Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Copy paste πως γινεται??επισης εχω αλλαξει φωτο φοντου κ ενω εχει αλλαξει μολις με περνουν τηλεφωνο βγαινει η προηγουμενη φωτο που ειχα βαλει...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

 

Ρε παιδιά πώς αυξάνει η ένταση του μικροφώνου; Μιλάω αλλά δε μ'ακούνε.

Ενώ από το ίδιο κινητό που δε μ'ακούνε όλες τις άλλες κλήσεις τις ακούνε μια χαρά.:(

 

Επίσης, όταν χρησιμοποιώ την κάμερα στο σκοτάδι, βλέπω ένα κολλημένο πίξελ στο κόκκινο χρώμα δεξιά επάνω στην άκρη της οθόνης. Αλλά μόνο στην κάμερα, πουθενά αλλού δε φαίνεται αυτό.:worry:

 

Καμιά βοήθεια συνκινητάδες;

Link to comment
Share on other sites

Copy paste πως γινεται??επισης εχω αλλαξει φωτο φοντου κ ενω εχει αλλαξει μολις με περνουν τηλεφωνο βγαινει η προηγουμενη φωτο που ειχα βαλει...

Μάρκαρε το κείμενο που θες ή την λέξη και μετά θα πατήσεις το πλήκτρο με τις 3 οριζόντιες γραμμούλες, εκεί θα βρεις και την επιλογή αντιγραφή/αποκοπή. Μόλις αντιγράψεις αυτό που θες θα ξαναπατήσεις το πλήκτρο με τις 3 γραμμές και θα σου βγάλει την επιλογή της επικόλλησης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σήμερα αγόρασα 2 συσκευές 5800 μπλε από μεγάλο κατάστημα στην Θεσσαλονίκη. Πάω σπίτι με τον φίλο που πήρε την δεύτερη και τις ανοίγουμε δίπλα δίπλα. Σε σχέση με πριν 3 μήνες που αγόρασε ο αδερφός μου και από τις δύο έλειπαν οι θήκες και το 2ο πενάκι. Άντε διάβασα εδώ μέσα ότι είναι πολλές οι συσκευές που λείπει η θήκη και το 2ο πενάκι, έλα μου όμως που από την μία έλειπε και η βάση στήριξης και το καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση.

 

(σφραγισμένες και οι δύο οι συσκευασίες)

 

Τις ξαναμάζεψα στο κουτί και είμαι έτοιμος να τις πάω αύριο πίσω.

 

Είναι δυνατό να συμβαίνουν τέτοια πράγματα?

 

Κανείς με παρόμοιο περιστατικό?

 

Θα είμαι υπερβολικός αν ζητήσω και θήκη και 2ο πενάκι?

 

Φανταστικά τα πράγματα!!!

 

Πήγα από κατάστημα που το αγόρασα και λένε ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα γιατί ήταν σφραγισμένο και ότι δεν το πείραξαν. Με παρέπεμψαν στα κεντρικά της Νόκια. Πήγα κι εγώ και μαθαίνω ότι είναι πιο καινούρια παραλαβή το ένα και πολιτική της εταιρίας και βγάλαν πλέον και το καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση αλλά και την βάση. Πρέπει να νιώθω τυχερός δλδ, που είχε τηλέφωνο μέσα η συσκεασία και μπαταρία.:mad: Εμ το handsfree που το βάζεις :X

 

Οπότε σε σχέση με πριν 3-4 μήνες, η τιμή του τηλεφώνου είναι ίδια, αλλά από την συσκευασία λείπει η θήκη, η βάση, το καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση και το 2ο πενάκι. Μια χαρά. Άντε και εις ανώτερα. Χωρίς συσκευή τηλεφώνου την άλλη φορά.

 

ΜΠΡΑΒΟ

 

 

(σόρρυ αλλά πρέπει να τα πω θα σκάσω)

Bicycling...saves fuel.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς αυξάνει η ένταση του μικροφώνου; Μιλάω αλλά δε μ'ακούνε.

Ενώ από το ίδιο κινητό που δε μ'ακούνε όλες τις άλλες κλήσεις τις ακούνε μια χαρά.:(

δεν καταλαβαίνω τι λές
Link to comment
Share on other sites

Μάρκαρε το κείμενο που θες ή την λέξη και μετά θα πατήσεις το πλήκτρο με τις 3 οριζόντιες γραμμούλες, εκεί θα βρεις και την επιλογή αντιγραφή/αποκοπή. Μόλις αντιγράψεις αυτό που θες θα ξαναπατήσεις το πλήκτρο με τις 3 γραμμές και θα σου βγάλει την επιλογή της επικόλλησης.

 

http://i126.photobucket.com/albums/p91/Pero_me_mata/Scr000003i.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω τι λές

Θέλει να δυναμώσει την ένταση του μικροφώνου, κάτι το οποίο δεν γίνεται.

Καλημέρα

 

Ρε παιδιά πώς αυξάνει η ένταση του μικροφώνου; Μιλάω αλλά δε μ'ακούνε.

Ενώ από το ίδιο κινητό που δε μ'ακούνε όλες τις άλλες κλήσεις τις ακούνε μια χαρά.:(

Δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Δεν μπορείς να πειράξεις την ένταση του μικροφώνου. Σε κανένα κινητό δεν μπορείς να αυξομειώσεις την ένταση του μικροφώνου. Μόνο την ένταση του ακουστικού μπορείς να αυξομειώσεις.

@λευκή_πεταλούδα Thanks για το screenshot!!

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Δηλαδή πρέπει να φωνάζω περισσότερο;

Για φαρυγγίτιδα με βλέπω.

Θα δώ και θα το ποστάρω το συντομότερο, αν στο sony που είχα μπορούσες να ρυθμίσεις την ένταση του μικροφώνου.

 

Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αποθηκευσω τον κωδικο του wifi μου ωστε να μην τον πληκτρολογω συνεχεια?Εχω το modem μου σε προτερ/τητα 1 αλλα οταν παω να βαλω το κλειδι wep μου βγαζει συνεχεια 4 γραμματα ενω το κλειδι του Modem μου ειναι 10 γραμματα.

 

Ναι σωστα δεν μου ζηταει τον κωδικο με αποτελεσμα να μου βγαζει το εξης "Ιστος : καμια αποκριση πυλης" ενω οταν το διαγραψω απο Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Προορισμοί > Διαδίκτυο και μπω στον ιστο αρχιζει να ψαχνει για wifi και εκει το βρισκω βαζω τον κωδικο μου και λειτουργει κανονικα.

 

Καμια προταση??

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να αποθηκευσω τον κωδικο του wifi μου ωστε να μην τον πληκτρολογω συνεχεια?Εχω το modem μου σε προτερ/τητα 1 αλλα οταν παω να βαλω το κλειδι wep μου βγαζει συνεχεια 4 γραμματα ενω το κλειδι του Modem μου ειναι 10 γραμματα.

 

Ναι σωστα δεν μου ζηταει τον κωδικο με αποτελεσμα να μου βγαζει το εξης "Ιστος : καμια αποκριση πυλης" ενω οταν το διαγραψω απο Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Προορισμοί > Διαδίκτυο και μπω στον ιστο αρχιζει να ψαχνει για wifi και εκει το βρισκω βαζω τον κωδικο μου και λειτουργει κανονικα.

 

Καμια προταση??

θα πας Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Προορισμοί > Διαδίκτυο, θα επιλέξεις το router σου, θα πας στην επιλογή Ρύθμιση ασφάλειας WLAN, θα το επιλέξεις, εκεί θα πας στην 3η επιλογή που γράφει Ρυθμίσεις κλειδιού WEP, θα την επιλέξεις και εκεί που γράφει Κλειδί WEP θα περάσεις τον 10ψήφιο κωδικό ασφάλειας που έχει το router σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

θα πας Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Προορισμοί > Διαδίκτυο, θα επιλέξεις το router σου, θα πας στην επιλογή Ρύθμιση ασφάλειας WLAN, θα το επιλέξεις, εκεί θα πας στην 3η επιλογή που γράφει Ρυθμίσεις κλειδιού WEP, θα την επιλέξεις και εκεί που γράφει Κλειδί WEP θα περάσεις τον 10ψήφιο κωδικό ασφάλειας που έχει το router σου.

 

Αυτο που μου λες κανω αλλα οταν παω να μπω στον ιστο μου βγαζει : "Ιστος : καμια αποκριση πυλης" Επισης κατι αλλο που με προβληματιζει και το αναφερω και στο ποστ μου ειναι ενω πληκτρολογω 10ψηφια και μου δειχνει στο κλειδι wep οτι εχω πληκτρολογισει μονο 4 δηλαδη εχει **** ενω εγω εχω βαλει 10ψηφία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου λες κανω αλλα οταν παω να μπω στον ιστο μου βγαζει : "Ιστος : καμια αποκριση πυλης" Επισης κατι αλλο που με προβληματιζει και το αναφερω και στο ποστ μου ειναι ενω πληκτρολογω 10ψηφια και μου δειχνει στο κλειδι wep οτι εχω πληκτρολογισει μονο 4 δηλαδη εχει **** ενω εγω εχω βαλει 10ψηφία.

Δεν έχει σημασία που σου βγάζει 4 αστεράκια και σε εμένα το βγάζει όταν είμαι στο υπομενού Ρυθμίσεις Ασφάλειας WLAN. Σβήσε το σημείο πρόσβασης και πέρασε το ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία που σου βγάζει 4 αστεράκια και σε εμένα το βγάζει όταν είμαι στο υπομενού Ρυθμίσεις Ασφάλειας WLAN. Σβήσε το σημείο πρόσβασης και πέρασε το ξανά.

 

το εχω κανει τουλαχιστον 10 φορες χωρις αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε ξανά το σημείο πρόσβασης μέσα από τους προορισμούς (όλο το προφίλ σβήσε όχι μόνο το κωδικό σου), κάνε αναζήτηση για wifi βάλε τον κωδικό σου σωστά και δες αν συνδέθηκε. Μόλις συνδεθεί, κλείσε το wifi και δοκίμασε ξανά χωρίς να αλλάξεις ή να πειράξεις κάτι. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι, έχεις αλλάξει καμία άλλη ρύθμιση στο σημείο πρόσβασης?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία!Έχω βάλει σε κάποιες επαφές μου και ημερομηνία γεννεθλίων! Δεν εμφανίζεται όμως ούτε στο ημερολόγιο ούτε μου δείχνει κάποια ειδοποίηση!! Δεν υπάρχει κάποια λύση;Στο G900 που είχα μου έβγαζε υπενθύμιση στις 9 το πρωι οτι ο ταδε εχει γεννέθλια!
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε ξανά το σημείο πρόσβασης μέσα από τους προορισμούς (όλο το προφίλ σβήσε όχι μόνο το κωδικό σου), κάνε αναζήτηση για wifi βάλε τον κωδικό σου σωστά και δες αν συνδέθηκε. Μόλις συνδεθεί, κλείσε το wifi και δοκίμασε ξανά χωρίς να αλλάξεις ή να πειράξεις κάτι. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι, έχεις αλλάξει καμία άλλη ρύθμιση στο σημείο πρόσβασης?

 

Ευχαριστώ παρα πολυ.Συνδεθηκα μια φορα στο router μου,αποσυνδεθηκα και μετα πηγα προορισμους και αποθηκευσα το router και τωρα δουλευει μια χαρα σε ευχαριστώ και παλι.

 

Έχω μια απορία!Έχω βάλει σε κάποιες επαφές μου και ημερομηνία γεννεθλίων! Δεν εμφανίζεται όμως ούτε στο ημερολόγιο ούτε μου δείχνει κάποια ειδοποίηση!! Δεν υπάρχει κάποια λύση;Στο G900 που είχα μου έβγαζε υπενθύμιση στις 9 το πρωι οτι ο ταδε εχει γεννέθλια!

 

Δοκιμασε την εφαρμογη Bbirthday και μπορεις να βαζεις υπενθημιση γενεθλειων και να σου την δειχνει στο ημερολογιο καθως και στην αρχικη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

 

Τι product code εχεις ,το 0582903: (Vodafone GR BLUE) ?

Κανε αναβαθμιση over the air δεν προκειται να χασεις κατι ουτως ή αλλως ..

 

Αυτό είναι το product code μου. Για να καταλάβω, αν κάνω αναβάθμιση μέσω wi-fi δεν θα χάσω τα ελληνικά, ενώ αν κάνω με το software update θα τα χάσω;

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το product code μου. Για να καταλάβω, αν κάνω αναβάθμιση μέσω wi-fi δεν θα χάσω τα ελληνικά, ενώ αν κάνω με το software update θα τα χάσω;

Ναι δεν θα χάσεις τα Ελληνικά αν κάνεις αναβάθμιση μέσω FOTA.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το product code μου. Για να καταλάβω, αν κάνω αναβάθμιση μέσω wi-fi δεν θα χάσω τα ελληνικά, ενώ αν κάνω με το software update θα τα χάσω;

 

Ουτε μεσω updater θα χασεις τα Ελληνικα εφοσων

μιλαμε για Ελληνικο product code Vodafone GR

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την εφαρμογη Bbirthday και μπορεις να βαζεις υπενθημιση γενεθλειων και να σου την δειχνει στο ημερολογιο καθως και στην αρχικη οθονη.

 

Στις επαφές κάτω από τα γεννέθλια που λέει σγχρονισμός κι έχει κοινός προσωπικός κτλ είναι για να τα περάσεις στο outlook;

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές κάτω από τα γεννέθλια που λέει σγχρονισμός κι έχει κοινός προσωπικός κτλ είναι για να τα περάσεις στο outlook;

Ναι, αυτή η επιλογή έχει να κάνει με το πρόγραμμα συγχρονισμού που χρησιμοποιείς.

Αν χρησιμοποιείς.

 

 

Πήγα κι εγώ και μαθαίνω ότι είναι πιο καινούρια παραλαβή το ένα και πολιτική της εταιρίας και βγάλαν πλέον και το καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση αλλά και την βάση. Πρέπει να νιώθω τυχερός δλδ, που είχε τηλέφωνο μέσα η συσκεασία και μπαταρία.:mad: Εμ το handsfree που το βάζεις :X

Τι...; Και άλλες μειώσεις...;

Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά!:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

mak_kioy κανε εναν κοπο και κοιτα στο κουτι ή στο φυλλαδιο, εκει που λεει τι περιεχει η συσκευασια.... ετσι θα διαπιστωσεις αν σου ειπε την αληθεια ή σε "ξεφορτωθηκε"...
Link to comment
Share on other sites

... έλα μου όμως που από την μία έλειπε και η βάση στήριξης και το καλώδιο σύνδεσης με την τηλεόραση.

 

(σφραγισμένες και οι δύο οι συσκευασίες)

 

Τις ξαναμάζεψα στο κουτί και είμαι έτοιμος να τις πάω αύριο πίσω.

 

Είναι δυνατό να συμβαίνουν τέτοια πράγματα?

 

Κανείς με παρόμοιο περιστατικό?

Φιλαράκι μου, πριν μήνες, αγόρασε από Cosmote shop το μπλε 5800 και στην συσκευασία υπήρχαν κανονικά όλα (καλώδια, 2ο πενάκι, θήκη κτλ) αλλά είχε γίνει λάθος στο hands-free και αντί για τηλεκοντρόλ και ακουστικά υπήρχαν δύο τηλεκοντρόλ και έλειπαν τελείως τα ακουστικά. Σφραγισμένη, εννοείται, η συσκευασία.

 

Δυστυχώς, επέλεξε να μην πάει καν πίσω να τους ζητήσει τα ακουστικά αλλά, θα είχε ενδιαφέρον. Τι θα του έλεγαν;

Ρε παιδιά πώς αυξάνει η ένταση του μικροφώνου; Μιλάω αλλά δε μ'ακούνε.

Κατά την διάρκεια της κλήσης, πατώντας το πλαϊνό πλήκτρο της φωνής, προς τα πάνω, δεν αυξάνεται η ένταση; Πολλές φορές, μπορεί να δείχνει τέρμα δυνατό αλλά αν συνεχίσεις να το πατάς, δυναμώνει και άλλο. Για τσέκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...