Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως κι εγω εβαλα το χαρτη απο το venduza (σκετο τον autodrive οχι τον 3σε1) και δεν ειδα κατι...

 

Αυτες οι καταχωρησεις σου εμφανιζονται οταν επιλεξει καποιος να κανει πλοηγηση σε καποιο μερος και τις κραταει στη μνημη η εφαρμογη. Αποθηκευονται σε αλλο σημειο, δε νομιζω να εχει καμμια σχεση το gmasupp.img ή το gmapprom.img με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω του venduza εβαλα αλλα τον 3σε1 και ολα φυσιολογικα!

 

Παντως ενα scroll που εκανα στο χαρτη δειχνει καλυτερος απο τον 1.70!

 

Σε λιγο θα παω θαλασσα και κει εχει πολλα νε κομματια που δεν ειχε ο 1.70. Θα παω να τσεκαρω να δω αν τα εβαλαν!

Link to comment
Share on other sites

Yeap τον 3σε1 απο το μαγαζακι με Ελληνικους χαρακτηρες.

 

Προφανώς έχει πέσει κάποια επεξεργασία κατα το "κόλλημα" των χαρτών

 

Παντως κι εγω εβαλα το χαρτη απο το venduza (σκετο τον autodrive οχι τον 3σε1) και δεν ειδα κατι...

 

Αυτες οι καταχωρησεις σου εμφανιζονται οταν επιλεξει καποιος να κανει πλοηγηση σε καποιο μερος και τις κραταει στη μνημη η εφαρμογη. Αποθηκευονται σε αλλο σημειο, δε νομιζω να εχει καμμια σχεση το gmasupp.img ή το gmapprom.img με αυτα.

 

Μπορεί να τα αφαίρεσε ο ίδιος

 

Αυτά που έχεις κάνει εσύ πλοήγηση αποθηκεύονται και στις προσωπικές θέσεις, αυτά που εμφανίστηκαν σε εμένα ξαφνικά δεν υπάρχουν πουθενά αλλού εκτός απο τις Πρόσφατες Ανακαλύψεις.

 

Ειδικά μια θέση που υπάρχει "Πωγωνάτου 34 Ίλιον" φαίνεται οτι μπήκε στο χάρτη για να δοκιμάσουν αν δουλεύουν οι βελτιώσεις στην αναζήτηση που αναφέρει το site.

 

Για παράδειγμα για τα Νέα Λιόσια, η διεύθυνση εντοπίζεται εισάγοντας ως πόλη είτε "Νέα Λιόσια" είτε "Ίλιον" είτε "Νέων Λιοσίων" (Δήμος)

 

Aπλά μετα ξέχασαν να τα βγάλουν....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κατέβασα την έκδοση 50 και μετά που διάλεξα κατά την εγκατάσταση ελληνικά, δεν είχε να διαλέξω ελληνικούς ήχους, οπότε μουγκάθηκε το garmin μου:lol:

Ξέρετε πως μπορώ να βάλω τις ελληνικές φωνές;

Ευχαριστώ!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κατέβασα την έκδοση 50 και μετά που διάλεξα κατά την εγκατάσταση ελληνικά, δεν είχε να διαλέξω ελληνικούς ήχους, οπότε μουγκάθηκε το garmin μου:lol:

Ξέρετε πως μπορώ να βάλω τις ελληνικές φωνές;

Ευχαριστώ!:cool:

 

Το αρχειο που κατεβασες τι μεγεθος εχει;Ριξε μια ματια τι θα επρεπε να ειχε ο φακελος μεσα http://imageshack.gr/files/wsug1h3e91rwpanbol7v_thumb.jpg http://imageshack.gr/files/sy7n2788pmxvcvh8a2qz_thumb.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο που κατεβασες τι μεγεθος εχει;Ριξε μια ματια τι θα επρεπε να ειχε ο φακελος μεσα http://imageshack.gr/files/wsug1h3e91rwpanbol7v_thumb.jpg http://imageshack.gr/files/sy7n2788pmxvcvh8a2qz_thumb.jpg

 

ωχ έχεις δίκιο, δεν είδα ότι έγραφε ο τίτλος update:O

και το γράφει ο άνθρωπος αυτά τα αρχεία πρέπει ήδη να τα έχετε:rolleyes:,

να σαι καλά για την γρήγορη απάντηση και τη βοήθεια, τώρα κατεβάζω και γω τους ανανεωμένους χάρτες 3+1 του βεντούζα, σήμερα τους έβγαλε!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι αλλο τωρα.....πως μπορω να κανω καταγραφη πορειας στο GARMIN? επισης θελω η διαδρομη να φενεται στον χαρτη...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η το προγραμμα ειναι για κλαμματα η εγω δε μπορω να το βρω.δοκιμασα να ψαξω ενα χωριο που απ οτι ειδα σε 3 αλλα προγραμματα πλοηγησης υπαρχει αλλα χωρις διευθυνσεις. στο garmin για να το βρεις πρεπει να ψαξεις εκει που λεει αναζητηση πολης αφου δεν υπαρχει διευθυνση. αλλα η αναζητηση πολησ γινεται μεχρι 200km απο το σημειο που βρισκεσαι,οχι παραπερα. οποτε αν ψαχνουμε ενα χωριο χωρις χαρτογραφημενες διευθυνσεις το οποιο ειναι σε αποσταση μεγαλυτερη απο 200km δε θα μας το δειξει ποτε,και ας το εχει ο χαρτης της autodrive μεσα!!!και θελουν να δωσουμε λεφτα να το αγορασουμε αυτο το προγραμμα?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Eμένα κόλλησε εχτές δύο φορές και αναγκάστικα να κλείσω το κινητό και να το ανοίξω ξανά.

 

Την πρώτη φορά κόλλησε όταν άλλαξα μια επιλογή αποφυγής διοδίων, μου πρότεινε επανυπολογισμό, πάτησα ΝΑΙ και κόλλησε....

 

Τη δεύτερη φορά κόλλησε όταν ήμουν στο μενού που αναζητάς ένα προορισμό με διευθυνση, πόλη, διασταυρωση. Προσπαθούσα σαν το φίλο απο πάνω να βρώ έναν προορισμό με διάφορους τρόπους, δε τον έβρισκε και κάποια στιγμή κόλλησε...

 

Ευτυχώς που ήμουν συνοδηγός γιατι θα είχα φάει κάνα 15λεπτο σταματημένος...

 

Διαπίστωσα και κάτι με τη δρομολόγηση (χάρτης AD 1.80), στην εθνική Αθηνών - Κορίνθου αν του βάλεις χωρίς διόδια δε σε πάει μέχρι τα διόδια όπου έχει έναν παράδρομο που βγαίνεις αλλα σε βγάζει έξω απο το ύψος της Χαλυβουργικής, το ίδιο και στην επιστροφή.

 

Επίσης το πρόγραμμα συνεχίζει και δουλεύει με ρυθμούς χελώνας κατα τον επανυπολογισμό (μέχρι να γίνει έφτασες ή έχασες τη στροφή) και στα γραφικά. Η φωνητικές εντολές θέλουν βελτίωση γιατι κάποιες εντολές του τύπου "κράτα αριστερά και στρίψε δεξιά" πιο πολύ για να στουκάρεις βοηθούν και οχι για να φτάσεις στον προορισμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι τα πράγματα με το garmin, δυστυχώς. Τις λίγες φορές που το άνοιξα να το χρησιμοποιήσω για πλοήγηση, ή κόλλησε ή είχε μεγάλη απόκλιση το στίγμα του. Άποψή μου, πετάξτε το και πηγαίνετε με κλειστά μάτια στο NDrive.

 

Ναι, αλλά πώς είναι οι χάρτες του NDrive για Ελλάδα; Σύμφωνα με το επίσημο site της εταιρίας NDrive καλύπτεται μόλις το 78,43% της Ελλάδας με μόλις 48.237 χλμ. αυτοκινητόδρομου και 36.629 POI. Αν συγκρίνουμε αυτά τα νούμερα με τα νούμερα της Autodrive Hellas που συνεργάζεται με το Garmin, θα διαπιστώσουμε ότι πολύ απλά δεν υπάρχει σύγκριση. Το Garmin παρέχει πολύ περισσότερα πράγματα.

Από την άλλη διαβάζω για κολλήματα του Garmin. Είμαι μπερδεμένος. :wacko:

 

Η Autodrive Hellas αναβαθμίζει τους χάρτες της κάθε 3μηνο. Η NDrive κάθε πότε; Ρωτάω μήπως και καλυτερέψει η κατάσταση για την NDrive σύντομα.

 

Μήπως το πρόγραμμα NDrive συνεργάζεται με χάρτες άλλης εταιρίας; Ρωτάω γιατί καταλαβαίνω ότι ένας συνδυασμός ανάμεσα σε NDrive και Garmin θα ήταν η πιο ιδανική λύση! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά πώς είναι οι χάρτες του NDrive για Ελλάδα; Σύμφωνα με το επίσημο site της εταιρίας NDrive καλύπτεται μόλις το 78,43% της Ελλάδας με μόλις 48.237 χλμ. αυτοκινητόδρομου και 36.629 POI. Αν συγκρίνουμε αυτά τα νούμερα με τα νούμερα της Autodrive Hellas που συνεργάζεται με το Garmin, θα διαπιστώσουμε ότι πολύ απλά δεν υπάρχει σύγκριση. Το Garmin παρέχει πολύ περισσότερα πράγματα.

Από την άλλη διαβάζω για κολλήματα του Garmin. Είμαι μπερδεμένος. :wacko:

 

Η Autodrive Hellas αναβαθμίζει τους χάρτες της κάθε 3μηνο. Η NDrive κάθε πότε; Ρωτάω μήπως και καλυτερέψει η κατάσταση για την NDrive σύντομα.

 

Μήπως το πρόγραμμα NDrive συνεργάζεται με χάρτες άλλης εταιρίας; Ρωτάω γιατί καταλαβαίνω ότι ένας συνδυασμός ανάμεσα σε NDrive και Garmin θα ήταν η πιο ιδανική λύση! :blink:

 

Για δε ρίχνεις μια ματιά και στο Sygic οι επιλογές και η δρομολόγηση είναι πολύ καλύτερη απο του NDrive.

 

To Ndrive όπως και το Sygic χρησιμοποιούν χάρτες Teleatlas αλλα και τoυς Νavigreece που είναι της ελληνικής εταιρείας CIT και είναι οι καλύτεροι για τα συγκεκριμένα προγράμματα. Η τελευταία ανανέωση του χάρτη Navigreece έγινε τον Ιούλιο.

 

http://www.ndrive.gr

http://www.sygic.gr

 

O καλύτερος συνδυασμός όπως λές και εσύ είναι να έχεις το Garmin για τις πολύ δύσκολες περιοχές και κυρίως για απομακρυσμένες περιοχές στην επαρχία, οπουδήποτε αλλού μια χαρά θα σε καλύψει το Sygic. Εμένα πάντως στην Αττική το Sygic με navigreece με πάει καλύτερα απο το Garmin αλλα ο καθένας αυτό θα το δεί σύμφωνα με τη χρήση που κάνει, τις περιοχές που κινείται και γενικά το πώς βολεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Για δε ρίχνεις μια ματιά και στο Sygic οι επιλογές και η δρομολόγηση είναι πολύ καλύτερη απο του NDrive.

 

To Ndrive όπως και το Sygic χρησιμοποιούν χάρτες Teleatlas αλλα και τoυς Νavigreece που είναι της ελληνικής εταιρείας CIT και είναι οι καλύτεροι για τα συγκεκριμένα προγράμματα. Η τελευταία ανανέωση του χάρτη Navigreece έγινε τον Ιούλιο.

 

http://www.ndrive.gr

http://www.sygic.gr

 

O καλύτερος συνδυασμός όπως λές και εσύ είναι να έχεις το Garmin για τις πολύ δύσκολες περιοχές και κυρίως για απομακρυσμένες περιοχές στην επαρχία, οπουδήποτε αλλού μια χαρά θα σε καλύψει το Sygic. Εμένα πάντως στην Αττική το Sygic με navigreece με πάει καλύτερα απο το Garmin αλλα ο καθένας αυτό θα το δεί σύμφωνα με τη χρήση που κάνει, τις περιοχές που κινείται και γενικά το πώς βολεύεται.

 

Δε μένω στην Αθήνα και η κάλυψη του Sygic για την υπόλοιπη Ελλάδα είναι ακόμη πολύ φτωχή.

Θέλω να μας πει κάποιος που έχει στο κινητό του γνήσιο Garmin αν αντιμετωπίζει προβλήματα κολλήματος κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η το προγραμμα ειναι για κλαμματα η εγω δε μπορω να το βρω.δοκιμασα να ψαξω ενα χωριο που απ οτι ειδα σε 3 αλλα προγραμματα πλοηγησης υπαρχει αλλα χωρις διευθυνσεις. στο garmin για να το βρεις πρεπει να ψαξεις εκει που λεει αναζητηση πολης αφου δεν υπαρχει διευθυνση. αλλα η αναζητηση πολησ γινεται μεχρι 200km απο το σημειο που βρισκεσαι,οχι παραπερα. οποτε αν ψαχνουμε ενα χωριο χωρις χαρτογραφημενες διευθυνσεις το οποιο ειναι σε αποσταση μεγαλυτερη απο 200km δε θα μας το δειξει ποτε,και ας το εχει ο χαρτης της autodrive μεσα!!!και θελουν να δωσουμε λεφτα να το αγορασουμε αυτο το προγραμμα?

 

Για να βρεις Xωριά και πόλεις σε μακρινή απόσταση κάνεις το εξής

Ας πούμε ψάχνουμε τον Λαγκαδά Θεσ/νικης

Πατάμε

"Προς τα που" Πατας "Κοντά" στο κάτω μέρος της οθόνης

Πατάς "κοντά σε άλλη" κάτω δεξιά

"Αναζήτηση στο χάρτη"

Ξεζουμάρεις λίγο τον χάρτη με τον (-) πάνω δεξιά

Μετακινείς τον χάρτη με την γραφίδα ή το δάκτυλο πάνω κάτω δεξιά αριστερά ώστε να φανεί η περιοχή που είναι κοντά το χωριό που ψάχνεις

π.χ. στην περίπτωση μας ο νομός Θεσσαλονίκης

Πατάς πάνω στον χάρτη κάπου κοντά στην Θεσσαλονίκη και εμφανίζεται ένα βελάκι

Πατας ΟΚ και μετά "Ολοκληρώθηκε"

Μετά επιλέγεις "Πόλεις" - "Συλλαβισμός" και γράφεις το χωριό που ψάχνεις

Προτιμάτε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ώστε να αποφεύγονται λάθη με τονισμούς

Αφού γράψεις το χωριό πατάς εντάξει και γίνετε η αναζήτηση

 

Το πρόγραμμα είναι αρκετά έξυπνο στην αναζήτηση.

Για παράδειγμα ψάχνουμε τον Λαγκαδά, αλλά δεν είμαστε σίγουροι ότι λέγετε έτσι

Πληκτρολογούμε λοιπόν ΛΑΓΚΑ

Το πρόγραμμα μας εμφανίζει ΛΑΓΚΑΔΑΣ, ΛΑΓΚΑΔΙΚΙΑ, ΛΑΓΚΑΔΙΑ, ΛΑΓΚΑΔΙ, ΒΛΑΓΚΑΔΑ γράφοντας δίπλα και τον Νομό που ανήκει το κάθε χωριό

 

Για τα κολλήματα που γράφετε.

Δεν φταίει το πρόγραμμα αλλά το κινητό.

Εξαρτάται τι εφαρμογές τρέχουν από πίσω στο κινητό, πόση ελεύθερη RAM έχει κλπ

 

Για να ελαφρύνετε το GARMIN

Πολλοί χρήστες έχουν αρκετούς φορτωμένους χάρτες στο πρόγραμμα και τους έχουν να "τρέχουν" όλους μαζί χωρίς λόγο.

Για παράδειγμα όταν οδηγούμε στην πόλη ή στο εθνικό δίκτυο χρειάζεται μόνο ο Auto Drive. Ο BlueChart, ο Anavasis και πιθανόν χάρτες του εξωτερικού είναι άχρηστοι αλλά αν δεν τους έχουμε απενεργοποιήσει τρέχουν και αυτοί παράλληλα με αποτέλεσμα να βαραίνει το πρόγραμμα.

 

Η διαδικάσία

πάμε Ρυθμίσεις - Διαχείριση Δεδομένων - Σετ χαρτών

Αφού πατήσουμε Σετ χαρτών πατάμε κάτω δεξιά MapSource

Θα δούμε μια λίστα με όλους τους χάρτες που είναι φορτωμένοι στο πρόγραμμα

και μπροστά ένα τετραγωνάκι με ένα τικ μέσα

Πατώντας μέσα στο τετραγωνάκι φεύγει το τικ και αν ξαναπατήσουμε ξαναεμφανίζεται

Όσοι χάρτες έχουν τικ τρέχουν στο πρόγραμμα.

Ξετσεκάρουμε όλους τους χάρτες και αφήνουμε με τικ μόνο αυτόν που χρειαζόμαστε κάθε φορά.

 

Ένα άλλο που βαραίνει το πρόγραμμα είναι τα πολλά ΡΟΙ.

Μην φορτώνετε την συσκευή σας με πολλά και άχρηστα POI

Βάλτε μόνο αυτά που σας είναι απαραίτητα και τα χρησιμοποιείται

 

Επίσης μετά από κάποια πλοήγηση και αφού κλείσουμε το πρόγραμμα καλό είναι να κάνουμε και μια επανεκκίνηση το κινητό για να απελευθερωθεί μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Δε μένω στην Αθήνα και η κάλυψη του Sygic για την υπόλοιπη Ελλάδα είναι ακόμη πολύ φτωχή.

Θέλω να μας πει κάποιος που έχει στο κινητό του γνήσιο Garmin αν αντιμετωπίζει προβλήματα κολλήματος κ.λπ.

 

Mα και το Ndrive που λές εσύ Νavigreece 7/2009 φοράει

Tι εννοείς γνήσιο; Το Garmin το κατεβάζεις απο το επίσημο site της εταιρείας, απο εκεί και πέρα το θέμα είναι πώς θα αποκτήσεις κλειδί για το πρόγραμμα ή τους χάρτες, δεν πειράζει κανείς το πρόγραμμα.

 

 

 

Για τα κολλήματα που γράφετε.

Δεν φταίει το πρόγραμμα αλλά το κινητό.

Εξαρτάται τι εφαρμογές τρέχουν από πίσω στο κινητό, πόση ελεύθερη RAM έχει κλπ

 

Για να ελαφρύνετε το GARMIN

Πολλοί χρήστες έχουν αρκετούς φορτωμένους χάρτες στο πρόγραμμα και τους έχουν να "τρέχουν" όλους μαζί χωρίς λόγο.

Για παράδειγμα όταν οδηγούμε στην πόλη ή στο εθνικό δίκτυο χρειάζεται μόνο ο Auto Drive. Ο BlueChart, ο Anavasis και πιθανόν χάρτες του εξωτερικού είναι άχρηστοι αλλά αν δεν τους έχουμε απενεργοποιήσει τρέχουν και αυτοί παράλληλα με αποτέλεσμα να βαραίνει το πρόγραμμα.

 

Η διαδικάσία

πάμε Ρυθμίσεις - Διαχείριση Δεδομένων - Σετ χαρτών

Αφού πατήσουμε Σετ χαρτών πατάμε κάτω δεξιά MapSource

Θα δούμε μια λίστα με όλους τους χάρτες που είναι φορτωμένοι στο πρόγραμμα

και μπροστά ένα τετραγωνάκι με ένα τικ μέσα

Πατώντας μέσα στο τετραγωνάκι φεύγει το τικ και αν ξαναπατήσουμε ξαναεμφανίζεται

Όσοι χάρτες έχουν τικ τρέχουν στο πρόγραμμα.

Ξετσεκάρουμε όλους τους χάρτες και αφήνουμε με τικ μόνο αυτόν που χρειαζόμαστε κάθε φορά.

 

Ένα άλλο που βαραίνει το πρόγραμμα είναι τα πολλά ΡΟΙ.

Μην φορτώνετε την συσκευή σας με πολλά και άχρηστα POI

Βάλτε μόνο αυτά που σας είναι απαραίτητα και τα χρησιμοποιείται

 

Επίσης μετά από κάποια πλοήγηση και αφού κλείσουμε το πρόγραμμα καλό είναι να κάνουμε και μια επανεκκίνηση το κινητό για να απελευθερωθεί μνήμη

 

 

Απο όλα αυτά που λές

 

1. Τίποτα δε τρέχει στο παρασκήνιο, τσεκαρισμένο με πολλούς task managers

 

2. Mνήμη ελεύθερη όση έχει συνήθως το κινητό, δηλαδή γύρω στα 50 με 43MB

 

3. Xάρτες ξεχωριστοί, οχι λύσεις τύπου 3 σε 1, μονο ο χάρτης Autodrive Hellas είναι ενεργός.

 

4. Kανένα POI

 

5. Προεπιλεγμένες ρυθμίσεις εκτός απο ένταση ήχου και απενεργοποίηση background service

 

Πάλι όμως αντιμετωπίζει κολλήματα και είναι αργό σε σχέση με τα άλλα δύο.

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει καποιος το garmin xt 5.00.30 η καποια αλλη παρομοια εκδοση σε samsung innov8 8gb??προσπαθω εδω και 3 μερες κανω οτι ακριβως λεει το θεμα για την εγκατασταση αλλα τιποτα.δεν βρισκει το gps.μηπωςεχει κανει καποιος την εγκατασταση και με βοηθησει?κανω ακριβεστατα οτι λεει το ποστ αλλα παλι τιποτα.το εχω κανει πανω απο 10 φορες και ολες αποτυχια.βαζω κανονικα το εμει μου βγαζει τον κωδικο,τον αντιγραφο στο σημειωματαριο και τον σωζω σαν sw.unl.το ιδιο δε το εκανα και με τους 3 αριθμουσ που δινει στις πληροφοριες.τα δοκιμασα και τα τρια αλλα τιποτα. δεν βρισκει το gps με τιποτα.οταν τα περναω στην καρτα και μετα το ανοιγω απο το τηλ βλεπω παλι την καταληξη txt.την αλλαζω παλι απο το το τηλ αυτη την φορα και μου βγαζει ενα μυνημα οτι πιθανων το εγγραφο μετα απο αυτη την αλλαγη μπορει να καταστραφει.τι συμβαινει ρε παιδια και παλευω 10 μερεσ και δεν μπορω να το κανω να λειτουργησει????
Link to comment
Share on other sites

Mα και το Ndrive που λές εσύ Νavigreece 7/2009 φοράει

Tι εννοείς γνήσιο; Το Garmin το κατεβάζεις απο το επίσημο site της εταιρείας, απο εκεί και πέρα το θέμα είναι πώς θα αποκτήσεις κλειδί για το πρόγραμμα ή τους χάρτες, δεν πειράζει κανείς το πρόγραμμα.

 

Δεν εννοούσα το Ndrive, αλλά το Garmin. Ρώτησα για γνήσιο, γιατί μου έχει τύχει πρόγραμμα σε PC να μη δουλεύει σωστά επειδή ήταν σπασμένο. Το λέω με κάθε σιγουριά! Το κλειδί ήταν αυτό που δημιουργούσε όλα τα προβλήματα. Γι' αυτό ξαναρωτάω. Αν το έχει κανείς γνήσιο να μας πει πώς συμπεριφέρεται...

 

Ερώτηση: Ξέρει κανείς πότε κυκλοφόρησαν οι εκδόσεις 5.00.30, 5.00.40 και 5.00.50; Ρωτάω για να υπολογίσω στο περίπου πότε θα βγει η επόμενη έκδοση στην οποία ελπίζω να πάψουν τα κολλήματα που οι φίλοι αναφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Πφφφ.Το garmin δεν κανει για ελλαδα guys....Ειμαι Ευβοια εχει ολα τα χωρις παω να ψαξω στην Ευβοια και στο Ευν δεν εχει τιποτα...ειναι δυνατον?Στον χαρτη να τα εχει ολα και στο Search τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Πφφφ.Το garmin δεν κανει για ελλαδα guys....Ειμαι Ευβοια εχει ολα τα χωρις παω να ψαξω στην Ευβοια και στο Ευν δεν εχει τιποτα...ειναι δυνατον?Στον χαρτη να τα εχει ολα και στο Search τιποτα?

 

Για το search δεν φταιει το προγραμμα τις garmin αλλα ο χαρτης και στην προκειμενη περιπτωση ο AutoDrive.

Παντως δεν νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι χαρτες που να ναι καλυτεροι για Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα το Ndrive, αλλά το Garmin. Ρώτησα για γνήσιο, γιατί μου έχει τύχει πρόγραμμα σε PC να μη δουλεύει σωστά επειδή ήταν σπασμένο. Το λέω με κάθε σιγουριά! Το κλειδί ήταν αυτό που δημιουργούσε όλα τα προβλήματα. Γι' αυτό ξαναρωτάω. Αν το έχει κανείς γνήσιο να μας πει πώς συμπεριφέρεται...

 

Ερώτηση: Ξέρει κανείς πότε κυκλοφόρησαν οι εκδόσεις 5.00.30, 5.00.40 και 5.00.50; Ρωτάω για να υπολογίσω στο περίπου πότε θα βγει η επόμενη έκδοση στην οποία ελπίζω να πάψουν τα κολλήματα που οι φίλοι αναφέρουν.

 

 

Λοιπόν έκανα σήμερα μια δοκιμή αφου απεγκατέστησα όλα τα βαριά θέματα (NCA, DSMA) με custom icons και τα πράγματα βελτιώθηκαν αισθητά με το default θέμα της NOkia.

 

Ένα κόλλημα βέβαια το έφαγε όταν άλλαξα επιλογή δρομολόγησης απο συντομότερη σε ταχύτερη και έκανε επανυπολογισμό, αυτό πρέπει να είναι bug του προγράμματος.

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι οτι σαν να τα έχουνε κάνει σαλάτα στον AD 1.80, άρχισε να μου κάνει ζιγκ-ζάγκ σε μια εικονική διαδρομή προς το σπίτι ενώ με τον 1.70 δεν το έκανε...

 

Tελευταία έκδοση ήταν 15 Απρίλη, πότε βγήκαν οι άλλες θα σε γελάσω

 

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3939

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα σήμερα μια δοκιμή αφου απεγκατέστησα όλα τα βαριά θέματα (NCA, DSMA) με custom icons και τα πράγματα βελτιώθηκαν αισθητά με το default θέμα της NOkia.

 

Ένα κόλλημα βέβαια το έφαγε όταν άλλαξα επιλογή δρομολόγησης απο συντομότερη σε ταχύτερη και έκανε επανυπολογισμό, αυτό πρέπει να είναι bug του προγράμματος.

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι οτι σαν να τα έχουνε κάνει σαλάτα στον AD 1.80, άρχισε να μου κάνει ζιγκ-ζάγκ σε μια εικονική διαδρομή προς το σπίτι ενώ με τον 1.70 δεν το έκανε...

 

Tελευταία έκδοση ήταν 15 Απρίλη, πότε βγήκαν οι άλλες θα σε γελάσω

 

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3939

 

Η έκδοση 5.00.30 στις 13 Φεβρουαρίου 2009. Και η 5.00.40 στις 11 Μαρτίου 2009. Περίεργο. Μόλις 1 μήνα νωρίτερα. Τώρα έχουν περάσει 4 μήνες και ακόμη τίποτα. Ίσως προσπαθούν να λύσουν τα κολλήματα... Αν το κάνουν, κερδίζουν το παιχνίδι... ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει καποιος το garmin xt 5.00.30 η καποια αλλη παρομοια εκδοση σε samsung innov8 8gb??προσπαθω εδω και 3 μερες κανω οτι ακριβως λεει το θεμα για την εγκατασταση αλλα τιποτα.δεν βρισκει το gps.μηπωςεχει κανει καποιος την εγκατασταση και με βοηθησει?κανω ακριβεστατα οτι λεει το ποστ αλλα παλι τιποτα.το εχω κανει πανω απο 10 φορες και ολες αποτυχια.βαζω κανονικα το εμει μου βγαζει τον κωδικο,τον αντιγραφο στο σημειωματαριο και τον σωζω σαν sw.unl.το ιδιο δε το εκανα και με τους 3 αριθμουσ που δινει στις πληροφοριες.τα δοκιμασα και τα τρια αλλα τιποτα. δεν βρισκει το gps με τιποτα.οταν τα περναω στην καρτα και μετα το ανοιγω απο το τηλ βλεπω παλι την καταληξη txt.την αλλαζω παλι απο το το τηλ αυτη την φορα και μου βγαζει ενα μυνημα οτι πιθανων το εγγραφο μετα απο αυτη την αλλαγη μπορει να καταστραφει.τι συμβαινει ρε παιδια και παλευω 10 μερεσ και δεν μπορω να το κανω να λειτουργησει??????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...