Jump to content

Βιντεάκι ΣΟΚ!!! Ας Βοηθήσουμε!!!


Darksoul
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ντροπή μας! ντροπή σαυτους που αυτοαποκαλουνται ανθρωποι ποιος τα κανει αυτα? δειτε το http://www.furisdead.com/feat/ChineseFurFarms/ Πείτε γνώμες πως θα μπορουσαμε να βοηθησουμε? που ειναι η φιλοζωικες οργανωσεις? υπαρχει καποιος να τους τημωρισει? διαδωστε το βίντεο παντου! τα ζωάκια υποφέρουν, και αυτα εχουν ψυχη, πείτε ΟΧΙ στης ΓΟΥΝΕΣ βοηθήστε πειτε ιδέες να τιμωριθουν αυτοι που τα κανουν αυτα! ας ενεργήσουμε! ΚΤΗΝΟΙ σαν δεν ντρέπονται. Διαδώστε το βιντεάκι Όπου μπορείτε (hi5 msn icq σε διάφορα forum) πραγματικά ταχω χάσει! μωλις τωρα το είδα!
Link to comment
Share on other sites

:!:Επρεπε να βαλεις προειδοποιηση:!:

 

Τωρα για την ουσια, ειναι πραγματι τραγικο. Αλλα οταν εχουμε δει παρομοια να γινονται απο ανθρωπο σε ανθρωπο, πχ σε διαφορους πολεμους στην αφρικη, τι σας κανει να πιστευετε οτι καποιος θα λυπηθει τα ζωα??

 

υγ. Υπαρχει καποιος λογος που δεν τα σκοτωνουν πριν τα γδαρουν? Χαλαει η γουνα ας πουμε?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βίντεο -δεν το έχω δει- θα πρέπει να το δείξουμε στις συζύγους των πλουσίων κ' εφοπλιστών γιατί οι γυναίκες των μεσαίων τάξεων μόνο με δάνειο μπορούν να αγοράσουν γούνα.Το link του βίντεο θα το στείλω και στην GreenPeace.Σε κανάλια που δοκίμασα να το στείλω όλα έχουν blocker και είναι αδύνατον να τους στείλω mail.Άν μπορέσετε και έχετε κάποιο μέσο κάντε το εσείς.:)
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι το θέμα δεν είναι σημαντικό, αλλά θεωρώ τραγικό να γίνεται αυτή η συζήτηση τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, από τη στιγμή που δεν άνοιξε ανάλογη συζήτηση στο φόρουμ για τον πόλεμο στη Γάζα ας πούμε. :O
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι το θέμα δεν είναι σημαντικό, αλλά θεωρώ τραγικό να γίνεται αυτή η συζήτηση τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, από τη στιγμή που δεν άνοιξε ανάλογη συζήτηση στο φόρουμ για τον πόλεμο στη Γάζα ας πούμε. :O

 

+1

Αλλά σύμφωνα με τους όρους του myphone απαγορεύονται οι συζητήσεις πολιτικού περιεχομένου. Το θέμα για τον πόλεμο στην Γάζα είναι μεγάλης σημασίας, όπως και άλλα, αλλά... "this is my phone".

Όσο για το video όντως είναι σοκαριστηκό.

p.s. Οι moderators καλό θα ήταν να βάλουν μια προειδοποίηση για το περιεχόμενο του video. Υπάρχουν χρήστες μικρής ηλικίας

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι το θέμα δεν είναι σημαντικό, αλλά θεωρώ τραγικό να γίνεται αυτή η συζήτηση τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, από τη στιγμή που δεν άνοιξε ανάλογη συζήτηση στο φόρουμ για τον πόλεμο στη Γάζα ας πούμε. :O

Ένα τριχωτό ρακούν είναι πιο συμπαθές στον σύγχρονο δυτικό πολίτη με ψευτο-ευαισθησίες από τα άπλυτα και ξηπόλητα παιδάκια των παλεστηνίων (χωρίς αυτό να αποτελεί πολιτική άποψη σχετικά με τον πόλεμο στη Γάζα...).

Link to comment
Share on other sites

...δεν χρειαζεται να πατε στην Κινα....τα ιδια γινονται και εδω στην Καστορια με τα μιγκ....

 

http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=21&la=2&catid=1&artid=913714

 

οσο για τον φιλο που λεει για την Γαζα.....το τι συμβαινει στην Γαζα στο Ιρακ η στο Αφγανισταν το μαθαινουμε απο την τηλεοραση....το τι συμβαινει στα δυστυχισμενα αυτα ζωα περναει στα ψιλα γραμματα :wacko:....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οσο για τον φιλο που λεει για την Γαζα.....το τι συμβαινει στην Γαζα στο Ιρακ η στο Αφγανισταν το μαθαινουμε απο την τηλεοραση....το τι συμβαινει στα δυστυχισμενα αυτα ζωα περναει στα ψιλα γραμματα :wacko:....

Σωστός.Άσε που άν την δείξουν τα δελτία ειδήσεων το πολύ-πολύ να το δείξουν στα μικρά γράμματα που περνούν κάτω από την οθόνη και δεν είναι πολλοί που βλέπουν τα γράμματα.Κρίμα στα καημένα τα ζωάκια.:(

Link to comment
Share on other sites

οσο για τον φιλο που λεει για την Γαζα.....το τι συμβαινει στην Γαζα στο Ιρακ η στο Αφγανισταν το μαθαινουμε απο την τηλεοραση....το τι συμβαινει στα δυστυχισμενα αυτα ζωα περναει στα ψιλα γραμματα :wacko:....

 

Το μαθαίνουμε στην τηλεόραση και δεν κάνουμε τίποτα για αυτό ... Για τον εαυτό μου μιλάω, κάποιοι άλλοι ίσως να είναι περισσότερο ακτιβ τύποι (πχ να κάνουν join Facebook groups τύπου "Να σταματήσει ο πόλεμος στη Γάζα ΤΩΡΑ" ή να υπογράφουν online petitions :rolleyes:

 

Δεν αναφέρομαι σε κάποιον προσωπικά, έτσι;!

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΣΧΟΣ|! ΝΤΡΟΠΗ! για να παρουν τη γουνα χρειαζεται να ειναι ζωντανο το ζωο; γιατι δεν τα σκοτωνουν τουλαχιστον πρωτα και τα βασανιζουν!

Αληθεια, το ιδιο να γινεται και με τα δερματινα ? γιατι ολοι εχουμε ζωνες-παπουτσια -σακακια κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Ντροπή μας! ντροπή σαυτους που αυτοαποκαλουνται ανθρωποι ποιος τα κανει αυτα? δειτε το http://www.furisdead.com/feat/ChineseFurFarms/ Πείτε γνώμες πως θα μπορουσαμε να βοηθησουμε? που ειναι η φιλοζωικες οργανωσεις? υπαρχει καποιος να τους τημωρισει? διαδωστε το βίντεο παντου! τα ζωάκια υποφέρουν' date=' και αυτα εχουν ψυχη, πείτε ΟΧΙ στης ΓΟΥΝΕΣ βοηθήστε πειτε ιδέες να τιμωριθουν αυτοι που τα κανουν αυτα! ας ενεργήσουμε! ΚΤΗΝΟΙ σαν δεν ντρέπονται. Διαδώστε το βιντεάκι Όπου μπορείτε (hi5 msn icq σε διάφορα forum) πραγματικά ταχω χάσει! μωλις τωρα το είδα![/quote']

 

 

Σε μένα δεν δουλεύει το link... :O

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΣΧΟΣ|! ΝΤΡΟΠΗ! για να παρουν τη γουνα χρειαζεται να ειναι ζωντανο το ζωο; γιατι δεν τα σκοτωνουν τουλαχιστον πρωτα και τα βασανιζουν!

Αληθεια, το ιδιο να γινεται και με τα δερματινα ? γιατι ολοι εχουμε ζωνες-παπουτσια -σακακια κλπ...

Τα δερματινα προερχονται απο ζωα που ετσι και αλλιως καταναλωνουμε για το κρεας τους. Προβατα- μοσχαρια κτλ

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι κάνουν οι "άνθρωποι"?Είναι πιο ζώα από τα ζώα!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΣΧΟΣ|! ΝΤΡΟΠΗ! για να παρουν τη γουνα χρειαζεται να ειναι ζωντανο το ζωο; γιατι δεν τα σκοτωνουν τουλαχιστον πρωτα και τα βασανιζουν!

Αληθεια, το ιδιο να γινεται και με τα δερματινα ? γιατι ολοι εχουμε ζωνες-παπουτσια -σακακια κλπ...

Με ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα που έκανα διάβασα πως τα γδέρνουν ζωντανά για να ανασηκωθεί το τρίχωμα από το σοκ, έτσι λένε, είναι καλλίτερης ποιότητας η γούνα.:blink:

 

Ένα τριχωτό ρακούν είναι πιο συμπαθές στον σύγχρονο δυτικό πολίτη με ψευτο-ευαισθησίες από τα άπλυτα και ξηπόλητα παιδάκια των παλεστηνίων (χωρίς αυτό να αποτελεί πολιτική άποψη σχετικά με τον πόλεμο στη Γάζα...).
Έλα ντε...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Με ένα γρήγορο γκουγκλάρισμα που έκανα διάβασα πως τα γδέρνουν ζωντανά για να ανασηκωθεί το τρίχωμα από το σοκ, έτσι λένε, είναι καλλίτερης ποιότητας η γούνα.:blink:

Μπα δε νομίζω, χαζομάρα μου ακούγεται.

Περισσότερο θα πίστευα το ότι π.χ. μπορεί να το κάνουν για να είναι όσο το δυνατόν πιο "φρέσκο" το δέρμα όταν το γδέρνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εξισου σοκαριστικο βιντεο με το αρχικά ποσταρισμένο....Κριμα πραγματικά...(Μου εφυγε καθε επιθυμια κατοχης κατοικιδιου ζωου πλέον...)

 

Δειτε το,όσοι αντεχετε.

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-5165231031895551470

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

πολύ σαδιστικό βίντεο.

αηδιαστικό εντελώς.

με αφορμή τα όσα ειπώθηκαν για την γάζα απο άλλους χρήστες (χωρίς να έχω προσωπικά με κανέναν) θα χρησιμοποιήσω δικά τους λεγόμενα(απο άλλο θέμα,όπως π.χ. το κάπνισμα) που απο οτι φαίνεται τα χρησιμοποιούν όπου κ όπως θέλουν ,οτι επειδή υπάρχει κάποιο άλλο επίσης σημαντικότατο πρόβλημα δεν σημαίνει οτι παραβλέπουμε αυτό που σχολιάζεται εδω πέρα,κ προσπαθούμε πρώτα να λύσουμε το άλλο πρόβλημα.

για να μην ξεχνιόμαστε -το αναφέρω....κ για να μην γινόμαστε γραφικοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, λίγα δευτερόλεπτα άντεξα να το δω!Τα κτήνη!Τί κάνουν στα καημένα τα ζωάκια.Ακούς εκεί να τα βαράνε με το ρόπαλο!Αλλά αφού δεν υπάρχει Φιλοζωϊκή εκεί πέρα...Είναι και τυχεροί!Άντε μην αρχίσω να βρίζω και μου ρίξουν κάνα ban!
:p
Link to comment
Share on other sites

πολύ σαδιστικό βίντεο.

αηδιαστικό εντελώς.

με αφορμή τα όσα ειπώθηκαν για την γάζα απο άλλους χρήστες (χωρίς να έχω προσωπικά με κανέναν) θα χρησιμοποιήσω δικά τους λεγόμενα(απο άλλο θέμα,όπως π.χ. το κάπνισμα) που απο οτι φαίνεται τα χρησιμοποιούν όπου κ όπως θέλουν ,οτι επειδή υπάρχει κάποιο άλλο επίσης σημαντικότατο πρόβλημα δεν σημαίνει οτι παραβλέπουμε αυτό που σχολιάζεται εδω πέρα,κ προσπαθούμε πρώτα να λύσουμε το άλλο πρόβλημα.

για να μην ξεχνιόμαστε -το αναφέρω....κ για να μην γινόμαστε γραφικοί.

 

Επειδή το σχόλιο για τη Γάζα το έγραψα εγώ, άρα προφανώς αναφέρεσαι και σε μένα. Το έγραψα εν γνώση μου ότι μπορεί να παρερμηνευθεί (με τον τρόπο που το διαστρέβλωσες) αλλά ήθελα όντως να δω αν θα γίνουμε γραφικοί, όπως αναφέρεις.

 

Στο θέμα για το κάπνισμα κάποιοι φανατικοί καπνιστές (και κατά πως φανηκε φανατικοί κατά των "αντικαπνιστών") έλεγαν ότι πρέπει πρώτα να λύσουμε όλα τα άλλα προβλήματα και μετά το θέμα του καπνίσματος. Και σε εκείνο το θέμα σχολίασα (εγώ και άλλοι) ότι δε χρειάζεται, μπορούμε να τα αντιμετωπίσουμε όλα παράλληλα.

 

Στο παρόν θέμα έγραψα καθαρά και ξάστερα ότι το θέμα είναι άξιο αναφοράς αλλά μου έκανε τρομερή εντύπωση η παντελής απουσία άλλου θέματος για την εισβολή στη Γάζα. Δεν είπα να αφήσουμε τα ζώα στην άκρη, αλλά γιατί δεν έχουμε συζητήσει ΚΑΙ για τον πόλεμο στη Γάζα (το οποίο θέλοντας και μη είναι πιο σημαντικό ζήτημα). Παρόλα αυτά, θεωρώ κάλλιστα λογικό να τα θίξουμε και τα 2. Τραγικό να θίγεται μόνο η κακοποίηση των ζώων και όχι η κακοποίηση ανθρώπων.

 

Άστοχη λοιπόν (και θα έλεγα κακόβουλη) η προσπάθειά σου να επισημάνεις αναντιστοιχία λόγων ανάμεσα στα 2 θέματα. Συζητάμε όλα τα θέματα (όχι μόνο τα άλλα και όχι το κάπνισμα - όχι μονο τα ζωάκια και όχι τη Γάζα). Σίγουρα οποιοσδήποτε το δει χωρίς παρωπίδες μπορεί να καταλάβει ότι πρόκειται ακριβώς για την ίδια λογική.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, λίγα δευτερόλεπτα άντεξα να το δω!Τα κτήνη!Τί κάνουν στα καημένα τα ζωάκια.Ακούς εκεί να τα βαράνε με το ρόπαλο!Αλλά αφού δεν υπάρχει Φιλοζωϊκή εκεί πέρα...Είναι και τυχεροί!Άντε μην αρχίσω να βρίζω και μου ρίξουν κάνα ban!

Είσαι τυχερή που το έκλεισες, γιατί οι ροπαλιές στο κεφάλι είναι πταίσμα μπροστά στο θέαμα που ακολουθούσε στο βίντεο... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το σχόλιο για τη Γάζα το έγραψα εγώ, άρα προφανώς αναφέρεσαι και σε μένα. Το έγραψα εν γνώση μου ότι μπορεί να παρερμηνευθεί (με τον τρόπο που το διαστρέβλωσες) αλλά ήθελα όντως να δω αν θα γίνουμε γραφικοί, όπως αναφέρεις.

 

Στο θέμα για το κάπνισμα κάποιοι φανατικοί καπνιστές (και κατά πως φανηκε φανατικοί κατά των "αντικαπνιστών") έλεγαν ότι πρέπει πρώτα να λύσουμε όλα τα άλλα προβλήματα και μετά το θέμα του καπνίσματος. Και σε εκείνο το θέμα σχολίασα (εγώ και άλλοι) ότι δε χρειάζεται, μπορούμε να τα αντιμετωπίσουμε όλα παράλληλα.

 

Στο παρόν θέμα έγραψα καθαρά και ξάστερα ότι το θέμα είναι άξιο αναφοράς αλλά μου έκανε τρομερή εντύπωση η παντελής απουσία άλλου θέματος για την εισβολή στη Γάζα. Δεν είπα να αφήσουμε τα ζώα στην άκρη, αλλά γιατί δεν έχουμε συζητήσει ΚΑΙ για τον πόλεμο στη Γάζα (το οποίο θέλοντας και μη είναι πιο σημαντικό ζήτημα). Παρόλα αυτά, θεωρώ κάλλιστα λογικό να τα θίξουμε και τα 2. Τραγικό να θίγεται μόνο η κακοποίηση των ζώων και όχι η κακοποίηση ανθρώπων.

 

Άστοχη λοιπόν (και θα έλεγα κακόβουλη) η προσπάθειά σου να επισημάνεις αναντιστοιχία λόγων ανάμεσα στα 2 θέματα. Συζητάμε όλα τα θέματα (όχι μόνο τα άλλα και όχι το κάπνισμα - όχι μονο τα ζωάκια και όχι τη Γάζα). Σίγουρα οποιοσδήποτε το δει χωρίς παρωπίδες μπορεί να καταλάβει ότι πρόκειται ακριβώς για την ίδια λογική.

μην άγχεσαι.στο έχω ξαναπεί.

το ποιός δρα κακόβουλα έχει φανεί επανειλλημένως παρεπιμπτόντως.

για να μην γινόμαστε γραφικοί ξαναλέω......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

μην άγχεσαι.στο έχω ξαναπεί.

το ποιός δρα κακόβουλα έχει φανεί επανειλλημένως παρεπιμπτόντως.

για να μην γινόμαστε γραφικοί ξαναλέω......

Μόνο που στη περίπτωση αυτή εσύ γίνεσαι γραφικός, εκφυλίζοντας ένα θέμα χωρίς λόγο και για προσωπική σου ικανοποίηση (?) και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...