Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια παιδια,

Ειμαι σχετικα καινουργιος στο forum, και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει αναφερθει το μήνυμα "Η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο" για το Garmin 5.00(50) σε 5800. Ειναι φυσιολογικό, να συνεχίσω την εγκατάσταση??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι φυσιολογικό, να συνεχίσω την εγκατάσταση??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Καλησπερα,:)

συνεχιζεις κανονικα την εγκατασταση

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω, κανω εγκατασταση το garmin και οταν παω να το τρεξω με πεταει εξω.

Δειχνει οτι φορτωνει το προγραμμα και ξαφνικα επανερχεται στο μενου.....

Μηπως μπορειτε να μου πειτε τι να κανω>?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις κάνει το λάθος που κάνουν σχεδόν όλοι!

Τα αρχεία του Garmin που κατεβάζεις τα βάζεις χύμα στη κάρτα μνήμης και όχι μέσα σε φάκελο!

Το τονίζουν και οι οδηγίες!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια,εχω ενα 5800 και προσπαθω να στεισω την 5.0040.Γινεται κανονικα εγκαταση συμφωνα με τις οδηγιες εχω κανει και τις αντιγαφες στην καρτα μνημης,εχω βαλει τους κωδικους αλλα το garmin δεν ξεκλειδωνει με τιποτε.Δεν μου βλεπει το εσωτερικο GPS παρολο που το εχω ενεργοποιησει (και μαλιστα εχω δοκιμασει να αφεισω μονο αυτο στις ρυθμισεις εντοπισμου).Χρησιμοποιω το 1.5 key...n.

Τι μπορει να φταιει,τι μπορει να κανω λαθος;

Εχω κατεβασει ενα σωρο οδηγιες τις δοκιμαζω αλλα τιποτε.

Εχω δοκιμασει πανω σ' αυτο και την 5.00.50 αλλα παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να φταίει ο κωδικός που χρησιμοποίησες στην γεννήτρια. Το ΙΜΕΙ έβαλες ή το αναγνωριστικό κάρτας;
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το ΙΜΕΙ και θα σου ξεκλειδώσει.

 

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ δουλεψε,αυτην την διαφορα δεν την ηξερα

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση garmin για το 5800 ποια είναι ?? Και η τελευταία έκδοση χαρτών???
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση garmin για το 5800 ποια είναι ?? Και η τελευταία έκδοση χαρτών???

 

Η τελευταία έκδοση του προγράμματος είναι η 5.00.50

Ο τελευταίος Autodrive χάρτης είναι ο 1.70

και ο τελευταίος Anavasis ο 4.1.1 (έχει βγει κι ο 4.1.2 αλλά δεν τον έχουμε ακόμα να τον περάσουμε)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Για τον 4.1.2 η επισημη σελιδα της anavasis αναφερει μονο βελτιωσεις :)

 

http://www.anavasi.gr/news.php?id=43#alages

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για τον 4.1.2 η επισημη σελιδα της anavasis αναφερει μονο βελτιωσεις :)

 

http://www.anavasi.gr/news.php?id=43#alages

 

Όντως:)

στην αναφορά πάντως λέει τις αλλαγές στη κάλυψη (οι παρενθέσεις αφορούν την 4.1.1)

 

ΑΝΑΦΟΡΑ ΟΔΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ (13/06/2009)

 

Συνολικός αριθμός τόξων = 833.715 (12/05/2009 = 807.035)

Συνολικό μήκος οδικού δικτύου τρέχουσας έκδοσης = 268.087 Κm

Μήκος οδικού δικτύου ΕΛΛΑΔΑΣ = 247.639 Κm (12/05/2009 = 244.290 Κm)

Συνολικό μήκος τόξων Ελλάδας γραμμένων με GPS = 121.292 Km (12/05/2009 = 120.977 Κm)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω την καρτα με το αυθεντικο garmin αλλα ειναι η version 5.00.00.θελω να μου πει καποιος συγουρα αν η 5.00.50 λειτουργει αψογα στο Ν97 και αν μπορω να το αναβαθμησω στο κεντρικο service της garmin.γιατι απο το internet ειμαι λιγο ασχετος
Link to comment
Share on other sites

Ναι, λειτουγεί μια χαρά η έκδοση 5.00.50 με το Ν97 και μπορείς να αναβαθμίσεις από το επίσημο site.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καταρχήν είμαι καινούργιος στο φόρουμ , και θέλω μια μικρή βοήθεια … έχω το Ν97 και προσπάθησα να βάλω το Garmin αλλά δεν τα κατάφερα … κατέβασα το πρόγραμμα από την εταιρία την τελευταία έκδοση και ακλούθησα τις οδηγίες από την σελίδα 1 …( Εγκατάσταση της εφαρμογής:

Αποσυμπιέζουμε τον φάκελο "Garmin" από το .zip αρχείο που κατεβάσαμε με το πρόγραμμα, και βάζουμε ολους τους φακέλους (Garmin, private, resource, sys) που θα βρούμε μέσα στο zip στον αρχικό κατάλογο (root) της κάρτας μνήμης (με χρήση card reader ή με σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή σε κατάσταση Μεταφοράς Δεδομένων). Εγκαθιστούμε την εφαρμογή "GarminMobileXT.sis" που υπάρχει μέσα στον φάκελο "Garmin" στο κινητό. Μετά την εγκατάσταση τρέχουμε την εφαρμογή. Κατά την πρώτη εκτέλεση της εφαρμογής θα μας ζητήσει να επιλέξουμε την γλώσσα του προγράμματος και την γλώσσα των φωνητικών οδηγιών. Επιλέγουμε ελληνικά και στις 2 περιπτώσεις». )

Δεν υπάρχει κανένα συμπιεσμένος φάκελος …. Μόλις κατέβασα το πρόγραμμα (GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_50050)και το έτρεξα μου ζήτησε να συνδέσω το τηλ το σύνδεσα και το έβαλα στο root του κινητού . και πλέων στο rout έχω την εφαρμογή (GarminMobileXT) σε επέκταση sis και το φάκελο Garmin .

Μετά μπήκα στο menu του κινητού -> εφαρμογές -> GMobileXT το έτρεξα και έβαλα γλωσσά κειμένου ελληνική στην επιλογή ομιλούμενης γλώσσας λέει ότι δεν βρέθηκε αποτέλεσμα . μετά έβαλα «μέτρο» και μετά για σύνδεση «με ερώτηση»

.Πλέων είμαι σε ένα menu «ΑΓΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΡΞΗ» , «ΔΩΡΕΑΝ ΔΟΚΙΜΗ» , «ΕΙΣ. ΚΛΕΙΔ. ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ¨» , «ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΕ GPS GARMΙΝ» .

 

Γιατί δεν μπόρεσα να βάλω ελληνικά στην επιλογή ομιλούμενης ?

Και τι κάνω από εδώ και πέρα ?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

Για να εχεις ελληνικα ψαξε και κατεβασε την 5.00.50 standalone θα την βρεις σχετικα ευκολα στο google. Mετα κανε πληρη απεγκατασταση και ξεκινησε την διαδικασια απο την αρχη. Επελεξε 1 απο τα 4 και συνεχισε κανονικα τον οδηγο εαν δεν κανω λαθος ειναι το δωρεαν δοκιμη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία ποια ειναι η διαφορα του Autodrive με τους αγγλικους χαρακτηρες απο αυτον με τους ελληνικους;

 

Ο ένας γράφει όλα τα ονόματα (πόλεις, οδούς, σημεία) με ελληνικά γράμματα και ο άλλος με αγγλικά (greeklish, οπως ο anavasis)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα πριν λίγες ημέρες με απόλυτη επιτυχία την έκδοση 5.00.40. στο Νοκια 5800. Δούλεψε μια χαρά, έβλεπε τους χάρτες, όλα καλά.

 

Για άσχετο λόγο έκανα φορμάτ στην κάρτα μνήμης χωρίς να κρατήσω αντίγραφο.

Από τότε προσπάθησα και έκανα εγκατάσταση το κυρίως πρόγραμμα και τους χάρτες. Αλλά όταν μπαίνω μέσα μου βγάζει χάρτη της ευρώπης στα αγγλικά και με δυτική ευρώπη. Πήγα Εργαλεία>Διαχείριση Δεδομένων>Σετ χαρτών και βλέπω δύο επιλογές:Worldwide Roads Basemap E:\Garmin\ και από κάτω: Λεπτομερείς χάρτες Ενσωματωμένοι χάρτες.

Επιλέγω το δεύτερο και βλέπω ότι είναι ο Auto Drive Hellas αλλά δεν μπορώ να το κάνω default. Μήπως έιχε τίποτα η κάρτα και το έσβησα; ή κάτι μου διέφυγε;

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καταρχήν είμαι καινούργιος στο φόρουμ , και θέλω μια μικρή βοήθεια … έχω το Ν97 και προσπάθησα να βάλω το Garmin αλλά δεν τα κατάφερα … κατέβασα το πρόγραμμα από την εταιρία την τελευταία έκδοση και ακλούθησα τις οδηγίες από την σελίδα 1 …( Εγκατάσταση της εφαρμογής:

Αποσυμπιέζουμε τον φάκελο "Garmin" από το .zip αρχείο που κατεβάσαμε με το πρόγραμμα, και βάζουμε ολους τους φακέλους (Garmin, private, resource, sys) που θα βρούμε μέσα στο zip στον αρχικό κατάλογο (root) της κάρτας μνήμης (με χρήση card reader ή με σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή σε κατάσταση Μεταφοράς Δεδομένων). Εγκαθιστούμε την εφαρμογή "GarminMobileXT.sis" που υπάρχει μέσα στον φάκελο "Garmin" στο κινητό. Μετά την εγκατάσταση τρέχουμε την εφαρμογή. Κατά την πρώτη εκτέλεση της εφαρμογής θα μας ζητήσει να επιλέξουμε την γλώσσα του προγράμματος και την γλώσσα των φωνητικών οδηγιών. Επιλέγουμε ελληνικά και στις 2 περιπτώσεις». )

Δεν υπάρχει κανένα συμπιεσμένος φάκελος …. Μόλις κατέβασα το πρόγραμμα (GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_50050)και το έτρεξα μου ζήτησε να συνδέσω το τηλ το σύνδεσα και το έβαλα στο root του κινητού . και πλέων στο rout έχω την εφαρμογή (GarminMobileXT) σε επέκταση sis και το φάκελο Garmin .

Μετά μπήκα στο menu του κινητού -> εφαρμογές -> GMobileXT το έτρεξα και έβαλα γλωσσά κειμένου ελληνική στην επιλογή ομιλούμενης γλώσσας λέει ότι δεν βρέθηκε αποτέλεσμα . μετά έβαλα «μέτρο» και μετά για σύνδεση «με ερώτηση»

.Πλέων είμαι σε ένα menu «ΑΓΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΡΞΗ» , «ΔΩΡΕΑΝ ΔΟΚΙΜΗ» , «ΕΙΣ. ΚΛΕΙΔ. ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ¨» , «ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΕ GPS GARMΙΝ» .

 

Γιατί δεν μπόρεσα να βάλω ελληνικά στην επιλογή ομιλούμενης ?

Και τι κάνω από εδώ και πέρα ?

 

Σιγουρα υπηρχε προεγκατεστημενη εκδοση στο κινητο σου για δοκιμη ...απλα πετα αυτη που εχει και κανε την γνωστη διαδικασια με το που σπασουν οι χαρτες δεν θα σου βγαζει τιποτα "τρελο"

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα πριν λίγες ημέρες με απόλυτη επιτυχία την έκδοση 5.00.40. στο Νοκια 5800. Δούλεψε μια χαρά, έβλεπε τους χάρτες, όλα καλά.

 

Για άσχετο λόγο έκανα φορμάτ στην κάρτα μνήμης χωρίς να κρατήσω αντίγραφο.

Από τότε προσπάθησα και έκανα εγκατάσταση το κυρίως πρόγραμμα και τους χάρτες. Αλλά όταν μπαίνω μέσα μου βγάζει χάρτη της ευρώπης στα αγγλικά και με δυτική ευρώπη. Πήγα Εργαλεία>Διαχείριση Δεδομένων>Σετ χαρτών και βλέπω δύο επιλογές:Worldwide Roads Basemap E:\Garmin\ και από κάτω: Λεπτομερείς χάρτες Ενσωματωμένοι χάρτες.

Επιλέγω το δεύτερο και βλέπω ότι είναι ο Auto Drive Hellas αλλά δεν μπορώ να το κάνω default. Μήπως έιχε τίποτα η κάρτα και το έσβησα; ή κάτι μου διέφυγε;

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:worry:

 

Ισως να μην εχεις δωσει την σωστη ονομασια στους χαρτες και δεν μπορει να τους αναγνωρισει το προγραμμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλισπέρα κι απο μενα,μολις εβαλα το garmin 5.00.50 στο nokia 5800 μου συμφονα με τις οδηγιες.Ανιγει ολα κανονικα λιτουργει κομπλε αλλα ρε παιδια δεν εχει σιμα gps που και που μονο αναβει μια μπαρα κοκκινι και δεν μπορει να εντοπισι την θεση μου.Μηπως πρεπει να εχο ιντερνετ στο κινιτο η εστο το ιντερνετ τις καρτοκινιτισ π ειναι με τα 40mb 54kbps ?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

Aφησε το ανοικτο εξω για αρκετη ωρα θα βρει. Την πρωτη φορα αργει..

 

Διαβασε και το S60 5th Edition Platform FAQ ερωτηση #15

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...