Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι πως εγω θελω το chrome κ οχι ο μαυρο οποτε θα περιμενω...;)

 

Άποψη μου είναι ότι από φωτογραφίες δεν μπορείς να βγάλεις σίγουρη γνώμη. Μόνο αν τα έχεις δει από κοντά μπορείς να ξέρεις σίγουρα ποιο σ'αρέσει.

Αν το 6700 black μοιάζει με το sirocco θα είναι τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 507
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άποψη μου είναι ότι από φωτογραφίες δεν μπορείς να βγάλεις σίγουρη γνώμη. Μόνο αν τα έχεις δει από κοντά μπορείς να ξέρεις σίγουρα ποιο σ'αρέσει.

Αν το 6700 black μοιάζει με το sirocco θα είναι τέλειο!

 

Παντα μου αρεσε το χρωμιο στα κινητα κ το sirocco ετσι μου αρεσε οποτε θα παραμεινω εκει

Link to comment
Share on other sites

Εκαναν την πρωτη τους εμφανιση τα μαυρα της Alpha Copy στο Mediamarkt στα 289 ευρω. Δεν αντισταθηκα και παλι! :chair: Τι εκπληκτικο δημιουργημα ειναι αυτο! Η ποιοτητα και η αισθηση στοχερι ειναι το κατι αλλο. Σημα δυνατο, το ιδιο και το ακουστικο και το ηχειο. Παιζει ταινια mp4 στα 30fps τελειως ανετα. Μένθουσιασε τοσο πολυ που θα δωσω το Ε55 κι ας στερηθω ορισμενα απ τα λειτουργικα πλεονεκτηματα του. Οσο για την καμερα...

http://img17.imagehosting.gr/out.php/t870925_eikona0001.jpg http://img17.imagehosting.gr/out.php/t870926_eikona0002.jpg

...κλειστε τα στοματα ρεε! :p

 

Δεστε επισης και παρακατω που εχω ενα συγκριτικο φωτο με το εξαιρετικο ΖΝ5. Οι πρωτες ειναι του ΖΝ5, οι δευτερες του 6700.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2888611#post2888611

 

Επισης εχει βγει νεα αναβαθμιση, η 7.90. Αναβαθμιστε το online αλλα οταν το συνδεσετε και σας ρωτησει το τηλεφωνο αν θελετε να συνδεθειτε με PC Suite κλπ, μην πατησετε καμια επιλογη ΠΑΝΩ στη συσκευη. ΔΕΝ χανετε τα δεδομενα κατα την αναβαθμιση, απλα λιγες απο τις παραμετρους επανερχονται στην εργοστασιακη ρυθμιση.

 

Δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση με τίποτα. Ολο βγάζει μήνυμα η αναβάθμιση απέτυχε. Εχω δοκιμάσει τα πάντα !!

Link to comment
Share on other sites

Μου επρηξε και εμενα σε Vista...το συκωτι(@@ :p ) ...αλλα τα καταφερα σε ΧΡ αφου αγνοησα τις προτροπες για συνδεση σε PC Studio, πολυμεσα, κλπ!

XP έχω , αλλά είναι αδύνατον να την πάρει την αναβάθμιση ! Είστε σίγουροι ότι έγινε?

Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα πως ναι! :p

 

Δοκιμασε την πρωτη φορα που θα το συδεσεις με το Updater να πατησεις συνδεση με PC Studio, μετα θα κανει κατι αναβοσβησιματα και θα το αναψει και θα ζηταει ΡΙΝ. Θα λεει οτι η συνδεση χαθηκε. Πατα επαναληψη προσπαθειας χωρις να πειραξεις το τηλεφωνο. Ετσι πρεπει να την ολοκληρωσει.

Δεν γίνεται με τίποτ.Πιστεύω ότι επειδή είναι Ελληνικό (από AlphaCopy) δεν είναι έτοιμες οι βάσεις για το ελληνικό

Link to comment
Share on other sites

Εκαναν την πρωτη τους εμφανιση τα μαυρα της Alpha Copy στο Mediamarkt στα 289 ευρω. Δεν αντισταθηκα και παλι! :chair: Τι εκπληκτικο δημιουργημα ειναι αυτο! Η ποιοτητα και η αισθηση στοχερι ειναι το κατι αλλο. Σημα δυνατο, το ιδιο και το ακουστικο και το ηχειο. Παιζει ταινια mp4 στα 30fps τελειως ανετα. Μένθουσιασε τοσο πολυ που θα δωσω το Ε55 κι ας στερηθω ορισμενα απ τα λειτουργικα πλεονεκτηματα του. Οσο για την καμερα...

http://img17.imagehosting.gr/out.php/t870925_eikona0001.jpg http://img17.imagehosting.gr/out.php/t870926_eikona0002.jpg

...κλειστε τα στοματα ρεε! :p

 

Δεστε επισης και παρακατω που εχω ενα συγκριτικο φωτο με το εξαιρετικο ΖΝ5. Οι πρωτες ειναι του ΖΝ5, οι δευτερες του 6700.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2888611#post2888611

 

Επισης εχει βγει νεα αναβαθμιση, η 7.90. Αναβαθμιστε το online αλλα οταν το συνδεσετε και σας ρωτησει το τηλεφωνο αν θελετε να συνδεθειτε με PC Suite κλπ, μην πατησετε καμια επιλογη ΠΑΝΩ στη συσκευη. ΔΕΝ χανετε τα δεδομενα κατα την αναβαθμιση, απλα λιγες απο τις παραμετρους επανερχονται στην εργοστασιακη ρυθμιση.

 

Μια χαρα φαινεται... ενα ωραιο δωρακι για τον πατερα που εχει ξεμεινει με το 6131!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

το χω στα χερια μου απο χτες το πρωι,το πηρα εννοειται απο alpha copy στα 281 ευρω.

το πηρα σε μαυρο χρωμα μιας και αυτο ειχαν διαθεσιμο.

λοιπον μια πρωτη γνωμη.

στιβαρη συσκευη με μεταλλικα κομματια επιτελους πανω του κι οχι πλαστικουρα.πολυ ομορφο το νικελ περιβλημα του κινητου που παει μεχρι και την καμερα.

σιγουρα εχει μια πολυτελεια στο φινιρισμα του ομως με τιποτα δε θα το εκανα για κινητο που αξιζει πανω απο 300 με 350 ευρω.

ο λογος?γιατι απλα δεν τα δειχνει,το πληκτρολογιο σαν πρωτη ματια ειναι αρκετα απλοικο σαν αισθηση και φινιρισμα,θα ηθελα κατι καλυτερο ομως για τα λεφτα του καλο ειναι.

στο πατημα προσωπικα δεν μου αρεσει και τοσο,το βρισκω πολυ σκληρο κι ευχομαι να μην δημιουργησει προβληματα στο μελλον,ευκολα μπερδευει κανεις το * με το 0 που ειναι και το κενο για τα μηνυματα.ισως να ειναι θεμα συνηθειας βεβαια ομως μιλαω ειληκρηνα και σιγουρα δεν του δινω ποντους στο θεμα αυτο τουλαχιστον προς το παρον.

τα υπολοιπα πληκτρα,επιλογης και κλησης ειναι μια χαρα.

το πισω καπακι που φυλασει την μπαταρια στο κινητο επισης πολυ ποιοτικο.

η οθονη του που φωτεινη και με πολυ ζωντανα χρωματα,αν και μικρουλα ειναι αρκετα καλη,για πλοηγηση στο internet ακομα κι αν ειχε wifi ειναι σαφως τραγικα μικρη.οποτε και δεν με απασχολει και η υποτιθεμενη ελλειψη του wifi,ετσι κι αλλιως για δευτερο κινητο το χρησιμοποιω.

το μενου του κλασσικο series 40 με αρκετες δυνατοτητες,το θεωρω πληρες.

το ηχειο του ομως κλεβει την παρασταση,παρα πολυ καλο κατα την αναπαραγωγη μουσικης,δυνατο και καθαρο,κατι που δε το περιμενα.

συνδεσιμοτητα με bt κορυφαια και με κανενα προβλημα.

αυτονομια ακομα δεν μπορω να ξερω αλλα απο την παρασκευη που το χω ανοιχτο ολη μερα μεχρι αυτη την στιγμη η μπαρα της μπαταριας ειναι ακομα στο φουλ,του εκανα χρηση,οχι τρελη βεβαια.

μακαρι να χει και καλη αυτονομια που οπως φαινεται πρεπει να εχει.

σε γενικες γραμμες ειναι καλο για τα χρηματα που κοστιζει,μοναδικη ενσταση το πληκτρολογιο του που ισως και να μην ειναι τοσο ενοχλητικο στην πορεια,δε ξερω,θα δειξει.

παντως η nokia με το 6303 και με αυτο το κινητο φαινεται πως βαδιζει σταθερα κι ανοδικα προς την κατηγορια των serιes 40.οπως και με το 6600 slide που εχω ακομα και το λατρευω πραγματικα οπως και το 6303 που δε το συγκρηνω ουτε και με το 6700,κι ας ειναι φτηνοτερο το 6303.γουστα κι απαιτησεις ειναι αυτα.

αυτα προς το παρον παιδια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

.....σιγουρα εχει μια πολυτελεια στο φινιρισμα του ομως με τιποτα δε θα το εκανα για κινητο που αξιζει πανω απο 300 με 350 ευρω........

 

Ενα δικιο το'χεις. Το ειδα κι εγω χτες σε μαυρο κι επαθα σοκ..:)

Καμμια, μα καμμια σχεση με το ασημενιο που εχω στα χερια μου. Το μαυρο, ειναι ενα α λ λ ο τηλεφωνο, που βγαζει και αποπνεει φτηνια.

Οποιος εχει παρει το ασημενιο ξερει τι εννοω. Ανετα

στεκεται διπλα στο arte μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

σκεφτομαι να αγορασω το ασημενιο απο τον Απιαστο (apiastos.gr), το βρηκα στο google. Ξερει κανεις αν αυτα που εχει ειναι ελληνικα;

Η αλφα κοπυ εχει φερει ασημενια;

Ευχαριστω :-)

Link to comment
Share on other sites

εγω το εδωσα παντως,αδικαιολογητο το πληκτρολογιο του,σκληρη αισθηση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο, μετα απο λιγες μερες χρησης, μια χαρα ειναι, στρωνει τελεια.

 

λες να τυχε εμενα ετσι???περιεργεια το χω βεβαια να δω το ασημι απο κοντα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν έστρωσε παρόλο που το έχω εδώ και κάποιες εβδομάδες. Όμως αν και θα προτιμούσα ένα "κανονικό" πληκτρολόγιο όπως π.χ. του 6303, δεν το βρίσκω και ιδιαίτερα σκληρό.

Πρακτικά το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το 6700 και πραγματικά με δυσαρεστεί είναι η έλλειψη WiFi. Αν είχε και αυτό, δεν θα δίσταζα να το χαρακτηρίσω το καλύτερο κινητό που χρησιμοποίησα ποτέ, ασχέτως κατηγορίας και τιμής.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν έστρωσε παρόλο που το έχω εδώ και κάποιες εβδομάδες. Όμως αν και θα προτιμούσα ένα "κανονικό" πληκτρολόγιο όπως π.χ. του 6303, δεν το βρίσκω και ιδιαίτερα σκληρό.

Πρακτικά το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το 6700 και πραγματικά με δυσαρεστεί είναι η έλλειψη WiFi. Αν είχε και αυτό, δεν θα δίσταζα να το χαρακτηρίσω το καλύτερο κινητό που χρησιμοποίησα ποτέ, ασχέτως κατηγορίας και τιμής.

το 6303 ειναι για μενα καλυτερο,κι ας μην εχει η οθονη του τοσο ζωντανα χρωματα οπως του 6700.πολυ καλυτερο σε πληκτρολογιο και μπαταρια εννοειται που εκει τα σπαει.

γουστα και γνωμες ειναι βεβαιως αυτα,το 6700 ειναι πιο μουρη αλλα...αστο καλυτερα...αμα ειναι να χρειαζεται βιταμινες το μεγαλο μου δαχτυλο για να γραφω ενα μηνυμα ε τοτε δε θα παρω:lol:

οσο για το wifi,με την λιλιπουτεια οθονη που εχει ειναι αχρηστο τουλαχιστον για μενα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το 6303 ειναι για μενα καλυτερο,κι ας μην εχει η οθονη του τοσο ζωντανα χρωματα οπως του 6700.πολυ καλυτερο σε πληκτρολογιο και μπαταρια εννοειται που εκει τα σπαει.

γουστα και γνωμες ειναι βεβαιως αυτα,το 6700 ειναι πιο μουρη αλλα...αστο καλυτερα...αμα ειναι να χρειαζεται βιταμινες το μεγαλο μου δαχτυλο για να γραφω ενα μηνυμα ε τοτε δε θα παρω:lol:

οσο για το wifi,με την λιλιπουτεια οθονη που εχει ειναι αχρηστο τουλαχιστον για μενα.

 

Να σου πω την αλήθεια μια χαρά βρίσκω την οθόνη του 6303 και χωρίς ιδιαίτερη διαφορά στην ζωντάνια δίπλα στο 6700. Όντως είναι καταπληκτικά καλό σε αίσθηση το πληκτρολόγιο του 6303 (όπως και το navkey) και ειλικρινά απορώ γιατί δεν ενσωμάτωσαν κάτι τέτοιο στο 6700.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια μια χαρά βρίσκω την οθόνη του 6303 και χωρίς ιδιαίτερη διαφορά στην ζωντάνια δίπλα στο 6700. Όντως είναι καταπληκτικά καλό σε αίσθηση το πληκτρολόγιο του 6303 (όπως και το navkey) και ειλικρινά απορώ γιατί δεν ενσωμάτωσαν κάτι τέτοιο στο 6700.

 

Εγω απορω γιατι το 6303 να εχει σχεδον 3πλασιο δεικτη sar απο το 6700.Δε ξερω, αλλα ειμαι καπως κολλημενος με το θεμα αυτό, ισως και αδικαιολόγητα.Βεβαια αρχιζω και χρησιμοποιω συχνα το bluetooth ακουστικό, οπότε ελπίζω μελλοντικα να το συνηθίσω εντελως και επομενως να μην ασχολούμαι με δεικτες sar..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πότε θα έρθει το 6700 σε silver???

Πολύ δεν αργεί???

:(

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εαν το 6700 έχει φωτεινή ένδειξη (π.χ. το πλήκτρο περιήγησης) για τις αναπάντητες κλήσεις και τα μηνύματα (οπως το 6300 το οποίο έχει 2 μπλέ led στις δυο πλευρές του).

 

Αναβοσβηνει οντως το πληκτρο περιηγησης. Παρολαυτα, εγω το ανακαλυψα τυχαια βραδυ. Μη περιμενεις να βασιστεις πανω του ημερα, δεν φαινεται ουτε για πλακα..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πότε θα έρθει το 6700 σε silver???

Πολύ δεν αργεί???

 

Γιατί μήπως έχουν επίσημα το μαύρο; Με τέτοια αντιπροσωπεία τι περιμένεις; :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

 

παιδια πολυ μου αρεσει αυτο το κινητο και σκεφτομαι να το τσιμπησω

 

βλεπω ομως οτι εχει s40 λειτουργικο και δεν ξερω ποιες ειναι οι διαφορες του με το s60? εχω το n70 και ψιλο ασχολουμε με εφαρμογες και τετοια

 

το s60 ειναι πιο advance στις εφαρμογες του? θα υπαρχουν αντοιστιχα applications και για το s40?

 

πχ dvix player, remote desktop to pc,msn messenger Κτλπ

 

ευχαριστω πολυ για τον χρονος σας

Link to comment
Share on other sites

Με τις απαιτήσεις που αναφέρεις, οι S60 συσκευές είναι μονόδρομος.

Η Series 40 πλατφόρμα δεν είναι ανοικτή σε native εφαρμογές, με αποτέλεσμα η επιλογές σου να περιορίζονται μόνο σε εφαρμογές java.

Σε κάθε περίπτωση η S60 είναι more advanced.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...