Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν λες αρχειο για τα εικονικα κλειδια εννοεις τα αρχεια unl?

Αφου το εχεις κανει στο Ν78 το ιδιο κανεις και δω.Ποιο ακριβως ειναι το προβλημα σου? Στους χαρτες η στο εσωτερικο δεκτη gps?

 

Ο φακελος private δεν σου εμφανιζεται? Μηπως εχεις επιλεγμενο απο τα windows να μην εμφανιζονται οι κρυφοι φακελοι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι απλα οταν κανω την εγκατασταση και αφου βαλω τις γλωσσες μου λεει η να το δοκιμασω η να το αγορασω.δεν μπορω να συνεχισω στο προγραμμα.στο Ν78 μου δεν υπηρχε κατι τετοιο αν και εχω τωρα την εκδοση 5.00.50.με το ξεκλειδωσω χαρτες και gps δεν εχω προβλημα το εχω κανει πολλες φορες το θεμα ειναι πως να περασω το virtulkey αφου οταν παω να το κανω εγκατασταση (το βρηκα στο νετ) μυ λεει πως δεν υποστηριζεται ή ληγμενο πιστοποιητικο

 

αν μπορει καποιος να με βοηθησει.

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Δοκομασες αυτο πο σου προτεινε ο platijet?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2762566#post2762566

 

Γενικοτερα διαβασε αυτη την σελιδα και ισως βρεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανω sign στο site https://www.symbiansigned.com/app/page/public/openSignedOnline.do μου στελνουν κανονικα την εφαρμογη και παλι μου λεει προβλημα πιστοποιητικου(στο application στο σιτε βαζω την εφαρμογη virtualkey που εχω κ δεν δουλευει ετσι δεν ειναι)το εκανα δυο φορες μου ηρθαν δυο διαφορετικα αλλα τιποτα ακομη

 

εγω δεν φτανω καν στο card id αν μπορεσω να μπω στο προγραμμα ξερω την συνεχεια.μεχρι εκει τι γινετε?

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

οχι απλα οταν κανω την εγκατασταση και αφου βαλω τις γλωσσες μου λεει η να το δοκιμασω η να το αγορασω.δεν μπορω να συνεχισω στο προγραμμα.στο Ν78 μου δεν υπηρχε κατι τετοιο αν και εχω τωρα την εκδοση 5.00.50.με το ξεκλειδωσω χαρτες και gps δεν εχω προβλημα το εχω κανει πολλες φορες το θεμα ειναι πως να περασω το virtulkey αφου οταν παω να το κανω εγκατασταση (το βρηκα στο νετ) μυ λεει πως δεν υποστηριζεται ή ληγμενο πιστοποιητικο

 

αν μπορει καποιος να με βοηθησει.

Το virtualkey τι ειναι;Στην πρωτη σελιδα δεν βλεπω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Το virtualkey τι ειναι;Στην πρωτη σελιδα δεν βλεπω κατι.

 

Ειναι οτι λεει το ονομα του.Ενα εικονικο κλειδι το οποιο χρειαζοτανε για να δουλεψει το garmin μεχρι να βγει συμβατη εκδοση με το 5800.Δεν χρειαζεται πλεον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οτι λεει το ονομα του.Ενα εικονικο κλειδι το οποιο χρειαζοτανε για να δουλεψει το garmin μεχρι να βγει συμβατη εκδοση με το 5800.Δεν χρειαζεται πλεον.

Αφου δεν χρειαζεται γιατι προσπαθει να το εγκαταστησει;

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει N97 η απαντηση ειναι εδω για οτι προβλημα εχει::D

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ LINK ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΤΗΝ ΕΚΟΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ Ν97:

 

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3939

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΤΑΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΥΤΗ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΑΡΧΕΙΑ ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΗΛΑΔΗ TΑ ΑΡΧΕΙΑ SupportFiles_4xxxx ΚΑΙ free basemap.

 

ΕΠΙΣΗΣ στο πασπατου/ keyg... για card id βαζουμε στο πρωτο πεδιο το IMSI και ΟΧΙ το ESN και απο εκει και περα ακολουθουμε κανονικα την διαδικασια!!!!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ PAD ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΑ ΣΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ *txt KAI ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΛΕΕΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΠΑΝΤΑ .unl

 

 

Edit:

Θα σε παρακαλεσω να γραφεις με πεζους χαρακτηρες. Τα κεφαλαια στα forum ειναι σαν να φωναζεις και μπορει να δημιουργηθουν παρεξηγησεις. Τελος απαγορευονται και απο τους Ορους Προσβασης και Χρησης που συμφωνησες κατα την εγγραφη σου.

 

Edit:

Έχεις δίκιο συγνώμη, ξεχάστηκα!!!

 

Edit:

Oλα ok :-)

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει τίποτα κανείς για νέα έκδοση του χάρτη Autodrive Hellas; Στην ιστοσελίδα της εταιρείας για την έκδοση 1.70 αναφέρει

 

 

Σημείωση: Έχει περιληφθεί η πλειοψηφία των παρατηρήσεων των χρηστών που παραλήφθηκαν μέχρι 01/04/2008. Τυχόν παρατηρήσεις που δεν έχουν συμπεριληφθεί θα ενσωματωθούν στην επόμενη αναβάθμιση (καλοκαίρι 2009)

 

Όταν λένε καλοκαίρι για πότε εννοούν, για 31 Αυγούστου; Ο χάρτης πέρα απο το έχει κάποια λάθη στη δρομολόγηση έχει μείνει πίσω γιατι στο μεταξύ έχουν παραδοθεί κομμάτια εθνικών οδών και γενικά απο το Μάρτιο έχουν γίνει πολλές αλλαγές στο οδικό δίκτυο.

 

Το καλοκαιρι ήδη έχει μπεί για τα καλά, πολλοί έχουν ξεκινήσει ή έχουν κάνει ηδη της εξορμήσεις τους, σε 10 ημέρες θα φύγουν και οι τελευταίοι εναπομείναντες και ο χάρτης όταν βγεί θα είναι άχρηστος. Ειλικρινά θα το σκεφτώ πολύ όταν θα πρέπει να αγοράσω κάποιο λογισμικό του είδους...:down:

Link to comment
Share on other sites

Το συζητουσαμε και στο 3rd edition αυτο ανθυμαμαι καλα.

 

Η μονη πληροφοριση ειναι οτι θα βγει μεσα στο καλοκαιρι ο 1.80

Εχεις δικιο ειναι αδικιολογιτη η καθυστεριση αυτη!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,ωρες ωρες μου βγαζει στην οθονη "ειδοποιηση ταχυτητας Χχλμ ανα ωρα" τι ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινοντας εγκαταστησω το garmin, διαπιστωσα πως στην καρτα υπηρχαν ηδη φακελλοι οπως e:/private, e:/sys και ακομη περισσοτερο υπαρχουν καποια αρχεια μεσα σε αυτα που εχουν το ιδιο ονομα με αυτα που περιχονται στο garmin . Τι κανω στην περιπτωση αυτη ?
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τα αντιγράφεις από πάνω. Σε ρωτάει αν θέλεις να κάνεις αντικατάσταση και επιλέγεις ναι.
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ιδιο προβλημα ειχα και εκανα το εξης.

Ανοιξα τον sys μετα ανοιξα και τον bin που υπηρχε στο κινητο μου. Aνοιξα και τον bin απο το rar αρχειο που κετεβασα και εβαλα τα αρχεια απο τον εναν στον αλλον.

 

Το ιδιο και με τον Resource.

 

Για τον private εκανα κατι αλλο. Τους 2 φακελους που περιεχει τους αντεγραψα οπως ηταν στο root της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να κανεις αυτη την διαδικασια.Οπως ειπε και πριν o mirror σου ζηταει αντικατασταση και πατας ναι.Δεν ειναι προβλημα αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να κανεις αυτη την διαδικασια.Οπως ειπε και πριν o mirror σου ζηταει αντικατασταση και πατας ναι.Δεν ειναι προβλημα αυτο.

 

Ναι σιγουρα ειναι πολυ πιο ευκολο απλα το ειχα δοκιμασει και δουλευε..;)

 

Πατωντας αντικατασταση προσθετει απλα αυτα που θες? Δεν διαγραφει τιποτα απο μεσα ε?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς τον χάρτη Autodrive Hellas 1.80;

Πάνω στην τούρλα του Σαββάτου για να βγεί επιτέλους ο χάρτης πριν φύγουν οι κανίβαλοι εχουν ξεχαστεί κάποιες διευθύνσεις που θα τις δείτε αν πάτε στις "πρόσφατες ανακαλύψεις", ποιά είναι αυτή η Μαρία;:p

Τέλος πάντων προφανώς χρησιμοποιήθηκαν για δοκιμαστκούς λόγους αλλα θα έπρεπε να αφαιρεθούν για ευνόητους λόγους και για να μη μπλέξουν με τη δικιά μας λίστα.

Βελτιώσεις πάντως υπάρχουν πολλές όπως το οτι επιτέλους φτιάξανε το θέμα με το "Ίλιον" που σου έβγαζε οτι δεν υπάρχει εκτός αν έβαζες "Νέα Λιόσια" κλπ

Τώρα το μονο που μένει είναι να δούμε τα κομμάτια δρόμων που παραδόθηκαν πρόσφατα και αν διορθώθηκαν λάθη στη δρομολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς τον χάρτη Autodrive Hellas 1.80;

Πάνω στην τούρλα του Σαββάτου για να βγεί επιτέλους ο χάρτης πριν φύγουν οι κανίβαλοι εχουν ξεχαστεί κάποιες διευθύνσεις που θα τις δείτε αν πάτε στις "πρόσφατες ανακαλύψεις", ποιά είναι αυτή η Μαρία;:p

Τέλος πάντων προφανώς χρησιμοποιήθηκαν για δοκιμαστκούς λόγους αλλα θα έπρεπε να αφαιρεθούν για ευνόητους λόγους και για να μη μπλέξουν με τη δικιά μας λίστα.

 

Η Μαρια πρεπει να ειναι γνωστη αυτου που ανεβασε τον χαρτι στο "μαγαζακι" ,γιατι απο το επισημο ςιτε δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Η Μαρια πρεπει να ειναι γνωστη αυτου που ανεβασε τον χαρτι στο "μαγαζακι" ,γιατι απο το επισημο ςιτε δεν υπαρχει.

 

O χάρτης που έβαλα εγω είναι απο το επίσημο site και οχι απο μαγαζάκι, ίσως το διόρθωσαν, θα το ξανακατεβάσω.

 

edit:

http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html

 

To ξανακατέβασα και πάλι τα ίδια, έχει καμμιά 15αριά σημεία χωρίς διεύθυνση και κάποια άλλα όπως ACS Courier, Σάμος, Αχαία, Μαρία μπλα μπλα, το θέμα είναι οτι αυτά δεν υπάρχουν στις Προσωπικές Θέσεις για να τα επεξεργαστώ και να τα αφαιρέσω..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι που το κατεβασα απο το μαγαζακι δεν ειχα τετοιο προβλημα!

 

Στις προσφατες ανακαλυψεις ειχε δικα μου σημεια απο τον AD 1.70!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι που το κατεβασα απο το μαγαζακι δεν ειχα τετοιο προβλημα!

 

Στις προσφατες ανακαλυψεις ειχε δικα μου σημεια απο τον AD 1.70!

 

Έβαλες τον 3 σε 1;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που ειδες πρεπει να ειναι απο αυτον που κατεβασες την εφαρμογη, δεν οφειλονται στο νεο χαρτη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που ειδες πρεπει να ειναι απο αυτον που κατεβασες την εφαρμογη, δεν οφειλονται στο νεο χαρτη.

 

Γιατί σήμερα την έβαλα την εφαρμογή; Μέχρι που αλλαξα τον χάρτη δεν υπήρχαν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...