Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εχω ενα προβλημα με το wi-fi, ενω σπιτι μου συνδεεται μια χαρα.

δν μπορω να συνδεθω σε κανενα αλλο δικτυο..

γινεται σε κανενα αλλον..?

μου βγαζει "καμια αποκριση πυλης"

 

Εμενα αυτο το βγαζει οταν ειναι αδυνατο το σημα!

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει kinetic scrolling 100%.... Ίσως το δούμε μετά την κυκλοφορία του N97 και κατά το επίσημο άνοιγμα του OVI.. Δηλαδη σε κανα 2 μηνο, δηλαδη ισως στο επομενο Update

 

τι ακριβως ειναι δηλαδη ρε παιδια το kinetic scroling?

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια έκδοση για το PC Suite

Version 7.1.26 (fix stability issues)

Πατήστε Check for Updates στο PC Suite ;)

 

Βέβαια όταν πάω να το κατεβάσω μεσω του PC Suite μου λέει failed to download μόλις φτάνει στο 99%

Μικρό το κακό βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕΣ!! οι συσκευες εφοσον εχει αδειασει τελειως!!! η μπαταρια , μετα αργουν πολυ λιγο , για να αρχισει η φορτιση.

Αν διαβασετε ακομη και τα εγχειριδια το ιδιο λενε.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο οτι γραφουν τα παιδια και σε αλλα Forums...Η εκδοση v.21 δεν λεει και πολλα...!ουτε kinetic scrolling(αν και το ανεφεραν τα παιδια παραπανω...) ουτε βελτιωση των φωτογραφιων...ουτε widgets στο home sreen ουτε τιποτα σπουδαιο...!Προσωπικα αρχικα δεν τα ακουω καλα τα πραγματτα...!:(:(:(:(

Βεβαια μπορει τα γεγονοτα να με διαψευσουν...!:O:O

Μακαρι τι αλλο να πω...!:):)

Το σημαντικό είναι να σταθεροποιηθεί το λειτουργηό ως έχει τώρα και μεταγενέστερα βλέπουμε για kinetic scrolling και τα widgets.

Ας διορθώσουν τα διάφορα ανεξήγητα προβλήματα που δημιουργούνται σε συνδειασμό με κάρτες sim της Vodafone, τα εικονίδια του Μητρώου να ανταποκρίνονται στο πραγματικό τύπο τηλεφώνου και να μην δείχνει για όλα αυτό του κινητού. Να σταματήσει η απόκλιση της ώρας μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.

Ας διορθώσουν το πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις των Bluetooth handsfree και των carkit.

 

 

Λοιπόν θέλω να κάνω μία αναφορά... Όταν το κινητό σβήσει μόλις τελειώσει η μπαταρία και το βάλω για να το φορτίσω, αργεί μερικά δευτερόλεπτα για να ανοίξει και να ξεκινήσει η φόρτιση. Έτσι κάνουν όλα τα 5800 ή πρόβλημα;

Ναι, αργεί.

Το έχω παρατηρήσει και εγώ.

Μην ανησυχείς, δεν έχει πρόβλημα.

 

 

εγω εχω ενα προβλημα με το wi-fi, ενω σπιτι μου συνδεεται μια χαρα.

δν μπορω να συνδεθω σε κανενα αλλο δικτυο..

γινεται σε κανενα αλλον..?

μου βγαζει "καμια αποκριση πυλης"

Το ό,τι δεν μπορείς να πάρεις Internet ενώ συνδέεσαι δεν σημαίνει πως φταίει το κινητό. Τις περισσότερες φορές ευθύνεται το router/δικτύο.

• Αν είναι πολυσύχναστο το μέρος που βρίσκεσαι και έχουν συνδεθεί πολλοί χρήστες, οπότε λαμβάνεις το μήνυμα "Ιστός: καμία απόκριση πύλης". Αυτό σημαίνει ότι το δίκτυο υπάρχει αλλά δεν υπάρχουν αρκετές "θέσεις" (=slots) για να συνδεθείς.

• Ακόμη και να είναι ελεύθερο το δίκτυο, δηλαδή χωρίς κλειδί, μπορεί να έχει ενεργοποιηθεί MAC filtering με αποτέλεσμα να φιλτράρει τις MAC διευθύνσεις και να μη αφήνει να συνδεθεί οποιαδήποτε συσκευή.

• Μπορεί η ισχύς του σήματος του δίκτυο να είναι αδύναμο με αποτέλεσμα να μη μπορεί να γίνει η μεταφορά δεδομένων και έτσι να σε πετάει έξω.

• Τέλος μεγάλος παράγοντας είναι και η απόσταση από το router/access point που βρίσκεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό είναι να σταθεροποιηθεί το λειτουργηό ως έχει τώρα και μεταγενέστερα βλέπουμε για kinetic scrolling και τα widgets.

Ας διορθώσουν τα διάφορα ανεξήγητα προβλήματα που δημιουργούνται σε συνδειασμό με κάρτες sim της Vodafone, τα εικονίδια του Μητρώου να ανταποκρίνονται στο πραγματικό τύπο τηλεφώνου και να μην δείχνει για όλα αυτό του κινητού. Να σταματήσει η απόκλιση της ώρας μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.

Ας διορθώσουν το πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις των Bluetooth handsfree και των carkit.

 

Πραγματι δεν το σκεφτηκα ετσι το θεμα...!:D:D:D:D:D:D

Αλλα αν το καλοσκεφτει κανεις...εχεις δικιο...!:):)

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό είναι να σταθεροποιηθεί το λειτουργηό ως έχει τώρα και μεταγενέστερα βλέπουμε για kinetic scrolling και τα widgets.

Ας διορθώσουν τα διάφορα ανεξήγητα προβλήματα που δημιουργούνται σε συνδειασμό με κάρτες sim της Vodafone, τα εικονίδια του Μητρώου να ανταποκρίνονται στο πραγματικό τύπο τηλεφώνου και να μην δείχνει για όλα αυτό του κινητού. Να σταματήσει η απόκλιση της ώρας μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.

Ας διορθώσουν το πρόβλημα με τις αποσυνδέσεις των Bluetooth handsfree και των carkit.

 

Δηλαδή χάλια η κατάσταση .. έχω καιρό να παρακολουθήσω αυτό το topic και με εκπλήσσουν τόσα προβλήματα μαζεμένα :(!!

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Χριστός Ανέστη, και χρόνια πολλά σε όλη την παρέα.

 

Guys, σε μερικές μέρες θα είμαι κι εγώ κάτοχος ενός "κόκκινου" 5800XM. Το παράγγειλα από κατάστημα Wind και ενώ ήταν να το έχω σήμερα, τελικά δυστυχώς δεν έχει διαθεσιμότητα η Alpha Copy, η οποία παραλαμβάνει στις 24 του μήνα, οπότε κατά τις 25-26 θα παραλάβει και το κατάστημα από όπου το παράγγειλα.

 

Δεδομένου ότι προφανώς θα είναι νέα παραλαβή λέτε να έχει γίνει αυτό το "facelift" και να μην έχει τη σχισμή που αναφέρετε εσείς οι κάτοχοι του? Όχι πως στις φωτό μου φάνηκε πολύ ενοχλητικό αισθητικά, πιο πολύ ιδεολογικά θα έλεγα ότι με χαλάει λίγο.

 

Κάτι άλλο στο οποίο θα ήθελα τη βοήθεια σας για να είμαι προετοιμασμένος: Πριν κάνα δίμηνο είχα πάρει το SE G900 αλλά δε με άφησε ευχαριστημένο. Ο κυριότερος λόγος ήταν ο τηλεφωνικός κατάλογος που είχε εντελώς άβολα πεδία τηλεφώνων (κινητό, κινητό εργασίας, κινητό οικίας, σταθερό, σταθερό οικίας, σταθερό εργασίας). Επίσης, ενώ στο προηγούμενο κινητό μου (K850) χρησιμοποιούσα το MyPhoneExplorer για τον συγχρονισμό των επαφών, στο G900 υπήρχαν προβλήματα όσων αφορά τους τηλεφωνικούς αριθμούς, γιατί δεν υπήρχε αντιστοιχία μεταξύ μερικών από τα κλασικά πεδία που είχε το MPE (κινητό, σταθερό, fax, εργασίας, άλλο) και των νέων πεδίων του G900. Τελικά την έστειλα τη συσκευή, αλλά έμαθα πως και το 5800 έχει τα ίδια πεδία στον τηλ. κατάλογο. Μάλλον, από ότι έχω καταλάβει, όλα τα Symbian έχουν αυτά τα πεδία στον κατάλογο τους έναντι των κλασικών πεδίων. Το θέμα είναι το εξής, το Nokia PC Suite ως εφαρμογή έχει ακριβώς αυτά τα πεδία που χρησιμοποιεί το 5800 ή θα βάλω κανέναν τηλ. αριθμό στο PC Suite που δε θα περάσει ποτέ στο κινητό λόγω αδυναμίας αντιστοίχησης του κατάλληλου πεδίου?

 

Τέλος, από ότι είδα στο site της Nokia υπάρχει και το OVI PC Suite. Χρησιμοποιώ όποιο από τα 2 θέλω? Δηλ. κάνουν παρόμοια δουλειά και τα δύο, ή το καθένα έχει άλλη χρήση?

 

Αυτά προς το παρόν. :)

 

EDIT: Να υποθέσω πως από τη στιγμή που μου ανέφεραν στο κατάστημα την Alpha Copy ως προς τη διαθεσιμότητα, αν μη τι άλλο θα είμαι καλυμμένος ως προς την επίσημη εισαγωγή του μάλλον, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

[Δεδομένου ότι προφανώς θα είναι νέα παραλαβή λέτε να έχει γίνει αυτό το "facelift" και να μην έχει τη σχισμή που αναφέρετε εσείς οι κάτοχοι του?]

που να το ξερουμε εμεις αυτο;

μονο η νοκια ξερει.

[Τέλος, από ότι είδα στο site της Nokia υπάρχει και το OVI PC Suite. Χρησιμοποιώ όποιο από τα 2 θέλω?]

το cd που συνοδευει το κινητο,εχει το ovi μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Χριστός Ανέστη, και χρόνια πολλά σε όλη την παρέα.

Αληθώς ο Κύριος.:)

 

 

 

Δεδομένου ότι προφανώς θα είναι νέα παραλαβή λέτε να έχει γίνει αυτό το "facelift" και να μην έχει τη σχισμή που αναφέρετε εσείς οι κάτοχοι του? Όχι πως στις φωτό μου φάνηκε πολύ ενοχλητικό αισθητικά, πιο πολύ ιδεολογικά θα έλεγα ότι με χαλάει λίγο.

Προσωπικά δεν έχω ακούσει για κάποιο facelift της συσκευής.

Που άκουσες τέτοιο πράγμα...;

 

 

Κάτι άλλο στο οποίο θα ήθελα τη βοήθεια σας για να είμαι προετοιμασμένος: Πριν κάνα δίμηνο είχα πάρει το SE G900 αλλά δε με άφησε ευχαριστημένο. Ο κυριότερος λόγος ήταν ο τηλεφωνικός κατάλογος που είχε εντελώς άβολα πεδία τηλεφώνων (κινητό, κινητό εργασίας, κινητό οικίας, σταθερό, σταθερό οικίας, σταθερό εργασίας). Επίσης, ενώ στο προηγούμενο κινητό μου (K850) χρησιμοποιούσα το MyPhoneExplorer για τον συγχρονισμό των επαφών, στο G900 υπήρχαν προβλήματα όσων αφορά τους τηλεφωνικούς αριθμούς, γιατί δεν υπήρχε αντιστοιχία μεταξύ μερικών από τα κλασικά πεδία που είχε το MPE (κινητό, σταθερό, fax, εργασίας, άλλο) και των νέων πεδίων του G900. Τελικά την έστειλα τη συσκευή, αλλά έμαθα πως και το 5800 έχει τα ίδια πεδία στον τηλ. κατάλογο. Μάλλον, από ότι έχω καταλάβει, όλα τα Symbian έχουν αυτά τα πεδία στον κατάλογο τους έναντι των κλασικών πεδίων. Το θέμα είναι το εξής, το Nokia PC Suite ως εφαρμογή έχει ακριβώς αυτά τα πεδία που χρησιμοποιεί το 5800 ή θα βάλω κανέναν τηλ. αριθμό στο PC Suite που δε θα περάσει ποτέ στο κινητό λόγω αδυναμίας αντιστοίχησης του κατάλληλου πεδίου?

Αυτό που θα κάνεις με τις επαφές είναι, με κάποιον τρόπο να τις εξάγεις ως αρχεία vcf από το κινητό SE και να τις περάσεις στο Office Outlook. Έπειτα μέσω συγχρονισμού (χρειάζεται και το PC Suite ή OVI) τις περνάς και στο 5800.

Αυτό θα έκανα εγώ. Φυσικά μπορείς να τις περάσεις και μέσω bluetooth από κινητό σε κινητό.

 

Τέλος όσο αφορά τα πεδία των επαφών (Σταθερό, Οικίας, Εργασίας, κινητό, Τηλε-ειδοποίηση κτλ), θα κρατηθούν.

 

 

Τέλος, από ότι είδα στο site της Nokia υπάρχει και το OVI PC Suite. Χρησιμοποιώ όποιο από τα 2 θέλω? Δηλ. κάνουν παρόμοια δουλειά και τα δύο, ή το καθένα έχει άλλη χρήση?

Όποιο θέλεις εσύ χρησιμοποιείς.

Προσωπικά θεωρώ πιο καλό το PC Suite.

 

 

EDIT: Να υποθέσω πως από τη στιγμή που μου ανέφεραν στο κατάστημα την Alpha Copy ως προς τη διαθεσιμότητα, αν μη τι άλλο θα είμαι καλυμμένος ως προς την επίσημη εισαγωγή του μάλλον, σωστά?

Λογικά θα είναι ελληνικό.

Από ποιο κατάστημα θα το πάρεις;

Αν θέλεις κάνε ένα τηλεφώνημα σε κάποιο κατάστημα Nokia Shop και δήλωσε το imei ώστε να είσαι 100% σίγουρος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας guys.

 

Προσωπικά δεν έχω ακούσει για κάποιο facelift της συσκευής.

Που άκουσες τέτοιο πράγμα...;

Το διάβασα σε 2-3 posts από τις 20+ σελίδες που διάβασα δειγματοληπτικά από το συγκεκριμένο thread.

 

Τέλος όσο αφορά τα πεδία των επαφών (Σταθερό, Οικίας, Εργασίας, κινητό, Τηλε-ειδοποίηση κτλ), θα κρατηθούν.

Δηλαδή πχ το τηλ. Εργασίας θα αντιστοιχισθεί με κάποιο πεδίο του 5800? Και αν με ποιο? Με το Σταθερό εργασίας, με το κινητό εργασίας, με κάποιο άλλο, ή θα με ρωτήσει?

 

Ανυπομονώ να έρθει το κινητό για να δω τι θα "αντιμετωπίσω" γιατί τουλάχιστον το G900 μου "κατέστρεψε" τις επαφές και μου πήρε 3+ ώρες για να ξαναβάλω χειροκίνητα τα νούμερα όπως έπρεπε σε 200+ επαφές...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει πεδίο Τηλέφωνο εργασίας και το 5800, γιατί να τοποθετηθεί αλλού ο εν λόγω αριθμός;

 

Συγκεκριμένα τα πεδία που έχει το 5800 καθώς και όλα τα S60, είναι τα ακόλουθα:

http://www.imageshack.gr/files/0w6mvtgcbei6ysry7uez.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι στην μέγιστη ποιότητα έχει κάποιο zoom.

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με την βιντεοσκόπηση στο Ν78. Μετά απο αρκετές αναβαθμίσεις, δεν το έχουν διορθώσεο παρόλο που γνωρίζουν την ύπαρξή του. ΑΥτό με κάνει να πιστεύω οτι δεν πρόκειται για bug ου πρόκειται ν αλυθεί σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση αλλά σε ηθελημένη κίνηση. Κατά κάποιον βαθμό ξεχωρίζουν τις imaging/all ain one συσκευές με τις mid-range.

Παντως απο οτι γραφουν τα παιδια και σε αλλα Forums...Η εκδοση v.21 δεν λεει και πολλα...!ουτε kinetic scrolling(αν και το ανεφεραν τα παιδια παραπανω...) ουτε βελτιωση των φωτογραφιων...ουτε widgets στο home sreen ουτε τιποτα σπουδαιο...!Προσωπικα αρχικα δεν τα ακουω καλα τα πραγματτα...!:(:(:(:(

Βεβαια μπορει τα γεγονοτα να με διαψευσουν...!:O:O

Μακαρι τι αλλο να πω...!:):)

Μην κρίνεις απο τα γραφόμενα του τύπου απο το λίνκ που δώθηκε νωρίτερα. Ο τύπος προφανώς πέρασε την αναβάθμιση απο πάνω χωρίς να κάνει εκκαθάριση και οι εντυπώσεις του είναι ακριβώς οι αντίθετες απο άλλες που διάβασα στο mr και το sf.

 

Αυτό που λένε οτι βελτιώθηκε πολύ είναι η απόκριση του Browser.

τι ακριβως ειναι δηλαδη ρε παιδια το kinetic scroling?

Δες το βίντεο και θα καταλάβεις.

 

 

 

Το διάβασα σε 2-3 posts από τις 20+ σελίδες που διάβασα δειγματοληπτικά από το συγκεκριμένο thread.

Ίσως σε μπέρδεψε αυτό που λέγαν πάρα πολλοί χρήστες οτι τώρα που έρχεται η δεύτερη παρτίδα, ίσως το πρόβλημα της σχισμής έχει αντιμετωπιστεί. Όμως δεν έγινε πουθενά λόγος για facelift αλλά απλά για μια δεύτερη παρτίδα εισαγωγής συσκευών απο την alpha copy.

 

Αν θυμάσαι, στην αρχή υπήρχε μόνο το κόκκινο, μετά το μπε και πριν λίγο καιρό έσκασε μύτη και το μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη κι από μένα. Μια ερώτηση ρυθμίσεων: έχω απενεργοποιήσει τον αισθητήρα της αυτόματης περιστροφής. Πώς μπορώ όμως, τον browser να τον έχω σταθερά σε landscape mode άσχετα εάν το κινητό είναι σταθερά σε portrait mode;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας χρονια πολλα και ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ

το 5800 παιρνει ελληνικο product code με το nemesis?

 

ποιο χρωμα ειναι καλυτερο? μαυρο , κοκκινο , μπλε?

 

τα wallpapers πιανουν πια ΟΛΗ την οθονη και αν οχι τι μπορουμε να κανουμε?

 

ηχος συνομιλιας , ηχος μουσικης (απο ακουστικα , ηχεια) πως τα αξιολογειτε?

 

θεματα παιρνει μονο τα 5th edition και οχι 3rd ? (fp1-fp2 κλπ?)

 

χακαρεται?

 

μπορουμε να "παιξουμε" με τους φακελους? (φακελο σε φακελο , μετακινηση σε αλλο μενου κλπ)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς ο Κύριος.

 

1) Όχι.

2) Καθαρά υποκειμενικό...

3) Ναι, την πιάνουν.

4) Ήχος συνομιλίας 7/10, μουσική 9/10.

5) Τα δέχεται, αλλά υπάρχουν ασυμβατότητες με αποτέλεσμα στη χειρότερη να μην ανταποκρίνεται η συσκευή και να χρειαστεί hard format. Οπότε είναι συνετό να τα εγκαθιστάς δοκιμαστικά πρώτα στη κάρτα μνήμης ώστε βγάζοντας τη και με μια επανεκκίνηση να επανέρχεται το κινητό.

6) Ναι.

7) Ναι.

 

ΥΓ: Έτσι από περιέργεια, μπήκες στη διαδικασία να κάνεις αναζήτηση πριν ρωτήσεις όλα αυτά τα χιλιοειπωμένα;:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς ο Κύριος.

 

1) Όχι.

2) Καθαρά υποκειμενικό...

3) Ναι, την πιάνουν.

4) Ήχος συνομιλίας 7/10, μουσική 9/10.

5) Τα δέχεται, αλλά υπάρχουν ασυμβατότητες με αποτέλεσμα στη χειρότερη να μην ανταποκρίνεται η συσκευή και να χρειαστεί hard format. Οπότε είναι συνετό να τα εγκαθιστάς δοκιμαστικά πρώτα στη κάρτα μνήμης ώστε βγάζοντας τη και με μια επανεκκίνηση να επανέρχεται το κινητό.

6) Ναι.

7) Ναι.

 

ΥΓ: Έτσι από περιέργεια, μπήκες στη διαδικασία να κάνεις αναζήτηση πριν ρωτήσεις όλα αυτά τα χιλιοειπωμένα;:rolleyes:

σε ευχαριστω πολυ

εχεις δικιο δεν αναζητησα,,δεν υπαρχει καθολου χρονος και ηλπιζα καποιος να βοηθησει αμεσα

οπως εσυ,,,να σαι καλα

 

τωρα ολα ΟΚ αλλα για τo product code πως το αλλαζουμε για να βαλουμε Ελληνικα

σε ξενη συσκευη> υπαρχει τροπος?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2695530#post2695530

Είναι ο μόνος διαθέσιμος τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2695530#post2695530

Είναι ο μόνος διαθέσιμος τρόπος.

σε ευχαριστω και παλι για ολη τη βοηθεια...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβαίνω πως αντιμετωπίζετε τόσα προβλήματα.. το έχω σχεδών πάνω απο μήνα (2 συσκευές) τις έχω ζαλίσει σε όλα τα επίπεδα..(πάνω από 50 παιχνίδια και software) καθημερινά gps και wifi..(rss, gmail, hotmail, web, κτλ) δεν έχω βρέι το παραμικρώ bug.. και δεν έχω κάνει οτε 1 φορά reset.. κόλησε 1-2 φορές (με το garmin) και βγάζοντας τη μπαταρία ολα ΟΚ..

το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ.. και είχα αλλα 3 symbian πριν από αυτό..

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβαίνω πως αντιμετωπίζετε τόσα προβλήματα.. το έχω σχεδών πάνω απο μήνα (2 συσκευές) τις έχω ζαλίσει σε όλα τα επίπεδα..(πάνω από 50 παιχνίδια και software) καθημερινά gps και wifi..(rss, gmail, hotmail, web, κτλ) δεν έχω βρέι το παραμικρώ bug.. και δεν έχω κάνει οτε 1 φορά reset.. κόλησε 1-2 φορές (με το garmin) και βγάζοντας τη μπαταρία ολα ΟΚ..

το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ.. και είχα αλλα 3 symbian πριν από αυτό..

 

 

Το γεγονος οτι προκειται για ενα κινητο που συγκεντρωνει πολλες δυνατοτητες και με τελευταιας "γενιας" τεχνολογιες πιστευω κανενας δεν το αρνειται,

το θεμα ομως ειναι οτι υπαρχουν ορισμενα "προβληματακια" που εαν τα διορθωναν θα γινοταν σημαντικα καλυτερο......

 

Αυτο φυσικα συμβαινει σε ολα τα κινητα, σε μεγαλο ή μικρο βαθμό και για αυτο ειναι ο σκοπος του forum Να τα συζηταμε και να βοηθαει ο ενας τον αλλο σε λυσεις.....

 

 

 

 

 

 

 

ΥΓ. Ακομα και τελειο να ηταν το κινητο ΠΑΛΙ θα βρισκαμε, μην το ξαχνεις....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σας και χρονια πολλα

Ξερετε πως μηδενιζει το χρονομετο με τις κλησεις?

Οταν παω να το μηδενισω ζηταει καποιον κωδικο αλλα δεν βγαζω ακρη

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικό κλειδώματος 12345 ζητάει.

Αν ανοίξεις το βιβλιαράκι οδηγιών ή κάνεις μια αναζήτηση στο θέμα θα το βρεις πανεύκολα.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικό κλειδώματος 12345 ζητάει.

Αν ανοίξεις το βιβλιαράκι οδηγιών ή κάνεις μια αναζήτηση στο θέμα θα το βρεις πανεύκολα.:rolleyes:

 

εκτος και αν τον εχει αλλαξει, οποτε πρεπει να χρησιμοποιησει αυτον που εβαλε, και οχι το 12345;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...