Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,ένα άλλο θέμα που με ενδιαφέρει είναι ο δείκτης της ακτινοβολίας που εκπέμπει το συγκεκριμένο κινητό,η συσκευή που έχω τώρα ,ένα νόκια ν81 γνωρίζω ότι εκπέμπει αρκετά μεγάλο ποσό συγκρητικά με άλλες.Θα ήταν ενδιαφέρουσα και η σύγκριση με τον ανταγωνισμό στα άλλα touch κινητά

 

0,99 έχει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μυστεριος

Γιατί να μην σου το αλλάξουν? Από την στιγμή που έχει γνωστό ελάττωμα είναι υποχρεωμένοι να σου το αντικαταστήσουν ή να πάρεις να λεφτά σου πίσω.

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας κατοχος απο την παρασκευη.παιζοντας με αυτο παρατηρησα.

ενα καμμενο πιξελ.το κουμπι για να βγαλει φωτο δεν δουλευει.και το γνωστο προβλημα του τζογου στο καπακι.αγοραστηκε απο το πλαισιο και εναι οπως και τα καλα σαλαμια ουγγαριας.καμια καλη προταση?φυσικα αυριο πρωι παω πλαισιο να το δουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω μολις σημερα πηρα στα χερια μου το κινητο .Υστερα απο μια γρηγορη εξεταση ειδα οτι το κενο πανω δεξια δεν υπαρχει δλδ ειναι το ιδιο και απο δεξια και απο αριστερα δεν βρισκω διαφορα , το κουμπι της καμερας μια χαρα , δεν δειχνει να τρωει κολληματα, δεν τριζει και γενικα νομιζω οτι πετυχα ενα καλο κομματι. Ελπιζω να μην βγαλει το γνωστο προβλημα με το ακουστικο.εχει version 10.0.010.Κατι αλλο που αν χρειαζεται να προσεξω και να σας ενημερωσω ??.Ελπιζω να μην βγαλει προβληματα στην συνεχεια :)

 

Υ.Γ ειναι το μπλε με το balkans code

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εγω το πηρα το Σαββατο απο το Πλαισιο με την προσφορα της Vodafone.Το πληκτρο της καμερα λειτουργει. Μπλε χρωμα . Version 10. Η σχισμη πανω δεξια πρεπει να εισαι πολυ ψειρας (χωρις παρεξηγηση) για να την δεις, δεν φενεται καν:) Ενα κολληματακι το εφαγε αλλα δοξα το θεο , παει καλα. Για τα λεφτα του ειναι εξαιρετικα καλο.
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο, σε σας ανοίγει αυτόματα η κάμερα όταν πατάτε το πλήκτρο της στο πλάι ?? :worry:

 

Σε μένα βγάζει ένα σκοτεινό μήνυμα και μου ζητά να ξεκλειδώσω το κινητό πρώτα...

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο, σε σας ανοίγει αυτόματα η κάμερα όταν πατάτε το πλήκτρο της στο πλάι ?? :worry:

 

Σε μένα βγάζει ένα σκοτεινό μήνυμα και μου ζητά να ξεκλειδώσω το κινητό πρώτα...

 

 

Kαι σε μενα το ιδιο μνμ βγαζει. Δεν νομιζω να ειναι κατι λαθος. Σωστα ΔΕΝ ανοιγει η καμερα αφου ειναι κλειδωμενο ολο το τηλεφωνο;)

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μενα το ιδιο μνμ βγαζει. Δεν νομιζω να ειναι κατι λαθος. Σωστα ΔΕΝ ανοιγει η καμερα αφου ειναι κλειδωμενο ολο το τηλεφωνο;)

 

ΤΗΑΝΧ φίλε μου.

 

Όσο για τη σχισμή πάνω δεξιά στην καμπύλη του κινητού και σε μένα υπάρχει αλλά - και γω συμφωνώ - είναι πραγματικά ΑΝΕΠΑΙΣΘΗΤΗ και διακρίνεται μόνο σε απόλυτο σκοτάδι όταν φωτίσει η οθόνη του κινητού. Δεν νομίζω ότι από τόσο λεπτή σχισμή μπορεί να μπει καν σκόνη.... :rolleyes:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από την πεμπτη βράδυ. Το κινητό είναι καταπληκτικό. Ευχρηστο, γρήγορο, εντυπωσιακή οθόνη. Εχω πάθει πλάκα! Μου φαίνεται απίστευτο να στοιχίζει τόσο λίγο (σε σχέση βέβαια με τιμές των άλλων αντίστοιχων κινητών της αγοράς)

Ομως τα προβληματάκια που έχουν αναφερθεί υφίστανται.

Πρώτον η σχισμή αν και είναι πάρα πολύ μικρή όντως υπάρχει. Είπα να μην ασχοληθώ γιατί δεν ήθελα να το στείλω για αντικατάσταση και να το αποχωριστώ.

Ομως μου εμφανίστηκε και το πρόβλημα με το ακουστικό. Κάνει κάτι χρατσ-χρουτς όταν μιλάς και μερικές φορές δυσκολεύεσαι να ακούσεις τον συνομιλητή σου.

Τι να κάνω? Να ζητήσω αντικατάσταση ή επιδιώρθωση? Εντός πόσον ημερών από την αγορά γίνεται αντικατάσταση συσκευής?

Να απευθυνθώ στην vodafone ή στην nokia?(σημ. βρίσκομαι σε επαρχία και πιθανόν να πρέπει να αποσταλεί στην Αθήνα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω μολις σημερα πηρα στα χερια μου το κινητο .Υστερα απο μια γρηγορη εξεταση ειδα οτι το κενο πανω δεξια δεν υπαρχει δλδ ειναι το ιδιο και απο δεξια και απο αριστερα δεν βρισκω διαφορα , το κουμπι της καμερας μια χαρα , δεν δειχνει να τρωει κολληματα, δεν τριζει και γενικα νομιζω οτι πετυχα ενα καλο κομματι. Ελπιζω να μην βγαλει το γνωστο προβλημα με το ακουστικο.εχει version 10.0.010.Κατι αλλο που αν χρειαζεται να προσεξω και να σας ενημερωσω ??.Ελπιζω να μην βγαλει προβληματα στην συνεχεια :)

 

Υ.Γ ειναι το μπλε με το balkans code

 

Το GPS παίζει ή τρώει κολήματα;

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΑΝΧ φίλε μου.

 

Όσο για τη σχισμή πάνω δεξιά στην καμπύλη του κινητού και σε μένα υπάρχει αλλά - και γω συμφωνώ - είναι πραγματικά ΑΝΕΠΑΙΣΘΗΤΗ και διακρίνεται μόνο σε απόλυτο σκοτάδι όταν φωτίσει η οθόνη του κινητού. Δεν νομίζω ότι από τόσο λεπτή σχισμή μπορεί να μπει καν σκόνη.... :rolleyes:

 

 

Ακριβώς κι εγώ αυτό λέω και όσοι λένε ότι δεν υπάρχει καθόλου απλά δε το έχουν προσέξει γιατί απλά δε φαίνεται, εγώ αν δε μου το είχαν πει δε θα το βλέπα πάντως. Αν το δω το κινητό μου κανονικά δε φαίνεται με τίποτα, πρέπει να ανάψει κάποιος το φωτισμό της οθόνης να είναι στο απόλυτο σκοτάδι και να δει περιμετρικά όλο το κινητό και εκεί θα προσέξει απλά ότι φωτίζει. Οπότε δε μπορουν πιστεύω να στο αλλάξουν γιατί προφανώς έτσι ειναι κατασκευαστικά. Αν και θα είχα τη περιέργια να δω ένα κινητό κάποιου που λέει ότι δεν έχει τη σχισμή να δω αν όντως έχει κάποια επιπλέον βίδα εκέι αν και μου φαίνεται πως δε θα χει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

τελικώς για να καταλάβουμε τι σοι σχισμή είναι αυτή και τί προβλήματα επιφέρει,μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτογραφίες όπου να φαίνεται?

 

επίσης,έχουμε κάποια επίσημη απάντηση της Νόκια?προφανώς και αν στο αλλάζουν το κινητό αν έχει τη σχισμή αποδεχονται κατασκευαστικό σφάλμα σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

το οτι ειναι κατασκευατσικο ελαττωμα ειναι βεβαιο και δε χωρει αμφβολια περι τουτου :P

 

το αν θα ζητηθει επισκευη,αντικατασταση ή επιστροφη χρηματων ειναι ζητημα του κατοχου

 

τα καταστηματα ειναι υποχρεωμενα να ανταποκριθουν σε καθε απαιτηση απο τις παραπανω

 

το προβλημα ειναι πως προς το παρον υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να ξαναπαρει καποιος ελαττωματικη συσκευη στα χερια του

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

και οταν λες ελαττωματική συσκευή ,τι ακριβώς είναι αυτό που μας χαλάει με αυτή τη σχισμή?

 

Επίσης δεν μπορώ να διανοηθώ μια τόσο μεγάλη εταιρεία σαν την Νόκια,η οποία δήλωσε ότι πουλήθηκαν 1 εκ συσκευές στον κόσμο μέσα σε 2 μήνες κυκλοφορίας ότι έχει άγνοια του προβλήματος και συνεχίζει να βγάζει συσκευές με το ίδο πρόβλημα.....ήδη η πρώτη παρτίδα πρέπει να έχει πουληθεί όπως και να το κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Re paidia na rwthsw kati kai na mou peite eseis pou exete kai perissoterh empeiria?

Dld an perimenw ligo kairo...kanena mhna h kai enamisi mhna...tha e3alhthoun ola ayta ta provlhamata peri akoustikou kai sxismhs?kai epipleon an to parw pio meta tha exei pio e3eligmeno software...kapoia ekdosh pio panw apo thn v.11 me apotelesma na exoun diwrthothei kapoia provlhmata...den 3erw ti na kanw...na to agorasw twra...h na perimenw...?mporei na ftia3oun ta pragmatta?shmeiwsei oti thelw ena plhres leitourgiko kinhto xwris elattomata...thelw na to parw...kai na mhn xreiastei antikatastash oute servixe...ante to poly poly na xreiastei mia anavathmish logismikou pou mporw na thn kanw kai monos mou...etc den einai?...!Perimenw tis apopseis sas...!

 

Eyxaristw ek ton proteron...!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το αισθητικο μερος που φανταζομαι πως θα ενοχλει αρκετο κοσμο.

 

αλλα υπαρχει καιη ανησυχια πως με τον καιρο θα εισχωρησεισκονη και υγρασια στο εσωτερικο της συσκευης με οτι αυτο συνεπαγεται

 

αγνοια δεν πιστευω να υπαρχει οταν υπαρχουν posts σαν αυτο

 

http://discussions.nokia.co.uk/discussions/board/message?board.id=smartphones&thread.id=122089

 

στα επισημα discussion boards της νοκια

 

επισης μπορει να μην ειναι θεμα παρτιδας αλλα προβλεπομενου ποσοτου ελλαττωματικων συσκευων που απλα θα διοχετευθουν σε αγορες με συγκεκριμενα χαρ/κα.Ο χρονος θα δειξει αν θα υπαρξει καποια αισθητη βελτιωση στα κομματια που εισαγονται στην Ελλαδα

 

@gianniskaz

 

ναι θα προτεινα να περιμενεις αν εχεις τη δυνατοτητα.Εγω π.χ ειχα παει με τα λεφτα στο χερι στη Voda & ζητησα να μου ανοιξουν το κουτι για να διαπιστωσω αν εχει προβλημα.Μετα απο πειση δεχτηκαν,το ανοιξα και ειχε το κενο/ραγισμα οποτε κι εγω εκανα πισω.Προσωπικα ουτως η αλλως για τριτοδευτερη συσκευη το θελω οποτε μπορω να περιμενω.βεβια ακομα κι ετσι δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

@gianniskaz

 

ναι θα προτεινα να περιμενεις αν εχεις τη δυνατοτητα.Εγω π.χ ειχα παει με τα λεφτα στο χερι στη Voda & ζητησα να μου ανοιξουν το κουτι για να διαπιστωσω αν εχει προβλημα.Μετα απο πειση δεχτηκαν,το ανοιξα και ειχε το κενο/ραγισμα οποτε κι εγω εκανα πισω.Προσωπικα ουτως η αλλως για τριτοδευτερη συσκευη το θελω οποτε μπορω να περιμενω.βεβια ακομα κι ετσι δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος

 

Nai katalava ti mou les...egw to thelw gia prwth syskeyh...alla an einai na yparxei pithanothta na veltiwthei to pragma...tote nai tha perimenw...outws h allws einai toso nai h syskeyh kai den tithetai thema oti an perimenw ki allo tha paliwsei h texnologia ths....!

Link to comment
Share on other sites

Δε σου προτεινω να περιμενεις π.χ μεχρι το καλοκαρι.Αλλα σε ενα-δυο μηνες θα εχει ξεκαθαρισει η ιστορια με το κενο και το ακουστικο,ενω ειναι πιθανο να σταθεροποιηθει και η τιμη του γυρω στα 300 (οπως κανει συνηθως η Νοκια).

Οπως και να χει παρακολουθα το φορουμ και θα ενημερωθεις αν υπαρξει καποια βελτιωση :)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το αισθητικο μερος που φανταζομαι πως θα ενοχλει αρκετο κοσμο.

 

αλλα υπαρχει καιη ανησυχια πως με τον καιρο θα εισχωρησεισκονη και υγρασια στο εσωτερικο της συσκευης με οτι αυτο συνεπαγεται

 

αισθητικό μέρος δεν υπάρχει γιατί πολύ απλά δε φαίνεται το κενό με τίποτα όσο και να το επεξεργαστείς (στο δικό μου τουλάχιστον) πρέπει να βάλεις το νύχι σου για ν' ανοίξει. Τώρα το άλλο ειναι το μόνο που θα με ανησυχούσε αν και δε φαντάζομαι ότι υπάρχει τέτοιο κενό για να περάσει σκόνη μέσα αν και από την άλλη σε παλιότερες συσκευές χωρίς κάποιο κενό πάλι είχε τύχει να μπει σκόνη μέσα, βεβαια αυτό μόνο με το καιρό θα δείξει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δε σου προτεινω να περιμενεις π.χ μεχρι το καλοκαρι.Αλλα σε ενα-δυο μηνες θα εχει ξεκαθαρισει η ιστορια με το κενο και το ακουστικο,ενω ειναι πιθανο να σταθεροποιηθει και η τιμη του γυρω στα 300 (οπως κανει συνηθως η Νοκια).

Οπως και να χει παρακολουθα το φορουμ και θα ενημερωθεις αν υπαρξει καποια βελτιωση :)

 

Kai egw toso skeftomai na perimenw...kai parakolouthw to forum kathimerina...exw kollhseia axmhma me ayto to kinhto...!Makari na veltiwsoun ta mikroprovlhamata...!

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω επειδή τώρα μες τη βδομάδα θα το πάω για αντικατάσταση σε εσάς που δεν παρατηρείτε να βγαίνει φως απο το κενό το νύχι σας μπαίνει μεσα ή οχι..?

 

Ρωταω ετσι ώστε μόλις μου γίνει η αντικατάσταση και ειμαι στο κατάστημα να τσεκάρω επιτοπου αν μπαίνει νυχι για να τους πω δωστε μου άλλο..

 

Ααα, να το επιστρέψω σε nokia shop ή σε vodofone καλύτερα, ποιο είναι ποιο γρήγορο??

*Εχω ξεπερασει 10 μερες + 30 λεπτα, οποτε ειμαι εκτοσ DOA

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν συσκευες ,απο οτι φαινεται απο το φορουμ, που δεν εχουν σχισμη η υπαρχει αλλα δεν γινεται ευκολα αντιληπτο .. π.χ στο δικο μου που το πηρα σημερα δεν καταλαβαινεις καποια σχισμη αν δεν σου εχει πει κανεις τπτ , αν το κοιταξεις και απο δεξια και απο αριστερα δεν καταλαβαινεις διαφορα.απλα αυτο που με ανησυχει ειναι μηπως βγαλει προβλημα το ακουστικο . Τοτε τι κανεις ? το πας για service se nokia store η το πας για αντικατασταση παιρνοντας μεγαλο ρισκο διοτι ενδεχεται η συσκευη που θα παρεις να ειναι χειροτερη απο αυτην που ειχες με αποτελεσμα να εχεις ακομα περισσοτερα τραβιγματα ???
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...