Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε μία SanDisk να σωθείς. Γενικά είναι πολύ διαδεδομένες οι συγκεκριμένες κάρτες, επειδή παρουσιάζουν πλήρη συμβατότητα με τα τηλέφωνα της Nokia και γενικά απροβλημάτιστη λειτουργία.

 

Θα πρότεινα να δεις αυτή (8άρα) κι αυτή (16άρα).

 

Μηπως ομως η 16 αργει??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 907
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θα έχει πρόβλημα να την διαβάζει. Απλά να βεβαιωθείς ότι θα πάρεις Class4, γιατί με τις 16άρες Class2 έχει πρόβλημα το 5800.

 

Μήπως να συνεχίσουμε και την κουβέντα στο αντίστοιχο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)? :)

 

Ευχαριστώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω 2 πραγματάκια;

α) Έχει αγοράσει κανείς προστατευτική ζελατίνα οθόνης, αν ναι, από που; Γιατί στα e-shop που κοίταξα δεν έχει για αυτό το κινητό...

 

Πηρα απο τα Multirama κατι universal. Περίπου 10 ευρώ οι 5 ζελατίνες. Τις κοβεις εύκολα στο μέγεθος που θέλεις.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

α)δεν είναι απαραίτητο να είναι η ζελατίνα για το 5530!!! μπορείς να πάρεις μια οποιαδήποτε (εννοείται κινητού με μεγαλύτερη οθόνη) και να κάνεις χειροτεχνία!!!

β)Αν διάβασες τα προηγούμενα post θα δεις ότι έχω αναφέρει ότι μου δούλεψε το Hellox2 μια χαρά στο Nokia 5530..

Θέματα που εγκαθίστωνται αμέσως θα κατεβάσεις μόνο απο την ίδια τη ΝΟΚΙΑ μέσω του κινητού..

Να μαντέξω παιχνίδια με κατάληξη ".jar" δηλαδή JAVA? αυτά δεν χρειάζονται υπογραφή..

 

Ναι, το είχα σκεφτεί να πάρω για κανένα i phone μεμβρανη και να την κόψω! Μάλλον έτσι θα κάνω τελικά!

Θα με βοήθαγες πολύύύ αν μου έλεγες σε ποιά σελίδα έγραψες ότι εγκατέστησες αυτό το θέμα...

Και ναι, τα παιχνίδια ήταν java!

Πάντως θέματα ακόμα και από το ovi που κατέβασα δεν λειτουργούν!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είχα σκεφτεί να πάρω για κανένα i phone μεμβρανη και να την κόψω! Μάλλον έτσι θα κάνω τελικά!

Θα με βοήθαγες πολύύύ αν μου έλεγες σε ποιά σελίδα έγραψες ότι εγκατέστησες αυτό το θέμα...

Και ναι, τα παιχνίδια ήταν java!

Πάντως θέματα ακόμα και από το ovi που κατέβασα δεν λειτουργούν!

 

πρόσεξε στο "εργόχειρο":lol: με τη ζελατίνα να μη καλύψεις το μέρος της οθόνης ακριβώς πάνω απο το "XpressMusic" και συγκεκριμένα πάνω απο τη λέξη "Music"...

 

Δυστηχώς αυτό εννοούσα όταν έγραψα απευθείας απο τη ΝΟΚΙΑ για τα θέματα..:cry:

Link to comment
Share on other sites

πρόσεξε στο "εργόχειρο":lol: με τη ζελατίνα να μη καλύψεις το μέρος της οθόνης ακριβώς πάνω απο το "XpressMusic" και συγκεκριμένα πάνω απο τη λέξη "Music"...

 

Δυστηχώς αυτό εννοούσα όταν έγραψα απευθείας απο τη ΝΟΚΙΑ για τα θέματα..:cry:

 

Ναι, τα έχω υπόψην αυτά για τη ζελατίνα! Ελπίζω να κάνω καλή δουλειά!:lol:

Θα πάρω για i phone που είναι σίγουρα μεγάλη!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πηρα αυτο http://www.extreme-mobile.gr/p.Nokia-5530-Sceeen-protectors-pack-x-2-diafana.95015.html και ειναι πολυ καλυτερο απο το universal που ειχα.Το αγορασα απο το εξωτερικο αλλα απο οτι βλεπω εχει ερθει και Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω 2 πραγματάκια;

α) Έχει αγοράσει κανείς προστατευτική ζελατίνα οθόνης, αν ναι, από που; Γιατί στα e-shop που κοίταξα δεν έχει για αυτό το κινητό.

=2&classes[]=3&narrow_manufacturer=15&_narrow_model=226&other_narrow_manufacturer=&other_model=&narrow_model=226&sort=release_date&sort_direction=1&items_per_page=all&manufacturer=15&model=226"]http://www.clear-coat.com/home.php?cat=54&page=&classes[]=2&classes[]=3&narrow_manufacturer=15&_narrow_model=226&other_narrow_manufacturer=&other_model=&narrow_model=226&sort=release_date&sort_direction=1&items_per_page=all&manufacturer=15&model=226

Το Full Body Protection εχω βάλει, ευκολη εγκατάσταση...το εχω κανενα μηνα ευχαριστημενος ειμαι.

Το ειδα σε βιντεακι στο Youtube, μου φανηκε καλο και το αγορασα απο το site τους (20ευρω μαζι με μεταφορικα και ενα εκπτωτικο κουπονι, σε 10 μερες ηρθε).

Δεν ειναι πραγματικο Full Body, δε καλυπτει την καμερα πισω, ισως δε πρεπει κιολας.

και στα πλαινα λιγο καλυπτει. Της οθονης ειναι ελαχιστα μικροτερη απο ότι θα επρεπε για την καλυπτει ολη και ενω λεει custom made καλυπτει αυτο το τετραγωνακι πανω απο το music, χωρις ομως να επηρεαζει τη λειτουργια του κινητου παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πηρα αυτο http://www.extreme-mobile.gr/p.Nokia-5530-Sceeen-protectors-pack-x-2-diafana.95015.html και ειναι πολυ καλυτερο απο το universal που ειχα.Το αγορασα απο το εξωτερικο αλλα απο οτι βλεπω εχει ερθει και Ελλαδα.

 

=2&classes[]=3&narrow_manufacturer=15&_narrow_model=226&other_narrow_manufacturer=&other_model=&narrow_model=226&sort=release_date&sort_direction=1&items_per_page=all&manufacturer=15&model=226"]http://www.clear-coat.com/home.php?cat=54&page=&classes[]=2&classes[]=3&narrow_manufacturer=15&_narrow_model=226&other_narrow_manufacturer=&other_model=&narrow_model=226&sort=release_date&sort_direction=1&items_per_page=all&manufacturer=15&model=226

Το Full Body Protection εχω βάλει, ευκολη εγκατάσταση...το εχω κανενα μηνα ευχαριστημενος ειμαι.

Το ειδα σε βιντεακι στο Youtube, μου φανηκε καλο και το αγορασα απο το site τους (20ευρω μαζι με μεταφορικα και ενα εκπτωτικο κουπονι, σε 10 μερες ηρθε).

Δεν ειναι πραγματικο Full Body, δε καλυπτει την καμερα πισω, ισως δε πρεπει κιολας.

και στα πλαινα λιγο καλυπτει. Της οθονης ειναι ελαχιστα μικροτερη απο ότι θα επρεπε για την καλυπτει ολη και ενω λεει custom made καλυπτει αυτο το τετραγωνακι πανω απο το music, χωρις ομως να επηρεαζει τη λειτουργια του κινητου παντως.

 

εγώ γενικά είμαι αντίθετος σε κάθε είδους θήκη για κινητά... προτιμώ να το "χαρώ" το κινητό παρά να το έχω στη "γυάλα"...:wacko:

Όμως ένα προστατευτικό οθόνης χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

εγώ γενικά είμαι αντίθετος σε κάθε είδους θήκη για κινητά... προτιμώ να το "χαρώ" το κινητό παρά να το έχω στη "γυάλα"...:wacko:

Όμως ένα προστατευτικό οθόνης χρειάζεται...

 

Mεμβρανη προστασίας είναι, όχι θήκη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει μια δ/νση internet για να παραγγείλω γραφίδα, crystall case και ζελατίνα προστασίας για το nokia 5800; Ψάχνω αρκετές ημέρες, αλλά ή έχουν τελειώσει ή δεν τα έχει ένα κατάστημα όλα μαζί. Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει μια δ/νση internet για να παραγγείλω γραφίδα, crystall case και ζελατίνα προστασίας για το nokia 5800; Ψάχνω αρκετές ημέρες, αλλά ή έχουν τελειώσει ή δεν τα έχει ένα κατάστημα όλα μαζί. Ευχαριστώ!!!

 

ψαξε στο http://www.ebay.co.uk

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα αυτη την ''θηκη'' http://www.amazon.co.uk/GreyMobiles-Hybrid-Armor-SCREEN-PROTECTOR/dp/B002GTLG5G/ref=sr_1_9?ie=UTF8&s=electronics&qid=1258415433&sr=8-9

 

δεν εχω ιδεα πως μπαινει, ειχα την εντυπωση οτι ειναι ελαστικο το υλικο και γιαυτο την πηρα, αλλα τελικα δεν ειναι.ειναι σαν προσοψη νομιζω. εχει ιδεα κανεις πως θα την βαλω στο κινητο μου?

ευχαριστω

 

p.s cbpiaa πεθαινω στο γελιο με την υπογραφη σου καθε φορα που την βλεπω!παραδεξου το εισαι newbiee!!:P

 

edit: δεν ξερω πως εγινε και εγραψα εδω το ποστ, αλλου ηθελα.παρακαλω να διαγραφει.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται και στις φωτό θα πρέπει να την κουμπώσεις πάνω στο κινητό.. και καλά στο πίσω μέρος αλλά στο μπροστινό.... από ότι βλέπω στις φωτό θα σου αφήσει κάποιο κενό ανάμεσα στην οθόνη και το πληκτρολόγιο.. άουτς..
Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα απο τον ΟΤΕ της Θήβας αυτά τα bluetooth ακουστικά για 15 ευρώ... ΝΑΙ 15 ευρώ... μάλλον ο ΟΤΕ έχει απόθεμα και τα ξεπουλάει...

http://www.skroutz.gr/s/73124/Nokia-BH-503.html

http://mea.nokia.com/MEDIA_BANK_100/R6Accessories/B/BH-503/bh-503_312x312.jpg

 

Σαν πρώτη επαφή λίγο που τα χρησιμοποίησα τόσο στις κλήσεις όσο και σε μουσική είναι πολύ καλά και ΕΙΔΙΚΑ για τα λεφτά τους!!!!

Link to comment
Share on other sites

15 ευρω??Αμα βρει κανενας στην αθηνα ας το πει και σε μας ρε παιδια

 

ψάξε σε OTESHOP... λογικά τα ξεπουλάνε!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Είμαι ένας ευχαριστημένος κάτοχος ενος ΝΟΚΙΑ 5530 εδώ και εναν μήνα.

Απο τις πρώτες μέρες πήρα απο το original site της ZAGG ενα full cover protection 25€.Δεν λέω τσιμπημένη κάπως η τιμή,αλλά τα αξίζει τα λεφτά της.Δεν έχω βάλει τα πλαινά-γιατί το βάζω και σε μια δερμάτινη θήκη-αλλά στην πρόσοψη και στο καπάκι της μπαταρίας έχουν εφαρμόσει τέλεια.Δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με την touch screen,ούτε με τον ήλιο το πρωί.:)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το εν λόγω κινητό με το clip vibrate κ δεν το βλέπει καθόλου. Το συγκεκριμένο bluetooth δουλεύει άψογα με το κ800 μου.

Μπορεί να μου δώσει κανείς καμιά οδηγία???

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα θα έχω στα χέρια μου ένα 5800 χωρίς κάρτα μνήμης.

Γενικά ξέρω ότι οι περισσότεροι προτιμάτε SANDISK (τέτοια έχω και στο Ν95) αλλά επειδή βρίσκω μόνο kingston σε πιο χαμηλές τιμές, θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να την εμπιστευτώ.

Φυσικά μιλάμε για class 4 και πάνω και με ενδιαφέρει για 8gb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα.

Και οι Kingston είναι εξίσου αξιόπιστες κάρτες μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το εν λόγω κινητό με το clip vibrate κ δεν το βλέπει καθόλου. Το συγκεκριμένο bluetooth δουλεύει άψογα με το κ800 μου.

Μπορεί να μου δώσει κανείς καμιά οδηγία???

Ευχαριστώ πολύ

 

Αγαπητέ loubas,

 

Θα βρείτε την ακριβή διαδικασία σύζευξης στο blog μας εδώ και εδώ . Αν τυχόν το πρόβλημα συνεχίσει να υπάρχει μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Η υποστήριξη πελατών είναι στην διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα εδω και 5 μερες ενα bluetooth handsfree I tech clip II mini.Ενω τη πρωτη μερα δουλευε καλα,μετα αρχισε να κανει συνεχεις αποσυνδεσεις και αποσυνδεσεις .Το προβλημα εμφανιζεται αφου μιλησω μια φορα.Δηλαδη αν εχω ανοιχτο το κινητο χωρις να εχω μιλησει το προβλημα δεν εμφανιζεται.Λετε να φταιει το 5800 ή το Ιtech?
Link to comment
Share on other sites

Το e-shop έχει αυτή τη θήκη για 5800

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006263

αξίζει να την πάρω γιατί της μαμάς του πού έχω δεν είναι καθόλου πρακτική.

sklavos:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...