουλεψει αυτο δεν ξερω..... service

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μπορει καποιος φιλος να αναφερει τα κυριοτερα πλεονεκτηματα και μεινεκτηματα -bugs του κινητου??

ευχαριστω

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέξτε να μη την πατήσετε όπως εγώ.

Παρέλαβα σήμερα μια παραγγελία που είχα κάνει στο ebay για "δήθεν" γραφίδα συμβατή με το ARENA. Λάθος μου. Οι γραφίδες ΔΕΝ δουλεύουν.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέξτε να μη την πατήσετε όπως εγώ.

Παρέλαβα σήμερα μια παραγγελία που είχα κάνει στο ebay για "δήθεν" γραφίδα συμβατή με το ARENA. Λάθος μου. Οι γραφίδες ΔΕΝ δουλεύουν.

 

Κρίμα... να σε ρωτήσω κάτι ασχετό, πόσες μέρες έκανε να σου έρθει η παραγγελία?? πήρα κάτι θήκες απο hong kong και αύριο κανονικά πρέπει να έρθει..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... να σε ρωτήσω κάτι ασχετό, πόσες μέρες έκανε να σου έρθει η παραγγελία?? πήρα κάτι θήκες απο hong kong και αύριο κανονικά πρέπει να έρθει..
10 μέρες. Και τις άλλες φορές που παρέλαβα από ebay πάλι 10 μέρες έκανε.
www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε από το που είναι ο πωλητής. Αν είναι Άπω Ανατολή ή Αμερική κάνουν γύρω στις 10 μέρες. Αν είναι άπό Ευρώπη έρχονται σε 3-4 μέρες.

 

Φίλε γιατί δεν ζητάς ριφάουντ? Δεν μπορεί να το αρνηθεί, γιατί δεν είναι συμβατές οι γραφίδες του.

 

 

EDIT: Το 4 απο τα χαρακτηριστικά του, έπρεπε να σε βάλει σε υποψίες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα (πλην ebay) που να μπορώ να αγοράσω προστατευτικά για την οθόνη; Κατά προτίμηση ελληνικό κατάστημα.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθαν ακόμα οι θήκες γμτ! Και είναι τόσο ωραίο το πακέτο με τις θήκες.. γκρρρρ
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα κατι θηκες απο το e-bay.....τις εχω ακομα αν και δεν ειναι πολυ σφηχτες και κουνιουνται λιγακι....τεσπα
Link to comment
Share on other sites

το chekara και βρηκα ....να και το link http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006163

 

Ευχαριστώ πολύ, μάλλον θα το τιμήσω.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω γραψει και στο forum για το samsung jet....αλλα θελω και τι δικη σας αποψη, πριν απο λιγο καιρο ετεινα προς το jet το τελευταιο καιρο ομως με εχει κερδισει το arena λογο κυριος της ποιοτητας κατασκευης (μου φενετε πιο στιβαρο), θα ηθελα την γνωμη και τον κατοχων του arena, μηπως καταφερω και αποφασισω και εγω καποια στιγμη!!!!

 

Υ.Γ εχω διαβασει τοπικ και τον δυο κινητων, απλα θελω μια πιο εμπεριστατωμενη αποψη αν γινεται σε συγκριση τον δυο κινητων απο τους ποιο ιδικους.

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον!

Link to comment
Share on other sites

Κατα την εγκατάσταση του PC SUITE III μου βγάζει

 

Αριθμός σφάλματος : 0x8000FFFF

Περιγραφή : Ανεπανόρθωτη αποτυχία

Η εγκατάσταση θα τερματισθεί

 

Μήπως ξέρει κανένας τι φταίει και πως μπορώ να το διορθώσω?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις. Πες μας και σε τι έκδοση των Windows προσπαθείς να τα εγκαταστήσεις.
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθαν ακόμα οι θήκες γμτ! Και είναι τόσο ωραίο το πακέτο με τις θήκες.. γκρρρρ

 

Φιλαράκι μου η πληρωμή πως γίνεται;

Επειδή δεν τα πάω και πολύ καλά με τα αγγλικά πληρώνεις μόνο με πιστωτική

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μου η πληρωμή πως γίνεται;

Επειδή δεν τα πάω και πολύ καλά με τα αγγλικά πληρώνεις μόνο με πιστωτική

 

Πληρώνεις με πιστωτική, μέσω PAYPAL. Είναι πολύ απλή η διαδικασία, και αρκετά αξιόπιστη.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας κ από μένα... Σκεφτομαι κ εγώ ν τ αγοράσω τ κινητό γιατί μ' ενθουσίασε αρκετά. Παίζει ν τ αγοράσω από τ Vodafone χωρίς ν είναι vodafone live!...?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας κ από μένα... Σκεφτομαι κ εγώ ν τ αγοράσω τ κινητό γιατί μ ενθουσίασε αρκετά. Παίζει ν τ αγοράσω από τ Vodafone χωρίς ν είναι vodafone live!...?

 

Kαταρχήν θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με γραφή sms, γιατί απαγορεύεται και τα μηνύματα διαγράφονται.

Για το θέμα σου, δες στο Πλαίσιο που δέχεται επιδοτήσεις από Vodafone και δίνει unbranded κινητά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...