Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι απαραιτητα.Μπορεις να βαλεις την standalone εκδοση αφου διαγραψεις αυτη που εχεις τωρα.

Οταν λές διαγραφή,τι εννοείς?

Να κάνω απεγκατασταση και να διαγράψω κάποιους φακέλους?'Η μήπως να ριξω πάνω στους υπάρχοντες φακέλους αυτούς που έχει η standalone έκδοση?

Εκεινοι οι "extra multi files" τι ρόλο παίζουν?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνωμη ,δεν ημουνα αρκετα κατανοητος.

Διαγραφη του προγραμματος και αφαιρεση ολων των φακελων που εχουν σχεση με το προγραμμα.Αυτο ειναι και το νοημα της standalone εκδοσης.Κρατας μονο τους χαρτες και τα unl αρχεια και τα περνας παλι οπως ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ,δεν ημουνα αρκετα κατανοητος.

Διαγραφη του προγραμματος και αφαιρεση ολων των φακελων που εχουν σχεση με το προγραμμα.Αυτο ειναι και το νοημα της standalone εκδοσης.Κρατας μονο τους χαρτες και τα unl αρχεια και τα περνας παλι οπως ειναι.

Δυστυχώς δεν τα καταφέρνω...

αφαιρεσα την 5.0.30 διέγραψα τους φακέλους,Garmin,Private,Resource,Sys...

Αντεγραψα τους αντιστοιχους φακέλους της standalone έκδοσης,εγκατεστησα την 5.0.60 και το πρόγραμμα δεν ενοιγει.Δειχνει το λογότυπο Garmin και μετά τιποτε...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε τον φακελο που γραφει garmin μετα apps και εκει μεσα θα βρεις ενα αρχειο με καταληξη ini.Διεγραψε το και λογικα θα εισαι οκ.

Οταν λες οτι διεγραψες τους φακελους Private,Resource,Sys... τι ακριβως εννοεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι τους διέγραψα απο την SD κάρτα και πέρασα τους αντιστοιχους της standalone έκδοσης...

Εκανα κάτι λάθος?

 

ΟΚ,το αρχειο ini ήταν το πρόβλημα.

Ευχαριστω!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτι τους διεγραψες απο την καρτα μνημης,εννοεις οτι διεγραψες τελειως τους φακελους-δεν νομιζω οτι μπορει να γινει κατι τετοιο,ειναι φακελοι συστηματος και δεν εχουν σχεση μονο με το garmin-η βρηκες οτι ειχε σχεση με το garmin και τα διεγραψες;

http://img188.imageshack.us/img188/9379/capture084.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω ακόμη προβλήματα στη λειτουργία της έκδοσης 5.00.60.

Δυστυχώς η εφαρμογή ανοίγει μια στις 15 φορές περίπου.Σε όλες τις άλλες δειχνει το λογότυπο με το μαύρο φόντο και μετά τίποτε...

Διέγραψα αρχικά το αρχειο ini και τότε λειτούργησε.Θεώρησα οτι ολα ήταν ΟΚ τότε.

Εχω κρατήσει τα αρχεια resource,sys,private που είχα πριν την εγκατάσταση και τα αντεγραψα στην SD αλλά δεν βλέπω φώς...

Καμμιά ιδέα?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν και έχω περάσει το garmin απειρες φορές στο κινητό μου αυτή τη φορά δεν μπορώ να το ξεκλειδωσω. Στο προγραματακι σαν unit id ποιο απο όλα βάζουμε γιατι έχω μπερδευτεί το ΙΜΕΙ, το IMSI Ή το Card Id αν και βέβαια το έχω δοκιμάσει με όλα και δεν μου ξεκλειδώνει.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την εκδοση 5.00.50 και θελω χαρτες παιδια.αυτο του autodrive κανουν?

 

Φυσικα και κανουν. Αυτες τις μερες κυκλοφορισε και ο νεος AutoDrive 1.85.

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εμενα βγαζει μονο το λογοτυπο και μετα τιποτε,διεγραψα και το ini,κατεβασα την standalone,μηπως επρεπε να εχω καποια αλλη ηδη,ειναι 41 mb
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εμενα βγαζει μονο το λογοτυπο και μετα τιποτε,διεγραψα και το ini,κατεβασα την standalone,μηπως επρεπε να εχω καποια αλλη ηδη,ειναι 41 mb

 

που βρισκεται το ini?

ουτε κι εμενα παιζει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εμενα βγαζει μονο το λογοτυπο και μετα τιποτε,διεγραψα και το ini,κατεβασα την standalone,μηπως επρεπε να εχω καποια αλλη ηδη,ειναι 41 mb

Δεν εκανες σωστα την αντιγραφη των αρχειων γιαυτο δεν ανοιγει.

που βρισκεται το ini?

ουτε κι εμενα παιζει?

Στον φακελο Garmin/Apps.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εβαλα την standalone 5.00.40 μπας και δουλέψει.Μου εκανε κι αυτή τα ίδια κουλά,μέχρι που έβγαλα όλα τα image αρχεία των χαρτών αφήνοντας μόνο τον βασικό χάρτη.Με το βασικό χάρτη όλα πήγαν ΟΚ.Στη συνέχεια έβαλα τον Autodrive και πάλι άνοιξε μια χαρά.Κατόπιν τον Ανάβασις και όλα μεχρι στιγμής είναι ΟΚ.Εχω την εντύπωση οτι η εφαρμογή δεν μπορεί να ξεκλειδώσει ταυτόχρονα για πρώτη φορά ΚΑΙ το software ΚΑΙ τους χαρτες όλους μαζί.Θέλει έναν έναν τους χάρτες...αφού πρώτα ξεκλειδώσει το software.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανες σωστα την αντιγραφη των αρχειων γιαυτο δεν ανοιγει.

 

Στον φακελο Garmin/Apps.

 

ποιος είναι ο σωστός τρόπος αντιγραφής;

Link to comment
Share on other sites

ποιος είναι ο σωστός τρόπος αντιγραφής;

 

Nα αντιγραψεις τους φακελους οπως ειναι στο root της καρτας. Ολα περιγραφονται στον οδηγο του πρωτου ποστ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε οταν λεμε αντιγραφη,εννοουμε,δεξι κλικ στον φακελο που εγινε μετα την αποσυμπιεση,και μετα επικολληση στην καρτα Η κατι αλλο. Το root τι ειναι. Μηπως πρεπει ενα ενα φακελο να τον κανω αντιγραφη. Γραψε βημα βημα αν θελεις,βλεπεις εχουμε πολλοι το ιδιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

καταφερα ανοιξα το γκαρμιν,τωρα λεει για ξεκλειδωμα και για το ESN,κατεβασα την 5.00.40,και στις πληροφοριες οπως λεει στην πρωτη σελιδα βλεπω μονο το ΙΜΕΙ και ενα IMSI,οπως και Αναγνωριστικο καρτας.,πιο ειναι το ESN, και το kegen.exe που βρισκετε, και τους χαρτες πρεπει να τους κατεβασω εξτρα? δεν υπαρχουν σε αυτο που κατεβασα?
Link to comment
Share on other sites

καταφερα ανοιξα το γκαρμιν,τωρα λεει για ξεκλειδωμα και για το ESN,κατεβασα την 5.00.40,και στις πληροφοριες οπως λεει στην πρωτη σελιδα βλεπω μονο το ΙΜΕΙ και ενα IMSI,οπως και Αναγνωριστικο καρτας.,πιο ειναι το ESN, και το kegen.exe που βρισκετε, και τους χαρτες πρεπει να τους κατεβασω εξτρα? δεν υπαρχουν σε αυτο που κατεβασα?

 

To kegen.exe θα το βρεις απο κει που κατεβασες τα υπολοιπα αρχεια. Σιγουρα καπου θα υπαρχει αν δεν το εχεις ηδη κατεβασει μαζι με τα υπολοιπα αρχεια μαζι.

Κανε δοκιμες και με τους 3 αριθμους.

Τους χαρτες θα τους βρεις απο κει που κατεβασες το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου που το key...n δεν ξεκλειδώνει το πρόγραμμα με κανένα απο τους τρεις παραπάνω αριθμούς. Μήπως το Key...n δεν δουλεύει για την τελευταία έκδοση του Garmin?
Link to comment
Share on other sites

Έλα μου που το key...n δεν ξεκλειδώνει το πρόγραμμα με κανένα απο τους τρεις παραπάνω αριθμούς. Μήπως το Key...n δεν δουλεύει για την τελευταία έκδοση του Garmin?

 

Οχι δουλευει κανονικα. Ποια εκδοση του εχεις? Νομιζω η 1.5 ειναι η τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δουλευει κανονικα. Ποια εκδοση του εχεις? Νομιζω η 1.5 ειναι η τελευταια.

 

Την 1.5 έχω και εγώ κανονικά αλλά οχι δεν μου ξεκλειδώνει το πρόγραμμα.Μήπως δεν δουλεύει για την 5.00.60 έκδοση? Προσπάθησα επανελειμένα τοποθετόντας και τους 3 αριθμούς ξεχωριστά κάθε φορά, αλλά μάταια.

Link to comment
Share on other sites

Oχι εγω εχω ξεκλειδωσει την 5.00.60 με την 1.5. Καποιο λαθος μηπως κανεις στην δημιουργεια του unl αρχειου? Μηπως καποιο λαθος στην καταληξη?
Link to comment
Share on other sites

Οχι σίγουρα έχει σωστη κατάληξη ως sw.unl και όχι .txt ή οτιδήποτε άλλο

Μήπως επειδή έχω εγκαταστίσει μόνο το stand alone και οχι τα extra multi files?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...