Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Κατά την διάρκεια της κλήσης, πατώντας το πλαϊνό πλήκτρο της φωνής, προς τα πάνω, δεν αυξάνεται η ένταση; Πολλές φορές, μπορεί να δείχνει τέρμα δυνατό αλλά αν συνεχίσεις να το πατάς, δυναμώνει και άλλο. Για τσέκαρέ το.

 

Για ενταση μικροφωνου μιλαει και οχι ακουστικου... Μονο ενταση ακουστικου αυξομειωνει.. Μικροφωνου απλα ΔΕ γινεται!;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mak_kioy κανε εναν κοπο και κοιτα στο κουτι ή στο φυλλαδιο, εκει που λεει τι περιεχει η συσκευασια.... ετσι θα διαπιστωσεις αν σου ειπε την αληθεια ή σε "ξεφορτωθηκε"...

 

Δυστηχώς, το έχω ψάξει 2-3 φορές ο βιβλιαράκι και δεν μπόρεσα να βρω περιεχόμενα συσκευασίας. Η πρώτη μου κίνηση ήταν αυτή.

 

Το ξανακοίταξα μόλις τώρα φρέσκος φρέσκος και πάλι δεν βρήκα κάτι.

 

Φιλαράκι μου, πριν μήνες, αγόρασε από Cosmote shop το μπλε 5800 και στην συσκευασία υπήρχαν κανονικά όλα (καλώδια, 2ο πενάκι, θήκη κτλ) αλλά είχε γίνει λάθος στο hands-free και αντί για τηλεκοντρόλ και ακουστικά υπήρχαν δύο τηλεκοντρόλ και έλειπαν τελείως τα ακουστικά. Σφραγισμένη, εννοείται, η συσκευασία.

 

Δυστυχώς, επέλεξε να μην πάει καν πίσω να τους ζητήσει τα ακουστικά αλλά, θα είχε ενδιαφέρον. Τι θα του έλεγαν;

 

Τι...; Και άλλες μειώσεις...;

Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά!:wacko:

 

Ακουστικά είχε μέσα η συσκευασία εγώ δεν εκφράστηκα καλά.

 

 

Από το nokia store μου έδωσε το τηλέφωνο της nokia careline ώστε να καλέσω για να με ενημερώσουν καλύτερα. :lol:

Bicycling...saves fuel.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα guys. Πως μπορώ να τραβήξω screenshot από το κινητό μου? Υπάρχει κάποια built-in λειτουργία ή μέσω κάποιου προγράμματος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα guys. Πως μπορώ να τραβήξω screenshot από το κινητό μου? Υπάρχει κάποια built-in λειτουργία ή μέσω κάποιου προγράμματος?

Για εφαρμογές ρωτάμε στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

 

Θα κατεβάσεις και θα περάσεις την εφαρμογή:

Best Screen Snap for S60 5th edition: http://www.myphone.gr/forum/showthre...21#post2624721

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

θα μπορουσα να χρησιμοποιησω το 5800 μου, στο οποιο εχω συνδεση με ιντερνετ 2,5 GB (βοδαφον),

να το χρησιμοποιησω για να συνδεθει το λαπ-τοπ μου (MS Windows XP, SP3) στο ιντερνετ?

 

αν ναι πως γινεται η διαδικασια?

εχει καποια ρυθμιση (ειτε το κινητο ειτε το λαπ-τοπ)?

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω κατι:σας εχει τυχει να βαλετε το κινητο σας σε προφιλ αθορυβο και να το απενεργοποιησετε και οταν το ενεργοποιησετε να δουλευει κανονικα μεχρι εκει που λεει καλοσωρησατε και μετα να μενει μαυρη η οθόνη του κινητού σας????γιατι αυτο κανει το δικο μου το εχω παρει στην εταιρια που το πηρα 2 φορες για service και πάλι τα ίδια το πρόβλημα παραμένει.
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω κατι:σας εχει τυχει να βαλετε το κινητο σας σε προφιλ αθορυβο και να το απενεργοποιησετε και οταν το ενεργοποιησετε να δουλευει κανονικα μεχρι εκει που λεει καλοσωρησατε και μετα να μενει μαυρη η οθόνη του κινητού σας????γιατι αυτο κανει το δικο μου το εχω παρει στην εταιρια που το πηρα 2 φορες για service και πάλι τα ίδια το πρόβλημα παραμένει.

 

Ή θέλει αναβάθμιση ή πρέπει να το ξαναπάς στο service. :)

Link to comment
Share on other sites

του εχουν κανει αναβαθμιση και για service το εχω παρει 2 φορες.το κινητο ειναι ολοκαινουργιο και απο την 1 μερα το πηρα για service δεν το εχει χρησιμοποιησει καθολου.
Link to comment
Share on other sites

του εχουν κανει αναβαθμιση και για service το εχω παρει 2 φορες.το κινητο ειναι ολοκαινουργιο και απο την 1 μερα το πηρα για service δεν το εχει χρησιμοποιησει καθολου.

 

Οι μόνες λύσεις είναι αυτές που σου είπα. Ξαναπήγαινε στο service, εξήγησέ τους ξανά ποιο είναι το πρόβλημα και βλέπεις στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

δεν παει αλλο λεω να το παρω στην αντιπροσωπία.τους το δινω για service και το κρατανε 1 μηνα τη φορα η vodafone οπου το αγόρασα.
Link to comment
Share on other sites

δεν παει αλλο λεω να το παρω στην αντιπροσωπία.τους το δινω για service και το κρατανε 1 μηνα τη φορα η vodafone οπου το αγόρασα.

 

Έχει αγοράσει κανένας το Νοκια 5800 από wind;;; Και να το έχει πάει για επισκευή στη wind;;; Γιατί αν θυμάστε και αν ξέρετε, η wind έχε δέσμευση επισκευής όπου δηλαδή δευσμεύεται να στο επισκευάσει μέσα σε 7 μέρες ότι και να έχει (αρκεί να μην ευθύνεται ο χρήστης), και αν δεν προλάβει, να σου δώσει καινούργια συσκευή.. Εμένα δεν έχει τύχει να το πάω για service, αλλά όταν το αγόρασα μου έδωσαν ένα χαρτί που έλεγε για αυτό ακριβώς που είπα παραπάνω...

 

Οπότε όσοι το έχετε πάρει από Wind, καλύτερα να το πηγαίνετε εκεί για επισκευή!!..

 

Το ανέφερα, επειδή έχετε πει αρκετές φορές για το πόσο πολύ κρατάνε τις συσκευές σας..:rolleyes:

 

παιδιά έχει κανέις από εδώ το κινητό NOKIA XPRESS MUSIC 5800?????

 

:lol: .... Η λογική λέει πως έστω και ένας θα το έχει, αφού όλο για αυτό μιλάμε...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε πριν βγάλετε μια φωτογραφία να ανεβάσετε την αντίθεση από τις ρυθμίσεις της κάμερας. Υπάρχει βελτίωση στις φωτογραφίες .
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε πριν βγάλετε μια φωτογραφία να ανεβάσετε την αντίθεση από τις ρυθμίσεις της κάμερας. Υπάρχει βελτίωση στις φωτογραφίες .

Επισης, η αυξομειωση του ISO μπορει να εχει καλυτερα αποτελεσματα αρκει να το προσαρμοσeτε καταλληλα..:)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βλεπω οσοι εχετε παρει το 5800 ταλαιπωρειστε αρκετα..

 

Μην το γενικευεις.Υπαρχουν προβληματα,απο απλα εως πολυ σημαντικα σε καποιους,αλλα οχι σε ολους.Απλα παιζει να ειναι το χειροτερο <<λαχειο>> που εχει βγαλει η Nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Επισης, η αυξομειωση του ISO μπορει να εχει καλυτερα αποτελεσματα αρκει να το προσαρμοσeτε καταλληλα..:)

 

Σε οποιαδήποτε φωτογραφική (αν είσαι γνώστης της φωτογραφίας), αν πειράξεις τις ρυθμίσεις της, τότε έχεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα...Οι αυτόματες ρυθμίσεις ποτέ δεν μπορούν να πετύχουν το τέλειο σε μία φωτογραφική...

 

Στη περίπτωση του 5800, είναι που είναι η φωτογραφική του γτπ, οπότε το μόνο που σώζει είναι καλύτερες ρυθμίσεις σε iso, ev, contrast!! Αλλά και πάλι μόνο σε ορισμένες σκηνές μπορεί να υπάρχει βελτίωση...

 

Πάντως, μην νομίζεται ότι και άλλα κινητά τραβάνε καλύτερες φωτογραφίες.. Για παράδειγμα από την κοπέλα μου, που έχει το SE w995 με τα 8.1 M.P, το μόνο καλύτερο που έχει είναι ελάχιστα όσο αναφορά τη φωτογραφική... Όποιος θέλει καλή φωτογραφία ας πάρει μία κανονική φωτογραφική να κάνει την δουλειά του τέλεια-Τα κινητά πάντα θα υστερούν σε κάποιο τομέα της φωτογραφικής τους είτε αυτό είναι φακός, είτε ταχύτητα κλείστρου είτε M.P ...

 

Αυτά...:X

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ειμαι καινουριο μελος εχω αγορασει το 5800 vodafone blue ειμαι γνωστης της πλατφορμας συμπιαν αλλα δεν μπορςω να βγαλω ακρη .....εβαλα την εκδοση 21 απο wifi και προσπαθησα να βαλω το garmin εκδοση 50.0.050 για 5800 ομως το πιστοποιητικο εχει ληξει...ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ......του foroum οπως και προσπαθησα να παρω CERTIFICATE απο chinise site ματαιο περιμενα και 24 ωρες τιποτα....τι ακριβως πρεπει να κανω και που μπορω να το βρω αν εχει την καλοσυνη καποιος να με βοηθισει και να με παραπεμψει καπου για να κανω hack το κινητο.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ...ΕMEI 354216033562285
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ειμαι καινουριο μελος εχω αγορασει το 5800 vodafone blue ειμαι γνωστης της πλατφορμας συμπιαν αλλα δεν μπορςω να βγαλω ακρη .....εβαλα την εκδοση 21 απο wifi και προσπαθησα να βαλω το garmin εκδοση 50.0.050 για 5800 ομως το πιστοποιητικο εχει ληξει...ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ......του foroum οπως και προσπαθησα να παρω CERTIFICATE απο chinise site ματαιο περιμενα και 24 ωρες τιποτα....τι ακριβως πρεπει να κανω και που μπορω να το βρω αν εχει την καλοσυνη καποιος να με βοηθισει και να με παραπεμψει καπου για να κανω hack το κινητο.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ...ΕMEI 354216033562285

 

Καλως ηρθες.Για πιστοποιητικα υπαρχει επισημο θεμα:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176 Για το garmin υπαρχει επισημο θεμα:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228594 (δεν χρειαζεται πιστοποιητικο).Σαν καινουργιος εχεις υποχρεωση να διαβασεις τους κανονες τις ανακοινωσεις και τα επισημασμενα θεματα.Καλη αρχη και καλη αναγνωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εννω πως να βρω το IMEI του

 

Τι και αν εχει ειπωθει απειρες φορες,τι και αν επανειλημμενα σου εχει γινει υποδειξη,το ιδιο βιολι:Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ.Κανε επιτελους τον κοπο να το διαβασεις ολο μια φορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηρε το 5800 και ενας φιλος μου σε μπλε.Στην συσκευασια απο εξαρτηματα ειχε ακουστικα με κοντρολ φορτιστη κ την πενα και ενα usb που στην κυριολεξια δεν ειναι ουτε 10cm μπορει να λεω και πολυ.Μηπως η νοκια το εχει παρα....ει με τα εξαρτηματα στο 5800?
Link to comment
Share on other sites

Χθες πηρε το 5800 και ενας φιλος μου σε μπλε.Στην συσκευασια απο εξαρτηματα ειχε ακουστικα με κοντρολ φορτιστη κ την πενα και ενα usb που στην κυριολεξια δεν ειναι ουτε 10cm μπορει να λεω και πολυ.Μηπως η νοκια το εχει παρα....ει με τα εξαρτηματα στο 5800?

 

Αυτό δεν είναι πρόβλημα. Παίρνεις μια επέκταση USB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι πρόβλημα. Παίρνεις μια επέκταση USB

 

Αμα ειναι ετσι φιλε να σου δινουν μονο το κινητο ετσι και αλλιως μπορεις να αγορασεις και ακουστικα και φορτιστες και ολα...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...