Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γωνρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα για το Gps που να δείχνει μόνο γεωγραφική θέση(πλάτος & μήκος) και μόνο μέσω δορυφόρου και όχι μέσω σύνδεσης 3g ή Wi-Fi.

Δεν με ενδιαφέρει να έχει χάρτη...απλή λειτουργία gps

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Έχω δοκιμάσει το navigami αλλά κολλάει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Μπράβο σε όλους για τις συμβουλές κ για την προσπάθεια που κάνουν για να μας ενημερώνουν.

Εχω το Arena 5 μέρες..είναι φανταστικό τηλ, κ θα ήταν ακόμα περισσότερο, εάν μπορούσα να συνδεθώ με το pc,σε pc suite.

Εκανα Prt-Scr, και επισυνάπτω τι μου βγάζει.Σίγουρα είναι κάτι απλό,αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα, μια κ δεν "βλέπει" την συσκευή.Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας.

 

 

Υ.γ.Πως κάνουμε factory reset ??? Κάπου το διάβασα, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιά σελίδα ήταν,απο τις 140.:rolleyes:

 

πρωτα απολα καλοριζικος..!!!

λοιπον...το lg πρεπει να το βαζεις σε usb απευθειας κ οχι σε καποιο hub...απο εκει κ περα βαλε πρωτα το cd μεσα κ ξανα κανε εγκατασταση το pc suite...κ μετα δοκιμασε ξανα απο την αρχη..

1809#*900# -> factory reset...προσοχη...κανε backup πρωτα γιατι δε ζηταει επιβεβαιωση κ αμεσως τα σβηνει ολα..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γωνρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα για το Gps που να δείχνει μόνο γεωγραφική θέση(πλάτος & μήκος) και μόνο μέσω δορυφόρου και όχι μέσω σύνδεσης 3g ή Wi-Fi.

Δεν με ενδιαφέρει να έχει χάρτη...απλή λειτουργία gps

Ευχαριστώ

Υ.Γ. Έχω δοκιμάσει το navigami αλλά κολλάει...

 

το we travel κ το trekbuddy το κανουν μια χαρα αυτο που θες..χωρις καμια χρεωση...

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απολα καλοριζικος..!!!

λοιπον...το lg πρεπει να το βαζεις σε usb απευθειας κ οχι σε καποιο hub...απο εκει κ περα βαλε πρωτα το cd μεσα κ ξανα κανε εγκατασταση το pc suite...κ μετα δοκιμασε ξανα απο την αρχη..

Τίποτα.....τζίφος.Συνεχίζει και βγάζει το παραπάνω μύνημα, και δεν θέλει με τίποτα να συνδεθει σε pc suite.:(

Πανω που χάρηκα, έχουν γίνει τα νεύρα μου κουρέλια.Ούτε καν αναγνωρίσει το pc suite οτι έχω συνδέσει τηλέφωνο !!!!!!!!!!Εχω δοκιμάσει κάθε δυνατό τρόπο και συνδιασμό.

 

Υ.γ.....Κάπου αναφέρατε ένα σαιτ, για back-up αρχειων.Ποιο είναι βρε παιδιά ??????

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

PV715 με 700 ωρες αναμονής!!!!

εκτος απο τετοιου τυπου , αλλο ακουστικο με καλωδιο οπως το i-tech μηπως γνωριζει καποιος που να δουλευει ορθα (κληση με δυο πατηματα) γιατι αυτου του τυπου μου κανουν λιγο robocop ρε παιδια και δεν μπορω να γυρναω ολη μερα με το μαραφετι στο αυτι , ουτε να το πεταω απο δω και κει και μετα στο αυτι !!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εκανα την αναβαθμιση αλλα το vodafone menu παραμενει..εκανα κατι λαθος η ειναι φυσιολογικο??:worry:
Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει κ ειναι πολυ πιθανη αυτη η περιπτωση επειδη στην ελλαδα επισημα απαγορευεται ο πομπος ραδιοφωνου..την εχουν πατησει κ αλλοι απο εδω φιλε μου...

 

eseis diladi poy kanate anaba8misi to xasate to fm transmitter????

an nai, axizei na kanw anabaumisi kai na xasw to fm transmitter????

aaa..an mporei kapoios as mou pei pws ginontai oi anaba8miseis, giati dn exw katalabei:O

Link to comment
Share on other sites

eseis diladi poy kanate anaba8misi to xasate to fm transmitter????

an nai, axizei na kanw anabaumisi kai na xasw to fm transmitter????

aaa..an mporei kapoios as mou pei pws ginontai oi anaba8miseis, giati dn exw katalabei:O

 

Καλημέρα ,

 

βασικά οι περισσότεροι κάναμε αναβαθμίσεις για να έχουμε τον fm transmitter στα κινητά μας.

Η αναβάθμιση είναι μια διαδικασία που γίνεται με τη χρήση του καλωδίου του κινητού και του υπολογιστή.

Αν κάνεις την επίσημη αναβάθμιση πιθανόν είναι να αποκρύψει τον transmitter ...

Για περισσότερες λεπτομέριες διάβασε τον πλήρη οδηγό του finaldestiny86 .

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σας. ενδιαφερομαι για το αρενα αλλα επειδη ειμαι λιγο ασχετος θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο.

 

1. μπορω να εγκαταστησω πλοηγο και να το χρησιμοποιω δωρεαν?

 

2. τα προγραμματα χρειαζονται πιστοποιητικα?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά παιδιά καλησπέρα σας.

 

Έχω και εγώ εδώ και δύο εβδομάδες το LG KM 900 το οποίο πήρα συγκεκριμένα από τη Vodafone.

Μέχρι τώρα μου έχει κλείσει 4-5 φορές μόνο του. Από βδομάδα θα το πάω από εκεί για να δούνε τι παίζει αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν το έχει πάθει και κανείς άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα ή είναι μόνο σε μένα? Επίσης θα ήθελα να μάθω που μπορώ να βρω τίποτα εφαρμογές p.x youtube,msn,facebook klp...

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

οι της vodafone θα σε καθοδηγησουν για τα τεχνικα.

απο εκει και επειτα¨

1)youtube: πρεπει να κανεις καποια στιγμη αναβαθμιση στο λογισμικο σου (οταν θα ειναι διαθεσιμο και για ελλαδα) ωστε να βλεπεις youtube

2) msn παιξε μπαλλα με το ebuddy

3)facebook μπαινεις κανονικα απο ton browser που εχει, αν θες βαλε opera αλλα οι εφαρμογες που εχει applications me javascript δεν μπορουν να παιξουν.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σας. ενδιαφερομαι για το αρενα αλλα επειδη ειμαι λιγο ασχετος θα ηθελα να με βοηθησετε λιγο.

 

1. μπορω να εγκαταστησω πλοηγο και να το χρησιμοποιω δωρεαν?

 

2. τα προγραμματα χρειαζονται πιστοποιητικα?

 

ευχαριστω.

 

1) ναι υπαρχουν προγραμματα που δουλευουν καπως αξιοπιστα...αλλα να ξεκαθαρισω οτι ΔΕ μιλαμε για garmin igo κτλ...αλλα εφαρμογες java

2)ειναι ολα free χωρις καποιο προβλημα..κ στα περισσοτερα δινονται κ εκδοσεις signed με αρχεια jad οποτε εισαι καλυμμενος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εκανα την αναβαθμιση αλλα το vodafone menu παραμενει..εκανα κατι λαθος η ειναι φυσιολογικο??:worry:

 

ΛΟΙΠΟΝ...να σου διευκρινισω κατι..οταν κανεις αναβαθμιση εχοντας vl συσκευη σου περναει τη νεα διαθεσιμη εκδοση με vodafone λογισμικο κ παλι...οποτε τα εκανες ολα σωστα...αν θες κοιτα τι εκδοση σου λεει τωρα απο τις πληροφοριες τηλεφωνου...

οταν κανεις φλασαρισμα..επιλεγεις εκδοση debranded δηλαδη χωρις τα μενου κ τα εικονιδια της vodafone...

κ τα 2 αναφερονται ως αναβαθμιση (που οντως ειναι..!) αλλα εχουν διαφορα οπως καταλαβαινεις..κ στον τροπο που γινονται κ στα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

ασχοληθηκαμε πολυ με τον πομπο γιατι καποια ατομα φλασαραν για αυτο το λογο κ μονο οποτε επρεπε να αναφερεται αν εχει η οχι....

απο εκει κ περα...ενα θεμα ειναι τα ελληνικα που σαν γλωσσα υποστηριζονται πληρως...το κινητο πλεον μου φαινεται πιο γρηγορο κ ενα αλλο παιδι ειδε κ διαφορα στη ληψη φωτογραφιων...

ελπιζω στην επομενη αναβαθμιση να φτιαχτει τουλαχιστον το θεμα με το youtube...μιας κ αναλογικα θα ειναι πιο ευχρηστο απο τις ταινιες..

 

Οι αναβαθμίσεις για την βελτίωση του youtube, καλύτερης λήψης φωτογραφιών και άλλων γίνεται μέσω του lg pc suite????

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως, ύστερα απο 20 και πλέον προσπάθειες,δεν κατάφερα τίποτα.ή μάλλον...."Σχεδόν τίποτα".Κατάφερα, απο "βοντα", να έχω κουμπια και interface "κοσμο".:wacko: Εκεί που προσπαθούσα,έκανε μόνο του αναβάθμηση μέσω της LG........την V10M-00 !!!!!!!!!!!!

 

Εαν την γλυτώσει, θα είναι θαύμα.:ninja:

Τώρα είμαι, ένας απο "αυτούς" που τα κατάφεραν.:lol:
Link to comment
Share on other sites

εχω το αρενα. απο κοσμοτε. εκανα αναβαθμιση μεσω πισι σουιτ.αυτοματα. καπακια κολλημα και βγαλσιμο μπαταριας. καθε φορα που κανω ¨κλικ¨ στην μουσικη (να δω αν οντως πηγαινουν τα κομματια μπροστα με την μπαρα) κολλαει λες και εχω συνδεσει κανεναν εξωτερικο σκληρο 1 τερα.

εχετε καμμια μη ριζοσπαστικη λυση πριν το πεταξω?

Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις βαλει album arts στη μουσικη σου κολλαει για αυτο το λογο..!

factory reset κ βλεπουμε...1809#*900

Link to comment
Share on other sites

re paidia iparxei tora diathesimi kapia anavathmisi? an nai apo pou tin katevazo?

 

χμ....υπαρχουν διαθεσιμες καπου στις 20 εκδοσεις για αναβαθμιση...σε καλυψα????:lol:

2 τροποι...επισημη αναβαθμιση με pc suiteκ φλασαρισμα με τον οδηγο στην υπογραφη μου...διαλεγεις κ παιρνεις φιλε μου..!

Link to comment
Share on other sites

εχω το αρενα. απο κοσμοτε. εκανα αναβαθμιση μεσω πισι σουιτ.αυτοματα. καπακια κολλημα και βγαλσιμο μπαταριας. καθε φορα που κανω ¨κλικ¨ στην μουσικη (να δω αν οντως πηγαινουν τα κομματια μπροστα με την μπαρα) κολλαει λες και εχω συνδεσει κανεναν εξωτερικο σκληρο 1 τερα.

εχετε καμμια μη ριζοσπαστικη λυση πριν το πεταξω?

 

Κανε ενα factory reset απο το κρυφο μενου (στην οθονη κλησης πατα 1809#*900#).Κανε back up γιατι δε ζηταει επιβεβαιωση κ διαγραφει τα παντα, επαφες ,μνμ, ημερολογιο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα factory reset απο το κρυφο μενου (στην οθονη κλησης πατα 1809#*900#).Κανε back up γιατι δε ζηταει επιβεβαιωση κ διαγραφει τα παντα, επαφες ,μνμ, ημερολογιο.

 

επομενως το φορματ δεν το γλυτωνω. αυτο ηθελα να αποφυγω. κακως που σκεφτηκα να το αναβαθμισω. παντως ευχαριστω παιδες

Link to comment
Share on other sites

εχω το αρενα. απο κοσμοτε. εκανα αναβαθμιση μεσω πισι σουιτ.αυτοματα. καπακια κολλημα και βγαλσιμο μπαταριας. καθε φορα που κανω ¨κλικ¨ στην μουσικη (να δω αν οντως πηγαινουν τα κομματια μπροστα με την μπαρα) κολλαει λες και εχω συνδεσει κανεναν εξωτερικο σκληρο 1 τερα.

εχετε καμμια μη ριζοσπαστικη λυση πριν το πεταξω?

 

μου το εκανε και εμενα οταν εκανα αναβαθμιση σε v10b αλλα με το factory reset το προβλημα λυθηκε!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

εκανα τελικα φακτορυ ρησετ αλλλα οταν κανω επαναφορα των επαφων μου απο το πισι σουιτ μου ζηταει κωδικο ασφαλειας. ποιος ειναι αυτος ο κωδικος ξερεται? δοκιμασα να βαλω εναν καινουργιο μπας και χρειαστει να τον εισαγω μετα απο το κινητο, τιποτα. δοκιμασα το πιν τιποτα. τι στην ευχη πρωινιατικα....

Link to comment
Share on other sites

μάλλον άκυρη η ερώτηση για τον κωδικό. καπου διαβασα οτι ειναι τεσσερα μηδενικα. το απογευμα θα το δοκιμασω....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...