Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αχ αυτή η μπαταρία... Πρώτη φόρτιση 14 ώρες, ξεκινάω να περνάω τις επαφές μου και τα υπόλοιπα αρχεία μου απο το πρωί χθές και στις 8 το βράδυ έμεινε απο μπαταρία... Χαμένο το έχουμε...:(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια θα ηθελα να ρωτησο το εξης για οσους εχουνε το αρενα, στο μεου του κολαι το κινητο?

 

και κατι αλλο βρε παιδια τα flash τα πεζει οταν μπαινεισ internet me wifi?

Ο browser του , αλλά κ ο opera mini, δεν παίζουν flash.

Γεια χαρά σε όλους. Αγόρασα και εγώ το arena. Δεν μπορώ να πω οτι είμαι και πολύ ευχαριστημένος...

 

Αυτό που με ενδιαφέρει τώρα είναι να καταφέρω να δουλέψω το gps.

Προσπάθησα και εγώ το wetravel (έχω vodafone).

Κάποιο άλλο gps πρόγραμμα που να δουλεύει στο arena?????

 

Στο κρυφό μενού έχει μια επιλογή get position.... δεν μου βγάζει καποιο αποτέλεσμα....

μου βγάζει event_fix_failure......... σε εσάς τι βγάζει; (κρυφό μενού 1809#*900)

 

Τα λέμε...

Eκτός από το wetravel, δεν υπάρχει κάτι πιο καλό.Υπάρχει το wisepilot, πλήρες java gps πρόγραμμα, αλλά είναι εμπορικό-όχι δωρεάν, και το κυριότερο δουλεύει μόνο online.Για το κρυφό μενού, κάνε ένα τεστ σε ανοικτό χώρο.

Καλησπέρα!

 

Ξέρω οτι αυτά που θα ρωτήσω έχουν χιλιοαπαντηθεί αλλά είναι 'άπειρες' οι σελίδες σε αυτό το topic και είναι πολύ κουραστική η ανάγνωση τους.

 

Είμαι ένα βήμα πριν πάρω τη συγκεκριμένη συσκευή και θέλω να μάθω κάποια πράγματα.

Το βιντεο σε τι μορφή αρχείου το αποθηκεύει?

Υπάρχει gps που να λειτουργεί στο συγκεκριμένο κινητό?

Αν συνδεθώ στο internet είτε με wi-fi είτε μεσω του παρόχου flash player υπάρχει? Video στο youtube παίζουνε?

Το fm trasmitter λειτουργεί? Αν όχι στην εργοστασιακή έκδοση, σε κάποια άλλη?

 

Αυτά απο εμένα, ελπίζω να βρω απαντήσεις στα ερωτηματα μου.

 

(ps: είμαι διαθετιμένος να αλλάξω firmware έτσι ώστε να έχω το καλύτερο δυνατό στον τομέα επιδόσεων, εφαρμογών κλπ)

1-Σε μορφή 3gp (ναι ναι, ενώ τα προηγούμενα της το κάνουν σε avi, εδώ).Παρόλα αυτά , σε συνθήκες ημέρας το βίντεο είναι ΑΨΟΓΟ.

2-Ικανοποιητικά μόνο το wetravel (δε θα δουλέψει σε vodafone).

3.Όχι.

4.Λειτουργεί σε ξένο firmware.Δηλαδή, αν το πάρεις είτε από cosmote,voda, wind, η λειτουργία δε θα υπάρχει.Πρέπει να φλασάρεις για να το έχεις.Αυτό είναι θέμα της Ε.Ε.Τ.Τ. όχι της LG.

Όταν έχω εισερχόμενη κλήση σβήνει η οθόνη και δεν ανταποκρίνεται το κινητό ότι και να πατήσω. Υπάρχει λύση στο πρόβλημα? γιατί είναι ενοχλητικό

Πάρε το χέρι σου πάνω από την οθόνη (πάνω αριστερά), αν το κάνεις αυτό.Εκεί είναι ο αισθητήρας.Αν το κάνει με το που χτυπάει, σε βλέπω για σέρβις.

ξαναστελνω μετα απο πολυ καιρο λογω προβληματος ...:(

το κινητο εχει αρχισει πολλα κολληματα κ γενικα κανει οτι να ναι μαλλον επειδη βραχηκε λιγο απο αλκοολ(ισα ισα που ηταν βρεγμενο)...

αλλα παταω κ αλλα πιανει κ πολλες φορες δεν πιανει κ καθολου...

θα ηθελα βοηθεια κ το πιο πιθανον ειναι να το παω για σερβις...

1ον ποιο ειναι το τηλεφωνο της LG για σερβις κ αν πρεπει να κανω τιποτα γιατι ηδη το εχω φλασαρει?

ο spider θυμαμαι κατι ειχε γραψει γι αυτο....

 

ευχαριστω

Από σταθερό τηλέφωνο : 800 11 200 300 / 801 11 200 900

Λογικά δε θα σου πούνε κάτι.Μπορείς να το αναβαθμίσεις μέσω του LG Pc suite (δε το αναβαθμίζεις βέβαια, απλώς σου περνάει ελληνική έκδοση).

Αυτό που με ανησυχεί είναι μήπως διαπιστώσουν υγρασία και βγεις εκτός εγγύησης.

παιδια γεια σας.πιστευω απο δευτερα να εχω στα χερια μου το καινουριο μου αρενα.η αληθεια ειναι οτι δεν το εψαξα και πολυ να ψαξω πληροφοριες πριν το παρω και θα ηθελα κανα 2 εστω και κατοπιν εορτης.η μπαταρια πραγματη κραταει λιγο,και πιστευετε οτι πρεπει να προβω αμεσα σε αναβαθμηση λογισμικου η φλασαρισμα?

Θα περιμένεις να το κάνεις 3 πληρεις φορτίσεις -αποφορτίσεις (το κινητό κλειστό) και μετά βλέπεις.

Παιδια ειμαι καινουργιος στο Site και θελω να κανω μια ερωτηση.... Σε πολλα site οπως και σε αυτο... Για να εγκαταστισουμε ενα προγραμματακι οπως το WeTravel.... Πρεπει να εγκαταστισουμε το αρχειο .jad και οχι το αρχειο .jar .... Ρε παιδια ποτε δεν μπορεσα να το εγκαταστισω.... μου βγαζει σφαλμα... μοιπως γνωριζει κανενας κατι???

Το χεις πάρει από βόνταφον;Αν ναι, δεν υπάρχει λύση.Πρέπει να φλασάρεις.

Αχ αυτή η μπαταρία... Πρώτη φόρτιση 14 ώρες, ξεκινάω να περνάω τις επαφές μου και τα υπόλοιπα αρχεία μου απο το πρωί χθές και στις 8 το βράδυ έμεινε απο μπαταρία... Χαμένο το έχουμε...:(

Δες πάνω απάντησή μου.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Spidey, συγγνωμη αλλα το best προγραμμα για gps navigation ειναι το Amaze. Ναι μεν Online, αλλα κάνει θαυματουργά πράματα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω spidey.το λογισμικο του ειναι κλειστο?μπορουμε να περασουμε εξτρα εφαρμογες?

και μια τελευταια προ ολοκληροσεις της αγορας του και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αν το αναβαθμησω μεσω pc suite φανταζομαι δεν χανονται αρχεια τηλεφωνα και λοιπα ποθ θα ειναι περασμενα το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Spidey, συγγνωμη αλλα το best προγραμμα για gps navigation ειναι το Amaze. Ναι μεν Online, αλλα κάνει θαυματουργά πράματα!

Εξαιρετικό το amaze (δεδομένου ότι είναι και free).Αλλά το wisepilot είναι καλύτερο.:p (ακόμη περιμένεις το louvre ε; :D:lol::p )

ευχαριστω spidey.το λογισμικο του ειναι κλειστο?μπορουμε να περασουμε εξτρα εφαρμογες?

και μια τελευταια προ ολοκληροσεις της αγορας του και συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αν το αναβαθμησω μεσω pc suite φανταζομαι δεν χανονται αρχεια τηλεφωνα και λοιπα ποθ θα ειναι περασμενα το τηλ.

Κλειστό όσο δεν πάει.Μόνο java εφαρμογές μπορείς να περάσεις.Για την αναβάθμιση κάνε back up σίγουρα στις επαφές σου.Για τα αρχεία δε ξέρω, γιατί φλασάρω μόνο, και την τελευταία φορά με το φλασάρισμα τα αρχεία δεν είχαν πειραχτεί.Χάνεις και τα sms νομίζω.

Κουραστικός δε γίνεσαι και καλά κάνεις και ρωτάς.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά μετά απο μια σχεδόν βδομάδα, έχω να πω οτι το τηλεφωνο είναι εχει ένα καταπληκτικό UI. Το μόνο πρόβλημα η μπαταρία, η γυναίκα μου που το έχει, εχει φρικάρει με το θέμα μπαταρίας. Της παρήγγειλα απο ebay μια προσθετη και ενα φορτιστή μπαταρίας που συνδεεται με μινι-usb τροφοδοτικό και ελπίζω να την εξυπηρετήσει. Βλέπετε μιλάει αρκετά λόγω δουλειάς. Αν παλι "δεν" το βάζω αγγελία λίαν συντόμως...
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Και παραγγελια απο κανα γερμανο, να στο φερει απο την αντιπροσωπια.

 

Spidey@ :lol::lol::lol: ΜΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ?

 

Διαφωνω με το wisepilot, ασε που κανεις 3 ωρες με δικαιωματα κλπ για να περασεις μια π@π@ρια!:p :X

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τελικα απ οτι εχω καταλαβει παιδια εχω προβλημα με το ξυπνητηρι αλλα κ με τα χρονοδιαγραμματα... κ τα 2, αλλες φορες χτυπανε εγκαιρως, κ αλλες οχι....

 

πιθανοτατα θα ειναι προβλημα με την εκδοση λογισμικου μου....καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλη μια απορια

αρχεια word excel και γενικα office το αρενα μπορει να τα διαβασει?

 

την εβδομαδα αυτη ενδεχετε να το παρω το κινητο:D

προβληματιζομε λιγο γιατι εχει κλειστο λογισμικο και δεν μπορω να κατεβασω πολλες εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας ποση εμβελια εχει ο πομπος fmt δηλαδη μεχρι ποσα μετρα μακρια ακουγετε οτι εκπεμπεις?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας ποση εμβελια εχει ο πομπος fmt δηλαδη μεχρι ποσα μετρα μακρια ακουγετε οτι εκπεμπεις?

Ανάλογα με τον δέκτη (ραδιόφωνο). Άν έχεις ένα τρανσιστοράκι της κακιάς ώρα τότε πρέπει να είναι πολύ κοντά το κινητό, αλλιώς αν έχεις τέλειο ηχοσύστημα σε αμάξι ή στο σπίτι, τότε ακόμη κ πάνω απο 3 μέτρα θα παίζει κρυστάλλινα. (πιο μακριά αρχίζουν παρεμβολές). (Όλα όσα λέω με την γερμανική V10_P)

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τον δέκτη (ραδιόφωνο). Άν έχεις ένα τρανσιστοράκι της κακιάς ώρα τότε πρέπει να είναι πολύ κοντά το κινητό, αλλιώς αν έχεις τέλειο ηχοσύστημα σε αμάξι ή στο σπίτι, τότε ακόμη κ πάνω απο 3 μέτρα θα παίζει κρυστάλλινα. (πιο μακριά αρχίζουν παρεμβολές). (Όλα όσα λέω με την γερμανική V10_P)

 

οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω αλλη μια απορια

αρχεια word excel και γενικα office το αρενα μπορει να τα διαβασει?

 

την εβδομαδα αυτη ενδεχετε να το παρω το κινητο:D

προβληματιζομε λιγο γιατι εχει κλειστο λογισμικο και δεν μπορω να κατεβασω πολλες εφαρμογες...

Διαβάζει κανονικά κ pdf, με μια μικρή επιφύλαξη για το excel, θα πρέπει να βάλω να σου πω.Εκτός αν κάποιος άλλος έχει χρησιμοποιήσει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!βρεθηκε τροπος να καλητερεψει η ποιοτητα του youtube!!!!!!!!με τα ακολουθα βηματα θα εχετε πολυ καλητερη ποιοτητα ηχου αλλα οχι τοσο σε εικονα...

1)βαλτε την γλωσσα του τηλεφωνου στα αγγλικα

2)μπειτε στο youtube

3)πατηστε"help" στο κατω μερος της σελιδας

4) πηγενεντε στο "optimaized page"που ειναι γραμεννο με μπλε γραμματα στο αριθμο 13

5)επιλεξτε "start optimization"

6)για το πρωτο βημα πατηστε yes

7)για το δευτερο βημα πατηστε yes

8)για το τριτο βημα πατηστε no

9)για το τεταρτο βημα πατηστε click here,οταν το πατησετε θα πατε στο βημα εκτο

10)για το βημα εκτο πατηστε yes

11)για το βημα εβδομο πατηστε yes

 

Συγχαρητηρια!!Εχετε youtube με πολυ καλο ηχο και καλητερη εικονα!!(σε μερικα video εμφανιζετε και η επιλογη hq,αλλα μονο με τον default browser.):):)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από Spinfall Εμφάνιση Μηνύματος

Καλισπερα σε ολους , σαν ενας απλος κρυφος αναγνωστης του φορουμ μας κ εγω θελω μια χαρη.. Υπαρχει καποιος που να ειναι εν δυναμει να μου λινκαρει ενα γιου αρ ελ με το εορτολογιο αλλα οχι με περιορισμο κατεβασματος σαν το προηγουμενο απο το ραπιντσεαρ γιατι πιθανον να μην το προλαβω?

Ευχαριστω εκ των προτερων, Cheers

 

Θα στο ανεβάσω μέσα στο Σαββατοκύριακο , εκτός αν κάποιος άλλος από εδώ το κάνει πιο σύντομα.

 

μπορει καποιος να μου πει τι κανει αυτο το ημερολογιο και αν θα ανεβει ξανα?

 

ευχαριστώ

aggression gets back to u!!
Link to comment
Share on other sites

εχω αλλη μια απορια

αρχεια word excel και γενικα office το αρενα μπορει να τα διαβασει?

 

την εβδομαδα αυτη ενδεχετε να το παρω το κινητο:D

προβληματιζομε λιγο γιατι εχει κλειστο λογισμικο και δεν μπορω να κατεβασω πολλες εφαρμογες...

 

Διαβάζει κανονικά κ pdf, με μια μικρή επιφύλαξη για το excel, θα πρέπει να βάλω να σου πω.Εκτός αν κάποιος άλλος έχει χρησιμοποιήσει.

 

 

Μπορώ να το βεβαιώσω εγώ. Διαβάζει κανονικά Excel. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από Spinfall Εμφάνιση Μηνύματος

Καλισπερα σε ολους , σαν ενας απλος κρυφος αναγνωστης του φορουμ μας κ εγω θελω μια χαρη.. Υπαρχει καποιος που να ειναι εν δυναμει να μου λινκαρει ενα γιου αρ ελ με το εορτολογιο αλλα οχι με περιορισμο κατεβασματος σαν το προηγουμενο απο το ραπιντσεαρ γιατι πιθανον να μην το προλαβω?

Ευχαριστω εκ των προτερων, Cheers

 

 

 

μπορει καποιος να μου πει τι κανει αυτο το ημερολογιο και αν θα ανεβει ξανα?

 

ευχαριστώ

Ήμουν σε μέρος χωρίς πρόσβαση το Σαββατοκύριακο.

http://www.mediafire.com/?3xxtxer2x9s

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να δουλέψουν το wetravel με εντολές πλοήγησης στα ελληνικά - http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256123
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,παρακολουθώ,''αθόρυβα'' καιρό το forum (btw συγχαρητηρια !!) και είμαι εδω και 4 μερες κάτοχος του arena.Απο χτες με έχει προβληματίσει μιας και εχει κάνει 5 φορές restart.Εκανε 2 φορές την ώρα που πηγαινα να μεταφέρω αρχεία απ το PC στο LG και αλλες 3 οταν έμπαινα στο mail μου.Μπορεί να μου πεί κάποιος τί μπορεί να είναι? Θέμα λογισμικού ή hardware?
LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζει κανονικά κ pdf, με μια μικρή επιφύλαξη για το excel, θα πρέπει να βάλω να σου πω.Εκτός αν κάποιος άλλος έχει χρησιμοποιήσει.

 

Και excel,

όχι powerpoint όμως.

 

Βέβαια, μην περιμένετε ότι θα διαβάζετε με τρελή άνεση.

Η μεγάλη ανάλυση της οθόνης βοηθάει, αλλά οι3 ίντες αποδεικνύονται λίγες για μεγάλα κείμενα....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις που ειναι αποθηκευμενες οι σημειωσεις που εχω στο κινητο;

σε καποιο .txt σε εναν προορισμο η μεσω pcsuite καπως...

 

thanx

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα σοβαρό προβλημα.. Πριν απο λίγο πήγα να πάρω τηλέφωνο και είδα ότι όλες μου οι επαφές είχαν σβηστεί!!! :mad: Ευτυχώς είχα κάνει ένα αντίγραφο ασφαλείας με το PC Suit αλλά όταν πάω να κάνω restore μου ζητάει κωδικό ασφαλείας. Σίγουρα δεν είναι το pin... Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα σοβαρό προβλημα.. Πριν απο λίγο πήγα να πάρω τηλέφωνο και είδα ότι όλες μου οι επαφές είχαν σβηστεί!!! :mad: Ευτυχώς είχα κάνει ένα αντίγραφο ασφαλείας με το PC Suit αλλά όταν πάω να κάνω restore μου ζητάει κωδικό ασφαλείας. Σίγουρα δεν είναι το pin... Καμιά ιδέα;

 

Δοκίμασε 0000 για κωδικό ασφαλείας (είναι ο αρχικός κωδικός ) και αντέγραψε τις επαφές σου και στην κάρτα sim για σιγουριά.Για τα υπόλοιπα δεν μπορώ να βοηθήσω :(

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, μέσα από το μενού των επαφών, μπορείς να πάρεις αντίγραφο ασφαλείας. Αυτό είναι το καλύτερο απ΄ όλα για backup.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...