Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω ενα προβλημα με το arena μου.το πηρα πριν τρεις μερες και εχω προβλημα με την μνημη του.μου δειχνει οτι ειναι γεματη. συγκεκριμενα χωρις να εχω τιποτα μεσα στο κινιτο ο φακελος αλλα εχει 5g γεμματα ενω ειναι αδιος.τι μπορω να κανω για να σβησω ολλα τα αρχια απο το κινιτο...???

 

και εγω εχω παρομοιο/ιδιο προβλημα με το δικο σου και ακομα δεν εχω βρει λυση..

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

 

μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να σβησω απο τα προφιλ internet τα προφιλ της cosmote; δεν μου βγαζει πουθενα την επιλογη διαγραφη

Link to comment
Share on other sites

sos εαν κανω format στη μνημη του lg arena μεσο του υπολογιστη θα υπαρξει προβλημα???

 

φυσικα και θα υπαρξει προβλημα. μην το κανεις φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ..ξερεις τι γινετε με την μνημη μιπως???

 

Δοκιμασε να χρησημοποιησεις το GSMulti στην ουσια κανει φορματ στο κινητο

Κανενα scan με antivirus εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να χρησημοποιησεις το GSMulti στην ουσια κανει φορματ στο κινητο

Κανενα scan με antivirus εκανες?

καλησπερα παιδια, επειδη και εγω εχω το ιδιο προβλημα με την μνημη(ακομα και μετα απο σκαναρισμα με antivirus) και θελω να δοκιμασω το GSMulti μπορει να μου πει κανεις οδηγιες γιαυτο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό τα κουμπιά δεν πατάνε καλά. Στο LG Cookie η απόκριση της οθόνης είναι πολύ καλύτερη. Επίσης στο GM750 ενός φίλου που είχε το ίδιο πρόβλημα έκανε βαθμονόμηση και όλα οκ μετά. Αυτό δεν έχει πουθενά ρύθμιση τέτοια όμως. Μπορώ να κάνω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

θελω να ρωτησω 2 πραγματακια. εχω την εκδοση v10c.

1) στις ρυθμισεις στα προφιλ οταν προσπαθησω να δημιουργησω νεο προφιλ μου εμφανιζει ενα προφιλ με ονομα 0 και στην συνεχεια δεν μ αφηνει να το διαγραψω

επισης οποιο προφιλ και να διαλεξω για επεξεργασια μου εμφανιζει παντα το ονομα ''κανονικο'' πχ διαλεγω σιγαση παταω επεξεργασια και πανω πανω γραφει ''κανονικο'' ενω ειμαι μεσα στο προφιλ σιγαση

2) οταν περασω μια φωτογραφια σε μια επαφη μου δημιουργει στο φακελο ''οι εικονες μου'' 1 αντιγραφο της φωτογραφιας

τα κανει μονο σε μενα αυτα? ειναι θεμα εκδοσης?

οποιος μπορει ας μου απαντησει

Link to comment
Share on other sites

1) στις ρυθμισεις στα προφιλ οταν προσπαθησω να δημιουργησω νεο προφιλ μου εμφανιζει ενα προφιλ με ονομα 0 και στην συνεχεια δεν μ αφηνει να το διαγραψω

επισης οποιο προφιλ και να διαλεξω για επεξεργασια μου εμφανιζει παντα το ονομα ''κανονικο'' πχ διαλεγω σιγαση παταω επεξεργασια και πανω πανω γραφει ''κανονικο'' ενω ειμαι μεσα στο προφιλ σιγαση

 

Παρόμοιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ.Αρκετές φορές μάλιστα,ενώ έχω καταφέρει να δημιουργήσω νεό προφίλ με δικό μου όνομα,ξαφνικά κάποια στιγμή χάνεται και το όνομα και οι ρυθμίσεις και μένει ένα προφίλ με όνομα "προσωπικό" και με ρυθμίσεις τις αρχικές ενός νέου προφίλ.:confused:

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

θελω να ρωτησω 2 πραγματακια. εχω την εκδοση v10c.

1) στις ρυθμισεις στα προφιλ οταν προσπαθησω να δημιουργησω νεο προφιλ μου εμφανιζει ενα προφιλ με ονομα 0 και στην συνεχεια δεν μ αφηνει να το διαγραψω

επισης οποιο προφιλ και να διαλεξω για επεξεργασια μου εμφανιζει παντα το ονομα ''κανονικο'' πχ διαλεγω σιγαση παταω επεξεργασια και πανω πανω γραφει ''κανονικο'' ενω ειμαι μεσα στο προφιλ σιγαση

2) οταν περασω μια φωτογραφια σε μια επαφη μου δημιουργει στο φακελο ''οι εικονες μου'' 1 αντιγραφο της φωτογραφιας

τα κανει μονο σε μενα αυτα? ειναι θεμα εκδοσης?

οποιος μπορει ας μου απαντησει

1)bug της έκδοσης, τα ίδια κάνει και στη γερμανική 10P

2)Δεν έχεις πρόβλημα, έτσι είναι σε όλες τις εκδόσεις.Σπαστική χαζομάρα που δεν έχουν μπει καν στον κόπο να το διορθώσουν.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

1)bug της έκδοσης, τα ίδια κάνει και στη γερμανική 10P

2)Δεν έχεις πρόβλημα, έτσι είναι σε όλες τις εκδόσεις.Σπαστική χαζομάρα που δεν έχουν μπει καν στον κόπο να το διορθώσουν.

 

Ευχαριστω πολυ spidey για την απαντηση σου

πηρα και μια αλλη απαντηση που μου φανηκε χρησιμη τσεκαρε το αν θελεις

http://www.mylgarena.com/index.php?topic=1827.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μας!

 

Βρε παιδιά, ξέρετε που έχει το τηλεφωνάκι μας μετρητή για τα απεσταλμένα και εισερχόμενα SMS;

 

Για πρώτη φορά στην "κινητή" μου καριέρα έκανα συμβόλαιο και θέλω λίγο να διατηρώ τον έλεγχο κοιτώντας που και που πόσα λεπτά έχω μιλήσει και πόσα SMS/MMS έχω στείλει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να μου πει τι ρολο παιζει η επιλογη system alert on/off μεσα στα προφιλ στις προσθετες ρυθμισεις;
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι μέσα στην εγγύηση, δεν θα πληρώσεις ούτε το κούριερ, ούτε επισκευή...

 

Αντιμετώπιζα πρόβλημα με το LG Arena με την οθόνη αφής και το κουμπί ανοίγματος - κλεισίματος της συσκευής που δεν δούλευε καθόλου. Αφού το πήγα στο σερβις της LG στην Αθήνα (αυτό στη Σινώπης 16) με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου λένε ότι το κινητό έχει πάρει υγρασία η πλακέτα και θέλει 200+ ευρώ για επισκευή! όπως καταλαβαίνετε με κάτι παραπάνω το παίρνω καινούριο. Και αφού ρώτησα γιατί την υγρασία δεν την καλύπτει η εγγύηση και τι αλλο δεν καλύπτει (δεν έχω προσέξει στην εγγύηση του προϊόντος ότι αναφέρει το παραπάνω) ζήτησα να μου στείλουν πίσω, αυτή τη φορά με κουρίερ πίσω. Και μου ζήτησαν 7€ επειδή κοίταξαν την συσκευή!!!! Όταν απάντησα ότι είναι μέσα στην εγγύηση μου είπε ότι αφού πήρε υγρασία και βγήκε από την εγγυήση ο έλεγχος κοστίζει 7 €!!!! Ρε πάνε καλά???? Και δεν φτιάχνεται και θα πληρώσω για να το πετάξω στο σκουπιδοντενεκέ της γειτονιάς μου και όχι των Αμπελοκήπων??? Όπως καταλαβαίνετε, μετά από μια έντονη συζήτηση περιμένω τηλέφωνο από κάποιον υπέυθυνο. Και ρωτάω για να κλείσω, αν υπάρχει κάποιος τρόπος ανοίγωντάς το μόνος μου να κάνω κάτι μπας και φτιάξω κάτι στη συσκευή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Αντιμετοπιζω ενα προβλημα και απο οτι μπορεσα να δω σε προηγουμενα ποστ δεν εχει ξαναναφερθει.μερικες φορες το κινιτο σκαλωνει και δεν ανταποκρινετε η οθονη αφης,πρεπει να το αφησω να κλειδωσει να σβησει η οθονη και μετα ειναι οκ!ειναι λιγο σπαστικο και ιδιαιτερα στις κλησεις!τι φταιει ειναι θεμα τις συσκευης?το εχει αντιμετοπισει καποιος? Edited by takakias
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω για να λειτουργει τι gps χωρις χρεωση? ευχαριστω.............
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα εδω και δυο μηνες εχω την δικη μου αρενα vodafon live με λογισμικο v10v σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος και δεν μου εχει παρουσιασει καποιο ιδιαιτερο προβλημα στο google maps εχω προσβαση και μεσω wi-fi σε mail δεν εχω δοκιμασει να δω αν μπαινει απο εκει και περα η ζωη της μπαταριας μου φαινεται ικανοποιητικη οπως και οι φωτογραφιες την ημερα για ποιοτητα ηχου δεν το συζηταμε αλλα η μονη παραφωνια ειναι στον τροπο δημιουργιας playlist
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!χθες πηρα το arena!ειναι τελειο αλλα αντιμετωπιζω καποια προβληματακια

1.το google και το youtube δεν συνδεονται μεσω wifi,

2.το video εγγραφης στο divx δε μου το εμφανιζει το εχω μεταφερει με μαζικη αποθηκευση στο others

3. το wifi δεν κλεινει απο τις ρυθμισεις wifi αλλα μονο απο την γραμμη ειδοποιησεων

4.εχω αποθηκευσει αρκετους σταθμους στο ραδιο και οταν παταω στο κατω μερος να παει στην επομενη 6αδα των αποθηκευμενων σταθμων δεν κυλαει οσο και να το παλευω,μηπως φταιει που δεν εχω βγαλει τη ζελατινα στην οθονη και δεν κανει καλη επαφη?

Ευχαριστω εκ τν προτερων για τις απαντησεις σας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανακοινώνω από εδώ μέσα (θα μου πείτε τώρα τι σας νοιάζει) ότι δεν ξαναγοράζω τίποτα με το λογότυπο της LG. Plasma; Σε 2 χρόνια και 1 μήνα, 500 ευρώ ζημιά, στα 3 χρόνια πέταμα. cd player το έφτιαξα μόνος μου μετά από 3 χρόνια. Arena; Μάπα το καρπούζι και δεν ξανακουμπάω. Όποτε θέλει ανοίγει, όποτε θέλει κλείνει, όποτε θέλει ξεκολλαεί. Φτου LG Edited by yiazoo
Link to comment
Share on other sites

φιλε δοκιμασε να κανεις μια αναβαθμηση λογισμικου και ισως μερικα απο τα προβληματα σου να φτιαξουν...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανακοινώνω από εδώ μέσα (θα μου πείτε τώρα τι σας νοιάζει) ότι δεν ξαναγοράζω τίποτα με το λογότυπο της LG. Plasma; Σε 2 χρόνια και 1 μήνα, 500 ευρώ ζημιά, στα 3 χρόνια πέταμα. cd player το έφτιαξα μόνος μου μετά από 3 χρόνια. Arena; Μάπα το καρπούζι και δεν ξανακουμπάω. Όποτε θέλει ανοίγει, όποτε θέλει κλείνει, όποτε θέλει ξεκολλαεί. Φτου LG

 

Οθόνη υπολογιστή LG 17ίντες, την έχω 5 χρόνια ακριβώς και λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα....

Τυχαία είναι αυτά.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

14 οθόνες LG στο γραφείο (σε διάφορες διαστάσεις) 3 χρόνια τώρα, δεν έχει πάθει καμοία τίποτα. Όλες βγάζουν τουλάχιστον 8ωρο καθημερινής λειτουργίας (κάποιες και πολύ παραπάνω). Είναι καθαρά τυχαίο αυτό που αντιμετώπησες. Κάτι παρόμοιο έχω εγώ με τα Motorolla. Ότι έχω πάρει απ' αυτήν την μάρκα μου βγήκε μάπα. Δεν λέω όμως ότι τα Motorolla είναι για τα σκουπίδια. Απλά εγώ και αυτά δεν τα πάμε καλά. Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

...για τον φίλο που ανέφερε τα προβλήματα με την lg θα του αντιπαραθέσω την δική μου θέση,έχω αρκετές συσκευές lg χωρίς ποτέ να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα αλλά αυτό που έχει εντυπωσιάσει και με έκανε να εκτιμήσω την εν λόγω εταιρεία είναι ενα dvd recorder με σκληρό δίσκο που άντεξε στα χεράκια του γιού μου και ακόμη δουλεύει άψογα,πραγματικά σκυλί,όσο για το arena το αναβάθμισα απο το site εταιρείας χωρίς να έχω πρόβλημα και λειτουργεί άψογα και τώρα.( ΥΓ δεν έχω μετοχές στην εταιρεία):dance:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...