Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα το τελευταιο update στην 21,0,025

και σε idle κατασταση χωρις να εχω αναπ. η sms(να εχω λαβει δηλ.χωρις να το δω)

με το που κλειδωνει αναβοσβηνει το μεσαιο led.

γιατι?

τι εχει βελτιωθει με αυτη την εδοση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν πας ρυθμίσεις - τηλέφωνο - φωτισμός ειδοποιήσεων, θα δεις οτι προστέθηκαν μερικές νέες λειτουργίες. Είναι η γνωστή αναπνοή.
Link to comment
Share on other sites

Αν πας ρυθμίσεις - τηλέφωνο - φωτισμός ειδοποιήσεων, θα δεις οτι προστέθηκαν μερικές νέες λειτουργίες. Είναι η γνωστή αναπνοή.

 

:D:D

thanks!

εχει τιποτε αλλο καινουριο?

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώθηκε τρομερά το rotation της οθόνης και η πλοήγηση μέσω του ιστού. Γενικά, η συσκευή έγινε ακόμα πιο σταθερή.
Link to comment
Share on other sites

να αναφερω κατι ακομη ισως πιθανο μου προβλημα!

οταν βαζω το βισμα της τροφοδοσιας για να το φορτησω

αν το κουνισω δεξια-αριστερα ακουγετε τσικ-τσικ στην υποδοχη του κινητου,

απο την πρωτη μερα συμβαινει αυτο αλλα δεν το εδωσα σημασια!

συμβαινει σε κανενα σας?

 

ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

εχει τιποτε αλλο καινουριο?

 

Για να μην επαναλαμβανομαστε ,διαβασε αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2774453#post2774453

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας βγαζοντας εφαρμογες που εγκαθιστανται στην μνημη του κινητου λογικο ειναι να παραμενουν "σκουπιδια" επειτα απο καθε απεγκατασταση.Ο τροπος για να καθαριστουν αυτα ποιος ειναι?Format της καρτας μνημης το ξερω,για format της μνημης του τηλεφωνου ομως?To soft-hard μηπως?
Link to comment
Share on other sites

Hard format!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη home media server δεν υπαρχει στο κινητο?

Για να κανουμε stream media files στο δικτυο

 

Stream πχ σε ράδιο που ακούς μέσω γουίναμπ κάνεις και με τον ενσωματωμένο ρίαλ πλέϊερ.

 

Σε μένα πάλι δεν λύθηκε το θέμα με την αναβάθμιση οπότε αναγκαστικά εχω βάλει μια εικόνα στην εκκίνηση...:mad:

 

Τα ίδια και εδώ. το πρόβλημα φαίνεται να λύνεται επιλεκτικά. Στην βόνταφον μου πρότειναν να μου αλλάξουν σίμ αλλά δεν το θεώρησα τόσο σημαντικό εφόσον φτιάχνει με την προεπιλογή εικόνας κατά την εκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από format στον Η/Υ (πάντα ΧΡ) ενώ αναγνωρίζεται το κινητό από την Pc-suite και μπορώ να κάνω τα πάντα, εκτός από ένα! Να συγχρονίσω τις επαφές, το ημερολόγιο και τις σημειώσεις μου. Ούτε και το Ε61 που έχω τα κατάφερε. Ευτυχώς που έχω και δύο laptop και κάνω τη δουλειά μου, αλλά τι φταίει γι' αυτό;

Επανεγκατέστησα την Pc-Suite, αλλά τίποτε.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

.

Τα ίδια και εδώ. το πρόβλημα φαίνεται να λύνεται επιλεκτικά. Στην βόνταφον μου πρότειναν να μου αλλάξουν σίμ αλλά δεν το θεώρησα τόσο σημαντικό εφόσον φτιάχνει με την προεπιλογή εικόνας κατά την εκκίνηση.

 

Ελπίζω σε μελλοντική αναβάθμιση να λυθεί επιτέλους αυτό το σπαστικό πρόβλημα!

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από format στον Η/Υ (πάντα ΧΡ) ενώ αναγνωρίζεται το κινητό από την Pc-suite και μπορώ να κάνω τα πάντα, εκτός από ένα! Να συγχρονίσω τις επαφές, το ημερολόγιο και τις σημειώσεις μου. Ούτε και το Ε61 που έχω τα κατάφερε. Ευτυχώς που έχω και δύο laptop και κάνω τη δουλειά μου, αλλά τι φταίει γι' αυτό;

Επανεγκατέστησα την Pc-Suite, αλλά τίποτε.

 

Είχα αντιμετωπίσει το προβλημα που περιγράφεις. Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις άλλη θύρα usb στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι το δοκίμασα. Αλλά τίποτε. Κράτησα μέχρι κι αντίγραφα ασφαλείας...

Αλλά ο συγχρονισμός είναι απαραίτητος για να περνιούνται οι επαφές και σε άλλα κινητά.

%^&$#$%^^%!!!!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... Εχω ενα προβλημα με το gps. Οταν το ανοιγω και παω να συνδεθω για να εντοπιση την θεση μ ειτε αλλες φορες δεν συνδεεται καθολου ειτε συνδεεται και μ βγαζει ενα μνμ π λεει κατι για μεγιστη χρηση συνδεσεων καπως ετσι και μ βγαζει την επιλογη να αποσυνδεθω απο το "vodafone live!prepay" π με αυτο συνδεομαι.

Μενω σε χωριο και εχω καταφερει να συνδεθει μονο δυο φορες π ανεβηκα σε ενα υψοματακι στο παρκο τ χωριου και μ εβγαλε την θεση μ κανονικα.

Ξερετε μηπως τι φταιει και τωρα μ βγαζει αυτο το μνμ???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω... αμα βαζω την Whats up ολα καλα ενω αμα βαλω την cu καρτα οταν ανοιγει σταματαει το λογοτυπο τησ νοκια λεει κατι της vodafon(welcome κτλ) κ μαυριζει η οθονη και εαν δεν πατισω το μεσαιο κουμπι δεν μπαινει στο μενου.. επισης με το κοκκινο κουμπι δεν παει πισω.. ενω με την wa δουλευει μια χαρα.. ξερει κανεις κατι? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω... αμα βαζω την Whats up ολα καλα ενω αμα βαλω την cu καρτα οταν ανοιγει σταματαει το λογοτυπο τησ νοκια λεει κατι της vodafon(welcome κτλ) κ μαυριζει η οθονη και εαν δεν πατισω το μεσαιο κουμπι δεν μπαινει στο μενου.. επισης με το κοκκινο κουμπι δεν παει πισω.. ενω με την wa δουλευει μια χαρα.. ξερει κανεις κατι? :wacko:

Όλοι το ξέρουν!

Αν κάνεις μια αναζήτηση στο θέμα του 5800 θα δεις ότι το έχουμε πει χιλιάδες φορές για το συγκεκριμένο πρόβλημα με τις κάρτες τις vodafone. Κ αν διαβάσεις κ 1-2 σελίδες πριν θα δεις ότι υπάρχει κ λύση γι αυτό το πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νικολι, πήγαινε Τοποθεσία - Εντοπισμός θέσης - Μέθοδοι εντοπισμού θέσης και απενεργοποίησε το Υποβοηθούμενο GΡS.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, ειμαι νεος στο forum και μετα απο ενα λαθος 2 ετων που ονομαζοταν SonyEricsson επεστρεψα στα πολυαγαπημενα Nokia. Δυστυχως προσπαθω να βγαλω καποια ακρη σχετικα με το τι συμβαινει με το S60 5th. ed.

Αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του στα ακολουθα θεματα θα ειμοθν ευγνωμων.

-Γιατι folders τα οποια δημιουργω στο pc δεν τα βλεπω μετα στο τηλεφωνο και αντιστροφα (π.χ. στο images)?

-Που στο διακονο καταχωρει πια τα csv contacts ωστε να μπορεσω να κανω εισαγωγη το bkup απο το SE?

-To Α-gps χρεωνεται? (εχω ηδη περασει autodrive+anavasi)

-Υπαρχει προγ που να μου λυσει το θεμα της αρχειοθετησης πραγματων σε φακελους?

-Αν κανω sign εφαρμογες με Signsis (αφου πρωτα εχω μαθει κινεζικα) υπαρχει λογος να βαλω το HelloOX?

 

Συγγνωμη αν σας κουρασα και παρακαλω οποιον μπορεσει να μου δωσει λιγες πληροφοριες για να ξαναμπω στην νεα λογικη του symbian

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι διαχειριστες του συγκεκριμενου topic , δεν μπορει να γινει τελικα , κατι με τα τοσα πολλα , αλλα και τα τοσο κοντινα επαναλαμβανομενα μυνηματα , τα οποια σε παρα πολλους απο εμας , που ειμαστε απο την αρχη σε αυτο το topic , η που καναμε τον κοπο να διαβασουμε πριν ρωτησουμε και να κανουμε και αναζητηση , αρχιζει πλεον και γινεται εκτος απο κουραστικο , και εκνευριστικο , οταν συνεχως μπαινουμε καθημερινα στο topic και βλεποντας οτι υπαρχουν και νεα post , μπαινουμε πιο πολυ , ειτε για να πληροφορηθουμε , ειτε για να βοηθησουμε , αλλα πλεον οπως αναφερω , αυτο ειναι οχι απλα κουραστικο που γινεται με τα ιδια και τα ιδια , αλλα και φοβερα εκνευριστικο , με αποτελεσμα να μας αποτρεπει πολλες φορες να μπουμε και στο topic.

Ειναι κριμα ενα τοσο ενδιαφερον topic , να εχει κατακλυστει απανωτα , με ρυθμο πλεον καθημερινο με τις ιδιες ερωτησεις αλλα και απαντησεις φυσικα.

Παντα ολα αυτα τα λεω με πολυ καλη θεληση και φιλικα.

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ που καποιοι οπως εγω ειλικρινα με ολη την καλη διαθεση δυσκολευομαι να βρω χρονο να διαβασω 432 σελιδες topic μονο για το 5800....

Ειλικρινα δεν ειναι τεμπελια αλλα σαφης ελλειψη χρονου. Ποτε δεν θεωρησα για πραγματα τα οποια γνωριζα δυσκολο κ κουραστικο να γραψω 2 προτασεισ...αντε 3 για να δωσω μια απαντηση σε οσα forum υπηρξα μελος. Ζηταω συγγνωμη απο τους "παλιους" του φορουμ κ του Topic που προφανως ρωταω κατι το οποιο εχει πολλες φορες απαντηθει στο παρελθον.

Αν υπαρχει η δυνατοτητα ασσβηστει το προηγουμενο μυνημα μου ωστε να μην αυξανονται με αυτο τον ρυθμο σε καθημερινη βαση οι σελιδες του topic.

 

Ευχαριστω κ συγγνωμη κ παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, ειμαι νεος στο forum και μετα απο ενα λαθος 2 ετων που ονομαζοταν SonyEricsson επεστρεψα στα πολυαγαπημενα Nokia. Δυστυχως προσπαθω να βγαλω καποια ακρη σχετικα με το τι συμβαινει με το S60 5th. ed.

Αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του στα ακολουθα θεματα θα ειμοθν ευγνωμων.

-Γιατι folders τα οποια δημιουργω στο pc δεν τα βλεπω μετα στο τηλεφωνο και αντιστροφα (π.χ. στο images)?

-Που στο διακονο καταχωρει πια τα csv contacts ωστε να μπορεσω να κανω εισαγωγη το bkup απο το SE?

-To Α-gps χρεωνεται? (εχω ηδη περασει autodrive+anavasi)

-Υπαρχει προγ που να μου λυσει το θεμα της αρχειοθετησης πραγματων σε φακελους?

-Αν κανω sign εφαρμογες με Signsis (αφου πρωτα εχω μαθει κινεζικα) υπαρχει λογος να βαλω το HelloOX?

 

Συγγνωμη αν σας κουρασα και παρακαλω οποιον μπορεσει να μου δωσει λιγες πληροφοριες για να ξαναμπω στην νεα λογικη του symbian

 

Ευχαριστω

1):

Η Έκθεση απλά σαρώνει τη διαθέσιμη μνήμη (εσωτερική & κάρτα μνήμης) και απλά προβάλει τα αρχεία για τα οποία ευθύνεται. Δεν αναγνωρίζει φακέλους και τα σχετικά όπως συνέβαινε παλιότερα. Παρόλα αυτά μπορείς να δημιουργήσεις μέσα από την Έκθεση Άλμπουμ φωτογραφιών ή βίντεο ώστε να δημιουργήσεις μια υποτυπώδη αρχειοθέτηση. Αυτά τα άλμπουμ είναι ουσιαστικά εικονικοί φάκελοι οι οποίοι αναγνωρίζονται μόνο από την έκθεση. Σε καμιά περίπτωση δεν αποτελούν προγραμματικούς φακέλους προσπελάσιμους από file managers ή το PC Suite.

 

2):

Αν οι επαφές σου βρίσκονται σε μορφή αρχείων cvs, απλά κάνε τα αντιγραφή στη κάρτα μνήμης και συγκεκριμένα στο φάκελο E:\Others\Contacts.

Έπειτα μέσα από τις Επαφές πατάς Επιλογές > Αντιγραφή προσωπικών στοιχείων> Από άλλη μνήμη.

Αλλιώς θα πρέπει να τις περάσεις από το SE κινητό μέσω συγχρονισμού με το Outlook.

 

3):

Η χρέωση από το A-GPS είναι περίπου 4 με 5 kb.

Περισσότερα εδώ.

 

4):

Γενικά ένας πολύ καλός file manager είναι ο X-plore, εκτός της ενσωματωμένης Διαχείρισης αρχείων.

Αν εννοείς ειδικά για τις φωτογραφίες ώστε να αντικαταστήσεις την Έκθεση, όχι δεν υπάρχει.

 

5):

Αν δεν θέλεις να κουβαλάς συνέχεια το πιστοποιητικό ώστε να υπογράφεις το κάθε τι που θέλεις να εγκαταστήσεις στο κινητό, ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι διαχειριστες του συγκεκριμενου topic , δεν μπορει να γινει τελικα , κατι με τα τοσα πολλα , αλλα και τα τοσο κοντινα επαναλαμβανομενα μυνηματα , τα οποια σε παρα πολλους απο εμας , που ειμαστε απο την αρχη σε αυτο το topic , η που καναμε τον κοπο να διαβασουμε πριν ρωτησουμε και να κανουμε και αναζητηση , αρχιζει πλεον και γινεται εκτος απο κουραστικο , και εκνευριστικο , οταν συνεχως μπαινουμε καθημερινα στο topic και βλεποντας οτι υπαρχουν και νεα post , μπαινουμε πιο πολυ , ειτε για να πληροφορηθουμε , ειτε για να βοηθησουμε , αλλα πλεον οπως αναφερω , αυτο ειναι οχι απλα κουραστικο που γινεται με τα ιδια και τα ιδια , αλλα και φοβερα εκνευριστικο , με αποτελεσμα να μας αποτρεπει πολλες φορες να μπουμε και στο topic.

Ειναι κριμα ενα τοσο ενδιαφερον topic , να εχει κατακλυστει απανωτα , με ρυθμο πλεον καθημερινο με τις ιδιες ερωτησεις αλλα και απαντησεις φυσικα.

Παντα ολα αυτα τα λεω με πολυ καλη θεληση και φιλικα.

Ευχαριστω.:)

 

Αυτος ειταν και ενας απο τους λογους που φτιαξαμε το S60 5th Edition Platform FAQ. Δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι και οσο θα υπαρχουν νεα μελη αρκετες απο τις ερωτησεις που αναφερεις θα συνεχισουν να επαναλαμβανονται. Στοχος του forum ειναι να βοηθουμε τοσο τους νεους αλλα και τους παλιους χρηστες και να δωσουμε λυσεις σε ολα τους τα προβληματα η σε οσα μπορεσουμε. Εαν διαβαζεις καθημερινα το topic πιστευω οτι υπαρχουν συχνα αρκετες στιγμες που μαθαινεις κατι καινουριο. Εαν εχεις καποια προταση μπορουμε να την συζητησουμε μεσω pm. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Εχω διαβάσει σχεδόν όλο το φόρουμ, αλλά είναι η πρώτη φορά που ρωτάω κάτι.

Εχω το 5800 μια εβδομάδα. Κανένα πρόβλημα. Είναι τέλειο.

Το μόνο ερώτημά μου είναι: γιατί; όταν μεταφέρω τραγούδια, από το pc, με ενημερωμένες ετικέτες στα ελληνικά, στο τηλ. είναι Κινέζικα.

Έψαξα και στην αναζήτηση. Δεν βρήκα τίποτα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Υ.Γ. Με το pc suite αφού τα μετατρέψει σε aac τα αναγνωρίζει μια χαρά.

Με την μαζική μεταφορά, τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί λύσαν το συγκεκριμένο πρόβλημα χρησιμοποιώντας το windows media player κατά την μεταφορά των τραγουδιών στο κινητό. Για δοκίμασε.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...