Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρολο που μετετρεψα την ταινια με το xmedia και εβαλα το σωστο προφιλ μου λεει οτι δεν υποστηριζεται...! :cry: τι εκανα λαθος?? τι λετε να φταιει?? :worry:

Περίεργο..τι ρυθμισεις βάζεις; Δοκιμασε και το Χilisoft ultimate video converter, δεν ειναι free βεβαια, αλλα βγαζει καλυτερη ποιοτητα.Το δοκιμασα σημερα κ ειχε σαφεστατα καλυτερα αποτελεσματα στο ιδιο αρχειο.

 

δεν μπορει να με βοηθησει κανεις?? :cry:

και ακομη μια ερωτηση! τι πρεπει να κανω για να μπορω να βλεπω βιντεο στο κινητο απο το youtube?χρειαζομαι καποιο flash??:worry:

Flash δεν υποστηριζει ουτε ο οπερα μινι , ουτε ο browser κινητου.

Youtube video μεσω wifi στο αρενα δεν υποστηριζεται, κουλό, τελείως κουλό απο τη στιγμη που το ρενουαρ δεν εχει κανενα προβλημα σε αυτό.Υποστηριζεται μεσω 3G/H/G ,data συνδεση απο το δικτυο σου.Δεν το χω δοκιμασει κ ουτε προκειται, χρεωνεσαι πολυ!Διαβασα οτι θα βγει αναβαθμιση μεσα Μαϊου κ θα διορθωθεί αυτό.Με καθε επιφυλαξη το μεταφέρω.

Προς φίλο Spidey:

 

Μπορείς να δεις αν παίζει το Arena αυτά τα 2 βιντεάκια? Το 1ο είναι .avi με codec divx και το 2ο mp4 (λογικά αυτό θα παίζει). Τα μετέτρεψα μέσω του παρακάτω url. Βάζεις το youtube βίντεο και στο μετατρέπει σε πολλά είδη αρχείων και πολλά codecs. Αν δεν το ξέρεις, δοκίμασέ το.

 

address:

http://www.mediaconverter.org/

 

video 1:

http://files.filefront.com/Twisted+1avi/;13663953;/fileinfo.html

 

video 2:

http://files.filefront.com/Twisted+2mp4/;13663954;/fileinfo.html

 

Σε ευχαριστώ πολύ! :)

 

Λοιπον φιλε μου το πρωτο ΔΕΝ παιζει , το 2ο το mp4 παιζει κανονικά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίεργο..τι ρυθμισεις βάζεις; Δοκιμασε και το Χilisoft ultimate video converter, δεν ειναι free βεβαια, αλλα βγαζει καλυτερη ποιοτητα.Το δοκιμασα σημερα κ ειχε σαφεστατα καλυτερα αποτελεσματα στο ιδιο αρχειο.

 

 

Flash δεν υποστηριζει ουτε ο οπερα μινι , ουτε ο browser κινητου.

Youtube video μεσω wifi στο αρενα δεν υποστηριζεται, κουλό, τελείως κουλό απο τη στιγμη που το ρενουαρ δεν εχει κανενα προβλημα σε αυτό.Υποστηριζεται μεσω 3G/H/G ,data συνδεση απο το δικτυο σου.Δεν το χω δοκιμασει κ ουτε προκειται, χρεωνεσαι πολυ!Διαβασα οτι θα βγει αναβαθμιση μεσα Μαϊου κ θα διορθωθεί αυτό.Με καθε επιφυλαξη το μεταφέρω.

 

κανονικά βάζω lg-lg arena...!τι να πώ..και το ακόμα πιο περίεργο είναι οτι είχα φτιαξει ενα βιντεο με ενα άλλο πρόγραμμα(πιο χαμηλής ποιότητας βέβαι) και το έπαιζε και σήμερα ξαφνικά μου λέει δεν υποστηρίζεται!! κουλό??? :blink:

 

α! και κάτι άσχετο για όποιον ενδιαφέρεται έχω 2 θήκες για το κινητό σιλικονάτες μια άσπρη και μια ροζ και τις χαρίζω! οποιος τις θέλει ας μου πει! :rolleyes:

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Το review του gsmarena αναφέρει ότι το picsel viewer είναι προεγκατεστημένο στο κινητό. Που ακριβώς βρίσκεται αυτό το πρόγραμμα, γιατί δεν το βλέπω πουθενά;

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι παιζει με τις χρεωσεις στο browsing μεσω wifi κ αν υπαρχει επιβαρυνση χωρις να το καταλαβαινουμε??? παρατηρησα κατι οταν εκανα update στον καιρο ενω ειχα συνδεθει με wifi...το εικονιδιο του αναβοσβηνε καπως κ εβγαζε κ αυτο που ειναι σαν γη διπλα του...οταν μπαινω στο ebuddy κανει παλι το ιδιο αλλα το wifi εικονιδιο δε κανει τπτ κ φοβαμαι μη μου ερθει κανενας λογαριασμος κ τρελαθω...!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Το review του gsmarena αναφέρει ότι το picsel viewer είναι προεγκατεστημένο στο κινητό. Που ακριβώς βρίσκεται αυτό το πρόγραμμα, γιατί δεν το βλέπω πουθενά;

 

Δεν υπαρχει ως προγραμμα στο κινητο.Ανοιγει μονο του στα doc, pdf,excel

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιζει απο ebay UK, στα 330 ευρω καινουργιο ξεκλειδωτο debranded με fm trans και αλλα 11 ευρω μεταφορικα, απο αξιοπιστο eshop, εχουν μεινει αλλα 47κομματια. λινκ δε βαζω για να μην θεωρηθει οτι του κανω διαφημιση, αν ενδιαφερεται καποιος του το στελνω /pm.

Απο οτι μου ειπαν στην ελληνικη lg εχει αρχισει η διαθεση του στην ελλαδα debranded επισημα οπερ και σημαινει ..προσοχη ;)

 

...θα γεννησω οσπου να μου ερθει στα χερια :O

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις. Το βαρέθηκα ήδη!. Πήρα σήμερα πάλι την cosmote που έχω εταιρική σύνδεση...και δεν ξέρουν τίποτα. Θα το δουν και θα μου πουν. Και δεν γίνεται λέει να το πάρω από μαγαζί με την επιδότηση. Μόνο από αυτούς!
Link to comment
Share on other sites

ελλαδισταν ολε....

και εγω βαρεθηκα να ακουω ολο "αυριο και αυριο" και το πηρα απο ebay :lol:

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

 

επειδή είστε πολύ εξπέρ , μπορεί να μου κάποιος που το έχει αν είναι δυνατή και πρακτική η χρήση του για χρήση internet , όσο αφορά ανάγνωση ειδήσεων απο διάφορα blog και χρήση e-banking για πληρωμές λογαριασμών - καρτών ?

 

για την ανωτέρω χρήση υπάρχει τρελή χρέωση ?

 

μήπως θα ήταν καλύτερα να πάω προς i-phone (απ'οτι διάβασα κάποιοι το είχατε) όπου λέγεται οτι ειναι ειδικά για χρήση internet

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αμα εισαι μεσω wifi δεν υπαρχει χρεωση οποτε η πλοηγηση ειναι μια χαρα...! τωρα για e-banking δε γνωριζω να σου πω...δε το εχω δοκιμασει κ ποτε αλλα λογικα θα γινεται..σαν απλο login username password ειναι οποτε θα σε καλυψει σε αυτο τον τομεα νομιζω...
Link to comment
Share on other sites

αμα εισαι μεσω wifi δεν υπαρχει χρεωση οποτε η πλοηγηση ειναι μια χαρα...! τωρα για e-banking δε γνωριζω να σου πω...δε το εχω δοκιμασει κ ποτε αλλα λογικα θα γινεται..σαν απλο login username password ειναι οποτε θα σε καλυψει σε αυτο τον τομεα νομιζω...

 

και αν δεν ειναι μεσω WiFi ?

γιατι απ'οτι ξερεις για να βρεισ WiFi ..........ζησε Μαι να φας .....

σχετικα με την οθονη λογω μεγεθους ειναι ευκολο να διαβασεις ενα mail και να απαντησεις ?

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι πολυ ευκολο να διαβασεις..τωρα οσο για μη wifi καταστασεις πρεπει να δεις χρεωσεις δικτυου η να κανεις καποιο προγραμμα που σου δινει καποια mb δωρεαν γιατι αλλιως ειναι πανακριβα...!!! κ σε αυτο δε παιζει κανενα απολυτως ρολο το κινητο
Link to comment
Share on other sites

τωρα που βρηκαμε παπα θα θαψουμε ολο το χωριο ..:lol::lol::lol:

στο 6300 που εχω υπαρχει η δυνατοτητα να βαλεις στο ημερολογιο πολλες υπενθυμησεις την ιδια ακριβως όρα και στις παιζει την μια μετα την αλλη δινοντας σου την δυνατοτητα για αναβολης και καποιας απο αυτες .

εδω παιζει αυτο (αν μπορουσες να το δοκιμασεις γιατι για μενα ειναι πολυ σημαντικο αφου εχω καμια εικοσαρια την ημέρα και "βαρανε")

ααααα.... αν μπεισ στον κοπο κανε το καλο και ριξτο στο γιαλο :D και κοιτα αν μπορεις να επαναλαβεις και τις υπενθυμησεις ανα εβδομαδα ή μηνα ή έτος .

ε δεν σου ζητησα και πολλά , δυο πραγματακια μονο :O:O

Link to comment
Share on other sites

απο λιγο που το κοιταξα τωρα εχει πολλες επιλογες...οπως ορισμο αργιας ..το ποσο σημαντικη ειναι η εργασια κτλ...εχει μια επιλογη για χρονοδιαγραμμα οποτε νομιζω αυτη θα κανει για σενα...κ σαφως εχει αυτο για το μηνα η το ετος που ψαχνεις...sorry κιολας που αργησα να απαντησω αλλα εβλεπα tv..:lol:
Link to comment
Share on other sites

απο λιγο που το κοιταξα τωρα εχει πολλες επιλογες...οπως ορισμο αργιας ..το ποσο σημαντικη ειναι η εργασια κτλ...εχει μια επιλογη για χρονοδιαγραμμα οποτε νομιζω αυτη θα κανει για σενα...κ σαφως εχει αυτο για το μηνα η το ετος που ψαχνεις...sorry κιολας που αργησα να απαντησω αλλα εβλεπα tv..:lol:

 

εγω σε περιμενα για αυριο.......ευχαριστω παντως , οσο για gps μολις το παρω στα χερια μου

Link to comment
Share on other sites

το gps ειναι αλλη ιστορια...οταν το παρεις κ εχεις αποριες...εδω ειμαστε...!
Link to comment
Share on other sites

Με το θεμα video Divx ή Xvid τι νεοτερο εχουμε? Τελικα παιζει δεν παιζει παιζει μονο με συγκεκριμενο τροπο τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Με το θεμα video Divx ή Xvid τι νεοτερο εχουμε? Τελικα παιζει δεν παιζει παιζει μονο με συγκεκριμενο τροπο τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Χτες πηρα το κινητακι και ως τωρα ειναι σουπερ!(οχι vf live)

Kαποια πραγματακια οπως ο browser, το youtube over wifi και το gps τα ελυσα με τον εξης τροπο:

1)browser γρηγορος και κατεβαζει και γρηγορα βιντεακια απο τη σελιδα του youtube:http://boltbrowser.com/bolts2.jad (κατεβαινει και απο το κινητο)

ή για απλο browsing opera mini 4.2(και με τους δυο γλυτωνεις απο το βασανο το browser του arena)

2)Αυτο για gps http://www.mgmaps.com/download.php και εδω http://forum.mgmaps.com/viewtopic.php?t=1116 οδηγιες για το πως να αποθηκευσετε χαρτες ωστε να μην χρεωνεσται ογκο δεδομενων .

Το arena ειναι τελειο ! Χαρειτε το!

 

 

Τα έχει δοκιμάσει κανείς αυτά? Δουλεύουνε όπως λέει ο φίλος? :confused:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

o germanos to diafimizei me sundesi cosmote...mipos i voda tou ehi koutsourepsei to menou ?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

το μενου δεν ειναι κουτσουρεμενο...λειπει μονο το fm transmitter κατι το οποιο δεν ειναι κατι το φοβερο(για μενα προσωπικα)...κατα τ'αλλα ειναι το ιδιο...οταν βρεθει τροπος να φυγουμε απο voda μενου ολοι θα το κανουμε να εισαι σιγουρος...!! :lol:

οσο για τα προγραμματα εχω δοκιμασει mgmaps κ δουλευει αψογα...το bolt browser επειδη ειναι .jad αρχειο το pc suite δε το βαζει μεσα σαν εφαρμογη κ επειδη ειχα ενα θεμα με τη μαζικη αποθηκευση δεν ειχα την ευκαιρια να το βαλω μονος μου μεσα...οταν το δοκιμασω θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

το μενου δεν ειναι κουτσουρεμενο...λειπει μονο το fm transmitter κατι το οποιο δεν ειναι κατι το φοβερο(για μενα προσωπικα)...κατα τ'αλλα ειναι το ιδιο...οταν βρεθει τροπος να φυγουμε απο voda μενου ολοι θα το κανουμε να εισαι σιγουρος...!! :lol:

οσο για τα προγραμματα εχω δοκιμασει mgmaps κ δουλευει αψογα...το bolt browser επειδη ειναι .jad αρχειο το pc suite δε το βαζει μεσα σαν εφαρμογη κ επειδη ειχα ενα θεμα με τη μαζικη αποθηκευση δεν ειχα την ευκαιρια να το βαλω μονος μου μεσα...οταν το δοκιμασω θα σου πω

 

 

Εγώ πάντως ούτε το boltbrowser, ούτε το mgmaps μπορώ να κάνω εγκατάσταση. Τα τρέχω, θέλουν να κατεβάσουν κάτι, και μετά μετά μου πετάει ένα error και τέλος... :wacko:

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

το μενου δεν ειναι κουτσουρεμενο...λειπει μονο το fm transmitter κατι το οποιο δεν ειναι κατι το φοβερο(για μενα προσωπικα)...κατα τ'αλλα ειναι το ιδιο...οταν βρεθει τροπος να φυγουμε απο voda μενου ολοι θα το κανουμε να εισαι σιγουρος...!! :lol:

οσο για τα προγραμματα εχω δοκιμασει mgmaps κ δουλευει αψογα...το bolt browser επειδη ειναι .jad αρχειο το pc suite δε το βαζει μεσα σαν εφαρμογη κ επειδη ειχα ενα θεμα με τη μαζικη αποθηκευση δεν ειχα την ευκαιρια να το βαλω μονος μου μεσα...οταν το δοκιμασω θα σου πω

 

To mgmaps σε χρεώνει? Όχι ε? Και έχει ό,τι χάρτη του κατεβάσεις και σε ορισμένο zoom?

 

Αν δοκιμάσεις και το boltbrowser ενημέρωσέ μας!

 

Ευχαριστώ! :)

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

βαζοντας στις java εφαρμογες το προφιλ wifi ελπιζω να μη σε χρεωνει...!! θα το δω στο λογαριασμο που θα μου ερθει...:lol: οι χαρτες δεχονται αρκετο ζουμ παντως κ το σπιτι μου το ειδα μια χαρα...! :lol:

το απογευμα θα εχω νεα για bolt browser...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...