Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβαθμιση στον flash player ΔΕΝ μπορεις να κανεις! Μονο αν την κανει η νοκια με αναβαθμιση λογισμικου!

 

Για την εφαρμογη δοκιμασες να την διαγραψεις με τον κανονικο τροπο? (επιλογες/οργανωση/.../επιλογες/αφαιρεση 'Η μενου/ρυθμισεις/διαχειρ. εφαρμ./εγκατ. εφαρμ./..../επιλογες/απεγκατασταση)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου δεν μπορεις να κανεις κατι..Τα κινητα δεν εχουν πληρη υποστηριξη flash..Σελιδες οπως το zoo που ανεφεραν παλια κλπ δεν μπορεις να τις δεις..

Τωρα το ποκερ που λες στο facebook δε ξερω πως ειναι γιατι δεν εχω fb, αλλα απο την στιγμη που δεν στο παιζει δεν μπορεις να κανεις κατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια! Μπορείς να αλλάξεις το θέμα της αρχικής οθόνης αντί για συντομέυσεις, σε αυτό με τις αγαπημένες επαφές και θα μπορείς να λειτουργήσεις όλα τα πλήκτρα.

Από εκεί και πέρα, πάρε ένα backup, κάνε hard format στο κινητό και ως διαμαγείας θα λύθούν όλα! Το έχω διαβάσει και από άλλους και το έχω πάθει και εγώ.

 

μαιστα..

 

και hard format πως κάνω;;

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651205#post2651205

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ήξερα απλώς το κόλπο με τα νουμερα στην οθόνη αναμονής, αλλά ανέφερα ότι δνε λειτουργεί το κουμπι.. θενκς..btw. πως κρατάω backup των επαφών;

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

θενκς!

 

λοιπόν έκανα το φορμάτ λύθηκε το πρόβλημα..πάω τώρα να επαναφέρω τις επαφές και τα μηνύματα που νωρίτερα είχα σώσει με Αρχειο-> Εξαγωγή (έτσι δεν γίνεται?)..

 

στα μηνύματα η επιλογή Αρχείο->Εισαγωγή ήταν εντελώς απενεργοποιημενη..λέω δεν βαριέσαι τι να τα κάνω τα μηνύματα..

 

πάω στις επαφές η επιλογή είναι ενεργοποιημενη..διαλέγω το αρχείο που έσωσα προηγουμένως σε μορφή .csv το δέχεται αρχίζει να τις περνάει και στο 20% μου λέει Η εισαγωγή των ταδε(αριθμός) επαφών απέτυχε...

 

και δεν μου περνάει καμία..τι μπορεί να συμβαίνει;

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους .

 

Με την μπαταρία τι παίζει ?

Από αυτονομία μαύρα χάλια το έχω ένα μήνα και κρατάει μια μέρα με το ζόρι .

Σε εσάς πόσο κρατάει ?

 

Ευχαριστώ . . .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Απέκτησα κι εγώ πριν από λίγες ημέρες το κινητό και είμαι στη διαδικασία εξερεύνησης ακόμα. Εχω το εξής πρόβλημα: Οταν προσπαθώ να συνδεθώ στο internet μέσω wi fi, ενώ δέχεται τον κωδικό και συνδέεται, το αποτέλεσμα είναι πάντα "ο διακομιστής δεν αποκρίνεται". Ξέρεις κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία μου κρατάει περίπου 3 ημέρες.

Βέβαια, το gps και η πλοήγηση την τρώνε αβέρτα..Ξέρει κανείς αν έχει κυκλοφορήσει με περισσότερα mAh;(αν και 1320 δεν είναι διόλου περιφρονητικά!)

 

Α και κάτι άλλο ρε παιδιά: Υπάρχει κάποια βάση στήριξης για το κινητό για να το έχω στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου;Του εμπορίου δεν κάνει καμία...:blink:

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους .

 

Με την μπαταρία τι παίζει ?

Από αυτονομία μαύρα χάλια το έχω ένα μήνα και κρατάει μια μέρα με το ζόρι .

Σε εσάς πόσο κρατάει ?

 

Ευχαριστώ . . .

 

Μάλλον κάτι παίζει με τη μπαταρία σου! Εμένα από την 3η-4η φόρτιση κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες με πολύ wifi, bluetooth συνέχεια ανοιχτό για το handsfree, αρκετά τηλέφωνα, ραδιόφωνο, Mp3 μόνο gps δεν ανοίγω γιατί έχω pna;)

Αν δεν το παιδέψω ιδιαίτερα και δεν συνδέσω το handsfree, μου έχει κρατήσει και παραπάνω από 3, μέχρι εκεί όμως, 4η μέρα δεν εχει συμπληρώσει ποτέ σε μένα.

Επίσης συνήθως είναι στο εκτός σύνδεσης από τις 2-3 το βράδυ μέχρι τις 9-10 το πρωί...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια να κανω μια ερωτηση στο κεντρικο μενου κατω κατω σας βγαζει εναν φακελο με το ονομα Mfx (Mail for exchance) μου φαινετε το εβγαλε μετα την αναβαθμιση στην 21 και αν σας το βγαζει τι στο δι#@^% ειναι αυτο?

Εμφανίζεται μετά από αναβάθμιση. Πρόκειται για την υπηρεσία Mail for Exchance.

Ποιο είναι το πρόβλημα σου;

Αν δεν το θέλεις, απλά κάνε το απεγκατάσταση από τη Διαχείριση εφαρμογών στις Ρυθμίσεις και έπειτα σβήσε και το φάκελο που θα μείνει στο μενού πατώντας Επιλογές > Οργάνωση > Επιλογές > Διαγραφή.

 

 

ήξερα απλώς το κόλπο με τα νουμερα στην οθόνη αναμονής, αλλά ανέφερα ότι δνε λειτουργεί το κουμπι.. θενκς..btw. πως κρατάω backup των επαφών;

Υπάρχει και άλλος τρόπος.

Ενώ είσαι στο Μενού, πατάς το πράσινο πλήκτρο κλήσης και αυτομάτως σε βγάζει στην εφαρμογή κλήσεων.;)

 

θενκς!

 

λοιπόν έκανα το φορμάτ λύθηκε το πρόβλημα..πάω τώρα να επαναφέρω τις επαφές και τα μηνύματα που νωρίτερα είχα σώσει με Αρχειο-> Εξαγωγή (έτσι δεν γίνεται?)..

 

στα μηνύματα η επιλογή Αρχείο->Εισαγωγή ήταν εντελώς απενεργοποιημενη..λέω δεν βαριέσαι τι να τα κάνω τα μηνύματα..

 

πάω στις επαφές η επιλογή είναι ενεργοποιημενη..διαλέγω το αρχείο που έσωσα προηγουμένως σε μορφή .csv το δέχεται αρχίζει να τις περνάει και στο 20% μου λέει Η εισαγωγή των ταδε(αριθμός) επαφών απέτυχε...

 

και δεν μου περνάει καμία..τι μπορεί να συμβαίνει;

Πήγαινε μέσω της Διαχείρισης αρχείων στη κάρτα μνήμης και στον φάκελο Άλλα > Επαφές. Αν εκεί βρίσκονται οι επαφές σου σε μορφή cvs κάνε αυτό που σου περιγράφω πιο κάτω.

Πήγαινε στις Επαφές και αφού επιλέξεις όσες έχουν περαστεί από την επαναφορά του back up, σβήσε τες! Ύστερα ενώ είσαι ακόμη μέσα στις Επαφές πάτα Επιλογές > Αντιγραφή προσωπικών στοιχείων> Από άλλη μνήμη.

 

 

Καλημέρα σε όλους .

 

Με την μπαταρία τι παίζει ?

Από αυτονομία μαύρα χάλια το έχω ένα μήνα και κρατάει μια μέρα με το ζόρι .

Σε εσάς πόσο κρατάει ?

 

Ευχαριστώ . . .

Μία μέρα μόνο αυτονομία δεν είναι καθόλου λογικό.

Μήπως έχεις συνέχεια ενεργό το WiFi (Wlan) να αναζητά δίκτυα;

Μήπως έχεις το Bluetooth συνέχεια ενεργό;

Μήπως υπάρχουν εφαρμογές που μένουν ενεργές συνέχεια στο παρασκήνιο;

Τέλος, μήπως του αλλάζεις τα φώτα στη χρήση, ειδικά αν χρησιμοποιείς συνέχεια WiFi ή και GPS...

 

 

Καλημέρα σε όλους. Απέκτησα κι εγώ πριν από λίγες ημέρες το κινητό και είμαι στη διαδικασία εξερεύνησης ακόμα. Εχω το εξής πρόβλημα: Οταν προσπαθώ να συνδεθώ στο internet μέσω wi fi, ενώ δέχεται τον κωδικό και συνδέεται, το αποτέλεσμα είναι πάντα "ο διακομιστής δεν αποκρίνεται". Ξέρεις κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

Ευχαριστώ.

Αυτό στο κάνει σε ένα δίκτυο ή σε όλα;

Εφόσον συνδέεται με το router (access point) δεν φταίει το κινητό, αλλά το router που δεν δίνει internet.

 

 

η μπαταρία μου κρατάει περίπου 3 ημέρες.

Βέβαια, το gps και η πλοήγηση την τρώνε αβέρτα..Ξέρει κανείς αν έχει κυκλοφορήσει με περισσότερα mAh;(αν και 1320 δεν είναι διόλου περιφρονητικά!)

Όχι, δεν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρυθμίσει το mailbox στο κινητό ώστε να παίρνω τα mail μου απο το λογαριασμό μου στο yahoo. Όμως παρόλο που τα κάνω όλα mark as read, πάλι μου βγάζει στην οθόνη αναμονής πάνω δεξιά ενα φακελάκι με @. Πώς γίνεται να το ξεφορτωθώ αυτό?

 

Ok... το βρήκα.

Ου... χακάρεις!

Ου... κοπιάρεις!

Ου... να μου χαθείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο router έχεις ενεργοποιήσει τον DHCP server ο οποίος αποδίδει αυτόματα διεύθυνση IP σε κάθε συσκευή που συνδέεται;

 

Για αρχή πειραματίσου βάζοντας χειροκίνητα id, dns στο σημείο πρόσβασης στο κινητό.

Το σημείο πρόσβασης το βρίσκεις στις Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Προορισμοί > Διαδίκτυο. Επιλέγεις το σημείο πρόσβασης του δικτύου σου και πατάς Επιλογές > Επεξεργασία και πάλι Επιλογές > Προχωρημένες ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις IPv4.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο router έχεις ενεργοποιήσει τον DHCP server ο οποίος αποδίδει αυτόματα διεύθυνση IP σε κάθε συσκευή που συνδέεται;

 

Για αρχή πειραματίσου βάζοντας χειροκίνητα id, dns στο σημείο πρόσβασης στο κινητό.

Το σημείο πρόσβασης το βρίσκεις στις Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Προορισμοί > Διαδίκτυο. Επιλέγεις το σημείο πρόσβασης του δικτύου σου και πατάς Επιλογές > Επεξεργασία και πάλι Επιλογές > Προχωρημένες ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις IPv4.

 

Αυτό ήταν! Εβαλα χειροκίνητα ip, dns και δούλεψε!

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους μπορει κανενας να μου πει πως μπορω να βαλω εικονα χαιρετισμου ?? γιατι εχω και εγω sim vodafone και πρεπει να παταω συνεχεια το ενταξει??? thanks
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους μπορει κανενας να μου πει πως μπορω να βαλω εικονα χαιρετισμου ?? γιατι εχω και εγω sim vodafone και πρεπει να παταω συνεχεια το ενταξει??? thanks

 

ρυθμίσεις - τηλέφωνο - προβολή- λογότυπο υποδοχής;)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους μπορει κανενας να μου πει πως μπορω να βαλω εικονα χαιρετισμου ?? γιατι εχω και εγω sim vodafone και πρεπει να παταω συνεχεια το ενταξει??? thanks

 

Aπο τοτε που εκανα αναβαθμιση στην 21.0.025 δεν εχω προβλημα με τη vodafone. Εαν δεν εχεις την τελευταια εκδοση καλυτερα προχωρησε σε αναβαθμιση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aπο τοτε που εκανα αναβαθμιση στην 21.0.025 δεν εχω προβλημα με τη vodafone. Εαν δεν εχεις την τελευταια εκδοση καλυτερα προχωρησε σε αναβαθμιση.

 

Σε μένα πάλι δεν λύθηκε το θέμα με την αναβάθμιση οπότε αναγκαστικά εχω βάλει μια εικόνα στην εκκίνηση...:mad:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Είμαι κι εγώ ένας ενθουσιασμένος κάτοχος του 5800, μια ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί, όταν βγαίνω απο κάποια εφαρμηγή ή και σε άλλες φάσεις, πάνω δεξιά στη γωνία μου βγάζει ένα μικρό πλαίσιο με κάτι αριθμούς, ξέρει κανείς τι είναι?
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα γαλάζιο πλαίσιο;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα γαλάζιο πλαίσιο;

ναι αυτό είναι και δε θυμάμαι να το βγαζε απ την αρχή

 

Μάλλον το βρήκα! Μόλις απεγκατέστησα μια εφαρμογή που είχα βάλει και δεν είχα δουλέψει ποτέ και σταμάτησε να το κάνει, InsyTV η κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...