Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γινεται κανονικότατα gianpithio, εγώ το Ν70 έχω και από αυτό μετέφερα τα πάντα στο 5800 όχι μόνο επαφές και τα γραπτά μηνύματα (τα mms δυστυχώς δε τα υποστηρίζει) και το ημερολογίο, εικόνες βίντεο και ήχους. Το δοκίμασα και τώρα για επιβεβαίωση απλά τρέχεις τη μεταφορά από το 5800 την εγκαθιστάς στο Ν70 και επιλέγεις από τη λίστα στο 5800 ποια δεδομένα θα λάβεις και ούτε ταλαιπωρία ούτε τίποτα

μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά γιατί εγώ ακόμα δεν μπορώ να τα καταφέρω! ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι δυστυχώς αυτό αντιμετωπίζω κι εγώ.Δηλαδή πάει σίγουρα για service...

Το στέλνω στη Nokia ή στη Vodafone από όπου το αγόρασα;

 

Ναι! Ακριβώς αυτό το πρόβλημα!

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά γιατί εγώ ακόμα δεν μπορώ να τα καταφέρω! ευχαριστώ προκαταβολικά :)

δε κανεις τιποτα ιδιαιτερο, απλά τρεχεις το πρόγραμμα μεταφορά στο 5800 σου ζητάει να ανοίξει το BT και στις δύο συσκευές και να θεσεις κωδικο συνδεσης. Στη συνέχεια επιλέγεις το Ν70 οταν το βρει στο BT και απλά στέλνει εκει την εφαρμογή, την εγκαθιστάς στο Ν70 και σου λεει το Ν70 επιλέξτε από το άλλο τηλέφωνο ποια στοιχεία θέλετε να μεταφερθούν σε εκείνο και σου πετάει το 5800 μια λίστα. Εκεί επιλεγεις οτι θες και ξεκινάει η μεταφορά. Σε λίγα λεπτά έχεις όλο το Ν70 στο 5800 σου τοσο απλά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

δε κανεις τιποτα ιδιαιτερο, απλά τρεχεις το πρόγραμμα μεταφορά στο 5800 σου ζητάει να ανοίξει το BT και στις δύο συσκευές και να θεσεις κωδικο συνδεσης. Στη συνέχεια επιλέγεις το Ν70 οταν το βρει στο BT και απλά στέλνει εκει την εφαρμογή, την εγκαθιστάς στο Ν70 και σου λεει το Ν70 επιλέξτε από το άλλο τηλέφωνο ποια στοιχεία θέλετε να μεταφερθούν σε εκείνο και σου πετάει το 5800 μια λίστα. Εκεί επιλεγεις οτι θες και ξεκινάει η μεταφορά. Σε λίγα λεπτά έχεις όλο το Ν70 στο 5800 σου τοσο απλά

οκ,τα κατάφερα :D υπόθεση μισού λεπτού.ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

δε κανεις τιποτα ιδιαιτερο, απλά τρεχεις το πρόγραμμα μεταφορά στο 5800 σου ζητάει να ανοίξει το BT και στις δύο συσκευές και να θεσεις κωδικο συνδεσης. Στη συνέχεια επιλέγεις το Ν70 οταν το βρει στο BT και απλά στέλνει εκει την εφαρμογή, την εγκαθιστάς στο Ν70 και σου λεει το Ν70 επιλέξτε από το άλλο τηλέφωνο ποια στοιχεία θέλετε να μεταφερθούν σε εκείνο και σου πετάει το 5800 μια λίστα. Εκεί επιλεγεις οτι θες και ξεκινάει η μεταφορά. Σε λίγα λεπτά έχεις όλο το Ν70 στο 5800 σου τοσο απλά

 

To είχα κάνει παλιά από το 6600 στο Ν73. Τώρα από το 6300 θα πάνε στο 5800? Nομίζω μόνο symbian?

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το καλύπτει.

Για να καλύψει καμένα pixel η εγγύηση θα πρέπει να είναι πάνω από τρία και στη σειρά.

 

 

 

Πήγαινε το κατευθείαν σε Nokia Shop.

 

Φιλε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει παρει κανενας το μαυρο απο γερμανο να εχει μεσα στις εφαρμογες το εικονιδιο απο το garmin μεσα?

to exw parei egw omos den eixe mesa to garmin,,,,:confused::confused:

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο περίεργο να έχει απο την αρχή το garmin. Κάτι μου βρωμάει...

 

Πιστευω οτι καλως σου βρωμαει , για μενα πηγαινε το πισω αυριο κιολας και μην πειραξεις τιποτε αλλο στην συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές όταν με καλούν, μου βγάζει το αριθμό που με καλεί και όχι το όνομα με το οποίο τον έχω αποθηκεύσει στο τηλέφωνο. Έχει συμβεί και σε κανένα άλλο αυτό;

Πήγαινε στην εφαρμογή αναζήτηση και πάτα τον αριθμό αυτό. Αν τον έχεις βάλει κατά λάθος σε παραπάνω παο ένα νούμερα, θα σου βγάλει τα αποτελέσματα και θα αφήσεις μόνο το σωστό.

κ επίσης θέλω να ρωτήσω κ κάτι άλλο!η κάρτα μνήμης ήταν μέσα στο κινητό όταν το αγοράσατε,ή απλά υπήρχε μέσα στο κουτί κ την τοποθετήσατε εσείς?όπως π.χ. στο ν70?

Και στο δικό μου το μάυρο απο cosmote, τελευταίας παρτίδας, την είχε μέσα την κάρτα αλλά όχι την μπαταρία.

To είχα κάνει παλιά από το 6600 στο Ν73. Τώρα από το 6300 θα πάνε στο 5800? Nομίζω μόνο symbian?

όχι, και μεταξύ series 60 - series 40 γίνεται. Το έκανα με το 6131 που είναι αρκετά παλιό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος οι εικόνες στην έκθεση να εμφανίζονται γρήγορα? Γιατί έχω βάλει 300 και εμφανίζονται μια μια καθε φορα που το ανοιγω...
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά ή τις πρώτες, αργούν λίγο περισσότερο. Μετά, όσο πιο συχνά εξερευνείς την έκθεση, η πλοήγηση θα πραγματοποιείται πιο γρήγορα. Έχω 1300 εικόνες στην έκθεση και έχω συνηθίσει την σχετική αργοπορία.

 

Κόλπο να την κάνουμε πιο γρήγορη, δεν υπάρχει. Περιμένουμε να βγει το resco photo viewer για να κάνουμε σωστή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό φίλου που το αγόρασε πριν 4 ημέρες, στο κεντρικό μενού έχει κάτω κάτω ένα εικονιδιο φακέλου :blink:, δεν θυμάμαι όνομα, και έχει μέσα 2 εικόνιδια.. Έχει τύχει σε κάποιον αυτό;

Το άλλο παράξενο είναι ότι η συσκευασία του δεν είχε θήκη για το κινητό και του είπε ο μάγκας από το nokia shop που το πήρε ότι θα του στήλουν αυτή τη βδομάδα και θα του τη δώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν σφραγισμένο το κουτί αγοράς; Γιατί όλα αυτά είναι ενδείξεις οτι το πακέτο είχε ανοιχτεί.
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά ή τις πρώτες, αργούν λίγο περισσότερο. Μετά, όσο πιο συχνά εξερευνείς την έκθεση, η πλοήγηση θα πραγματοποιείται πιο γρήγορα. Έχω 1300 εικόνες στην έκθεση και έχω συνηθίσει την σχετική αργοπορία.

 

Κόλπο να την κάνουμε πιο γρήγορη, δεν υπάρχει. Περιμένουμε να βγει το resco photo viewer για να κάνουμε σωστή δουλειά.

 

Υπάρχει τρόπος οι εικόνες στην έκθεση να εμφανίζονται γρήγορα? Γιατί έχω βάλει 300 και εμφανίζονται μια μια καθε φορα που το ανοιγω...

Εγώ έχω 620 βιντεο κ φωτογραφίες, τα έχω χωρίσει σε φακέλους μέσα στην έκθεση κ δεν αργεί καθόλου όταν μπαινω σε κάθε φάκελο. Ανοίγουν πολύ γρήγορα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου λέει ότι το άνοιξε μπροστά του. Έιχε και ένα κόκκινο ανοιχτό λέει και ούτε εκείνο είχε θήκη μέσα. Δεν ξέρω τι παίζει, παραξενεύτικά με τη θήκη + με αυτό το φάκελο που έχει στο μενου το οποίο το είδα σήμερα που πήγα να συγκρίνουμε το "κενό". Θα του πω να βγάλει τη μπαταρία να δούμε και product code.
Link to comment
Share on other sites

Παιρνει και αναγνωριζει μονο +3069ΧΧΧΧ και 69ΧΧΧ.

Απο το προιγουμενο τηλεφωνο μου μεταφεροντας τις επαφες πολλες ηταν της μορφης 3069ΧΧΧ χωρις το + και δεν τις επαιρνε τηλεφωνο.

Για κοιτα μηπως την εχεις καταχωρησει ετσι.

 

 

Όλες οι καταχωρήσεις είναι χωρίς το +30, δηλ. κατευθείαν 69ΧΧΧ.

Το περίεργο είναι ότι για την ίδια επαφή στο μητρώο (για δύο συνεχόμενες κλήσεις) την βλέπω και με το αποθηκευμένο όνομα (στην πρώτη αναπάντητη κλήση) και χωρίς αυτό απλά δηλ. τον αριθμό (στην δεύτερη αναπάντητη κλήση).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σημερα εκανα 2-3 φορες hard format υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει προβλημα στο τηλεφωνο η δεν υπαρχει κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι καταχωρήσεις είναι χωρίς το +30, δηλ. κατευθείαν 69ΧΧΧ.

Το περίεργο είναι ότι για την ίδια επαφή στο μητρώο (για δύο συνεχόμενες κλήσεις) την βλέπω και με το αποθηκευμένο όνομα (στην πρώτη αναπάντητη κλήση) και χωρίς αυτό απλά δηλ. τον αριθμό (στην δεύτερη αναπάντητη κλήση).

 

Έχω αναφέρει παλιότερα το ίδιο πρόβλημα. Σε κάποια τηλ που δεν είναι διπλά καταχωρημένα μου δείχνει τον αριθμό μόνο χωρίς το όνομα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

 

Και στο δικό μου το μάυρο απο cosmote, τελευταίας παρτίδας, την είχε μέσα την κάρτα αλλά όχι την μπαταρία.

 

 

κ εμένα από το e-shop κ το πήρα το σάββατο.απλά μου έκανε εντύπωση γτ στο ν70 την είχε ξεχωριστά και την τοποθέτησα εγώ

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία μοντέλα συνήθως την έχουν τοποθετημένη στη συσκευή.

Δεν χρειάζεται να σε απασχολεί αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπήρα σήμερα στο Nokia Concept Store, όπως αναφέρεται στο site της ΝΟΚΙΑ, και δυστυχώς δεν έχουν κάποια ενημέρωση σχετικά με το πότε θα διατεθεί γενικά στην αγορά το μαύρο... Προς το παρόν όντως μόνο το δίκτυο της Cosmote το διαθέτει.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι που το έχει το eshop. Αυτοί πως τα απέκτησαν αν υποθέσουμε πως είναι προϊόντα επίσημης Ελληνικής εισαγωγής? Από την Alpha Copy?

 

Αντέεεεεεεεεεεε... Το θέλω κι εγώ!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπήρα σήμερα στο Nokia Concept Store, όπως αναφέρεται στο site της ΝΟΚΙΑ, και δυστυχώς δεν έχουν κάποια ενημέρωση σχετικά με το πότε θα διατεθεί γενικά στην αγορά το μαύρο... Προς το παρόν όντως μόνο το δίκτυο της Cosmote το διαθέτει.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι που το έχει το eshop. Αυτοί πως τα απέκτησαν αν υποθέσουμε πως είναι προϊόντα επίσημης Ελληνικής εισαγωγής? Από την Alpha Copy?

 

Αντέεεεεεεεεεεε... Το θέλω κι εγώ!!!!!!!!! :)

 

προφανως μπορει να το φερνουν απο τα βαλκανια για αυτο εχει και τα ελληνικα μεσα.απο οτι ειδα στο σαιντ μεσα λεει εγγυηση 2 ετων nokia(και οχι alphacopy)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...