Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το θέμα της μπαταρίας:

στο mylgarena forum ένας έκανε τεστ αντοχής μιας μπαταρίας 1200 και μιας άλλης 1500 mAh, κινέζικες...δεν είδε διαφορά, ίσα ίσα χειρότερη διάρκεια αναπαραγωγής βίντεο σε σχέση με την εργοστασιακή.

 

Προσωπικά έχω μια κινέζικη των 1000. Νομίζω κρατά το ίδιο με την κανονική μπαταρία. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Αυτό που έχει πλάκα είναι οτι με την κινέζικη δεν ανεβάζει θερμοκρασία όπως κάνει με την εργοστασιακή.

 

για τα 5-10 ευρο που δινεις νομιζω αξιζει η αγορα απλα για τη δοκιμη...κ σκεφτομαι να παρω base charger για τη δευτερη μπαταρια...βρηκα ενα καλο πακετακι καπου στα 10 ευρο..αμα θες δωσε κανα λινκ της κινεζικης που εχεις..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μία απο το e-bay uk ώστε να μου έρθει απο αγγλία. Δεν θυμάμαι απο ποιον πωλητή αλλά εκεί όλες ίδιες είναι.

 

Πόσο κοστίζει να αλλάξεις την οθόνη αν έχει γρατζουνιστεί πολύ στο περίπου, γνωρίζει κανείς; όχι οτι μου συνέβη απλή περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

η οθονη σαν οθονη ειναι καπου στο 20αρικο απο ebay...τωρα δε ξερω αν ερχεται μαζι με το πλαστικο που εχει απο πανω..γιατι πρωτα αυτο χαραζεται κ μετα η οθονη..
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανείς άλλος πενακι για το Arena? (Μονο εγώ έχω μεγάλα δαχτυλα???:rolleyes:) Αν ναι μπορεί να μας πει ποιο έχει και από που το έχει προμηθευτει??

 

μα δεν δουλέβουν τα πενάκια στην οθόνη του Αρένα!! είναι capasitive/multitouch τεχνολογίας και μόνο με το δάχτυλο ανταποκρίνεται....πενάκι μόνο τα αρχαία touchscreen που έχουν διπλή οθόνη(μπλιαχχχχχ)....και μεγάλα δάχτυλα να έχεις δούλεβέ το σε landscape.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

για εμενα το τελιο κινητο τηλεφωνο ειναι ενα που θα εχει τα εξης:

1.ποιοτητα κατασκευεις δηλαδη μην μου σπασει με ενα πεσιμο

?

 

εμενα μ επεσε στο τραπεζι και 'βουλιαξε' λιγο το μεταλλο πανω απο το ηχειο και φαινεται σαν...να μην πω..

Link to comment
Share on other sites

ε καλα ειπαμε εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης κ ειναι ανθεκτικο...αλλα οχι αθραυστο βρε παιδια..ειναι κ πως θα σου πεσει που παιζει ρολο...εγω ευτυχως δεν εχει τυχει να δοκιμασω ποσο ανθεκτικο ειναι..!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

να πας συνδεσιμοτητα κ ρυθμισεις ροης να βαλεις προφιλ wifi κ θα σου λυθει το προβλημα φιλε μου..

 

ναι ομως δεν μου εμφανιζει αυτην την επιλογη...και στην προηγουμενη εκδοση το ιδιο γινοταν.....πρεπει να ξανακανω αναβαθμηση?

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι κ εγω να το παρω το κινητακι κ φυσικα εργοστασιακο χωρισ vodafone klp... να ρωτησω τελικα to fm transmiter θα το εχει μεσα??? γτ αν οχι παιρνω και το gt505 περιπου τα ιδια ειναι .. το εχει παρει κανεισ τελευταια να μου πει???
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι κ εγω να το παρω το κινητακι κ φυσικα εργοστασιακο χωρισ vodafone klp... να ρωτησω τελικα to fm transmiter θα το εχει μεσα??? γτ αν οχι παιρνω και το gt505 περιπου τα ιδια ειναι .. το εχει παρει κανεισ τελευταια να μου πει???

αν υο λογισμικο του κινητου σου ειναι ελληνικο τοτε δεν θα μπορεις....αυτο ομως λυνεται με flasharisma

Link to comment
Share on other sites

Δενν εννοω αυτο

φυσικα και θα εχει ελληνκα

απλως το fm transimtter εχει απαγορευτει στισ ελληνικες εκδοσεις

Link to comment
Share on other sites

εμενα μ επεσε στο τραπεζι και 'βουλιαξε' λιγο το μεταλλο πανω απο το ηχειο και φαινεται σαν...να μην πω..

 

Πάλι καλά να λες!

Από μια συσκευή με οθόνη 3 ίντσες, θα περίμενε κανείς ότι το πρώτο πράγμα που θα σπάσει είναι η οθόνη.

 

Το κινητό δεν είναι για να πέφτει. Αυτό δεν σημαίνει κακή ποιότητα. Ίσα ίσα, η ποιότητά του είναι άριστη και σε φινίρισμα και σε συναρμογή και σε υλικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα δυστυχώς μου έπεσε χθες πρωτη φορα από 1,5 μέτρο περίπου... έπιασα ανάποδα το τσαντάκι μου και χυθήκανε όλα όσα είχα μέσα εκτός από τη θήκη του κινητού... Το λάθος μου είναι ότι του έχω μία θήκη που είναι ανοιχτή από πάνω και είναι και λίγο πιο μεγάλη από το κινητό και μοιραία γλύστρησε και μου έπεσε... Το μόνο που έχει είναι 2 πολύ μικρά χτυπηματάκια πλάγια στην γωνία που κάνει το καπάκι του και άλλη μία από κάτω του... Αλλά πολύ μικρές, σαν το κεφάλι μιας καρφίτσας... Ίσα που φαίνονται... Έστω κι αυτές είναι κρίμα για ένα κινητό 3 βδομάδων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι κι εγω κάτοχος ενός #@$#@$#@ arena της cosmote με την πρώτη έκδοση (με transmitter) και λόγω αρκετών κολλημάτων αποφάσισα να του κάνω ένα update.

Το κακό είναι οτι με τίποτα δεν μπορώ να το συνδέσω με usb αν και έχω προσπαθήσει τα πάντα.

Όταν τρέχω το update (οχι μεσω του pc suite) μου βγάζει μήνυμα οτι " Εκτελέστε το active sync (συνδέστε το κινητό σας τηλ με το pc σας μέσω usb καλωδίου) " και φυσικά το έχω συνδεδεμένο.

Έχει κανείς καμιά ιδέα???

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

εχεις περασει σωστα ολους τους drivers?? δοκιμασε να το αποσυνδεσεις να βγαλεις μπαταρια κ μετα παλι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω στην κάρτα μνήμης κάτι video σε divx από το Viewty αι δεν τα παίζει!!! Τι γίνεται;; Επίσης, γίνεται να τραβάω video σε divx και όχι 3gp ?? Τέλος, όταν συνδέω τα ακουστικά, και είμαι σε κλήση, αναβοσβήνει η οθόνη.. .Το έκανε και το SE της μητέρας μου αυτό με τα ακουστικά... Θα κάνω update αλλά πειράζει να μην είναι full η μπαταρία;;
Link to comment
Share on other sites

τα divx δε τα παιζει εκτος κ αν τα κανεις μετατροπη απο το επισημο προγραμμα που σου δινει στο cd η ακομα καλυτερα τα κανεις mp4 με το xilisoft converter...για αυτο με τα ακουστικα δε ξερω τι παιζει δε τα εχω χρησιμοποιησει ποτε...κ το βιντεο μονο 3gp τραβαει...αναβαθμιση μη κανεις ακομα...υπομονη μεχρι την επομενη καινουρια...

ποια εκδοση εχεις τωρα αληθεια?

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέω τα ακουστικά, και είμαι σε κλήση, αναβοσβήνει η οθόνη..

 

Κι εμένα μου το κάνει... Πολύ περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Εχω και εγω το κμ900 και εχω το εξης προβλημα.

ανοιγω το bluetooth αλλα δεν μπορει να το <<δει>> ουτε το pc μου ουτε το handsfree μου !! Μηπως ξερετε να μου πειτε τι συμβαινει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κάνει να είναι ορατό στο BT?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Εχω και εγω το κμ900 και εχω το εξης προβλημα.

ανοιγω το bluetooth αλλα δεν μπορει να το <<δει>> ουτε το pc μου ουτε το handsfree μου !! Μηπως ξερετε να μου πειτε τι συμβαινει?

ευχαριστω

 

επίσης αν το handsfree ήταν "παντρεμένο" με άλλο κινητό πρίν θα πρέπει να το κάνεις reset και μετά να το ταιριάξεις με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

εννοει να φαινεται στην αναζητηση συσκευων bluetooth...ωραιο nickname παντως..! :lol:
Link to comment
Share on other sites

@panoskm900: Σιγουρέψου ότι το BT είναι ON και ανιχνεύσιμο. Τσέκαρε για drivers ίσως;

 

Λοιπόν, σήμερα δεύτερη μέρα, το πρωί δεν άνοιγε το τηλ!! :D :D Έγβαλα και ξαναέβαλα μπαταρία, και μετά άνοιξε! Βέβαια παλιά είχα το Viewty οπότε ξέρω από κολλήματα στα LG, και το Viewty δεύτερη μέρα δεν άνοιγε!

 

@finaldestiny: Έχω KM900AT_v10b και θέλω να το κάνω το update τώρα :P Όοοοοταν με το καλό αξιοθούν να ξαναβγόυν, ξανακάνω ;)

 

Το update γίνεται με το PC Suite? Γιατί χθες το εγκατέστησα, περίμενα να κάνει update το πρόγραμμα και όλο κολλούσε... Πού μπορώ να βρω την τελευταία έκδοση του PC Suite??

 

Τέλος, ΕΛΕΟΣ με το DivX!!! Δλδ είχα ένα Viewty μοντέλο του '07, τραβούσα κι έβλεπα DivX ΟΚ! Τώρα με Arena μοντέλο του '09 θέλει converting για να δω τα βίντεο που τράβηξα με το κινητό ΤΟΥΣ?? Έλεος...

 

Επίσης, κάμερα το βράδυ σε σκοτάδι με led ούτε κατά διάνοια όπως τα samples που ανέβασε κάποιος στο αντίστοιχο topic (τα οποία μου φαίνονται μια χαρα...)

 

Α, και τέλος, η οθόνη σα να τρεμοπαίζει λίγο που και που :P :P

 

Να πω την αλήθεια μερικά τα περίμενα... Αλλά μου αρέσει το τηλ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .. εχο ένα πρόβλημα. Εδώ και δύο μέρες το τηλέφωνο μου σβήνει συνέχεια και δεν ξέρω που οφείλεται. Το έχω εδώ και πόλη καιρώ φλασαρί υπάρχει λύσει η να το στύλο για σέρβις …:):)
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

τελευταια παρατηρησα ποτε μου κανει τρεμοπαιγμα η οθονη...οταν λαβω ενα μηνυμα κ δε το κοιταξω...στην υπενθυμιση που κανει ανα λεπτο...σκαλωνει καπως κ εκει βγαζει τα στιγματα απο πισω...μετα απο λιγο επανερχεται κανονικα ομως...

δε ξερω αν ειναι θεμα λογισμικου η οθονης...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...