Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την έκδοση 10_β και θελω να μαθω αν συμβαίνει και σε άλλους το εξής:

όταν λαμβάνω ένα sms δεν μου δείχνει τι ώρα μου το έστειλε ο άλλος παρά μόνο τι ώρα το έλαβα...δηλαδή αν μου στείλουν το βράδυ και το έχω κλειστό το πρωί θα λέει μονο την ώρα που άνοιξα το κινητό. Φταει το firmware? ή πρεπει να κάνω καμιά ρύθμιση? όποιοι έχουν την 10b θα το έχουν παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις γνωμη για αυτο το πενακι?

 

http://www.ebw.gr/Store/ProductView.aspx?productid=5670

 

Ειναι για το iphone που εχει capacitive screen σαν το arena... Μηπως εχει αποψη καποιος? ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει από EBAY. Θέλει αρκετή δύναμη για να πατήσεις χαρακτήρα, γενικά ξέχασέ το όσον αφορά στα μηνύματα και γενικά στα μεγάλα κείμενα.
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια παιδια.

Πως ενεργοποιω τα dvix στο κινητο??? Τον κωδικο σε πιο site πρεπει να μπω για να βλεπω dvix???

Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια παιδια.

Πως ενεργοποιω τα dvix στο κινητο??? Τον κωδικο σε πιο site πρεπει να μπω για να βλεπω dvix???

Μην ασχολείσαι με το συγκεκριμένο...Εν συντομία:το cdακι εχει το divx converter για να μετατρέπεις σε divx ανάλυση 320χ240.Οπότε χρησιμοποιείς το πρόγραμμα XmediaRecode,είναι free, και μετατρέπεις σε mp4.Το πρόγραμμα έχει και προφίλ Αρένα με έτοιμες τις ρυθμίσεις.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ξανα εκανα προσπαθεια μπας και χρησιμοποιησω το gps. συμφωνα με τις οδηγιες παω να επιλεξω πολη κ τιποτα. δε βγαζει λιστα. εβαλα κ Αθ και at αλλα τιποτα. επισεις βαζω δρομο κ τιποτα. π.χ. για τον δρομο σκιαθου. βαζω skiath και τιποτα. ενα none λεει απο κατω κ τιποτα παραπανω. επισεισ για την πατησιων τι βαζω; patisiwn η patision. δε το χω ρε παιδες. Καμια βοηθεια.

Ευχαριστω παντως!:cry::cry::cry:

 

Καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια;

Για Αθήνα πατάς "ath" .Ποιον χάρτη έχεις;Τον μικρό από το site τους ή τον άλλον;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Για Αθήνα πατάς "ath" .Ποιον χάρτη έχεις;Τον μικρό από το site τους ή τον άλλον;

 

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα...δε μου βγαζει ουτε εμενα τη πολη η οτιδηποτε αλλο...δε μπορω να καταλαβω γιατι.εχω δοκιμασει κ τους 2 χαρτες κ παλι δε δουλευει.

 

επισης θελω να ρωτησω αν στην v10c εκδοση υπαρχουν playlists?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω εγκατασταση τον οπερα μινι παταω εγκατασταση κ δεν κανει τπτ....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω εγκατασταση τον οπερα μινι παταω εγκατασταση κ δεν κανει τπτ....

ευχαριστούμε παντα για τις απαντησεις!

Και εγω το ιδιο προβλημα και κατι ακόμα

και γενικοτερα πως γινονται εγκαταστασεις games apps κλπ, καποιο link σε σελιδα που μας ξεφυγε?

ραδιοφωνο χωρισ ακουστικα υπαρχει η δυνατοτητα να παιξει?

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

ραδιοφωνο χωρισ ακουστικα υπαρχει η δυνατοτητα να παιξει?

 

Ακουστικά = κεραία. Αρα όχι, δεν γίνεται ;)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να προσθεσω .jad εγαρμογες στο κινητο τις βαζω στον φακελο others παταω εγκατασταση αλλα μου βγαζει μη εγκυρη εφαρμογη! προσθεσα και .jar αλλα κει μεταφερω ενα σωρο φακελους και δεν μπορω να ανοιχω κανενα.Προσπθηασα και μεσω του pc suite αλλα δεν τις βρισκει, καμια ιδεα κανεις!

 

Τα αρχεία .jad δεν είναι εφαρμογές. Μόνο τα .jar.

Τα .jad περιέχουν κάποιες πληροφορίες για την εφαρμογή, αλλά η εγκατάσταση δεν γίνεται με αυτά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω εγκατασταση τον οπερα μινι παταω εγκατασταση κ δεν κανει τπτ....

Από τον browser του κινητού σου, βάλε mini.opera.com και κάνε εγκατάσταση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα...δε μου βγαζει ουτε εμενα τη πολη η οτιδηποτε αλλο...δε μπορω να καταλαβω γιατι.εχω δοκιμασει κ τους 2 χαρτες κ παλι δε δουλευει.

 

επισης θελω να ρωτησω αν στην v10c εκδοση υπαρχουν playlists?

 

Μήπως δεν έδωσες το root του we-travel και γιαυτό δεν βλέπει καθόλου χάρτες;

Ξανακοίτα λίγο τις ρυθμίσεις

 

οχι αλλά έχει η νέα γερμανική

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έδωσες το root του we-travel και γιαυτό δεν βλέπει καθόλου χάρτες;

Ξανακοίτα λίγο τις ρυθμίσεις

 

οχι αλλά έχει η νέα γερμανική

 

Γερμανικη σημαίνει οχι ελληνικα?

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Γερμανικη σημαίνει οχι ελληνικα?

Καταρχήν καλώς ήρθες.Έχει ελληνικά , υπάρχει ιδιαίτερο θέμα που συζητάμε τις εκδόσεις - http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822 .

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μεταφερω τις επαφες μου απο νοκια 6210 nav στο ARENA μου...πως το κανω συγχρονισμο?.

 

 

Επισης μετεφερα τον οπερα απο τ pc suite και ενω το εχω κανει εγκατασταση μου λεει οτι η εφαρμογη δεν ειναι αξιοπιστη κ οταν κανει συνδεση με τ ιντερνετ για να κατεβασει ρυθμισεις λεει failed...

απο το vodafone live δεν μπορω να μπω στο opera.mini.com

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μεταφερω τις επαφες μου απο νοκια 6210 nav στο ARENA μου...πως το κανω συγχρονισμο?

 

Υπάρχει ένα καλό κολπάκι που το έκανα εγώ με τις επαφές μου από το Ν82 προς το Αρένα!

Βασικά θα πάρεις το backup από το Νόκια σου ... (είναι αρχείο *.nbu)

 

Θα πάρεις το αρχείο αυτό και θα το βάλεις εδώ (ο μάγκας που το έφτιαξε είναι φοβερός) ... θα στο κάνει σε μορφή ΖIP file που μέσα θα έχει ΟΛΕΣ τις επαφές σου σε μορφή VCARD!

Η τελευταία είναι αναγνωρίσιμη από το LG PC Suite III , με το "Επαφές" του προγράμματος θα τις περάσεις στο κινητό σου! (μην τις βάζεις μία μία , μπορείς να τις κάνεις επιλογή όλων και να τις περάσεις κατευθείαν!!!:))

Δεν ξέρω αν υπάρχει ευκολότερη διαδικασία , αλλά εμένα με τον παραπάνω τρόπο μου πήρε λιγότερο από 3λεπτά!

Good Luck!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα καλό κολπάκι που το έκανα εγώ με τις επαφές μου από το Ν82 προς το Αρένα!

Βασικά θα πάρεις το backup από το Νόκια σου ... (είναι αρχείο *.nbu)

 

Θα πάρεις το αρχείο αυτό και θα το βάλεις εδώ (ο μάγκας που το έφτιαξε είναι φοβερός) ... θα στο κάνει σε μορφή ΖIP file που μέσα θα έχει ΟΛΕΣ τις επαφές σου σε μορφή VCARD!

Η τελευταία είναι αναγνωρίσιμη από το LG PC Suite III , με το "Επαφές" του προγράμματος θα τις περάσεις στο κινητό σου! (μην τις βάζεις μία μία , μπορείς να τις κάνεις επιλογή όλων και να τις περάσεις κατευθείαν!!!:))

Δεν ξέρω αν υπάρχει ευκολότερη διαδικασία , αλλά εμένα με τον παραπάνω τρόπο μου πήρε λιγότερο από 3λεπτά!

Good Luck!!!

 

Ωραιος φιλε μ!βγηκαν βεβαια λιγο αλλα αντ αλλων αλλα τεσπα

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !!!!

 

εχω ενα προβληματακι σχετικα με το we-travel

 

αρχικα βεβαια δεν εβρισκε δορυφορο με τιποτα!!!!

 

μετα την αναβαθμιση που εκανα μεσω pc suite και αφου με περασε την εκδοση V10c

 

σβηνοντας βεβαια :down::angry::down: τον πομπο του ραδιοφωνου με το που εβαλα

 

το gps σε δουλεια κλειδωσε σχεδον σε 10 δευτερολεπτα !!!

 

κανοντας και ενα tour καθοτι αυτοκινητιστης σε ολη την πολη της θεσσαλονικης το gps δουλευε κανονικοτατα και χωρις κανενα προβλημα!!!

 

βεβαια καθε φορα που εστριβα την ηθελε την ωριτσα του για να με ακολουθησει!!!

 

το θεμα ομως ειναι οτι οσο και αν προσπαθησα να το βαλω να με παει καπου δεν εκανε τιποτα !!!

 

παρολο που οταν στην αναζητηση του εγραψα θ την θεσσαλονικη την βρηκε αμεσως μετα του εβαλα και ε στην οδο βρηκε και την εγνατια αλλα μολις παταω οκ εκει δεν κανει τιποτα και ξαναγυρναει σε επιλογη none !!!!

 

αυτο το δοκιμασα και με αλλες πολεις και με αλλες οδους βεβαια αλλα οτι και αν εβαλα δεν μπορεσε να το βρει!!!!

 

και ρωταω:

 

μηπως δεν εχω κανει κατι σωστα???

μηπως υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που πρεπει να κανουμε πριν αρχισουμε να το χρησιμοποιουμε ???

 

αααα και κατι αλλο !!!!

 

αν καποιος απο τα παιδια που το δουλευουν εχει κανει καποιες χρησιμες ρυθμισεις σε οτι αφορα την χρησικοτητα του πλοηγου καλο ειναι να μας τις αναφερει!!!

και επισης να αναφερω οτι κατα την πλοηγηση με εδειχνε μονο την οδο που διεσχιζα και αντε καμια φορα και την πρωτη καθετο!!!

 

αυτα πανω κατω και συγνωμη αν σας ζαλισα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα και απο εμένα και καλώς σας βρήκα!!!Σαν κάτωχος του LG arena και εγώ έχω κάποια μικρο-προβλήματα...Το θέμα του youtube νόμιζα οτι το είχα λύσει με το update και έτσι ήταν για 1 βδομάδα αλλα τωρα όταν παω να δω ενα βίντεο κανει συνδεση αρκετη ωρα και μετα μου γραφει ή "αγνωστο σφαλμα" ή "σφαλμα χρονου αναμονης":!:

ξερει κανεις τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;:worry:Εχω θεμα και με τον ηχο στα βιντεο και στις ταινιες οπως και στο youtube οταν εβλεπα "πολυ χαμηλη ενταση":mad: ενω στη μουσικη ολα ΟΚ..(τι γινεται?)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Spidey:

 

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για το κολπάκι με τις java εφαρμογές και τη μουσική και μια ερώτηση:

 

Είναι δοκιμασμένο το κόλπο να δουλεύει το gps και η μουσική ταυτόχρονα; Όχι αν ανοίγει η εφαρμογή, αυτό το δοκίμασα, αλλά αν εγκλωβίζει κανονικά κλπ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !!!!

 

εχω ενα προβληματακι σχετικα με το we-travel

 

αρχικα βεβαια δεν εβρισκε δορυφορο με τιποτα!!!!

 

μετα την αναβαθμιση που εκανα μεσω pc suite και αφου με περασε την εκδοση V10c

 

σβηνοντας βεβαια :down::angry::down: τον πομπο του ραδιοφωνου με το που εβαλα

 

το gps σε δουλεια κλειδωσε σχεδον σε 10 δευτερολεπτα !!!

 

κανοντας και ενα tour καθοτι αυτοκινητιστης σε ολη την πολη της θεσσαλονικης το gps δουλευε κανονικοτατα και χωρις κανενα προβλημα!!!

 

βεβαια καθε φορα που εστριβα την ηθελε την ωριτσα του για να με ακολουθησει!!!

 

το θεμα ομως ειναι οτι οσο και αν προσπαθησα να το βαλω να με παει καπου δεν εκανε τιποτα !!!

 

παρολο που οταν στην αναζητηση του εγραψα θ την θεσσαλονικη την βρηκε αμεσως μετα του εβαλα και ε στην οδο βρηκε και την εγνατια αλλα μολις παταω οκ εκει δεν κανει τιποτα και ξαναγυρναει σε επιλογη none !!!!

 

αυτο το δοκιμασα και με αλλες πολεις και με αλλες οδους βεβαια αλλα οτι και αν εβαλα δεν μπορεσε να το βρει!!!!

 

και ρωταω:

 

μηπως δεν εχω κανει κατι σωστα???

μηπως υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που πρεπει να κανουμε πριν αρχισουμε να το χρησιμοποιουμε ???

 

αααα και κατι αλλο !!!!

 

αν καποιος απο τα παιδια που το δουλευουν εχει κανει καποιες χρησιμες ρυθμισεις σε οτι αφορα την χρησικοτητα του πλοηγου καλο ειναι να μας τις αναφερει!!!

και επισης να αναφερω οτι κατα την πλοηγηση με εδειχνε μονο την οδο που διεσχιζα και αντε καμια φορα και την πρωτη καθετο!!!

 

αυτα πανω κατω και συγνωμη αν σας ζαλισα!!!!

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι ότι όταν του δίνεις τις οδηγίες και επειδή κάνει ένα calculation ώστε να υπολογίσει τη διαδρομή, δεν πρέπει να κινείσαι μέχρι να φτάσει στο 100% του υπολογισμού.Μια δυο φορές το έκανε και σε εμένα αυτό που αναφέρεις , αλλά μετά δεν είχα πρόβλημα.

Παιδία καλησπέρα και απο εμένα και καλώς σας βρήκα!!!Σαν κάτωχος του LG arena και εγώ έχω κάποια μικρο-προβλήματα...Το θέμα του youtube νόμιζα οτι το είχα λύσει με το update και έτσι ήταν για 1 βδομάδα αλλα τωρα όταν παω να δω ενα βίντεο κανει συνδεση αρκετη ωρα και μετα μου γραφει ή "αγνωστο σφαλμα" ή "σφαλμα χρονου αναμονης":!:

ξερει κανεις τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;:worry:Εχω θεμα και με τον ηχο στα βιντεο και στις ταινιες οπως και στο youtube οταν εβλεπα "πολυ χαμηλη ενταση":mad: ενω στη μουσικη ολα ΟΚ..(τι γινεται?)

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.Τι έκδοση έχεις;Δοκίμασε να κάνεις ένα factory reset (πληκτρολογείς 1809#*900# και factory reset), κάνε back up όμως, θα χάσεις επαφές και μηνύματα.

Φίλε Spidey:

 

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για το κολπάκι με τις java εφαρμογές και τη μουσική και μια ερώτηση:

 

Είναι δοκιμασμένο το κόλπο να δουλεύει το gps και η μουσική ταυτόχρονα; Όχι αν ανοίγει η εφαρμογή, αυτό το δοκίμασα, αλλά αν εγκλωβίζει κανονικά κλπ.

Δεν το έχω δοκιμάσει αυτό.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση..το κινητο αμα το παρεις απο καταστημα Vodafone,θα εχει τροποποιημενο μενου?? :worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...