Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον boltbrowser μπορείς να δεις YouTube videos μόνο αποθηκεύωντάς τα? Δεν τα βλέπεις streaming?

 

Όπως εχει αναφερθει το XmediaRecode κανει μια χαρα τη δουλεια του.Εχει ετοιμο προφιλ για το αρενα.οι ρυθμισεις που βαζω ειναι

Audio track 1

sample rate-44100

rate-128

 

Στο Video και στο Crop/Review τι βάζεις Spidey?

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pigene se mia epafh epano patise tin kai epilegeis xrisi os ..... sou anoigei to menu kai exei kato kato sto telos perisotera....to patas kai epilegeis ton ixo...:lol:

 

Ναι,ναι οκ!!

Εβλεπα τις επαφες της sim γι αυτο δεν εβρισκα το link με τα περισσοτερα...

Τhanx anyway!!!

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 1000 σχεδόν μηνύματα κανείς δεν απάντησε ποτέ για το αν μπορούμε να βαλουμε χάρτες destinator ή garmin και να κάνουμε πλοήγηση μεσω GPS χωρίς να αναγκαστούμε να έχουμε έξτρα χρεώσεις....

 

Τόσο ασήμαντο είναι για εσάς ή δεν ξέρει κανείς να δώσει μία σαφή απάντηση;;

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Ο Χ Ι !!!!!!! ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ...

 

Σήμερα ασχολήθηκα με το PC suite.

Eiναι πολύ χρήσιμο. Εφτιαξα όλες τις επαφές μου στο PC (περίπου 150) με την ευκολία του keyboard και τα πέρασα αστραπιαία στο τηλέφωνο με το USB. Εβαλα και φωτογραφίες στις επαφές μου από φωτό που είχα ήδη στο PC μου. Το μυστικό είναι πως οι φωτό που προορίζονται γιά τις επαφές πρέπει να έχουν ανάλυση 480Χ480. Ετσι δεν χρειάζεται να φωτογραφίζεις από την αρχή τις επαφές σου.

Μία ερώτηση. Είναι αλήθεια πως είναι απαραίτητος ο MediaPlayer11 γιά να μεταφερθούν οι μουσικές στο τηλέφωνο? Ρωτάω γιατί έχω παλιό PC με MediaPlayer9.

 

 

τι ρύθμιση βάζεις ετσι ωστε μολις κουμπωσεις usb να σε βάλει στο arena?

Link to comment
Share on other sites

ο ξαδερφος μου εχει AGPS στο κινητο νοκια που εχει....εχει λειξει η συνδρομη για το gps αλλα ακομα μπορει να κανει πλοηγηση....Μπορει να απαντισει καποιος που εχει το arena αν οντως δεν μπορει να περιηγηθει χωρις ιντερνετ; και αν ναι γιατι γινεται αυτο;αφου το κινητο εχει δεκτη gps....αρα λογικα ακομα και με java προγραμμα θα επρεπε να δουλευει χωρις internet....και κατι ακομα...εχει αναφερθει και πιο πανω...αλλα μηπως εχει παρει κανενος το αυτι του αν θα κυκλοφορησει destinator σε java....sorry για το πρηξιμο,αλλα κυριως αυτο με ενδιαφερει γιατι το προβλξημα με τις τανιες διορθωνεται απο οτι εχω καταλαβει!!!
BECK23
Link to comment
Share on other sites

Boηθηστε και μενα τον φτωχο

1. Τελικα Push mail δεν εχει σεταρει κανένας?

2. Αν καταλαβα καλα, το αρενα εχει μονο agps δλδ μεσω διαδικτυου εχεις Gps στο αμαξι, δηλαδη εντελως αντιοικονομικο αν καποιος θελει να βρει εναν προορισμο ενω οδηγει ε?

3. Εχει φαει μια φρικη το gmail. To ειχα σεταρει στο vodafone live arena Μου αλλα από τοτε που περασα στην wind δεν παιζει. Μπαινω κανονικα απο το wifi και σερφαρω και μπαινω στο Gmail απο τον browser και ολα αλλα δεν μπορω να δω τα mail μου κανονικα, απο το Menu. Το ιδιο και τρο yahoo mail. To ασχημο ειναι οτι δεν ξερω και πως να σβησω τα 2 αυτα accounts που εχω φτιαξει για να τα ξαναφτιαξω

 

AKΥΡΟ ΤΟ 3!!

Το βρηκα, ηταν default να τα ψάχνει μέσω vodafone live mail, το έβαλα σε wifi και καθαρισα. Αν και αποτι καταλαβα το concept ειναι καπως σε φαση, αν δεν εχεις wifi αστο να δεις τα mail σου απο vodafone, αν εχεις, τοτε μπες στον browser και τσεκαρε τα

 

Παιδια, επειδη εχει χαλασει το drive του laptop, απο που μπορω να κατεβασω το pc suite?

Link to comment
Share on other sites

τι ρύθμιση βάζεις ετσι ωστε μολις κουμπωσεις usb να σε βάλει στο arena?

Με το που ενώνω το USB ανοίγει αυτόματα το LGPCSUITEIII

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Με το Avirecomp και το Xilisoft οπως παρουσιαστηκαν εδω μεσα εκανα δουλεια και μαλιστα φαινεται πεντακαθαρα και με υποτιτλους απλα ειναι χρονοβορο. Νομιζω οτι ειναι η καλυτερη και ολοκληρωμενη λυση. Τωρα αν καποιος δεν θελει υποτιτλους μπορει να ακολουθησει την παραπανω λυση πιο ευκολα. Οσο για το μαζοχιστης που λες γιατι να παιδευεσαι με κινητο και δεν την βλεπεις την ταινιουλα στην 42' σου στο σπιτι? Ετσι για να μη παιδευεσαι καθολου. Μην ανοιγετε το κουτακι και πετατε μπαρουφες...ειναι ενα κινητο και συμβιβαζεσαι μ'αυτο. Θα δεις 2 ή 3 ταινιες σ'ολη την ιστορια του δεν ειναι για συνεχεια.Βλεπεις κανονικοτατα και πεντακαθαρα αρκει να μην εχεις πολλους βαθμους μυωπια!

 

Νομίζω είδες αρκετές θετικές αντιδράσεις για το Xmedia recode μετά το post μου, πιστεύω πως αρκετοί που διαβάζουν το thread δεν θα είχαν καν δει τα 1-2 post που αναφέρονταν σε αυτό το converter ανάμεσα στα 10άδες που ανταλλάσατε μεταξύ σας όσοι χρησιμοποιούν άλλα converters ψάχνοντας να βρείτε πως θα βλέπετε υπότιτλους ή θα έχετε και ήχο εκτός από εικόνα... Ακριβώς επειδή δεν θα δεις άπειρες ταινίες, γι αυτό δεν αξίζει να λιώσεις στα settings, ακόμη κι αν πρόκειται για ελαφρώς πιο ολοκληρωμένη λύση. ΟΚ :X μπαρούφα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια μην κανετε τη ζωη σας δυσκολη για 1-2 ταινιες που θα βαλετε να δειτε! Αφου η LG δεν θελει να παιζουν avi στο κινητο της δειτε τα στο pc σας με υποτιτλους και σαφως καλυτερη εικονα. Εκτος και αν θελετε να κανετε το αρενα..ταινιοθηκη!! Εγω θα προτιμουσα να το κανω..jukebox! ;) Το να παιζεις mp3 στο κινητο ειναι η πιο απλη διαδικασια(απλα τα περνας μεσα)και τρωει λιγοτερη μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Με τον boltbrowser μπορείς να δεις YouTube videos μόνο αποθηκεύωντάς τα? Δεν τα βλέπεις streaming?

 

Στο Video και στο Crop/Review τι βάζεις Spidey?

 

Noone? :shifty:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Aπο το κρυφο μενου πατησα κατα λαθος την επαναφορα ,μου εσβησε τα παντα απο το κινητο (αυτο δεν με πειραζει),εκανε restart και τωρα πανω απο το κουμπι αποδοχης κλησης (πρασινο κουμπι) εχουν εμφανιστει 4 κοκκινες σειρες απο αριθμους.

Τι να κανω????

:(

Υ.γ. Εκανα και επαναφορα εργοσ ρυθμισεων αλλα τιποτα

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Noone? :shifty:

 

O Bolt μετατρέπει το βιντεο σε .3gp κ το αποθηκευει στο κινητο.

Δεν πειραζω καποια άλλη ρυθμιση στο xmedia

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

τωρα δοκιμαζω mgmap maker κ αν προλαβω μεχρι τις 2 30 να τα περασω στο κινητο θα σας ενημερωσω...ειναι απλη διαδικασια κ αν πετυχει θα εχουμε κινητο με δωρεαν χρηση του gps...κοινως φτιαχνω τους χαρτες που δεν εχουν τα java προγραμματα κ αναγκαζονται να κατεβαζουν κ γιαυτο θελουν τη συνδεση με διαδικτυο..

ελπιζω να δουλεψει...wish me luck!

Link to comment
Share on other sites

τωρα δοκιμαζω mgmap maker κ αν προλαβω μεχρι τις 2 30 να τα περασω στο κινητο θα σας ενημερωσω...ειναι απλη διαδικασια κ αν πετυχει θα εχουμε κινητο με δωρεαν χρηση του gps...κοινως φτιαχνω τους χαρτες που δεν εχουν τα java προγραμματα κ αναγκαζονται να κατεβαζουν κ γιαυτο θελουν τη συνδεση με διαδικτυο..

ελπιζω να δουλεψει...wish me luck!

 

GOOD LUCK :D

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

εβαλα ολη την αττικη να κατεβασει...ειμαι περιεργος να δω τι μεγεθος θα εχει το αποτελεσμα...κατεβαζει εδω κ κανα 10λεπτο...κ εχω 24αρα γραμμη...αντε να δουμε
Link to comment
Share on other sites

εβαλα ολη την αττικη να κατεβασει...ειμαι περιεργος να δω τι μεγεθος θα εχει το αποτελεσμα...κατεβαζει εδω κ κανα 10λεπτο...κ εχω 24αρα γραμμη...αντε να δουμε

 

στρατηγέ μου!!!! καλή τύχη!!!!:):)

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

O Bolt μετατρέπει το βιντεο σε .3gp κ το αποθηκευει στο κινητο.

Δεν πειραζω καποια άλλη ρυθμιση στο xmedia

 

Thanx, my friend! :)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακομα κατεβαζει...το αφηνω κ θα γυρισω κατα τις 6...εντωμεταξυ αν κατεβαζεις πολλους χαρτες μαζι σου κανει ban την ip το google για 24 ωρες...

εγω φταιω ομως που για πρωτη φορα εβαλα κ ολη την αττικη κ σε μεγαλη αναλυση...επιπεδο ζουμ 0-16...

το εχει χωρισει σε 8 κομματια κ τωρα ειμαι στο επιπεδο 16 του 2ου κομματιου...εχει μελλον η δουλεια...αλλα αν πετυχει θα εχω αναλυση πολυ καλη με ολα τα στενα κ τις οδους...τα λεμε το απογευμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!σκοπευω να πουλησω το samsung omnia με τα 8gb,για να παρω το arena.

1)γενικως,ειναι καλο κινητο? τρωει κολληματα και τετοια,η δουλευει αψογα?

2)εχει ελληνικο μενου? και μπορει να στελνει ελληνικα sms 160 χαρακτηρων?

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν διαβάζετε το forum. Αν διαβάσεις φίλε savvvas θα μπορέσεις να βγάλεις συμπέρασμα από μόνος σου. Τες πα !

 

1. Γενικά είναι πολύ καλό το κινητό. Ανταποκρίνεται πολύ γρήγορα, μπορείς να κάνεις τα πάντα πολύ απλά και πλύ γρήγορα γιατί όλες οι επιλογές υπάρχουν παντού. Κολλήματα δεν έχω αντιμετωπίσει. Μόνο μία φορά.

 

2. Ελληνικό μενού κανονικότατα +17 ακόμα γλώσσες. Διαλέγεις και παίρνεις. Και ναι στέλνει SMS 160 χαρακτήρων.

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Απο αύριο θα είμαι και εγώ κάτοχος του Arena. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια απο παντού. Στο Γερμανό, κάνει 389Ε με δώρο βάση φόρτισης, 2gb μνήμη, καλώδιο για σύνδεση στην τηλεόραση και υπάρχει και κλήρωση για ταξίδι.
Link to comment
Share on other sites

gps update: οι χαρτες μπηκαν κ διαβαζονται ΚΑΝΟΝΙΚΑ....!

εχω ενα θεμα με τον εντοπισμο θεσης γιατι εχει ηλιο κ δε μπορω να περιμενω στο μπαλκονι..οταν δροσισει λιγο θα το παλεψω κ θα κοιταξω καμια ρυθμιση...αν κ πιστευω οτι πρεπει να αλλαξω το προφιλ των java σε 3g για να παιρνει το στιγμα κ θα χρεωνει μονο για τη θεση κ οχι για τους χαρτες..ετσι εχω καταλαβει απο τα forum δλδ....οτι νεοτερο εχω θα ποσταρω

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να χρεώσει για θέση; Αν είναι assisted δεν θα σε βρει μέσω δορυφόρου; Δεν γίνεται χωρίς καμμία χρέωση; Ότι και νε είναι πάντως καλή τύχη και από μένα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...