Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους

Θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν έχει χρησιμοποιήσει το geotagging στις φωτό.

Δίνει συντεταγμένες στις φωτό μέσω gps ή μέσω σύνδεσης Vl & WiFi?(Το geotagging δίνει συντεταγμένες του σημείου που τράβηξες την φωτό)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν θα ξανακανω τοσο καιρω να μπω στο φορουμ...διαβαζω μια ωρα...

 

 

εχω 2 ερωτησεις

1. εχει δοκιμασει κανεις κανενα παιχιδάκι που να παιζει touc???

2. εχω φλασαρει στην V10_m αυτη η Τ? που ειναι που την βρισκω τι καινουριο εχει??

θα ξαναφλασαρω μονο αν δινει κατι πολυ καλυτερο...οπως youtube-wifi...αν και μεσω της σελιδας : http://mippin.com κατεβαζεις και βλεπεις σε 3gp!!

Link to comment
Share on other sites

Guest ispector
Δύο ερωτήσεις έχω να κάνω:

1ον:Τι είναι το κρυφό μενού, σε τι χρησιμεύει και πως το βρίσκουμε(μιας και είναι κρυφό:lol:)

2ον:Όποιος αγοράσει τώρα το κινητό του θα υποστηρίζεται το youtube μέσω wifi??????:worry:

 

το κρυφό menu είναι το service menu και για να μπεις πληκτρολογείς 1809#*900#

η πρόσβαση στο youtube μέσω wifi εξαρτάται από την έκδοση του λογισμικού της συσκευής. απ' όσο γνωρίζω μέχρι στιγμής μόνο το τελευταίο vl firmware το υποστηρίζει. θα το υποστηρίζει και το νέο europe, αλλά δεν έχει βγει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ispector και φίλτατε finaldestiny86....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΗΚΕ. Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ και τούς δύο για τον χρόνο σας και την πολύτιμη βοήθειά σας.Μάλιστα, βρήκα και τί έφταιγε.Το V10M_02 ήταν αρχείο .cab, αλλά με την μορφή αρχείου .rar.Εκεί γινόταν το μπέρδεμα.

Πήγα στον υπολογιστή στο μενού έναρξη---> Ολα τα προγράμματα ---> Win Rar ---->και το άνοιξα.

Στο παράθυρο που ανοίγει, πάμε options----> settings και στο παράθυρο που ανοίγει, πάμε στο τελευταίο δεξιά, που γράφει Integration και Ξε-τσεκάρουμε το κουτάκι που γράφει CAB.

Αυτό ήταν.Τώρα, τα αρχεία .cab δεν τα δείχνει σαν συμπιεσμένα .rar.

Επίσης φίλε ispector, δοκίμασα και έβαλα στην αρχή αντι Language: English , Language: Greek.Την έκανε κανονικά, και μετά αμέσα απο το μενού του τηλ, επέλεξα την ελληνική.

 

 

Και πάλι σας ευχαριστώ

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,΄

δύο γρήγορες ερωτήσει:

1) γιατί κάνετε φλασάρισμα/break στο Arena?? Εννοώ είναι απαραίτητο για κάποιες extra λειτουργίες του κινητού??

2) Office files edit δέν έχει δίχως το break??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και απο μένα.

Καταρχάς εννοείται πως έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος μέσα στην τελευταία εβδομάδα γιατί το είχα παραγκείλει και μου ήρθε μώλις πριν μία ώρα. Θα το αφήσω να φορτίσει γύρω στις 12 ώρες. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν πρέπει να είναι σβηστό κατά την διάρκεια των ωρών αυτών. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου φάγαν το ΑΡΕΝΑ:mad::(.Πουλαω 3 θήκες αχρησημοποίητες 1 σιλικόνης 2 διάφανες,τον φορτιστή κ τα χαντς φρη.Θεσσαλονικη χερι-χερι.
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και απο μένα.

Καταρχάς εννοείται πως έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος μέσα στην τελευταία εβδομάδα γιατί το είχα παραγκείλει και μου ήρθε μώλις πριν μία ώρα. Θα το αφήσω να φορτίσει γύρω στις 12 ώρες. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν πρέπει να είναι σβηστό κατά την διάρκεια των ωρών αυτών. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

εγώ είχα συγκρατηθεί και το είχα αφήσει κλειστό. νομίζω είναι καλύτερα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα συγκρατηθεί και το είχα αφήσει κλειστό. νομίζω είναι καλύτερα έτσι.

 

Και εγώ πιστεύω οτι είναι καλύτερα έτσι αλλά έλα που δεν κρατιέμαι....

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Κλείστο φίλε μου..λίγη υπομονή!!

Καλορίζικο κι ολας, θα το χαρείς..πολύ καλο κινητό.. :D

 

Άντε, θα συγκρατηθώ. Σε ευχαριστώ.

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το "πείραξα" μολις ήρθε μέχρι να τελειώσει η μπαταρία. Ύστερα, το άφησα να φορτίσει όσο ήθελε μέχρι να εμφανίσει "Μπαταρία πλήρης-Αποσυνδέστε για εξοικονόμηση ενέργειας".

Με όλα μου τα κινητά έτσι κάνω. Η διάρκεια ζωής της λιθίου, επεκτείνεται μέχρι να φτάσει στο μέγιστο περίπου σε μια βδομάδα και κάτι. Σ'αυτό το χρονικό διάστημα, το κινητό να το χρησιμοποιείτε πολύ και όταν σβήνει στην κυριολεξία απο μπαταρία, τότε να το φορτίζετε, εννοείται κλειστό. Ανοιχτό, γενικά φορτίζει μέχρι 70% περίπου. Γενικά προτείνεται να αδειάζει πλήρως η μπαταρία του κινητού και μετά να φορτίζεται πλήρως. Αν και οι λιθίου δεν παρουσιάζουν το "memory effect", καλύτερα η μπαταρία να "κάνει τον κύκλο της".

 

edit: Έτσι, σήμερα μετά απο 1 μήνα, η πιό πρόσφατη πλήρης φόρτισή του ήταν την Δευτέρα και τώρα μόλις σήμερα έφτασε στην τελευταία γραμμή (λογικά αύριο φόρτιση) (εννοείται με μέτρια χρήση: 4h τη μέρα μουσική με σβηστή την οθόνη, λίγα λεπτά πείραγμα, λίγο παιχνίδια, και λίγο wi-fi τουλάχιστον αυτή τη βδομάδα γιατί μερικές άλλες φορές φτάνει τις 2 μέρες με δυσκολία αλλά τότε του δίνω και καταλαβαίνει!)

Tip from LG: αν είστε σε κατάσταση που δέν επιθυμείτε να κάνετε κλήσεις, να στείλετε sms ή να λαμβάνετε αμφότερα, βάλτε το κινητό σας σε Λειτουργία πτήσης. Έτσι καταναλώνεται αρκετά λιγότερη ενέργεια. Επίσης, εάν δεν είστε σε εμβέλεια 3g ή απλά δέν το χρησιμοποιείτε, απενεργοποιήστε το απο τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, είναι λίγο φορτισμένη η μπαταρία μώλις έρχεται, ετσι:

Θα έπρεπε να το άνοιγα λίγο να το δω να μου φύγει η κάψα.

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ispector και φίλτατε finaldestiny86....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΗΚΕ. Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ και τούς δύο για τον χρόνο σας και την πολύτιμη βοήθειά σας.Μάλιστα, βρήκα και τί έφταιγε.Το V10M_02 ήταν αρχείο .cab, αλλά με την μορφή αρχείου .rar.Εκεί γινόταν το μπέρδεμα.

Πήγα στον υπολογιστή στο μενού έναρξη---> Ολα τα προγράμματα ---> Win Rar ---->και το άνοιξα.

Στο παράθυρο που ανοίγει, πάμε options----> settings και στο παράθυρο που ανοίγει, πάμε στο τελευταίο δεξιά, που γράφει Integration και Ξε-τσεκάρουμε το κουτάκι που γράφει CAB.

Αυτό ήταν.Τώρα, τα αρχεία .cab δεν τα δείχνει σαν συμπιεσμένα .rar.

Επίσης φίλε ispector, δοκίμασα και έβαλα στην αρχή αντι Language: English , Language: Greek.Την έκανε κανονικά, και μετά αμέσα απο το μενού του τηλ, επέλεξα την ελληνική.

 

 

Και πάλι σας ευχαριστώ

 

πρωτα απολα...ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

η παρατηρηση σου θα σημειωθει γιατι μαλλον αυτο συμβαινει στους περισσοτερους που δε σκαλωνουν με τους drivers...

καιρος να αλλαξεις κ την υπογραφη σου αφου τα καταφερες τελικα..!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, είναι λίγο φορτισμένη η μπαταρία μώλις έρχεται, ετσι:

Θα έπρεπε να το άνοιγα λίγο να το δω να μου φύγει η κάψα.

 

ασε να σου φυγει η καψα μια κ καλη φιλε μου...η υπομονη θα σε δικαιωσει πιστεψε με...!!

καλοριζικος κ εσυ στην παρεα μας...περιμενουμε να μας πεις εντυπωσεις...κ οτι απορια εχεις ποσταρε κ θα απαντηθει σιγουρα οσο το δυνατον πιο γρηγορα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.θελω να ρωτησω εαν γινεται να βγουν τα αρχικα αυτα απο την οθονη δηλαδη τα μυνηματα το my view και η μουσικη
Link to comment
Share on other sites

και στην θεση τους να βαλω ενα φοντο.επισεις σε τι χρησημευουν οι αλλες οθονες.?δηλαδη οταν εισαι στην κεντρικη και το κανεις δεξια αριστερα εμφανιζει αλλες οθονες?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.θελω να ρωτησω εαν γινεται να βγουν τα αρχικα αυτα απο την οθονη δηλαδη τα μυνηματα το my view και η μουσικη

 

Το κινητο σου ειναι branded, θα φυγει το myview με φλασαρισμα.Υπαρχει πληθωρα πληροφοριων για το φλασαρισμα, ριξε μια ματια.

 

και στην θεση τους να βαλω ενα φοντο.επισεις σε τι χρησημευουν οι αλλες οθονες.?δηλαδη οταν εισαι στην κεντρικη και το κανεις δεξια αριστερα εμφανιζει αλλες οθονες?

 

Φοντο μπαινει μονο οταν το κινητο κλειδωνει κ μπαινει σε αναμονη.Πουθενα αλλου.Ναι, εμφανιζει αλλες οθονες, το manual δεν το διαβασες καθολου;;:D

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση για το κινητό.

Έχει ρυθμίσει κανείς το τηλέφωνο ώστε να δέχεται εκεί τα mail του (και να στέλνει φυσικά).

Υπάρχει κανένα πρόβλημα με την ελληνική γραμματοσειρά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν και την νέα έκδοση για το we-travel έβαλα και την επανεκίνηση στο κινητό την έκανα και τίποτα δεν έγινε...:(

κάποια ιδέα?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν έχει χρησιμοποιήσει το geotagging στις φωτό.

Δίνει συντεταγμένες στις φωτό μέσω gps ή μέσω σύνδεσης Vl & WiFi?(Το geotagging δίνει συντεταγμένες του σημείου που τράβηξες την φωτό)

Ευχαριστώ

Τελικά να υποθέσω ότι δεν το έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το διαβασα.επεισεις δεν μπορω να βρω πως ξανακανω να αποθυκευοντα στην καρτα.το εχασα

 

Να αποθηκεύεται τι πράγμα στην κάρτα;αρχεία;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά να υποθέσω ότι δεν το έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

Exω και γω την ίδια ερώτηση. Εχει χρησιμοποιήσει κάποιος το geotagging στις φωτό?

Πώς δουλεύει? Το Manual είναι για τα μπάζα και δεν γράφει τίποτε.

Τι ρύθμιση χρειάζεται πριν τραβηχτεί μια φωτό ώστε να εμπεριέχει το τοπογραφικό στίγμα?

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Mία ερώτηση σε όποιον έχει ανακαλύψει δυνατότητες πλοηγού στο Arena.

Υπάρχει τρόπος να δεις το γεωγραφικό στίγμα σου, δηλαδή Βόρειο + Νότιο Mήκος/Πλάτος όπως στα κανονικά gps? Ωστε αν χρειαστείς βοήθεια, να το στείλεις (το στίγμα) με sms και να έρθει κάποιος άλλος με gps (πχ οδική βοήθεια) να σε βρει. Σε αυτή τη λειτουργία δεν χρειάζονται χάρτες παρα μόνο επαφή με δορυφόρους που υποτίθεται πως το arena διαθέτει. Αν κάποιος το ξέρει, θα του είμαι υποχρεωμένος. Εκανα την ερώτηση πριν λίγο στην LG και δεν είχαν ιδέα....

Κάτι τέτοιο το θεωρώ πολύ πιό χρήσιμο κι από τους χάρτες.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...