Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό παίζει στο Viewty. Για τσέκαρε αν μπορείς, είναι μικρό.

 

 

http://files.filefront.com/Ill+kick+his+ashdivx/;13641361;/fileinfo.html

 

Οχι δεν παιζει, ενω στο ρενουαρ παιζει κανονικα.Ειναι φανερο οτι κατι εχει γινει στραβα στην υλοποιηση του divx. Eιναι παραξενο παντως..Ευελπιστω να λυθει με αναβαθμιση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιζει λετε να τα επαιξε το gps και να μη βρισκει με τιποτα 2η φορα την τοποθεσια μου ???

 

παιζει να εισαι τελειως γκαντεμης τι να πω πια...

δοκιμασες να πας καπου αλλου????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις φωτογραφιες αλλα ομολογω οτι απο τις νυχτερινες απογοητευτηκα. Με το Viewty μου εβαζα ISO800 και εβγαιναν αρκετα πιο καθαρες με φλας στα 5mp μονο λιγο πιο σκοτεινες απ'οτι θα επρεπε(επειδη εχει xenon). Δεν ηθελα φωτοκινητο αλλα περιμενα κατι καλυτερο το βραδυ.. και το Samsung Ultra Touch που εχω δει ειναι σαφως καλυτερο! Κριμα.
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη βρε παιδια...αλλα υπαρχει καποιος που παιρνει οποιοδηποτε κινητο κ να περιμενει ικανοποιητικες εως αψογες ληψεις?? δεν εχω ασχοληθει ποτε με αυτο το θεμα...αλλα το λογικο ειναι να πας να δωσεις 100 ευρο κ να τσιμπησεις μια φωτογραφικη που θα σου δινει καλυτερο αποτελεσμα απο καθε καμερα κινητου...

κ στο κατω κατω τι θα υπαρχει το βραδυ που θα θες να απαθανατησεις σε κορυφαια ποιοτητα??? χωρις παρεξηγηση παντα..

Link to comment
Share on other sites

παιζει να εισαι τελειως γκαντεμης τι να πω πια...

δοκιμασες να πας καπου αλλου????

 

παντως πηρα ταπογευμα voda και μου ειπαν αποκλειεται να χαλασε το gps.

δεν εχω παει αλλου εκτος απο το μπαλκονι μου, (αφου ακομα το δουλευω μονο με wifi) ,που μεχει φαει το κρυο...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εγω παρεξηγηθηκα. Δεν ζητησα ποτε κορυφαια ληψη απο ενα κινητο απλα να μην παραμορφωνεται τοσο η εικονα. Σε ορισμενες περιπτωσεις μεχρι και το K750 που ειχα εβγαζε πιο καθαρες βραδυνες φωτο στα 2mp!! Και το K770 που ειχα περισυ. Ισως ακουγεται κουλο αλλα ισχυει. Μηπως εκεινα ειχαν καλυτερο ledaki? Ουτε κι εγω το εχω ψαξει μη νομιζεις απλα μου εκανε εντυπωση γιατι περιμενα κατι καλυτερο υστερα απο τοσα χρονια.. και σκεψου σ'εκεινα τα κινητα μονο μια αυτοματη εστιαση ειχε δεν ρυθμιζες ISO και τετοια...
Link to comment
Share on other sites

και αν ναι, τοτε που μπορουμε να το βρουμε και πως να το εγκαταστησουμε

 

Οχι φιλε... τπτ ακομα... πιστευω μεσα στο Μαιο να γινει κατι ακομα ειναι αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παιζει, ενω στο ρενουαρ παιζει κανονικα.Ειναι φανερο οτι κατι εχει γινει στραβα στην υλοποιηση του divx. Eιναι παραξενο παντως..Ευελπιστω να λυθει με αναβαθμιση.

 

Thanx anyway, Spidey. :)

 

Δηλαδή, το Arena με ποιο τρόπο παίζει divx videos? Κατεβάζεις ένα αρχείο σε μορφή .avi π.χ. Τι κάνεις για να το παίξεις σαν divx στο κινητό?

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εγω παρεξηγηθηκα. Δεν ζητησα ποτε κορυφαια ληψη απο ενα κινητο απλα να μην παραμορφωνεται τοσο η εικονα. Σε ορισμενες περιπτωσεις μεχρι και το K750 που ειχα εβγαζε πιο καθαρες βραδυνες φωτο στα 2mp!! Και το K770 που ειχα περισυ. Ισως ακουγεται κουλο αλλα ισχυει. Μηπως εκεινα ειχαν καλυτερο ledaki? Ουτε κι εγω το εχω ψαξει μη νομιζεις απλα μου εκανε εντυπωση γιατι περιμενα κατι καλυτερο υστερα απο τοσα χρονια.. και σκεψου σ'εκεινα τα κινητα μονο μια αυτοματη εστιαση ειχε δεν ρυθμιζες ISO και τετοια...

 

Πολλοί νομίζουν ότι όσο αυξάνουν τα mp τόσο βελτιώνεται η ποιότητα της εικόνας το οποίο είναι μεγάλος μύθος. Στην πραγματικότητα όσο αυξάνονται τα mp τόσο δυσκολότερο είναι να διατηρηθεί η ποιότητα της εικόνας μιας και στριμώχνονται περισσότερα στοιχεία σε μικρό χώρο. Το πιο συνηθισμένο side effect είναι η αύξηση του ψηφιακού θορύβου. Η λύση είναι, όσο αυξάνουν τα mp να αυξάνει και το μέγεθος του αισθητήρα που όμως ειδικά στα κινητά λόγω μεγέθους είναι εξαιρετικά δύσκολο.

 

Φυσικά όσο προχωράει η τεχνολογία βελτιώνονται οι τεχνικές και στο hardware και στο software για τη μείωση του θορύβου και την αύξηση της ευκρίνειας. Όμως καλό θα ήταν να έχετε υπόψιν σας ότι τα μεγαπίξελ από μόνα τους καθορίζουν αποκλειστικά και μόνο το μέγεθος της εικόνας σε πίξελ και όχι την ποιότητα της (η οποία επηρεάζεται περισσότερο από το μέγεθος και την ποιότητα του αισθητήρα, τον φακό, το software κ.τ.λ.).

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν το έχω πολυκαταλάβει......

Όταν με το καλό βγουν οι αναβαθμισμένες εκδόσεις firmware όσοι έχουμε Vodafone Live συσκευές θα μπορέσουμε κανονικά να τις εγκαταστήσουμε;Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν το έχω πολυκαταλάβει......

Όταν με το καλό βγουν οι αναβαθμισμένες εκδόσεις firmware όσοι έχουμε Vodafone Live συσκευές θα μπορέσουμε κανονικά να τις εγκαταστήσουμε;Ευχαριστώ :)

 

θα βγαινουν διαφορετικες αναβαθμισεις για βονταφον συσκευες και διαφορετικες για τις υπολοιπες.

ο ποτε, οταν βγει αναβαθμιση για βονταφον συσκευη θα την κανεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Thanx anyway, Spidey. :)

 

Δηλαδή, το Arena με ποιο τρόπο παίζει divx videos? Κατεβάζεις ένα αρχείο σε μορφή .avi π.χ. Τι κάνεις για να το παίξεις σαν divx στο κινητό?

Το αρενα εχει κ αυτο cd με τον converter που κανει μετατροπες.Αλλα δε συστηνεται με τπτ γιατι η αναλυση ειναι ελαχιστη.Με το xmediarecode(free) κανεις μετατροπη σε mp4 αναλυση 720x480.Περίπου 1 ωρα εκανε για μια ταινια 2 ωρων, εχει κ προφιλ LG ARENA,πολύ βολικό αυτό.

Επισης κ με το xilisoft total media converter.

 

 

Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν το έχω πολυκαταλάβει......

Όταν με το καλό βγουν οι αναβαθμισμένες εκδόσεις firmware όσοι έχουμε Vodafone Live συσκευές θα μπορέσουμε κανονικά να τις εγκαταστήσουμε;Ευχαριστώ :)

 

Εγώ δεν περιμενω αυτο.Περιμενω να βρεθει τροπος να φλασαρουμε το κινητο σε open εκδοση , οπως εγινε κ με το ρενουάρ.

 

@Conception

Την ημερα το αρενα δε συγκρινεται με το viewty.

 

Eπίσης χθες διάβασα στο gsmarena, καποιος ειπε οτι η lg ετοιμαζει μεγαλη και σημαντικη αναβαθμιση συντομα για το κινητο.Ελπίζω να ισχύει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν περιμενω αυτο.Περιμενω να βρεθει τροπος να φλασαρουμε το κινητο σε open εκδοση , οπως εγινε κ με το ρενουάρ.

 

 

Δηλαδή εννοείς ότι είναι δυνατόν κινητό VL να γίνει με κάποιο τρόπο debranded;

Γιατί απ'ότι διάβασα νωρίτερα κατι τέτοιο δεν γίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Spidey ηδη ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το Viewty την ημερα και με σταθεροποιητη εικονας βγαζει αψογες φωτο. Ηξερα οτι τα megapixel αφορουν το μεγεθος της εικονας αλλα δεν πιστευα οτι μπορει να μειωσουν την ποιοτητα στις βραδυνες φωτο.

Ας προσεξουν τους φακους τοτε αντι να ετοιμαζουν κινητα με 12mp.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση που αφορά γενικά τα LG. Μπορεί κάποιος να μου πει τι "σόι" πρόγραμμα είναι το GPS των LG; Δηλαδή είναι κάποιο πρόγραμμα όπως Garmin δηλαδή να περιέχει πχ ελληνικά στο μενού και φωνητική πλοήγηση ή κάτι σαν Google Maps που νομίζω (μπορεί να κάνω και λάθος) είναι μόνο χάρτες σαν να λέμε. Επίσης γενικά το GPS του αξίζει; Είναι βολικό, γρήγορο, ενημερωμένω; Με λίγα λόγια είναι ενα καλό GPS;

 

Ευχαριστώ!

 

Θα ήμουν υπόχρεος σε όποιον έδινε μια απάντηση στην ερώτηση που έχω παραθέση από χθές το απόγευμα. Ο λόγος που κάνω την ερώτηση είναι επειδή από όσο γνωρίζω δεν μπορείς στα LG να κάνεις εγκατάσταση κάποιο πρόγραμμα και θέλω να ξέρω τι ακριβώς παίζει.

 

Ευχαριστώ και συγνώμη που επαναλαμβάνω την ερώτηση!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείς ότι είναι δυνατόν κινητό VL να γίνει με κάποιο τρόπο debranded;

Γιατί απ'ότι διάβασα νωρίτερα κατι τέτοιο δεν γίνεται....

Το ρενουαρ μου ηταν cosmote myview branded,το φλασαρα κ πλεον ειναι open greek εδω και καιρο.Ελπιζω να βρεθει τροπος οπως ειπα .

 

Spidey ηδη ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το Viewty την ημερα και με σταθεροποιητη εικονας βγαζει αψογες φωτο. Ηξερα οτι τα megapixel αφορουν το μεγεθος της εικονας αλλα δεν πιστευα οτι μπορει να μειωσουν την ποιοτητα στις βραδυνες φωτο.

Ας προσεξουν τους φακους τοτε αντι να ετοιμαζουν κινητα με 12mp.

Εχεις δικιο, τα mp δεν κανουν τη διαφορα.Η μονη μου ενσταση στο viewty ειναι οτι εχει μωβ αποχρωσεις στις εικονες κ δεν αποτυπωνει σωστα τα χρωματα.Θελει ρυθμισεις κ αυτο για καλες φωτογραφιες, που εμενα μ αρεσει αυτο.

 

Θα ήμουν υπόχρεος σε όποιον έδινε μια απάντηση στην ερώτηση που έχω παραθέση από χθές το απόγευμα. Ο λόγος που κάνω την ερώτηση είναι επειδή από όσο γνωρίζω δεν μπορείς στα LG να κάνεις εγκατάσταση κάποιο πρόγραμμα και θέλω να ξέρω τι ακριβώς παίζει.

 

Ευχαριστώ και συγνώμη που επαναλαμβάνω την ερώτηση!

 

Ουτε garmin παιρνει ουτε κανενα αλλο προγραμμα.Παιρνει μονο java προγραμματα, το καλύτερο εξ αυτών το amaze gps με φωνητικη πλοήγηση.Αλλα σε χρεωνει, δεν αποθηκεύει offline χαρτες.Αν θες ενα κινητο που θα χρησιμοποιεις το gps του, δεν κανει για σενα λογω του κλειστου λειτουργικού του.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το ρενουαρ μου ηταν cosmote myview branded,το φλασαρα κ πλεον ειναι open greek εδω και καιρο.Ελπιζω να βρεθει τροπος οπως ειπα .

 

 

Όταν λες φλάσαρα τι ακριβώς εννοείς; Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλα δεν το κατέχω πολύ το άθλημα....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες φλάσαρα τι ακριβώς εννοείς; Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλα δεν το κατέχω πολύ το άθλημα....:rolleyes:

 

εννοει οτι με καποι συγκεκριμενη διαδικασια κ προγραμματα καταφερε να σβησει το αρχικο λειτουργικο κ να περασει καποια αλλη εκδοση χωρις να γραφει vodafone η οτιδηποτε αλλο..unbranded δλδ...κ σε οοοολο αυτο παει ο ορος φλασαρισμα..! χαχα

στο ks20 που ειναι windows mobile δε πηρε πανω απο κανα μισαωρο αλλα ηθελε προσοχη...γιατι αμα παει κατι στραβα μπορει να κλαις κ το κινητο μετα

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω καλυτερα μην κανετε "φλασιες" στο κινητο:pκαι περιμεντε την unbranded εκδοση με το αναβαθμισμενο λογισμικο. Θα ειναι κριμα να του κανετε καποια ζημια και να χασετε την εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε garmin παιρνει ουτε κανενα αλλο προγραμμα.Παιρνει μονο java προγραμματα, το καλύτερο εξ αυτών το amaze gps με φωνητικη πλοήγηση.Αλλα σε χρεωνει, δεν αποθηκεύει offline χαρτες.Αν θες ενα κινητο που θα χρησιμοποιεις το gps του, δεν κανει για σενα λογω του κλειστου λειτουργικού του.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλα και συγνώμη εάν κούρασα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω καλυτερα μην κανετε "φλασιες" στο κινητο:pκαι περιμεντε την unbranded εκδοση με το αναβαθμισμενο λογισμικο. Θα ειναι κριμα να του κανετε καποια ζημια και να χασετε την εγγυηση.

 

εχω την εντυπωση πως την εγγυηση την χανεις ετσι κ αλλιως με τη διαδικασια αυτη..κοιτα..αμα δω οτι ειναι ζορικο..η θα περιμενω να με βοηθησει καποιος που το εχει κανει πολλες φορες η δε θα το κανω καθολου στην τελικη...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλα και συγνώμη εάν κούρασα!

Δε με κουρασες καθόλου.

Εγω λεω καλυτερα μην κανετε "φλασιες" στο κινητο:pκαι περιμεντε την unbranded εκδοση με το αναβαθμισμενο λογισμικο. Θα ειναι κριμα να του κανετε καποια ζημια και να χασετε την εγγυηση.

 

Όταν λες φλάσαρα τι ακριβώς εννοείς; Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλα δεν το κατέχω πολύ το άθλημα....:rolleyes:

Δεν κουράζεις κανέναν, οπως σου τα ειπε ο φιλος ειναι.

εχω την εντυπωση πως την εγγυηση την χανεις ετσι κ αλλιως με τη διαδικασια αυτη..κοιτα..αμα δω οτι ειναι ζορικο..η θα περιμενω να με βοηθησει καποιος που το εχει κανει πολλες φορες η δε θα το κανω καθολου στην τελικη...

 

Λοιπον, οταν αναβαθμιζουμε με το επισημο lg προγραμμα, την εγγυηση δε την χανουμε.Οσον αφορα το ρενουαρ, αποδειχτηκε πολυ προβληματικο το συγκεκριμενο προγραμμα, με αποτελεσμα χρηστες εδω κ στο εξωτερικο να μπλοκαρουν το κινητο τους κ να αναγκαστουν να το πανε σερβις η να το σωσουν με αλλους πολυπλοκους τροπους.Επισης, το φλασαρισμα απεδειχθη πολυ πιο ευκολο απο το επισημο προγραμμα,παρολα αυτα παραμενει μια διαδικασια που την κανουμε με δικη μας ευθυνη, γιατι κρυβει κινδυνους κ ποτε δε ξερεις.Το ρενουαρ μου το χω φλασαρει πανω απο 15 φορες παντως.Με το φλασαρισμα η εγγυηση χανεται.Αλλα, υπηρξαν περιπτωσεις παιδιων εδω στο φορουμ που το φλασαρισμα δεν τους βγηκε κ το πηγαν στο σερβις και η lg ουτε ρωτησε ουτε τπτ,το εφτιαξε κανονικα :D .

Το θεμα ειναι οτι οταν βγει η επομενη unbranded εκδοση (η οποια θα λεγεται ειτε open europe ειτε open greek), δε θα μπορει να περαστει στα VL κινητα με το επισημο προγραμμα της lg.Εκει χρειαζομαστε το φλασαρισμα, γιατι ειναι πιθανο να βγαινουν εκδοσεις open , αλλά οχι για τα VL αντιστοιχα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...