Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Σε περίπτωση που έχουμε ξεχάσει το κωδικό ασφαλείας (κωδικό συσκευής) μπορούμε με κάποιο τρόπο να το κάνουμε reset ή να τον βρούμε ποιος είναι?

Αν και δεν με ενδιαφέρει για το 5800 αλλά για ένα Nokia 6270..

Έχω ρωτήσει στο επίσημο θέμα Nokia 6270 αλλά δεν βλέπω να έχει κίνηση και να απαντάει κανείς και είπα μήπως έχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα αυτό με παλιότερες συσκευές Nokia..

Με το Google δεν βρήκα και πολλά χρήσιμα πράγματα..

 

Υ.Γ. Ότι γίνεται γενικά το ξέρω..

Υπάρχει και κωδικός που σου δίνει η Nokia ανάλογα με το IMEI και σου κάνει reset το κωδικό...

Το θέμα είναι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω στο σπίτι μου και προπάντων free..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

Είσαι άρχοντας!!!!!!:up:

Θα ψηφίσω να σε κάνουν Myphone Hero!!-> :superman:

:lol:

Είχα βάλει στην αναζήτηση "κωδικός ασφαλείας" και διάφορα τέτοια αλλά μου έβγαζε το μακρύ του ενός και το κοντό του άλλου :p

 

Thanks και πάλι!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω και γω ενα νοκια 5800 και ειμαι υπερευχαριστημενος με το κινητο μεχρι τωρα σε σημειο που νομιζω οτι ισως το χω ερωτευτει !

 

Ενα προβληματακι εχω μονο με ενα κενο που εχει πανω απο την καμερα στο πλαστικο σαν να μην εχει κουμπωσει καλα αλλα σκοπευω να το παω σε νοκια store. Το προβλημα μου ειναι οτι μετα απο αρκετες "αηδιες" που περασα στο κινητο και μετα την αναβαθμιση δεν μου ανοιγει με την καρτα μνημης "φορεμενη" , δηλαδη θα πρεπει να την βγαλω , να το ξεκινησω και αφου ανοιξει να την ξαναβαλω.

 

Εχω κρατησει backup αλλα αν ειναι απο καποιο προβλημα εφαρμογης μαλλον θα συνεχιστει και μετα το φορματ της καρτας...Καποια αλλη προταση για να γλιτωσω το φορματ ?

Link to comment
Share on other sites

poso eukolo ine na kratisis sta grigora mia simiosi me to stylus?

 

iparxi sxetiki apli ke grigori efarmogi?

 

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

poso eukolo ine na kratisis sta grigora mia simiosi me to stylus?

 

iparxi sxetiki apli ke grigori efarmogi?

 

Η XpressNote.

Έχω καταργήσει το χαρτί!

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Η XpressNote.

Έχω καταργήσει το χαρτί!

an katalaveno kala ine extra efarmogi auto

 

kati diko tu den exi ensomatomeno?

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τις "Σημειώσεις" αλλά είναι με αναγνώριση χειρόγραφου κειμένου και θέλεις κάμποσα "κλικ" μέχρι να κάνεις τη δουλειά σου, άσε που υπάρχει και αστοχία στην αναγνώριση και χρειάζεται κάποια εξοικείωση.

 

Με το XpressNote γράφεις με δύο κλικ αμέσως και με άλλα δύο σώζει το κείμενο ως εικόνα. Μπορείς δηλ. να κάνεις κι ένα σχεδιάγραμμα στην ανάγκη.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω και γω ενα νοκια 5800 και ειμαι υπερευχαριστημενος με το κινητο μεχρι τωρα σε σημειο που νομιζω οτι ισως το χω ερωτευτει !

 

Ενα προβληματακι εχω μονο με ενα κενο που εχει πανω απο την καμερα στο πλαστικο σαν να μην εχει κουμπωσει καλα αλλα σκοπευω να το παω σε νοκια store. Το προβλημα μου ειναι οτι μετα απο αρκετες "αηδιες" που περασα στο κινητο και μετα την αναβαθμιση δεν μου ανοιγει με την καρτα μνημης "φορεμενη" , δηλαδη θα πρεπει να την βγαλω , να το ξεκινησω και αφου ανοιξει να την ξαναβαλω.

 

Εχω κρατησει backup αλλα αν ειναι απο καποιο προβλημα εφαρμογης μαλλον θα συνεχιστει και μετα το φορματ της καρτας...Καποια αλλη προταση για να γλιτωσω το φορματ ?

Δεν υπάρχει.

Θα βάλεις τη κάρτα στο κινητό μετά από την εκκίνησή του και θα τη μορφοποιήσεις μέσω της Διαχείρισης αρχείων.

 

 

___________________________________________________________________________

 

 

ΥΓ: Για εφαρμογές υπάρχει αντίστοιχο θέμα!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

GnF[/member] μπες μεσα στις επαφες και Επιλογες\ Επιλογη ολων\ Επιλογες\ Αντιγραφη προσωπ. στοιχειων\ Σε αλλη μνημη\ Memory card

Μπορεις να παρεις ολες τις επαφες στο pc απο το φακελο της καρτας μνημης E:\ Ohters\ ....Oλοκληρο το φακελο Contacts

 

Εαν θελεις να επαναφερεις τις συγκεκριμενες επαφες στην συσκευη βαζεις το φακελο Contacts στην θεση του και κανεις το αντιθετο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου. Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά μόλις την είδα.

Θα την πώ της κυρίας να το δοκιμάσει.:)

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμια ωρα το κινητο εκλεισε απο μπαταρια..Δεν το ειχα προσεξει κ γω και το ανοιγω νομιζοντας οτι ειχε κλεισει χωρις λογο..Αφου το ενεργοποιησα κλεινει μετα μονο του..Το βαζω να φορτισει,το ανοιγω και μου ζητησε ωρα και ημερομηνια..:wacko:Τωρα λειτουργει ομως μια χαρα..

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες πήρα και γω το κιννητάκι και είναι πολύ καλό!!! :)

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα!

Ενώ έχω αποθηκευμένη μία επαφή, τόσο στη sim όσο και στη κάρτα, όταν μου έστειλε sms μέσα στα εισερχόμενα μου γράφει το νούμερο και όχι το όνομα!!!

 

Η sim μου είναι 2 σε 1. Όταν έβαλα το 2ο νούμερο και πήρα μνμ από την ίδια επαφή, μου εμφάνισε κανονικά το όνομα της επαφής στα εισερχόμενα , αλλά μόνο στα μηνύματα που έλαβα στη 2η κάρτα, ενώ όσα είχαν έρθει στη πρώτη κάρτα είχανε μείνει με το +3069....κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη ρύθμιση Επαφές - Ρυθμίσεις - Επαφές προς προβολή και απενεργοποίησε το Μνήμη SIM. Αν συνεχίζει να στο κάνει, θα σου πρότεινα να σβήσεις τις επαφές απο την SIM. Η συσκευή διαβάζει τον αριθμό απο 2 επαφές και δεν μπορεί να βγάλει το όνομα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα είναι εκτός topic αυτό που θα ρωτήσω: Τί είναι το python και πού χρησιμεύει?

Ου... χακάρεις!

Ου... κοπιάρεις!

Ου... να μου χαθείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα είναι εκτός topic αυτό που θα ρωτήσω: Τί είναι το python και πού χρησιμεύει?

Γλωσσα προγραμματισμου.Περισσοτερα εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219853

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες και απο μενα.Εχω εδω και 1 βδομαδα περιπου το 5800 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Πηγα σε symbian απο windows mobile(htc touch hd) οποτε εχω μερικες ερωτησεις.

 

α)Πατωντας *#0000# μου λεει πως η εκδοση λογισμικου ειναι η v20.0.012.Υπαρχει νεοτερη εκδοση και αν ναι πως την εγκαθιστω??

 

β)Φορτιζω το κινητο full.O μετρητης μπαταριας μενει για 3 μερες κολλημενος στο full και μετα μεσα σε 5 ωρες η μπαταρια τελειωνει....υπαρχει καμια λυση??

 

γ)Σε περιπτωση λανθασμενης εγκαταστασης προγραμματος/κολληματος/εμφανισης bug που κανει την χρηση του κινητου δυσκολη,υπαρχει τροπος να γινει φορματ δλδ το κινητο να γινει (απο αποψη software) οπως οταν βγηκε απο το κουτι??)

 

δ)Υπαρχει καποιο προγραμμα για live messenger καθως και καποιος αλλος internet browser??

 

sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειναι...αρχη ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Α) Ναι, υπάρχει. S60 5th Edition Platform FAQ: #9

Β) Όχι. Έτσι είναι τα Nokia. Αντικειμενικός μετρητής/ένδειξη δεν υπάρχει.

Γ) S60 5th Edition Platform FAQ: #12

 

 

ΥΓ: Καλό θα ήταν να ρίξεις μια ματιά σε όλο το FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

α) Υπάρχει η V21.0.025 και μπορείς να το κανεις αναβαθμιση είτε από FOTA (Firmware over the Air, πχ με wifi) ή μέσω Nokia Software Update (απο το PC)

β) Σε όλους τα ίδια κάνει...Το μόνο μου παράπονο :(

γ) Hard format -> *#7370#

δ) Εγώ χρησιμοποιώ το nimbuzz, κοίταξε το θέμα των εφαρμογών..

Link to comment
Share on other sites

thnx poli itchrist και 0_0!!

 

0_0 η 21.0.025 σε τι ειναι καλυτερη απο την 20.0.012??αποκρισημοτητα?ταχυτητα?συγκεκριμενα bugs?υπαρχει εμφανης διαφορα??

Ναι υπάρχει εμφανής διαφορά κυρίως στην απόκριση της οθόνης κ στην ταχύτητα της συσκευής. Προχώρα στην αναβάθμιση θα μείνεις ικανοποιημένος.

Επίσης για browser δοκίμασε το mini opera.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βελτίωση στο θέμα κάμερας και λήψης φωτό (ιδίως για τις βραδυνές λήψεις) και βίντεο είδε κανείς με το νέο firmware ???? :worry: :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...