Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατι παρομοιο επαθα και εγω δοκιμασε πριν το στειλεις σερβισε να βγαλεις το καπακι της μπαταριας και κουνα προς τα κατω την μπαταρια αν σβηει μαλον καποιο προβηλμα με τις επαφες εχεις εγω που επαθα το ιδιο αλλα δεν το στελνω σερβισε εβαλα ενα κοματακι χαρτι στο κατω μερος της μπαταριας ωστε να μην <<παιζει>> και δουλευει μια χαρα

 

πηγα να το δοκιμασω κ με το που εβγαλα το καπακι εσβησε!!

δεν χρειαστικε να το κουνισω!!

στο κατω μερος της μπαταριας εννοεις αναμεσα στο καπακι κ την μπαταρια ε???

δεν εχω χρονο να το παω για service γιατι θα παω εξωτερικο για αρκετο καιρο!

αφου λειτουργει ετσι μια χαρα κανενα προβλημα!!

πριν με το που το ακουμπουσα καπου πιο αποτομα εσβηνε!!τωρα τα εκοψε αυτα!

 

το καλυτερο ειναι οτι αμα πιεσεις την μπαταρια μεσα η δεξια αριστερα δεν καταλαβαινεις τιην παραμικρη μετατοπιση!!

γιαυτο δεν ειχα δοκιμασει το κολπο με το χαρτακι!!

Edited by Nikos87
Link to comment
Share on other sites

πριν με το που το ακουμπουσα καπου πιο αποτομα εσβηνε!!τωρα τα εκοψε αυτα!

 

Αυτό παίζει να στο κανε επειδή θα πιεζόταν κ το καπάκι πιο πολύ κ θα κουνιόταν η μπαταρία λογικά....

Link to comment
Share on other sites

πηγα να το δοκιμασω κ με το που εβγαλα το καπακι εσβησε!!

δεν χρειαστικε να το κουνισω!!

στο κατω μερος της μπαταριας εννοεις αναμεσα στο καπακι κ την μπαταρια ε???

δεν εχω χρονο να το παω για service γιατι θα παω εξωτερικο για αρκετο καιρο!

αφου λειτουργει ετσι μια χαρα κανενα προβλημα!!

πριν με το που το ακουμπουσα καπου πιο αποτομα εσβηνε!!τωρα τα εκοψε αυτα!

 

το καλυτερο ειναι οτι αμα πιεσεις την μπαταρια μεσα η δεξια αριστερα δεν καταλαβαινεις τιην παραμικρη μετατοπιση!!

γιαυτο δεν ειχα δοκιμασει το κολπο με το χαρτακι!!

 

οχι αναμεσα στο καπακι και την μπαταρια

αναμεσα στην μπαταρια και στον σκελετο του κινητου ανεξαρτητα απο το καπακι

 

Φωτογραφια εδω

 

Το ιδιο επαθε και το lg της αδερφης μου και το αντιμετοπισα με τον ιδιο τροπο

Edited by arkoulikosta
Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίζει να στο κανε επειδή θα πιεζόταν κ το καπάκι πιο πολύ κ θα κουνιόταν η μπαταρία λογικά....

 

δεν νομιζω γιατι απλα το ακουμπουσα!!για να μην σβησει το αφηνα στο τραπεζι πολυ προσεκτικα!!

κ αλλωστε αμα βγαλω το καπακι απλα σβηνει!οποτε θελει πιεση απο πανω η μπαταρια

κατι που δεν φαινεται με το ματι με την καμια αμα την πιεσεις!!

Link to comment
Share on other sites

οχι αναμεσα στο καπακι και την μπαταρια αναμεσα στην μπαταρια και στον σκελετο του κινητου ανεξαρτητα απο το καπακι

 

κ ετσι οπως το εκανα εγω λειτουργει αλλα με την φοτογραφια καταλαβα ακριβωσ τι εννοεις!!

θα το κανω!

ευχαριστω πολυ!!

Edited by Nikos87
Link to comment
Share on other sites

Αφού κατάφερα να συνδέσω το κινητό με το pc suite έχω κάποιες αποριούλες! Μου έβγαλε το παρακάτω μνμ "The latest version is confirm. Do you want to exit PC Suite III and update now?"

Προφανώς βρήκε κάποια αναβάθμιση...αλλά ποια;;; :/ Το κινητό έχει την v10o τώρα....αν κάνω αναβάθμιση χάνω δεδομένα; Και αν ναι ποιά;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο Arena και το Omnia,

Παρακαλώ πολύ μπορείτε να με βοηθήσετε, τί να επιλέξω κινητό με λογισμικό Windows ή με λογισμικό της εκάστοτε κατασκευάστριας εταιρίας

(πιό λογισμικό είναι πιό έυχρηστο, πιό αξιοποιήσιμο).

Τα Windows Mobile διαβάζουν όλους τους τύπους αρχείων που διαβάζουν και τα κανονικά Windows ;;

Και τα δύο θα τα αγοράσω μεταχειρισμένα, το Arena το βρίσκω 140 ευρώ και το Omnia 200 ευρώ

Edited by dhmak
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

ΞΕΡΕΤΕ ότι υπάρχει πολυ σοβαρός κύνδυνος αν δεν απενεργοποιησετε (εσεις) την ρύθμηση WAP να σας χρεώνει με ογκομέτρηση η εταιρεία κινητής που έχετε ?

ξέρετε γιατι ευρώ μιλάμε ? ξέρετε ότι έχουν έρθει σε κόσμο λογαριασμοί 2-300€ και τρέχουν με δικαστήρια και διακανονισμούς ?

 

θα έπρεπε το πρώτο πράγμα που μαθένει κανείς για το κινητό του (αρένα έχω) να είναι πως διασφαλίζει την αποφυγή τέτοιων καταστάσεων.

 

καλα είναι να αναφέρουμε στα φορουμ καπου καπου....

 

διορθωση 2000 -3000 ευρώ ήθελα να πώ. Εμένα με χρέωσε 27€ για μια στιγμή μια μέρα που έπαιξα λίγο...

Το έχουμε αναφέρει αρκετές φορές εδώ στο φόρουμ, πώς κάνουμε τις ρυθμίσεις και σερφάρουμε με wifi για να μην έχουμε πρόβλημα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά. Πίστεψέ με τα έχω δει και τα 2 από κοντά και ξέρω. Για την βιντεοκαμερα δεν έχω να πω τίποτα. Πολύ καλύτερης ανάλυσης του Arena.

Εγώ δεν τα έχω δει και τα δύο, αλλά τα έχω και τα δύο, οπότε επέτρεψε μου να ξέρω καλύτερα... ;)

 

Μιλάω για την φωτό μόνο.

 

Αφού κατάφερα να συνδέσω το κινητό με το pc suite έχω κάποιες αποριούλες! Μου έβγαλε το παρακάτω μνμ "The latest version is confirm. Do you want to exit PC Suite III and update now?"

Προφανώς βρήκε κάποια αναβάθμιση...αλλά ποια;;; :/ Το κινητό έχει την v10o τώρα....αν κάνω αναβάθμιση χάνω δεδομένα; Και αν ναι ποιά;

 

Αναφέρεται στην έκδοση του pc suite. Κάνε την άφοβα...

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

παιδια φοντο στην αρχικη οθονη μπορουμε να βαλουμε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια φοντο στην αρχικη οθονη μπορουμε να βαλουμε?

Φοντο μονο στην οθονη κλειδωματος, κατα την εναρξη του κινητου και κατα το κλεισιμο του.

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε παιδες???

να ενημερωσω οτι εβαλα κι εγω την F_00 και ειναι σιγουρα πολυ πιο γρηγορη στο ιντερνετ!! για τα αλλα δεν ειμαι σιγουρος ισως μου τρωει κατι κολληματακια η οθονη αφης!!!

θελω να μαθω αν εχει εγκαταστησει κανεις καποια εφαρμογη που να μπορεις να κανες κλησεις μεσω skype?? μεσω wi fi

εγκατεστησα και το skype μεσα απο το site (αλλα χρεωνει για τις κλησεις)

και το ebuddy και το Nimbuzz αλλα σε κανενα απο τα δυο δεν βρισκω τροπο να κανω κληση ως messenger βεβαια ειναι και οι δυο πολυ καλοι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα την v10f την επίσημη και μου έχει σπάσει τα καρύδια. Όλο προβλήματα είναι:

1. Όταν με καλούσε κάποιος δεν έγραφε όνομα, μόνο νούμερο, το έλυσα σβήνοντας και ξαναβάζοντας όλες τις επαφές

2. Για να τερματίσω μία κλήση πρέπει ή να πατήσω 5-10 φορές το κόκκινο ή να πατήσω μία φορά το on-off και μετά το κόκκινο (αν και πριν έχω χάσει ακόμα και κλήσεις γιατί δεν πατιόταν το πράσινο, μεγάλη *α*αριά τελικά τα αφής κόκκινο-πράσινο)

3. όταν παίρων 123 για μηνύματα και μου ζητάει να πατήσω 1 για να τα ακούσω, το γνωστό.....δεν πατιέται κανένα. Πατάω 1, πατάω 2, τίποτα...ξέρω είναι κάτι με ρύθμιση πλήκτρων αλλά δεν τ βρίσκω πουθενά. Any help για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα την v10f την επίσημη και μου έχει σπάσει τα καρύδια. Όλο προβλήματα είναι:

1. Όταν με καλούσε κάποιος δεν έγραφε όνομα, μόνο νούμερο, το έλυσα σβήνοντας και ξαναβάζοντας όλες τις επαφές

2. Για να τερματίσω μία κλήση πρέπει ή να πατήσω 5-10 φορές το κόκκινο ή να πατήσω μία φορά το on-off και μετά το κόκκινο (αν και πριν έχω χάσει ακόμα και κλήσεις γιατί δεν πατιόταν το πράσινο, μεγάλη *α*αριά τελικά τα αφής κόκκινο-πράσινο)

3. όταν παίρων 123 για μηνύματα και μου ζητάει να πατήσω 1 για να τα ακούσω, το γνωστό.....δεν πατιέται κανένα. Πατάω 1, πατάω 2, τίποτα...ξέρω είναι κάτι με ρύθμιση πλήκτρων αλλά δεν τ βρίσκω πουθενά. Any help για αυτό;

Για το πρωτο ναι, γραφτηκε πιο πανω οτι θελει F. Reset ή σβησιμο και επαναφορα τις επαφες απο .vcf

Για το δευτερο και το τριτο κανε τα καρυδια σου πετρα και υπομονη. Το παθαινω και 'γω αλλα σε πιο light κατασταση, μια με δυο φορες παταω το κοκκινο/πρασινο κουμπι και ειναι ενταξει. Οταν ειναι σβηστη η οθονη δε νοιωθει απο αυτα... οταν ειναι αναμενη τοτε λειτουργουν κομπλε τα κουμπια αυτα.

Οποτε οταν μιλαω και θελω να το κλεισω, απομακρυνω απο το αυτι μου το κινητο για να αναψει [εχει αισθητηρα] η οθονη και μετα παταω το κουμπι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα την v10f την επίσημη και μου έχει σπάσει τα καρύδια. Όλο προβλήματα είναι:

1. Όταν με καλούσε κάποιος δεν έγραφε όνομα, μόνο νούμερο, το έλυσα σβήνοντας και ξαναβάζοντας όλες τις επαφές

2. Για να τερματίσω μία κλήση πρέπει ή να πατήσω 5-10 φορές το κόκκινο ή να πατήσω μία φορά το on-off και μετά το κόκκινο (αν και πριν έχω χάσει ακόμα και κλήσεις γιατί δεν πατιόταν το πράσινο, μεγάλη *α*αριά τελικά τα αφής κόκκινο-πράσινο)

3. όταν παίρων 123 για μηνύματα και μου ζητάει να πατήσω 1 για να τα ακούσω, το γνωστό.....δεν πατιέται κανένα. Πατάω 1, πατάω 2, τίποτα...ξέρω είναι κάτι με ρύθμιση πλήκτρων αλλά δεν τ βρίσκω πουθενά. Any help για αυτό;

 

Για τη ρυθμιση πληκτρων,σωστα δε βρισκεις ρυθμιση,γιατι δεν υπαρχει.

Κανε ενα factory reset απο το κρυφο μενου να στρωσει το κινητο,θα χασεις επαφες κ μηνυματα.Eιδαλλως κανε πρωτα αν θες επαναφορα στις ρυθμισεις απο το κλασικο μενου.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απο εχθές είμαι ένας ευτυχής ( ; ) κάτοχος ενός LG ARENA.

 

Το κινητό το αγόρασα από το e-click, στην τιμή των 245 ευρώ όταν αλλού το βρίσκεις με 280. Τους είχα ρωτήσει γραπτώς σχετικά με το LG εάν είναι unbranded και μου απάντησαν εγγράφως (e-mail) οτι "ολα τα LG ειναι original και έχουν υποστήριξη fm transmiter".

 

Επειδή το FM transmiter δεν το βρίσκω και μπορεί να κάνω κάτι λάθος, μπορεί κάποιος να μου πει πως πηγαίνω απο το menu στο FMT, πριν τους πάρω τ/φ και τους βρίσω; Επίσης το κινητό που μου έδωσαν ήταν Wind Italy :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απο εχθές είμαι ένας ευτυχής ( ; ) κάτοχος ενός LG ARENA.

 

Το κινητό το αγόρασα από το e-click, στην τιμή των 245 ευρώ όταν αλλού το βρίσκεις με 280. Τους είχα ρωτήσει γραπτώς σχετικά με το LG εάν είναι unbranded και μου απάντησαν εγγράφως (e-mail) οτι "ολα τα LG ειναι original και έχουν υποστήριξη fm transmiter".

 

Επειδή το FM transmiter δεν το βρίσκω και μπορεί να κάνω κάτι λάθος, μπορεί κάποιος να μου πει πως πηγαίνω απο το menu στο FMT, πριν τους πάρω τ/φ και τους βρίσω; Επίσης το κινητό που μου έδωσαν ήταν Wind Italy :mad:

Eαν οντως εχει FMT θα το διαπιστωσεις στο μενου του κινητου [οχι τον κυβο αλλα εκει που ειναι ολα μαζεμενα] ... πηγαινοντας στο υπομενου "Εργαλεια". Θα σου εμφανισει [αν ειναι διαθεσιμο στην εκδοση firmware σου] το Transmitter και τις λειτουργιες του μενου της SIM [Wind, cosmote, VF menu].

Link to comment
Share on other sites

Eαν οντως εχει FMT θα το διαπιστωσεις στο μενου του κινητου [οχι τον κυβο αλλα εκει που ειναι ολα μαζεμενα] ... πηγαινοντας στο υπομενου "Εργαλεια". Θα σου εμφανισει [αν ειναι διαθεσιμο στην εκδοση firmware σου] το Transmitter και τις λειτουργιες του μενου της SIM [Wind, cosmote, VF menu].

 

Δε μου το βγάζει :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δε μου το βγάζει :mad:

πας στο τοπικ στην κατηγορια "LG" και κοιτας για το pinned που υπαρχει ετσι ωστε να φλασάρεις σε αλλη εκδοση [ειναι ευκολο - εκανα και 'γω]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα, πρωτη φορα γραφω στο forum...,αγορασα κ εγω το arena μου απο το e-click...,ιδια δλδ περιπτωση με το φιλο "torero34",απο το λιγο που το εψαξα το κινητο γιατι τωρα φορτιζει δν φαινεται να ειναι κλειδωμενο αλλα εχει σε ΜΜS και internet ρυθμισεις απο wind..αυτο συμαινει οτι ειναι κλειδωμενο ή οχι ?,το μενου μου φαινεται παντος κανονικο αν κ δεν βρικα το fm trasmiter..-Αν κανω factory reset υπαρχει περιπτωση να φυγουν αυτα της wind ή πρεπει να flashαρο ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα, πρωτη φορα γραφω στο forum...,αγορασα κ εγω το arena μου απο το e-click...,ιδια δλδ περιπτωση με το φιλο "torero34",απο το λιγο που το εψαξα το κινητο γιατι τωρα φορτιζει δν φαινεται να ειναι κλειδωμενο αλλα εχει σε ΜΜS και internet ρυθμισεις απο wind..αυτο συμαινει οτι ειναι κλειδωμενο ή οχι ?,το μενου μου φαινεται παντος κανονικο αν κ δεν βρικα το fm trasmiter..-Αν κανω factory reset υπαρχει περιπτωση να φυγουν αυτα της wind ή πρεπει να flashαρο ?

 

Οι internet ρυθμισεις αλλάζουν εύκολα σε wifi. Σκέφτομαι να τους το γυρίσω πίσω αφού με κορόιδεψαν - έχω το μειλ τους που λέει οτι διαθέτει FMT

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Απο χθες ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου κινητου και εχω καποιες αποριες.

1)Η συσκευη εχει την εκδοση V10e και απ'οτι εχω διαβασει στο φορουμ εναι παλια.Πως μπορω να τιην αναβαθμισω;Υπ'οψην το εχω συνδεσει στον υπολογιστη με το PC SUITE και δεν μου εβγαλε καποιο μηνυμα.

2)Πως κανω εγκατασταση τα προγραμματα opera kai ebuddy;

Link to comment
Share on other sites

Οι internet ρυθμισεις αλλάζουν εύκολα σε wifi. Σκέφτομαι να τους το γυρίσω πίσω αφού με κορόιδεψαν - έχω το μειλ τους που λέει οτι διαθέτει FMT

στην ουσια δεν θα κερδισεις κατι...απο την στιγμη που ειναι θεμα λογισμικου θα μας πουν εδω τα παιδια σε ποια εκδοση να κανουμε flash κ τελειωσε η δουλεια...το κινητο ειανι κινητο ,ολοι το ιδιο "hardware" εχουμε...οποτε συνπασχοντα υπομονη και θα την βρουμε την ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...