Jump to content

[iBlueNova] iPhone Bluetooth Unlocked


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

k egw perasa tin 1.8 k alla eixa spasmeni tin 1.7 k mou vgazei k emena demo 15 meres ti kanoume twra?????exei vgei mimpos kati???:wacko:

 

 

 

Βάλε το iBluetooth και IGNORE με ssh στο private\var\stash\Applications\iBluetooth Βάλε permision iBluetooth 7777 και ολα θα ειναι οπως πρίν!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η 1.0.8 δουλευει τελεια...

 

με την μπαταρια το ξερω και εγω καταναλωνει αρκετα...ισως μια εφαρμογη που να ελευθερωνει μηνμη θα βοηθουσε...η freememory ειναι ομως ακομα με πληρωμη σωστα;

 

εάν έχεις jailbreak κινητό μπορείς να περάσεις την εφαρμογή memtool από cydia, η οποία σου δίνει την δυνατότητα να ελευθερώσεις ποσότητα μνήμης που δεν χρησιμοποιείται εκείνη την στιγμή από το OS.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το iBluetooth και IGNORE με ssh στο private\var\stash\Applications\iBluetooth Βάλε permision iBluetooth 7777 και ολα θα ειναι οπως πρίν!!!

To IGNORE δεν χρειάζεται. βάλτε κατάληξη .zip ή .rar δεν θυμάμαι (δηλαδή μετονομάστε το σε IGNORE.zip), και θα δείτε πως είναι ένα archive που μέσα έχει το subtitle workshop για κάποιον λόγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έβαλα την 1.0.8 και μου έβγαζε ότι είναι demo μέχρι που έκανα reboot. Tώρα είναι πάλι σπασπένη....:D
Link to comment
Share on other sites

όταν θέλω να στείλω τραγούδια,που ακριβως βρισκονται?επισης,οταν λαβω τραγουδια,που αποθηκεύονται κ απο που τα ακούω?
Link to comment
Share on other sites

όταν θέλω να στείλω τραγούδια,που ακριβως βρισκονται?επισης,οταν λαβω τραγουδια,που αποθηκεύονται κ απο που τα ακούω?
Link to comment
Share on other sites

εάν έχεις jailbreak κινητό μπορείς να περάσεις την εφαρμογή memtool από cydia, η οποία σου δίνει την δυνατότητα να ελευθερώσεις ποσότητα μνήμης που δεν χρησιμοποιείται εκείνη την στιγμή από το OS.

οντως!!!!!

χιλια ευχαριστω!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

όταν θέλω να στείλω τραγούδια,που ακριβως βρισκονται?επισης,οταν λαβω τραγουδια,που αποθηκεύονται κ απο που τα ακούω?
/private/var/mobile/media/itunes_control
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τι ονομασιες ειναι αυτες:p πως θα καταλαβαινω ποιο ειναι ποιο?
Link to comment
Share on other sites

eyxaristo alla demo to exei k edw...egw spasmeno to zitisa

 

Μόλις τώρα μου έβγαλε upgrade ειδοποίηση το cydia για την 1.0.8 έκδοση από το repo του xsellize... για δες το ξανά.. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εσάς σας βγάζει βέλη και κουμπί αποστολής στο κάτω μέρος της οθόνης όταν προβάλουμε μια φωτογραφία για αποστολή μέσω του bluetooth? Εμένα τίποτα. Ούτε στην 1.0.7 ούτε στην 1.0.8.
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται και πέρασα κανονικά το iBluetooth απο το repo του xsellize βάζοντας σαν repo αυτό ακριβώς "http://xsellize.com/cydia/user-pass/" χωρίς στις θέσεις του user και pass να βάλω τους κωδικούς μου και χωρλις γενικά να μου ζητήσει ποτε τους κωδικούς μου?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εσάς σας βγάζει βέλη και κουμπί αποστολής στο κάτω μέρος της οθόνης όταν προβάλουμε μια φωτογραφία για αποστολή μέσω του bluetooth? Εμένα τίποτα. Ούτε στην 1.0.7 ούτε στην 1.0.8.

 

Αυτό το έχω διαβάσει από πολλούς..

Είναι πολύ παράξενο..:blink:

Το βγάζει, και έχω στείλει πολλές.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία έκδοση μέχρι και στην 1.08 δεν μπορώ με τιποτα να δεχτώ αρχεία στο Library. Με τίποτα αλλά και ότι μέγεθος και να έχουν στέλνω φωτογραφία 24kb και όταν πατάω να την αποθηκεύσει στο Library όλο error. Απο το menu έχω επιλέξει τις αντίστοιχες επιλογές. Απο το iPhone στέλνω κανονικά! Και άλλοι με την 1.08 έχουν το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία έκδοση μέχρι και στην 1.08 δεν μπορώ με τιποτα να δεχτώ αρχεία στο Library. Με τίποτα αλλά και ότι μέγεθος και να έχουν στέλνω φωτογραφία 24kb και όταν πατάω να την αποθηκεύσει στο Library όλο error. Απο το menu έχω επιλέξει τις αντίστοιχες επιλογές. Απο το iPhone στέλνω κανονικά! Και άλλοι με την 1.08 έχουν το ίδιο πρόβλημα?

 

Για φτιάξε ένα φάκελο στο Library πχ (download) και πές του να τα σώζει εκεί, γιατί αν δεν κάνω λάθος δεν μπορεί να σώσει στο φάκελο Library...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Η τοποθεσία που αποθηκεύει το iPhone τις φωτογραφίες ποιά είναι και αν φτιάξω έναν φάκελο Downloads πώς θα βλέπω μετά τις φωτογραφίες ανα πάσα στιγμή απο το iPhone?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία έκδοση μέχρι και στην 1.08 δεν μπορώ με τιποτα να δεχτώ αρχεία στο Library. Με τίποτα αλλά και ότι μέγεθος και να έχουν στέλνω φωτογραφία 24kb και όταν πατάω να την αποθηκεύσει στο Library όλο error. Απο το menu έχω επιλέξει τις αντίστοιχες επιλογές. Απο το iPhone στέλνω κανονικά! Και άλλοι με την 1.08 έχουν το ίδιο πρόβλημα?

 

 

mipos afta pou stelneis einai grammena sta ellinika?an nai metonomase se agglika.

pantos emena me ellinikous xaraktires den ta apothikevei paralo pou eftane mexri telos

Link to comment
Share on other sites

Η τοποθεσία που αποθηκεύει το iPhone τις φωτογραφίες ποιά είναι και αν φτιάξω έναν φάκελο Downloads πώς θα βλέπω μετά τις φωτογραφίες ανα πάσα στιγμή απο το iPhone?

 

Ευχαριστώ!

Συγνώμη δεν κατάλαβα ότι εννόουσες αυτό το Library...

 

Tότε έχεις πρόβλημα που ως συνήθως ο καθένας έχει και από κάποιο άλλο...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα! Κάνω "save as" εδώ "/private/var/mobile/Media/DCIM " και έτσι τις βλέπω κανονικά στο Camera roll!!! Το αλλο πώς εξηγείτε "Πώς γίνεται και πέρασα κανονικά το iBluetooth απο το repo του xsellize βάζοντας σαν repo αυτό ακριβώς "http://xsellize.com/cydia/user-pass/" χωρίς στις θέσεις του user και pass να βάλω τους κωδικούς μου και χωρλις γενικά να μου ζητήσει ποτε τους κωδικούς μου?"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...