Jump to content

[iBlueNova] iPhone Bluetooth Unlocked


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει καποιος να ανεβασει τη σπασμενη εκδοση απο xsellize γτ ψαχνω και δεν τη βρισκω!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσοι χρησιμοποιείτε το MobileStudio, να θυμίσω ότι με μία απλή εντολή μπορείτε να έχετε πρόσβαση στα αρχεία του συστήματος μέσα από αυτό. Δεν ξέρω αν αναγνωρίζει περισσότερους τύπους αρχείων από finder, wildeyes κλπ αλλά είναι κι αυτό μία καλή εναλλακτική για viewer/editor αρχείων.

 

http://img8.imageshack.us/img8/8493/img0999.png http://img11.imageshack.us/img11/5104/img000.png

http://img16.imageshack.us/img16/1539/7467143jpg.jpg http://img14.imageshack.us/img14/766/7467144jpg.jpg

 

Για να θέσουμε την τοποθεσία /root/ ως μια από τις επιλογές στο mobilestudio κατευθυνόμαστε στην τοποθεσία όπου βρίσκεται αποθηκευμένη η εφαρμογή και στον φάκελο Documents (π.χ. cd /private/var/mobile/Applications/μπλα-μπλα-μπλα-μπλα/Documents/) μέσω terminal δίνουμε την εντολή:

 

ln -s / root

 

Για να βρείτε εύκολα τον κωδικογραφημένο φάκελο στον οποίο βρίσκεται η εφαρμογή, δώστε (ως root) μέσω terminal τις εντολές:

 

cd /

find -name onomaefarmogis

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δε μου δουλεύει.

Δε μου βγάζει τη δυνατότητα να στείλω το αρχείο, δε βρίσκει τις συσκευές...

Nada... :(

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πως το εβαλες σε safe mode?

Εννοεις airplane mode?

 

SAFE MODE από το sbsettings...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα βοηθήσει κανένας?Εχω το iphone 3G 2.2.1 σπασμένο παίρνει οτιδήποτε πρόγραμμα έχω δωκιμάσει από Cydia αλλά με το ibluetooth έχω πλόβλημα δεν παίρνει ούτε το σπασμένο της xsellize.com αλλά ούτε και το trial του ispazio.Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω τι φταίει?PLEASEEEEEEEE HELP.Μιας και είμαι άσχετος με αυτά λέω τώρα εγώ μήπως δεν το παίρνει λόγο του ελληνικού μενού?
Link to comment
Share on other sites

Δε παίζει να φτάιει το ελληνικό menu..

Εγώ κατέβασα το πρόγραμμα κανονικά από το ispazio.Το άνοιξα και κολλούσε.Έκανα restart.Έπειτα κατέβασα το αρχειάκι από εδώ.Ακολούθησα τα 2 βήματα.Restart ξανά και δουλέυει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Δε παίζει να φτάιει το ελληνικό menu..

Εγώ κατέβασα το πρόγραμμα κανονικά από το ispazio.Το άνοιξα και κολλούσε.Έκανα restart.Έπειτα κατέβασα το αρχειάκι από εδώ.Ακολούθησα τα 2 βήματα.Restart ξανά και δουλέυει τέλεια.[/quoteρε παιδια τα κανω ολα καλα αλλα οταν το ανοιγω και διαλεγψ φωτογραφια να στειλω δεν μου βγαζει το εικονιδιο τις αποστολης τι να κανω?????

Link to comment
Share on other sites

SAFE MODE από το sbsettings...:)

 

Που υπαρχει αυτο στο μενου γιατι δεν το βρισκω?

Επισης ενω βρισκω συσκευη γαι να στειλω,την επιλεγω και μετα ή με πεταει στην επιφανεια εργασιας ή δεν κανει τιποτα,μουλαρωνει!!

Link to comment
Share on other sites

Δε παίζει να φτάιει το ελληνικό menu..

Εγώ κατέβασα το πρόγραμμα κανονικά από το ispazio.Το άνοιξα και κολλούσε.Έκανα restart.Έπειτα κατέβασα το αρχειάκι από εδώ.Ακολούθησα τα 2 βήματα.Restart ξανά και δουλέυει τέλεια.

 

 

Ναι ωραία όλα αυτά αλλά εμένα δεν μου ανοίγει καθόλου μου λέει ότι δεν μπορεί να ανοίξει αυτό το πρόγραμμα και εξήγισε μου εσύ σε παρακαλώ μιας που το έκανες τι κάνουμε για την ακρίβια ?Εντάξει με που αλλάζουμε το παλιό αρχείο με το κανούριο αυτό το 7777 που και πως το γράφουμε?PLEASEEEEEEE HELPPP

Link to comment
Share on other sites

Δε παίζει να φτάιει το ελληνικό menu..

Εγώ κατέβασα το πρόγραμμα κανονικά από το ispazio.Το άνοιξα και κολλούσε.Έκανα restart.Έπειτα κατέβασα το αρχειάκι από εδώ.Ακολούθησα τα 2 βήματα.Restart ξανά και δουλέυει τέλεια.[/quoteρε παιδια τα κανω ολα καλα αλλα οταν το ανοιγω και διαλεγψ φωτογραφια να στειλω δεν μου βγαζει το εικονιδιο τις αποστολης τι να κανω?????

 

apo pou to katevases?

(^'(οο)'^)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω τρελαθεί δεν ξέρω τι άλλο να κάνω το έχω κάνει original και το έχω ξανασπάσει 6 φορές σήμερα και πάλι δεν το παίρνει μου γράφει όλο ότι Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ IBLUETOOTH ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ.Τι δεν κάνω σωστά?Κάνω το σπάσιμο με quickpwn το cydia & installer μπαίνει αυτόματα και προσθέτω το yellowsn0w.Λοιπόν τι άλλο πρέπει να κάνω γιατί δεν κατέχω και πολλά.Και σας παρακαλώ θερμά (αν και πιστεύω γίνομαι σπαστικός με αυτά)πέστε μου πως αλλάζεις το permissions(που βασικά δεν ξέρω καν που το βρίσκω αυτό ) γιατί θα τρελαθώ αν δεν καταφέρω να περάσω το ibluetooth.Ευχαριστώ για την κατανόηση και συγνώμη αν σας κουράζω.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις το sbsettings και πάτα fix user dir permissions και ενημέρωσε μας.Κι αν θες μην γράφεις λες και έχεις πανικοβληθεί...απλά γράφε το πρόβλημα που σου παρουσιάζεται.Δεν πέφτει και κανας κομήτης πάνω στη γη :blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα και μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα! Προς το παρον εχω δοκιμασει μονο με mp3s. Αυριο εχουν σειρα οι φωτο ;)

 

Να δω και ποιος player με βολευει μετα (γιατι με τον vlc δεν γινεται δουλεια) και ειμαστε κομπλε.

 

ΙΔΕΑ: Προτεινω, οποιος γραφει τις εντυπωσεις του, τις παρατηρησεις του ή τα προβληματα του, να μας λεει συνοπτικα τι iPhone εχει και με ποια εκδοση.

iPhone 2G, Eκδοση: 2.2: Δουλευει σωστα :)

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα και μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα! Προς το παρον εχω δοκιμασει μονο με mp3s. Αυριο εχουν σειρα οι φωτο ;)

 

Να δω και ποιος player με βολευει μετα (γιατι με τον vlc δεν γινεται δουλεια) και ειμαστε κομπλε.

 

ΙΔΕΑ: Προτεινω, οποιος γραφει τις εντυπωσεις του, τις παρατηρησεις του ή τα προβληματα του, να μας λεει συνοπτικα τι iPhone εχει και με ποια εκδοση.

iPhone 2G, Eκδοση: 2.2: Δουλευει σωστα :)

 

Iphone 2G 2.2

Ενω ολα ειναι καλα,εχω προβλημα με το να στελνω mp3 απο το iphone σε αλλα κινητα...ενω ξεκιναει κανονικα καπου προς το τελος κρασαρει....

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω βρισκω επιεικως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το γεγονος να πληρωνουμε 3,99 για να αποκτησουμε ουσιαστικα μια αυτονοητη λειτουργια του τηλεφωνου.. Το θεωρω αισχροκερδια. Οκ, συγχαρητηρια στα παιδια που εκανα αυτη τη δουλεια, αλλα δεν αξιζει.. Δηλαδη ο saurik και η DenTeam τι θα επρεπε να κανουν? Αν πληρωνονταν, θα ηταν εκατομμυριουχοι μεχρι στιγμης με τοσο κοσμο που εχουν βοηθησει. ΔΩΡΕΑΝ παρολα αυτα.. Οσο κ αν περιμενα να βγει επτελους η εφαρμογη, δε δινω ουτε 0,01Ε για καποιους που απλα εκμεταλλευονται τον κοσμο οταν βρισκεται σε αναγκη..

 

υ.γ Oυτε μ'αρεσουν και οι πλαγιοι τροποι σπασιματος.. Και γιατι ειναι εναντιον των developers (οποιοι κ αν ειναι ) και γιατι ποτε δεν ξερεις τι θα προκυψει στη σπασμενη.. Εχει καταντησει ξεφτιλα πια. Απο σπασιμο σε σπασιμο? Ελεος..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μήπως έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα με μένα..? κολλάει στο 68 %

 

ευχαριστώ

 

Ειπάρχουν διάφορα προβλήματα και γενικός ο καθένας έχει από κάτι, ας περιμένουμε να δούμε που θα καταλήξει αυτή η εφαρμογή.

Π.χ σε εμένα δεν έπερνε, κολούσε στην μέση και μόλις το έβαλα σε safe mode έφτιαξε ξαφνικά.. Ας τους δώσουμε λιγο χρόνο.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

στα Photo Albums κάτω από το Camera Roll σας βγάζει κάτι άλλο;

Επίσης αν μπείτε στο camera roll σας αφήνει να στείλετε απο εκεί photo?

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

στα Photo Albums κάτω από το Camera Roll σας βγάζει κάτι άλλο;

Επίσης αν μπείτε στο camera roll σας αφήνει να στείλετε απο εκεί photo?

 

απο φωτο μπορω κανονικα να στειλω και να παρω τα παντα......οπως επισης και με τα mp3,το μονο προβλημα με αυτα ειναι πως 3 στις 4 φορες που θα δοκιμασω να στειλω απο το iphone σε αλλο κινητο θα κρασαρει στο τελος(60%-80%)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις το sbsettings και πάτα fix user dir permissions και ενημέρωσε μας.Κι αν θες μην γράφεις λες και έχεις πανικοβληθεί...απλά γράφε το πρόβλημα που σου παρουσιάζεται.Δεν πέφτει και κανας κομήτης πάνω στη γη :blink::blink:[/quote

 

 

Μπα τίποτα και με αυτό συνεχίζει να μου δείχνει ότι η εφαρμογή ibluetooth δεν είναι δυνατόν να ανοίξει.Έχω την 2.2.1 μήπως αυτός είναι ο λόγος που δεν παίρνει την εφαρμογή?Προαπάθησα να εγκαταστήσω την 2.2 αλλά δεν την παίρνει όταν κοντεύει να τελειώσει μου λέει ότι δεν γίνετε.Μάλλον δεν θα την εγκαταστήσω την εφαρμογή αν και θα ήταν ωραία να είχα ibluetooth.Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν την παίρνει .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα απο την ομορφη κρητη!

λοιπον! εχω βαλει και εγω τι iBT απο το xsellize!

μοθ δουλευει εν μερη (μονοδρομα) κανονικα!

μπορω και στελνω απο το ΙPHONE προς κινητο!

δεν μπορω να λαβω ενω μου το βλεπει!

 

μηνημα λαθους

μετακινηση αδυνατη!

 

τα αρχεια που προσπαθησα να στειλω ηταν: .mp3, .jpg, .png

 

ΥΓ στις ρηθμησεις του ΙΡΗΟΝΕ το ΒΤ φαινεται κλειστο και δεν με αφηνει να το ανοιξω!

Link to comment
Share on other sites

η σπασμενη εκδοση δεν στελνει με τιποτα αλλα λαμβανει κανονικα...επισης στο status το αναφερει ως not registered, demo version...ετσι ειναι??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...