Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά όσοι έχουν πρόβλημμα με το GPS κατάφερε κανένας να το κάνει να δουλέψει ρωτάω για να το πάω σε nokia shop . Εγώ το άφησα πολύ ώρα .Ο καιρός βέβαια δεν βοηθάει ,είχα βάλει και το a-gps αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν χρεώνει .Κοινώς δεν δουλεύει;

και εμενα αργει πολυ να κλειδωσει φιλε μου!δεν καταλαβενω τι γινεται....¨(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την πρωτη φορα αργει να κλειδωσει σε ολα τα μοντελα ετσι ειναι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν αργεί απλώς να κλειδώσει, δεν κλειδώνει καθόλου, και αν κλειδώσει, μετά θα κλειδώσει για μια δυο φορές πάλι και μετά τίποτα.

Και μία διαφορετική ερώτηση. Όσοι το έχετε στο Ηράκλειο (Κρήτης) και το έχετε παίζει φυσιολογικά το gps;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ρίξε μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες. Έχει μπει φωτό αρκετές φορές.

 

Απλά υπάρχει κ έδοση χωρίς wifi για την αγορά των ανατολικών χωρών της ΗΠΑ, αν δεν κάνω λάθος.

 

βασικα ειναι η εκδοση για την ανατολικη ασια(κινα)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,σήμερα είδα το κινητό σε ένα μαγαζί που το είχαν ανοιχτό και μου φάνηκε αρκετά γρήγορα και ας ήταν με την έκδοση 10.Αλήθεια με τις επόμενες γίνετε πιο γρήγορο?

:)
Link to comment
Share on other sites

και εμενα αργει πολυ να κλειδωσει φιλε μου!δεν καταλαβενω τι γινεται....¨(

Εμενα δν "κλειδωνει" καν..

Ξερει κανεις τι κανω?

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι εμενα δεν με αφεινει να κανω update ??? μου λεει no updates available

 

παιδια αν μπω στο google maps και επιλεξω use gps θα χρεονομαι ή ειναι δωρεαν?

 

με το gps χρεωνει>>??

Link to comment
Share on other sites

με το gps χρεωνει>>??

απο οτι μου ειπαν πληρωνεις καθε μηνα στην nokia για να δουλεψει...οταν βλεπεις μονο την θεση σου οι τους χαρτες απλα δεν χρεωνεσε

Link to comment
Share on other sites

Μου εξαφανίστικε στα ξαφνικά από την οθόνη αναμονής η ένδειξη του παροχέα (VODAFONE) μαζί με την ημερομηνία που έχει από κάτω, έχει συμβεί αυτό σε κανένα άλλο;;

Γνωρίζετε πώς μπορώ να το επαναφέρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο κωδικος ασφαλειας του 5800 ποιος ειναι?προσπαθω να βαλω το 12345 αλλα δεν...

 

edit

ολα οκ,επρεπε να το γυρισω σε αριθμητικο για να παρει τον ασο...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καπου ειχα δει σε προηγουμενο ποστ ενα λινκ νομιζω για τα κινητα βαση το serial number για πια χωρα προοριζονται.μηπως το εχει κανενας ευκαιρο?
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,σήμερα είδα το κινητό σε ένα μαγαζί που το είχαν ανοιχτό και μου φάνηκε αρκετά γρήγορα και ας ήταν με την έκδοση 10.Αλήθεια με τις επόμενες γίνετε πιο γρήγορο?

Ναι, με την 20 γίνεται ακόμη πιο γρήγορο και αποκρίσημο.

 

 

ρε παιδια γιατι εμενα δεν με αφεινει να κανω update ??? μου λεει no updates available

 

παιδια αν μπω στο google maps και επιλεξω use gps θα χρεονομαι ή ειναι δωρεαν?

 

με το gps χρεωνει>>??

Διότι η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη μόνο μέσω NSU.

Όχι, δεν θα χρεώνεσαι για το gps. Θα χρεώνεσαι για να κατεβάζει επιτόπου τους χάρτες εφόσον δεν υπάρχει WiFi φυσικά.

 

 

απο οτι μου ειπαν πληρωνεις καθε μηνα στην nokia για να δουλεψει...οταν βλεπεις μονο την θεση σου οι τους χαρτες απλα δεν χρεωνεσε

Πληρώνεις για να αγοράσεις την άδεια χρήσης της πλοήγησης μόνο στο πρόγραμμα Nokia Maps.

Το GPS ως τεχνολογία δεν χρεώνει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

lipon to kinitaki skizei. Sas grafw apo tin siskeui auti ti stigmi kai pragmatika einai para polli aneto. Den einai vevea san PC alla gia kinito einai arista eukolo.

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καπου ειχα δει σε προηγουμενο ποστ ενα λινκ νομιζω για τα κινητα βαση το serial number για πια χωρα προοριζονται.μηπως το εχει κανενας ευκαιρο?

Μέσω του IMEI μπορείς να μάθεις σε ποιά χώρα κατασκευάστηκε η συσκευή ανάλογα με τι νούμερο είναι το 7ο κ 8ο ψηφίο. Το product code είναι αυτό που σου δείχνει για ποια χώρα προορίζεται η συσκευή.

 

βασικα ειναι η εκδοση για την ανατολικη ασια(κινα)

Αυτό ήθελα να πω αλλά ξέχασα το "ή".:)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

οκ σημερα το πηρα και γω, το ξεφορτισα-φορτισα κιολας, περασα και την v.20 και τωρα θα κατσω να δω τι διαφορες εχει απο τιν 11.

 

μια πρωτη πρωτη διαφορα (μπορει και να μην ειναι βασικα, δε θυμαμαι καλα) ειναι οτι πλεον στην καμερα τα led αναβουν μονο οταν το εχω στην επιλογη ενεργοποιημενο και μονο οταν παταω να βγαλει την φωτο στιγμιαια, ετσι πρεπει ναναι? εχω την εντυπωση οτι με την 11 στην επιλογη ενεργοποιημενο ηταν μονιμα αναμενα και μολις εβγαζες φωτο απλα αναβαν πιο εντονα..

 

κατα τ'αλλα μια χαρα ηταν το δικο μου κανενα προβλημα ουτε με ακουστηκο προς το παρον φτου μη το ματιασω, ουτε με κουμπι καμερας, ουτε με led (στην αρχη) μονο την περιβοητη σχισμη εχει.. αυριο στη δουλεια εχει να πεσει πολυ ψαξιμο :P

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του IMEI μπορείς να μάθεις σε ποιά χώρα κατασκευάστηκε η συσκευή ανάλογα με τι νούμερο είναι το 7ο κ 8ο ψηφίο. Το product code είναι αυτό που σου δείχνει για ποια χώρα προορίζεται η συσκευή.

 

 

Αυτό ήθελα να πω αλλά ξέχασα το "ή".:)

 

αυτο λεω πως θα δω σε ποια χωρα αντιστοιχουν τα νουμερα την λιστα με τις χωρες δηλαδη και τα αντιστοιχα νουμερα

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

οκ σημερα το πηρα και γω, το ξεφορτισα-φορτισα κιολας, περασα και την v.20 και τωρα θα κατσω να δω τι διαφορες εχει απο τιν 11.

 

μια πρωτη πρωτη διαφορα (μπορει και να μην ειναι βασικα, δε θυμαμαι καλα) ειναι οτι πλεον στην καμερα τα led αναβουν μονο οταν το εχω στην επιλογη ενεργοποιημενο και μονο οταν παταω να βγαλει την φωτο στιγμιαια, ετσι πρεπει ναναι? εχω την εντυπωση οτι με την 11 στην επιλογη ενεργοποιημενο ηταν μονιμα αναμενα και μολις εβγαζες φωτο απλα αναβαν πιο εντονα..

 

κατα τ'αλλα μια χαρα ηταν το δικο μου κανενα προβλημα ουτε με ακουστηκο προς το παρον φτου μη το ματιασω, ουτε με κουμπι καμερας, ουτε με led (στην αρχη) μονο την περιβοητη σχισμη εχει.. αυριο στη δουλεια εχει να πεσει πολυ ψαξιμο :P

 

Από που το πήρες αν επιτρέπεται? Γιατί εγω ακόμα το περιμένω το δικό μου...:mad:

Link to comment
Share on other sites

παδια δυο ερωτησεις.οταν ανοιγεται το κινητο εχετε ηχο εκκινησης;εμενα μου δειχνει στην οθονη την λλσικη χειραψεια της νοκια αλλα χωρις ηχο.κ με την 11 που ειχα αλλα κμε την 20 τωρα.κ κατι αλλο, φακελους στημ εκθεση μπορουσα να κανω κ με την 11 το ερωτημα ειναι αν μπορεις να δημιουργησεις φακελο μεσα σε φακελο;

Αν ξερει καποιος ασ μου απαντησει.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

παδια δυο ερωτησεις.οταν ανοιγεται το κινητο εχετε ηχο εκκινησης;εμενα μου δειχνει στην οθονη την λλσικη χειραψεια της νοκια αλλα χωρις ηχο.κ με την 11 που ειχα αλλα κμε την 20 τωρα.κ κατι αλλο, φακελους στημ εκθεση μπορουσα να κανω κ με την 11 το ερωτημα ειναι αν μπορεις να δημιουργησεις φακελο μεσα σε φακελο;

Αν ξερει καποιος ασ μου απαντησει.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Εμένα παίζει κανονικά ο ήχος. Δες μήπως έχεις απενεργοποιήσει τους Ήχους Προειδοποίησης.

 

αυτο λεω πως θα δω σε ποια χωρα αντιστοιχουν τα νουμερα την λιστα με τις χωρες δηλαδη και τα αντιστοιχα νουμερα

Βρήκα αυτό με μια αναζήτηση, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει και κατά πόσο θα σε βοηθήσει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες αν επιτρέπεται? Γιατί εγω ακόμα το περιμένω το δικό μου...:mad:

 

απο τρικαλα ενα τοπικο μαγαζι που συνεργαεται μονο με κοσμοτε και ¨ψωνιζω¨ απο αυτον τα τελευταια 3 χρονια.. Το κινητο το πηρα με επιδοτηση απο κοσμοτε την οποια την ειχα απο αρχες γεναρη οποτε τον ειχα ρωτησει αν το εχει και μου ειχε πει προς το παρον μονο η βονταφον οποτε του ειπα μολις μπορεσεις παραγγειλε το οταν το δωσει κ η κοσμοτε οποτε σημερα μου το φερε :)

Link to comment
Share on other sites

Για τον interseptora που ψάχνει το ΙΜΕΙ και το SN.

 

Nokia Manufacturer IMEI country of origin Check

 

Format of IMEI is just like show below:

AA-BBBBBB-CCCCCC-D

AA-BBBBBB = Type Allocation Code (TAC)

CCCCCC = Serial sequence

D = Luhn check digit. (or zero if no checks)

 

From AA: you can know the Reporting Board - example 35 is BABT (British Approval Board for Telecommunications).

 

Use this to help you decide on a purchase! This is repost of an early member’s with a few newer editions:

 

To find out where your nokia phone was made look at digits number 7and 8 (YY) of your IMEI.

 

XXXXXX/YY/ZZZZZZ/A

 

XXXXXX = Type Appoval Code

 

ZZZZZZ = serial number

 

A = check digit

 

10 = Finland also 01 = Finland

20 = Germany or 02

30 = Korea or 03

40 = China or 04

50 = Brazil, USA, Finland or 05

60 = HK, China, Mexico or 06

70 = Finland or 07

80 = Hungary or 08

91 = Finland or 19

Link to comment
Share on other sites

για που ρε παιδια προοριζεται η τι σημαινει αυτο το product code 0559276: CIS RED?

 

Για τον interseptora που ψάχνει το ΙΜΕΙ και το SN.

 

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε:)

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα...

 

το πήρα και εγώ χθες το απόγευμα από κατάστημα Γερμανού. Μάλλον δώσανε διάθεση σε όλο το Γερμανό χθες και εξαφανίστηκαν όλα!

 

Γενικός ασχολούμε πρώτη φορά με Νοκια μετά από χρόνια και δεν ξέρω και πολλά από Symbian. Υπάρχουν εφαρμογές που να δουλεύουν στο κινητάκι μας; Που μπορούμε να τις βρούμε;

 

Για χάρτες περιμένουμε Garmin σωστά;

 

Τι σχισμή ακόμη δεν την κατάλαβα ποιά είναι πάντως...

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα...

Γενικός ασχολούμε πρώτη φορά με Νοκια μετά από χρόνια και δεν ξέρω και πολλά από Symbian. Υπάρχουν εφαρμογές που να δουλεύουν στο κινητάκι μας; Που μπορούμε να τις βρούμε;

 

Για χάρτες περιμένουμε Garmin σωστά;

 

Τι σχισμή ακόμη δεν την κατάλαβα ποιά είναι πάντως...

Καλημέρα!

Καλορίζικο και καλώς ήρθες στα Nokia!!

 

Αφου είναι ή πρώτη σου φορά με nokia τότε αυτό θα σε βοηθήσει αρκετά Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ και θα σου δεις που μπορείς να βρεις και να κατεβάσεις εφαρμογές.

 

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές για το 5800. Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

 

Υπάρχει το Garmin αλλά ακόμα δεν είναι 100% λειτουργικό στο 5800. Για πιο πολλά διάβασε το Garmin Maps Mobile™ XT.

Επίσης διάβασε και το θέμα Smart2go Navigator - Nokia Maps.

 

Η σχισμή βρίσκεται στην πάνω δεξιά γωνία, εκεί που βρίσκεται η μπροστά κάμερα. Δεν φαίνεται όταν υπάρχει φως περιβάλλον παρα μόνο στο σκοτάδι και όταν είναι ενεργοποιημένος ο φωτισμός. Διάβασε και λίγες σελίδες πριν και θα καταλάβεις που ακριβώς είναι, υπάρχει και φωτογραφία.

 

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παδια δυο ερωτησεις.οταν ανοιγεται το κινητο εχετε ηχο εκκινησης;εμενα μου δειχνει στην οθονη την λλσικη χειραψεια της νοκια αλλα χωρις ηχο.κ με την 11 που ειχα αλλα κμε την 20 τωρα.κ κατι αλλο, φακελους στημ εκθεση μπορουσα να κανω κ με την 11 το ερωτημα ειναι αν μπορεις να δημιουργησεις φακελο μεσα σε φακελο;

Αν ξερει καποιος ασ μου απαντησει.

Ευχαριστω προκαταβολικα.[/QU

 

εγώ θέλω να απενεργοποιήσω μόνο τον ήχο εκκίνησης, γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

παδια δυο ερωτησεις.οταν ανοιγεται το κινητο εχετε ηχο εκκινησης;εμενα μου δειχνει στην οθονη την λλσικη χειραψεια της νοκια αλλα χωρις ηχο.κ με την 11 που ειχα αλλα κμε την 20 τωρα.κ κατι αλλο, φακελους στημ εκθεση μπορουσα να κανω κ με την 11 το ερωτημα ειναι αν μπορεις να δημιουργησεις φακελο μεσα σε φακελο;

Αν ξερει καποιος ασ μου απαντησει.

Ευχαριστω προκαταβολικα.[/QU

 

εγώ θέλω να απενεργοποιήσω μόνο τον ήχο εκκίνησης, γίνεται;

 

Εγώ που θέλω να απενεργοποιήσω τον χαιρετισμό της vodafone, γίνεται? ;)

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...