Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημιούργησα έναν οδηγό για την εγκατάσταση και τις ρυθμίσεις του προγράμματος Mobile GMaps offline gps δηλαδη με δοριφορικη καλληψη της αττικης (για το arena αλλα δουλευει και σε ολλα τα java κινητα)

Κατεβαστέ από εδώ τον οδηγό και το πρόγραμμα

Και από το σίτε του jimdem τους χάρτες

 

φιλε πας να κανω εγκατασταση το .jad και λεει μη εγκυρη περιγραφη. Το δοκιμασα και στην καρτα μνημης και στης συσκευης. αλαξα το java οπως ελεγε.. μηπως ξες τι παιζει?εχω firmware V10p_00. μηπως φτεει οτι δεν εχο πολυ αδειο χωρο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάλισπερα σας πριν δυο μέρες εχω το αρενα με λογισμικό ν_10c κ αρχισε τα δικα του επανεκινησεις μετα απο μηνυματα,μετα απο κλισεις κ.α.!μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει πως να τα διορθωσω δεν ειμαι κ πολυ γνωστης της τεχνολογιαςκ φοβαμε μην κανω καμια πατατιά!επειδη σιγουρα θα εχει απαντηθει ξανα κ ειναι λιγο αδυνατον να βρω τισ απαντησεις σε 360 σελιδες ενα χέρι βοηθειας θα ταν πολυτιμο!ευχαριστω για το χρονο!δνε ξερω καν πως να κανω αναβαθμιση στο κινητο οπως λενε οτι κανουν αλλοι με τα firmware! Edited by gknaxos
Link to comment
Share on other sites

Κάλισπερα σας πριν δυο μέρες εχω το αρενα με λογισμικό ν_10c κ αρχισε τα δικα του επανεκινησεις μετα απο μηνυματα,μετα απο κλισεις κ.α.!μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει πως να τα διορθωσω δεν ειμαι κ πολυ γνωστης της τεχνολογιαςκ φοβαμε μην κανω καμια πατατιά!επειδη σιγουρα θα εχει απαντηθει ξανα κ ειναι λιγο αδυνατον να βρω τισ απαντησεις σε 360 σελιδες ενα χέρι βοηθειας θα ταν πολυτιμο!ευχαριστω για το χρονο!δνε ξερω καν πως να κανω αναβαθμιση στο κινητο οπως λενε οτι κανουν αλλοι με τα firmware!

 

Εγώ θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις το pcsuite και να το συνδέσεις για να σου κάνει αναβάθμιση. Έχεις πολύ παλιό software. Είναι πολύ απλή διαδικασία και δεν χρειάζεται ιδιέτερες γνώσεις στην πληροφορική. Του τραβάς και ένα factory reset και καθάρησες. Μόνον κάνε ένα backup πριν, γιατί με το reset θα χάσεις τις επαφές σου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις το pcsuite και να το συνδέσεις για να σου κάνει αναβάθμιση. Έχεις πολύ παλιό software. Είναι πολύ απλή διαδικασία και δεν χρειάζεται ιδιέτερες γνώσεις στην πληροφορική. Του τραβάς και ένα factory reset και καθάρησες. Μόνον κάνε ένα backup πριν, γιατί με το reset θα χάσεις τις επαφές σου.

 

Συγνωμη ανν γινομε κουραστικος αλλα μιπως θα ταν ευκολο να το παμε ενα ενα βημα γτ μαλλοω θα χασςω την μπαλα!συγνωμη που μαι τοσο αστοιχειοτος κ σας κουραζω!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ανν γινομε κουραστικος αλλα μιπως θα ταν ευκολο να το παμε ενα ενα βημα γτ μαλλοω θα χασςω την μπαλα!συγνωμη που μαι τοσο αστοιχειοτος κ σας κουραζω!

1.Το κινητό ήρθε μαζί με ένα cd που έχει την εφαρμογή lg pc suite.Το κάνεις εγκατάσταση.

2.Συνδέεις το κινητό σου με το usb καλώδιο,αφού πρώτα έχεις ορίσει στο κινητό , ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-σύνδεση usb-pc suite.

3.Πατάς "ναι" σε όλα στον υπολογιστή σου για να συνδεθεί το κινητό.

4.Εφόσον το κινητό είναι συνδεδεμένο και είσαι στο ιντερνετ, θα σου βγάλει μετά από λίγο κάτω δεξιά στον υπολογιστή σου μήνυμα καινούριας έκδοσης,την οποία θα αποδεχτείς.

Φρόντισε το κινητό να έχει μπαταρία.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις το pcsuite και να το συνδέσεις για να σου κάνει αναβάθμιση. Έχεις πολύ παλιό software. Είναι πολύ απλή διαδικασία και δεν χρειάζεται ιδιέτερες γνώσεις στην πληροφορική. Του τραβάς και ένα factory reset και καθάρησες. Μόνον κάνε ένα backup πριν, γιατί με το reset θα χάσεις τις επαφές σου.

 

κ εγω την εκδοση v10c εχω αλλα απο το pcsuite βγαζει οτι ειναι η τελευταια εκδοση!!

κ εχω την εντυπωση οτι ισχυει κ η μονη πιο καινουργια ειναι η v10f η ευρωπαικη!!

Link to comment
Share on other sites

κ εγω την εκδοση v10c εχω αλλα απο το pcsuite βγαζει οτι ειναι η τελευταια εκδοση!!

κ εχω την εντυπωση οτι ισχυει κ η μονη πιο καινουργια ειναι η v10f η ευρωπαικη!!

 

κ γω το ιδιο προβλημα εχω οταν το συνδεω στο pc suite οπως ειπε κ πιο πριν ο fanatikos παταω στις ρυθμισεις κ μετα αναβαθμισει τηλεφωνου που χει κ μου λεει οτι ειναι τελευταια εκδοση γιατι?

Link to comment
Share on other sites

κ εγω την εκδοση v10c εχω αλλα απο το pcsuite βγαζει οτι ειναι η τελευταια εκδοση!!

κ εχω την εντυπωση οτι ισχυει κ η μονη πιο καινουργια ειναι η v10f η ευρωπαικη!!

Η c είναι η τελευταία ελληνική οπότε καλά λέει. Άλλο ελληνική άλλο ευρωπαϊκή! Μην μπερδευόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Η c είναι η τελευταία ελληνική οπότε καλά λέει. Άλλο ελληνική άλλο ευρωπαϊκή! Μην μπερδευόμαστε!

 

αρα δεν θελει αναβαθμιση?το σοφτγουεαρ δεν ειναι παλια οπως ειπε πιο πριν ο φανατικοσ?

Link to comment
Share on other sites

εχω χασει την αποδειξη αγορας αλλα εχω το imei.Ερωτω λοιπον,η εγυησει ισχυει?

Μα και να κλέψεις κινητό πάλι το έχεις το imei!:p Προσπάθησε να πας στο μαγαζί απο οπου το πήρες και να ζητήσεις επανεκτύπωση της απόδειξης (θέλουν τα στοιχεία σου, ημ/νια αγοράς κ μπορεί και imei)

 

gknaxos δεν μπορείς να τις συγκρίνεις καθώς είναι διαφορετικές εκδόσεις. Δεν έχουν ουσιαστικές διαφορές απλά η c δεν έχει πομπό fm

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

Μα και να κλέψεις κινητό πάλι το έχεις το imei!:p Προσπάθησε να πας στο μαγαζί απο οπου το πήρες και να ζητήσεις επανεκτύπωση της απόδειξης (θέλουν τα στοιχεία σου, ημ/νια αγοράς κ μπορεί και imei)

 

 

Θα προσπαθησω. :O

Link to comment
Share on other sites

gknaxos δεν μπορείς να τις συγκρίνεις καθώς είναι διαφορετικές εκδόσεις. Δεν έχουν ουσιαστικές διαφορές απλά η c δεν έχει πομπό fm

 

το ξερω πως γινομε κουραστικος μιας κ δεν εχω ιδεα απο τεχνολογια αλλα προσπαθω να μαθω για τοτι δυνατοτιτες μπορει να χει το αρενα μεσω του φορουμ κ μσεσω του σαιτ που ειδα που χεις φτιαξει για το αρενα κ ειναι πολυ χρισιμο (απλα εγο δεν γνωριζω τα στοιχειωδη κ τα βασικα )κ γιαυτο το πηρα!τωρα πωσ κανω αναβαθμιση,τισ διαφορες με αλλες εκδοσεις.το πως βαζω το gps χωρις να χρεωνομε,games k εφαρμογες πιστευω σιγα σιγα ναταμαθω διαβαζοντας απο δω τις σελιδες απο την αρχη!πριν ειχα το βιουτι κ δεν ηξερα καν πως υπαρχουν αναβαθμισεις κ τα λοιπα κ δεν θελω κ αυτο το κινητο να παει χαμενο!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη η d δεν είναι η τελευταία? Κάνω λάθος?:confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη η d δεν είναι η τελευταία? Κάνω λάθος?:confused:

 

δεν ξερω ειτε το βαλω στο πς σουιτ ειτε στο λτζ μομπιλ μου λεει οτι ειναι τελευταια εκδοση που χω οπως ειπε κ ο jimdem πιο πανω!

Link to comment
Share on other sites

Επεσε το κινητο μου στο νερο και πηρε νερο απο το ηχειο. Μου ειπαν οτι οξειδωθηκε η πλακετα και οτι πηρε νερο η οθονη. Για να μου το φτιαξουν ζητα 210 ευρω. Δεν συμφερει να το επισκευασω αλλα τι μπορω να κανω μονος μου? Με ενα σπρευ καθαρισμου πλακετας θα κανω τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

ο κολλητος μου πηρε πριν ενα μηνα το Αρενα και μετα απο μια βδομαδα του επεφτε η μπαταρια ,δεν κρατουσε καθολου.το πηγε στην voda και ακομη δεν το εχει παρει.....και τους πηρε τηλεφωνο να δει τη γινετε και του ειπαν πως ειχε προβλημα η πλακετα...:blink:
Link to comment
Share on other sites

Χθες περασα το opera mini 4 απο το site του jimdem και δεν μπορω να δω βιντεακια στο youtube ενω με τον κανονικο browser μπορω!!!!!Μηπως πρεπει να κανω τιποτα στις ρυθμισεις;

 

SOS!!!!!!Ξεκινησα να περασω το Wetravel ακολουθησα πιστα τις οδηγειες και...

1)Πηγα να κανω εγκατασταση το WeTravel.jad και μου εβγαζε συνεχεια "αποτυχια ελενχου ταυτοτητας".Δοκιμασα το Wetravel.jar και εκανε κανονικα εγκατασταση.

2)Πηγα να ορισω τα δικαιωματα και μου βγαζει τις επιλογες "ερωτηση και Να μην επιτρεπεται ποτε!!!!"

Τι να κανω;Please HELP!!!!!!!

Edited by Spidey
Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση όταν θες να προσθέσεις κάτι σε υπάρχον μήνυμά σου.
Link to comment
Share on other sites

Χθες περασα το opera mini 4 απο το site του jimdem και δεν μπορω να δω βιντεακια στο youtube ενω με τον κανονικο browser μπορω!!!!!Μηπως πρεπει να κανω τιποτα στις ρυθμισεις;

 

SOS!!!!!!Ξεκινησα να περασω το Wetravel ακολουθησα πιστα τις οδηγειες και...

1)Πηγα να κανω εγκατασταση το WeTravel.jad και μου εβγαζε συνεχεια "αποτυχια ελενχου ταυτοτητας".Δοκιμασα το Wetravel.jar και εκανε κανονικα εγκατασταση.

2)Πηγα να ορισω τα δικαιωματα και μου βγαζει τις επιλογες "ερωτηση και Να μην επιτρεπεται ποτε!!!!"

Τι να κανω;Please HELP!!!!!!!

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.Ο όπερα μινι δεν υποστηρίζει βίντεο από youtube.

Δοκίμασε να γυρίσεις πίσω το κινητό σε παλιά ημερομηνία και ξαναπροσπάθησε.Πρέπει να το εγκασταστήσεις με το jad.Το κινητό είναι μήπως βόνταφον;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα το κινητό για service και μου είπαν να περιμένω 20 εργάσιμες... Επειδή ακούω διάφορα ξέρει κανείς αν θα κάνει παραπάνω μέρες ή όχι; Θα του κάνουν μου είπαν ανανέωση λογισμικού...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα το κινητό για service και μου είπαν να περιμένω 20 εργάσιμες... Επειδή ακούω διάφορα ξέρει κανείς αν θα κάνει παραπάνω μέρες ή όχι; Θα του κάνουν μου είπαν ανανέωση λογισμικού...

 

και τι?η ανανεωση κραταει 20 μερες?το πολυ μια ωρα......

Link to comment
Share on other sites

και τι?η ανανεωση κραταει 20 μερες?το πολυ μια ωρα......

 

Tο γνωρίζω αυτό και αυτός είναι και ο λόγος που παραξενεύτηκα!Πόσο αργές μπορεί να είναι οι διαδικασίες τους. Από Αθήνα το έδωσα το κινητό και μάλλον θα το πάνε κοντά. Μήπως έχουν πολλά lg να φτιάξουν;

Link to comment
Share on other sites

φιλε πας να κανω εγκατασταση το .jad και λεει μη εγκυρη περιγραφη. Το δοκιμασα και στην καρτα μνημης και στης συσκευης. αλαξα το java οπως ελεγε.. μηπως ξες τι παιζει?εχω firmware V10p_00. μηπως φτεει οτι δεν εχο πολυ αδειο χωρο?

 

Ερωτησεις καλλητερα γραψτες εδω δοκιμασε να αλλαξεις και στις ρυθμησεις ροης το προφιλ ιντερνετ σε wifi

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι , οπως εχω γραψει σε προηγουμενα post , ειχα παει και το Arena & το Crystal της γυναικας μου στην Wind , απο τις 4 του μηνα , και το μεν Arena το πηρα τελικα στις 15 του μηνα , το Crystal , ακομη δεν το εχω παρει , και ουτε μπορουν και ξερουν να μου απαντησουν το ποτε θα το παρω .

Εγω ομως πλεον τα εχω παρει.

Να σημειωσω εδω οτι το Arena πηγε γιατι δεν αποθηκευε επαφες με τιποτα , και του εκαναν οπως μου ειπαν μια αναβαθμιση , με την C , που ηδη ειχα κανει αναβαθμιση εγω απο το suite.

Anyway , σημασια εχει οτι τωρα δουλευει κανονικα , εκτος απο καποιες στιγμες , οχι παντα , καποιες σκιες στην οθονη , απο το κεντρικο σκιν της οθονης κλειδωματος.

Οσο για το Crystal , πηγε γιατι εκλεινε μονο του , και φυσικα και με πληρως φορτισμενη μπαταρια.

Αυτα.

Καμια αποψη / γνωμη?:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...