Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως εμενα στο μοναδικο σημειο που καταφερε να με εντοπισει με το GPS!!!

παλι με εβγαλε στην σιγκαπουρη!!!!

οπουδηποτε αλλου απλα μου λεει οτι δεν μπορει να εντοπισει την τοποθεσιά μου!!!

 

τελικα με το FM Transmiter...

υπαρχει καποιος με VL και το έχει...που θελει να μου πει τι λογισμικο έχει!!!

 

παλι καλα που σε βγαζει και σιγκαπουρη γιατι εμενα και μετα απο 6 μερες στο σερβις γιαυτη τη δουλεια και αποψε παλι δε μπορει να εντοπισει τη τοποθεσια μου!!!!..

αφου μου το εδωσαν οπως το πηραν στο σερβις γιατι μου ειπανε οτι δε βρηκαν τιποτα!!!!!!!!!!!!

 

το βλέπω να φεύγει απο τον 4ο και να παω για νοκια 5800

Link to comment
Share on other sites

Καμια θηκη ξερετε που θα βρω? Υπαρχει τιποτα καλο?

 

Δες εδώ....

 

2) Υπαρχει τροπος να απενεργοποιηθει αυτο το αναβοσβημα της οθονης οταν την πλησιαζεις ΠΧ στο αυτι σου?!?

 

Μήπως μπορείς να απενεργοποιήσεις τον proximity sensor από το μυστικό μενού; Λέω τώρα εγώ... :X :ninja:

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ....

 

 

 

Μήπως μπορείς να απενεργοποιήσεις τον proximity sensor από το μυστικό μενού; Λέω τώρα εγώ... :X :ninja:

 

μυστικο menu:help:

πως???

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

μυστικο menu:help:

πως???

 

 

Αχ, δεν διαβάζετε το Forum. :mad: Το έχει πει ο φίλος Spidey στην σελίδα 16. Τες πα ! :p :lol:

 

Λοιπόν... Κρυφό μενού : στην οθόνη κλήσης δίνουμε τον κωδικό 1809#*900#

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! :!: Δεν πειράζουμε κάτι που δεν ξέρουμε τι αποτέλεσμα θα έχει. Αν φυσικά τα κάνουμε... χάλια... υπάρχει και επαναφορά. :rolleyes:

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

ωχ! για πες μου γιατι χαλαστηκες γιατι κι εγω αναμεσα σ αυτα τα δυο ειμαι!!!

 

γιατι ενω την πρωτη μερα βρηκε δορυφορους το gps, και απο τότε δεν ξαναβρήκε ποτέ ενώ το 5800 που το πηρε ενας φίλος την ίδια μέρα με μένα, δουλευει άψογα και με garmin και με google maps kai βάζεις ότι άλλο προγραμμα θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Η επιτυχια του αρενα για μενα προσωπικα ειναι το s class , που εβαλε πολυ υψηλα τον πηχυ για κινητα με κλειστο λειτουργικο.Δεν τιθεται θεμα συγκρισης πλεον με λειτουργικα τυπου νοκια s40 ή το αντιστοιχο της se.Ειναι αναξια λογου οποιαδηποτε συγκριση.Και δεν ειναι μονο τα 3d graphics, τα ομολογουμενως εντυπωσιακα φρου φρου και αρωματα-για μενα ειναι το πιο ευχρηστο κλειστο λειτουργικο που εχω χρησιμοποιήσει.

Και ενα tip:στο ραδιοφωνο μπορούμε να αλλαξουμε θεση στις συχνοτητες,πατωντας απλα πανω σε μια κ μετα την μετακινουμε σε αλλη θεση(ειναι ακριβως το αντιστοιχο που κανουμε στο μενου, αλλαζοντας θεση στα εικονιδια).

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

egw pantos to poylaw se opoion endiaferete.ksanagyrnao sto iphone.agorasmeno 2/5!! me eggyhsh kai ola ta parelkomena. opoios theli as steili pm.h ean kapois exei iphone......:)

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το μονο που αξιζει στι κινητο ειναι ο κυβος?Φλας χαλια ,μπαταρια βρασε,βιντεο μονο νταλα μεσημερι με ηλιο,divix ορεξη και χρονο ναχεις να κανεις μετατροπες.gps ωχ! Ας πει καποιος εκτος απο την οθονη και τον κυβο τι αλλο καλο εχει αυτο το τηλεφωνο των 400 ε.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το μονο που αξιζει στι κινητο ειναι ο κυβος?Φλας χαλια ,μπαταρια βρασε,βιντεο μονο νταλα μεσημερι με ηλιο,divix ορεξη και χρονο ναχεις να κανεις μετατροπες.gps ωχ! Ας πει καποιος εκτος απο την οθονη και τον κυβο τι αλλο καλο εχει αυτο το τηλεφωνο των 400 ε.

καθε κινητο δυστηχως εχει τα υπερ του και τα κατα του! δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα!! το αρενα ειναι ενα κινητο με πολυ καλο ηχο, πολυ ευχρηστο, με μια απλα καλη καμερα(δεν μιλαμε γι αυτον που θελει να τραβαει ΤΙΣ τελειες φωτογραφιες!!)καμια καμερα κινητου δεν μπορει να ειναι ιδιας ποιοτητας με μιας ψηφιακης μηχανης!προσωπικα σε μενα εχει κολλησει μονο μια φορα κ αυτο απο δικη μου πατατα! ειναι κομψο,ιδιατερο απο τα αλλα touch screen κινητα!τι αλλο θελετε??και για το νοκια 5800 που ειπε ενα παιδι πιο πανω αν διαβασετε στο φορουμ οι ιδιοκτητες εχουν πολλα παραπονα και κολληματα!κι εγω αυτο ηθελα να παρω αρχικα και παλι καλα που δεν το πηρα! για διαβαστε το αντιστοιχο θεμα!! ελλατωματικα πλαστικα,κολλαει συνεχεια..επειδη πιθανον να μπαινει καλυτερα στα gps?και λοιπον??καθε κινητο εχει τα μειον του αλλα και τα υπερ του!απο δω και περα..it's up to you!!!:D

(οποιος πιστευει κατι αντιθετο απο μενα ας το πει!καλο ειναι να λεμε αποψεις εκτος απο το να λυνουμε προβληματα! :p)

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς σε τι αντιστοιχεί το καθένα από τα συμβολάκια στο music player? (Το κλειστό/ανοικτό βελάκι με Α ή R μέσα). Δεν έχω δει αντίστοιχα σε music player άλλων συσκευών που έχω χρησιμοποιήσει στο παρελθόν και το manual ούτε γρι. Προφανώς είναι shuffle, repeat one, repeat all κτλ. αλλά αν κάποιος εμπειρικά ξέρει ποιο κάνει τι, θα με βοηθούσε πολύ. Κατά τα άλλα απόλυτα ικανοποιημένος από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν μπορεσα να κανω δουλεια με τον bolt.Κατεβασα τον opera mini τελικα. Ξερει κανεις αν μπορει να γινει το σερφαρισμα σε full screen?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το μονο που αξιζει στι κινητο ειναι ο κυβος?Φλας χαλια ,μπαταρια βρασε,βιντεο μονο νταλα μεσημερι με ηλιο,divix ορεξη και χρονο ναχεις να κανεις μετατροπες.gps ωχ! Ας πει καποιος εκτος απο την οθονη και τον κυβο τι αλλο καλο εχει αυτο το τηλεφωνο των 400 ε.

 

θα συμφωνησω φιλε μου για την μπαταρια που φαινεται να μην ειναι και οτι καλυτερο αλλα συνολικα και επαναλαμβανω συνολικα γαι ενα κινητο των 395 ευρω δεν ειναι καθολου ασχημη επιλογη. Δεν υπαρχει κατι αναλογο σε αυτα τα χρηματα και ολο το πακετακι...

Link to comment
Share on other sites

http://www.mgmaps.com/download.php

 

ψαχνοντας λιγο τις πισω σελιδες βρηκα το παραπάνω :

ο φιλος finaldestiny86 εδωσε το link για mg maps το οποιο δουλευει 100% (σε 5 λεπτα στο μπαλκονι βρηκε δορυφορο και where am i ολα!!! με wi fi ετσι και απλο gps οχι a-gps)..:):):):)

θα το δοκιμασω και αυριο στο γραφειο και θα επανελθω...

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

To έχω και γω στα χέρια μου τις τελευταίες 4 ώρες, αλλά δε με ενθουσιάζει τόόσο πολύ! Ίσως να πρεπε τελικά να πάρω το 5800 που πήγαινα αρχικά!

Πιο ωραίο βέβαια το 3D μενού του, αλλά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά μιας και δεν έχει symbian! :(

Link to comment
Share on other sites

κ απο νοκια εχω περασει...κ το symbian δε μου εκανε τρομερη εντυπωση..δε λεω..ωραιο να παιζεις με τις εφαρμογες...να δοκιμαζεις συνεχεια...αλλα μεχρι ποτε?? 2-3 βδομαδες? 1 μηνα? μετα αυτο που μετραει ειναι το κατα ποσο σου αρεσει κ ποσο λειτουργικο ειναι ενα κινητο στα βασικα που προσφερει πιστευω..προσωπικα νιωθω παρα πολυ ευχαριστημενος απο τα παντα στο κινητο...κ στη μπαταρια...κ στην οθονη...κ οι φωτογραφιες με καλυπτουν...βιντεο δε τραβαω ποτε...κ με τα divx αφου βρεθηκε η λυση την αξιοποιω εστω κ αν ειναι καπως ζορι..
Link to comment
Share on other sites

ειναι αναλογα πως το χρησιμοποιεις...αμα εισαι ολη μερα με wifi κ gps ε τελειωνει πολυ γρηγορα...!
Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι απόλοιτα λογικό!

Πφφφ.... έχω σκάσει... θα το κρατήσω το ΣΚ να το δω καλά, και αν δω Δευτέρα πάω να το δώσω να πάρω το 5800...:O

Link to comment
Share on other sites

Αχ, δεν διαβάζετε το Forum. :mad: Το έχει πει ο φίλος Spidey στην σελίδα 16. Τες πα ! :p :lol:

 

Λοιπόν... Κρυφό μενού : στην οθόνη κλήσης δίνουμε τον κωδικό 1809#*900#

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! :!: Δεν πειράζουμε κάτι που δεν ξέρουμε τι αποτέλεσμα θα έχει. Αν φυσικά τα κάνουμε... χάλια... υπάρχει και επαναφορά. :rolleyes:

 

τι ειναι ακριβως αυτο το κρυφο μενου??δεν εχω καταλαβει..μπορει να μου εξηγισει καποιος??

Link to comment
Share on other sites

Μετά 5 μέρες μελέτη, το τηλέφωνο είναι μιά χαρά.

Συνεργάζεται άψογα με το PC μέσω του LG Suite.

Εβαλα σε όλες τις επαφές φωτογραφίες που είχα στο PC.

Τραβάει σωστές φωτό και βίντεο.

Η μπαταρία με φυσιολογική χρήση είναι ΟΚ

Αλλωστε τηλέφωνο είναι, αν θέλει κάποιος να βλέπει ταινίες ας κάτσει σπίτι του.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

ειναι αναλογα πως το χρησιμοποιεις...αμα εισαι ολη μερα με wifi κ gps ε τελειωνει πολυ γρηγορα...!

 

θα δειξει,ειναι και οι πρωτες φορτισεις αν και πιστευω οτι απο την αρχη δειχνει πως θα παει μια μπαταρια σε ενα κινητο.

ο ενσωματομενος browser ειναι χαλια,προσπαθω να βαλω τον opera η τον bolt και δε παιζουν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι ακριβως αυτο το κρυφο μενου??δεν εχω καταλαβει..μπορει να μου εξηγισει καποιος??

 

Από αυτό το μενού μπορείς να ρυθμίσεις (ή να χαλάσεις :lol:) όλο το τηλέφωνο αλλά σε επίπεδο που δεν μπορείς να επέμβεις από το αρχικό μενού του τηλεφώνου. Μπορείς ας πούμε να κάνεις διαγνωστικά τεστ στην οθόνη, στην κάμερα, στο πληκτρολόγιο (αν είχε), να δεις αν δουλεύει η δόνηση και πολλά άλλα.

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,σας εχει κανει καμια επανεκιννηση???εμενα σημερα 4,3 κατα την πλοηγηση στο νετ κι αλλη μια καθως εστελνα ενα mms

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα μάλλον θα το έχω κι εγώ! :happy::D:shifty::cool:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...