Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum!

Μια ερώτηση να κάνω...; Αύριο θα είναι η μεγάλη μέρα που θα πάω να πάρω το Arena μου αλλά δεν ξέρω κάτι ακόμα..... Λέει ότι έχει gps αλλά πρόγραμα έχει...;; Θα δουλεύω κανονικά δλδ το gps, τσάμπα όπου και να μαι....;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή έχεις βάλει την καινούργια German version? Αν ναι τότε περιμένουμε και από εσένα εντυπώσεις. Προφανώς είναι προάγγελος της open Europe, οπότε...

 

οχι δεν εχω βαλει την καινουργια αλλα την V10Μ_02,απλα ακολουθησα απο εκει τις οδηγιες

Samsung Galaxy S4

Xiaomi redmi 3 note

Xiaomi redmi 3

Lenovo K3 note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum!

Μια ερώτηση να κάνω...; Αύριο θα είναι η μεγάλη μέρα που θα πάω να πάρω το Arena μου αλλά δεν ξέρω κάτι ακόμα..... Λέει ότι έχει gps αλλά πρόγραμα έχει...;; Θα δουλεύω κανονικά δλδ το gps, τσάμπα όπου και να μαι....;

Ευχαριστώ πολύ!

Υπάρχει ένα πρόγραμμα, το we travel, αλλά είναι ελλειπές.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση δεν έχει tag-it και αναγνώριση γραφής ΑΛΛΑ έχει ΜΕΓΑΛΗ βελτίωση στη σταθερότητα, την ταχύτητα και στα χαρακτηριστικά. Αναμένουμε τώρα τον finaldestiny να μας πει εντυπώσεις! (Θα έκανα κι εγώ αλλά προτιμώ την open europe και θα περιμένω λίγο ακόμη!) Επίσης το GPS κλειδώνει πολύ πιο γρήγορα, η απόκριση της αφής είναι καλύτερη και έχει προστεθεί και η λειτουργία "shuffle" στο media player. Προτείνω, με την έλευση της νέας open europe όσοι δεν δοκίμασαν το φλασάρισμα είτε επειδή φοβόντουσαν μην χαλάσει το κινητό είτε πιστεύουν ότι είναι όλα οκ, να φλασάρουν. Πραγματικά δεν ξέρουν τι χάνουν.

Offtopic: Τι μου θύμησες fanatikos... XS++ κι'έτσι. ε?

 

 

jimdem ενα θα σου πω. μου εφτιαξες την μερα. το πιο τελειο που ειπες οτι βελτιωνει η καινουργια γερμανικη , ειναι το κλειδωμα του GPS. τι να σου πω ρε παιδι μου. εχω φρικαρει. ειδικα το τελευταιο καιρο , οτι εχω δοκιμασει και οπου εχω δοκιμασει , δεν κλειδωνει με τιποτα. εχω τρελαθει λεμε.τι σε παραλιες, τι σε ανοιχτουσ χωρουσ σαν την ερημο. και καλα να μην επιανε καθολου, θα ελεγα οτι ισως εχω πειραξει καμια ρυθμιση στο κρυφο μενου ( το a-gps στο 1809#*900#) , αλλα αυτο που και που με τα 1000 ζορια (κυριολεκτω) πιανει. τι να πω ρε παιδια.... και δεν μπορω να θυμιθω αν ξεκινησαν τα προβληματα στο κλειδωμα του gps απο τοτε που εβαλα την v10b_02 η πιο μετα. παντως στην αρχη οταν το πηρα επιανε αμεσως. μην τα πολυλογω , ας ελπισω οτι η καινουργια open θα βοηθησει το θεμα ...... :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου Spidey! Μήπως υπάρχει κάποιο Link για να το κατεβάσω; Όταν λες ελλειπές.... τι εννοείς.....;

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου Spidey! Μήπως υπάρχει κάποιο Link για να το κατεβάσω; Όταν λες ελλειπές.... τι εννοείς.....;

Ευχαριστώ και πάλι!

 

Δες την υπογραφή του jimdem582 :)

έχει και οδηγό, γιατί δεν είναι απλή η εγκατάστασή του.ελλειπές εννοώ ότι στη Λάρισα πχ λείπουν σχεδόν όλες οι κεντρικοί οδοί.Δεν είναι πλήρης ο ελληνικός χάρτης, λείπουν πολλά πράγματα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω την εξής απορία. Εγώ είχα Vodafone κινητό και το We Travel δεν μπορούσα να το εγκαταστήσω. Όταν το flashara σε V10B_02 εγκαταστάθηκε κανονικά και δουλεύει (όπως δουλεύει...). Αν τώρα συνδέσω το arena με το pc σε Pc Suite Mode και δεχτώ να κάνω την αναβάθμιση που θα βρει για το firmware, το είπαμε και πιο πριν, θα γυρίσει σε Vodafone (στην τελευταία έκδοση). Το We Travel θα απεγκατασταθεί; Θα σβηστούν τα πάντα από το κινητό;
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν θα πρέπει να οου πειράξει τπτ, αλλά δεν το έχει κάνει και κανένας για να δούμε πραγματικά τι γίνεται (ή τουλάχιστον δεν το έχει αναφέρει εδώ).

 

Τι έγινε με το φλασάρισμα? Κανένα νεώτερο?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δε μπόρεσα να φλασάρω με το kdz αρχείο.Είχα την γερμανική και σκέφτηκα να φλασάρω στην open europe που έχουν και κάποιοι άλλοι εδώ, η οποία είναι σε cab.Ε, φλάσαρα χωρίς κανένα πρόβλημα.Θα δοκιμάσω και σήμερα κάποια στιγμή.Τόσο δύσκολο είναι να δώσουν σε cab την αναβάθμιση;
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Κρήμα ρε γμτ. Πιστεύω ότι θα το βγάλουν και σε cab ίσως λίγο αργότερα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

τωρα φλασαρω εγω στη γερμανικη με kdz...μου εβγαλε κ μενα προβληματα αλλα τα ελυσα με τα νεα αρχεια απο το λινκ του φανατικου πιο πανω...εντυπωσεις σε λιγο...

spidey σε ποια open europe αναφερεσαι??

Link to comment
Share on other sites

τωρα φλασαρω εγω στη γερμανικη με kdz...μου εβγαλε κ μενα προβληματα αλλα τα ελυσα με τα νεα αρχεια απο το λινκ του φανατικου πιο πανω...εντυπωσεις σε λιγο...

spidey σε ποια open europe αναφερεσαι??

 

Είναι η v10B_02.

Στην αρχή με τη νέα έκδοση, δε μου αναγνώριζε τίποτα, εγκατέστησα ξανά τον infineon, γιατί έχω vista.Άλλαξα τα dll αρχεία, προχώρησε αλλά μετά έβγαλε error.Δοκίμασα και έβαλα το αρχείο της έκδοσης σε άλλο drive (D), γιατί είχε δουλέψει σε κάποιον άλλον που είχε παρόμοιο πρόβλημα, και εκεί τζίφος.Αναβάθμισα το lg pc suite, και εκεί τίποτα.Δοκίμασα και με το KS360tool, γιατί και αυτό λύνει κάποια προβλήματα, αλλά τίποτα και πάλι.Με το cab όλα κύλησαν ομαλά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ασε κ οσο σκεφτομαι οτι στο καινουριο pc θα αναγκαστω να βαλω vista λογω ram απελπιζομαι..!!!!

τι να πω...περαστικα σου κ υπομονη να βγει σε .cab να ειναι πιο ευκολο για ολους χωρις μπερδεματα (οχι πως εχει καποια διαφορα η διαδικασια αλλα με τα cab Οπως λες ολοι μπορουν να το κανουν ακομα κ αυτοι με τα Svista...!:lol:)

Link to comment
Share on other sites

ασε κ οσο σκεφτομαι οτι στο καινουριο pc θα αναγκαστω να βαλω vista λογω ram απελπιζομαι..!!!!

τι να πω...περαστικα σου κ υπομονη να βγει σε .cab να ειναι πιο ευκολο για ολους χωρις μπερδεματα (οχι πως εχει καποια διαφορα η διαδικασια αλλα με τα cab Οπως λες ολοι μπορουν να το κανουν ακομα κ αυτοι με τα Svista...!:lol:)

 

Φιρί φιρί το πας να σου τροποποιήσω το post..:D:p

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxax

κ εσυ φιρι φιρι το πας να σου χακαρω το pc κ να το γυρισω σε ΧΡ...!!:lol:

τωρα τελειωσα το φλασαρισμα...δεν εκανα factory reset...αλλα μαλλον πρεπει...στο youtube κανει μια ωρα συνδεση κ στο τελος εβγαλε μη υποστηριζομενη μορφη αρχειου...!:wacko: :wacko:

 

edit: δοκιμασα ενα αλλο κ παιζει κανονικα...!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα factory reset και πες μας για το youtube και γενικά για τη συνολική συμπεριφορά του κινητού.:)

Edit: ΟΚ λοιπόν :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

μολις το εκανα...πρωτη εντυπωση? αργει παρα πολυ να μπουταρει...το σημα της Lg μενει πολυ ωρα (δε το πατησα μηπως φυγει βεβαια...)

αλλα μολις μπει καποιος στο μενου...παει απλα ΣΦΑΙΡΑ!...τοσο τα εικονιδια στο κυριως οσο κ στις αλλαγες οθονων..

το απογευμα θα τις εχω γεμισει με τραγουδια κ επαφες κ παλι κ θα σας πω τι παιζει..

Link to comment
Share on other sites

μολις το εκανα...πρωτη εντυπωση? αργει παρα πολυ να μπουταρει...το σημα της Lg μενει πολυ ωρα (δε το πατησα μηπως φυγει βεβαια...)

αλλα μολις μπει καποιος στο μενου...παει απλα ΣΦΑΙΡΑ!...τοσο τα εικονιδια στο κυριως οσο κ στις αλλαγες οθονων..

το απογευμα θα τις εχω γεμισει με τραγουδια κ επαφες κ παλι κ θα σας πω τι παιζει..

Εντάξει λογικό είναι να αργήσει μια φορά (μου το έκανε κι εμένα μετά από update ή factory reset). Εντάξει το λογισμικό? Όλα οκ? Υποστηρίζει ελληνικά για αλφαβητική ταξινόμηση και εμφανίζει letterbox όταν scrollάρεις σε αρχεία με ελληνικούς χαρακτήρες?

Link to comment
Share on other sites

το λογισμικο μια χαρα...στα αλλα που ρωτησες...κ παλι οχι...:cry:

περιμενουμε Open europe Κ βλεπουμε τοτε

Link to comment
Share on other sites

[Κατ’ αρχήν στον φίλο imdem αλλά και σε όποιων άλλο μπορεί να βοηθήσει κατάφερα μα μετατρέψω τους Garmin για ο We-travel αλλά δεν μπορ να καταλάβω γιτί αυτό το κ…πρόγραμμα δεν του βλέπει

Παραθέτω τους χάρτες αν μου πεί κανείς πώς

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία θέλω να αναβαθμίσω το αρενα, με κάποια έκδοση που θα λύνει κυρίως το πρόβλημα του youtube, αλλά με το pc suite δεν κάνω δουλειά γιατί δεν βγάζει τίποτα για το αρενα οταν παταω αναβάθμιση...

Υπάρχει κανένας φίλος που να έχει αγοράσει προστατευτική θήκη για το κινητό να μας πεί γνώμη??? Έχει πάρει κανένας την θήκη που έβγαλε η LG??

Και επίσης το app store ξέρουμε αν θα έρθει και στην Ελλάδα, και αν θα υποστηρίζει το LG Arena?? Θα είναι σίγουρα το πρώτο βήμα για να υποστηρίζει και μη Java εφαρμογές, καθώς θα δοθεί κίνητρο για να κατασκευαστούν...

Θέλω να βάλω ακόμα έναν προβληματισμό, όλοι εδώ μιλάμε για iphone killer και συμφωνώ σε πολλά, αλλά τις εφαρμογές και τα παιχνίδια του iphone μπορει να τις υποστηρίξει το αρενα??? Δυσκολο μου φαινεται, έπαιξα παιχνίδια σε iphone και νόμιζα οτι έπαιζα psp!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας φίλος που να έχει αγοράσει προστατευτική θήκη για το κινητό να μας πεί γνώμη??? Έ

 

ο finaldestiny πήρε μια ωραία θήκη που έχει δώρο screen protector και δωρεάν έξοδα αποστολής μόνο 3 Ευρώ!

Θήκη την οποία έχω παραγγείλει και γω.

 

Θέλω να βάλω ακόμα έναν προβληματισμό, όλοι εδώ μιλάμε για iphone killer και συμφωνώ σε πολλά, αλλά τις εφαρμογές και τα παιχνίδια του iphone μπορει να τις υποστηρίξει το αρενα??? Δυσκολο μου φαινεται, έπαιξα παιχνίδια σε iphone και νόμιζα οτι έπαιζα psp!!!

Δηλαδή το κριτήριο γιά την αγορά ενός καλού κινητού είναι τα παιχνίδια?:wacko:

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι έχει gps αλλά πρόγραμα έχει...;; Θα δουλεύω κανονικά δλδ το gps, τσάμπα όπου και να μαι....;

Ευχαριστώ πολύ!

Αυτή τη στιγμή (δεν ξέρω για αργότερα) το Arena ΔΕΝ έχει Navigator.

Ούτε καν πυξίδα.

Οποιος έχει χρησιμοποιήσει πραγματικό Navigator καταλαβαίνει τί εννοώ. Ολα τ' άλλα είναι "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε"

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη, ύστερα από προσπάθεια κατάφερα να τελειώσω τον "οδηγό εκτεταμένης χρήσης για το LG KM900 Arena". Περιέχει τα πιο σπουδαία tips & tricks καθώς και οδηγούς (πχ για φλασάρισμα ή gps) Μπορείτε να τον κατεβάσετε από εδώ. Πείτε μου εντυπώσεις!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...