Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με ενημερωσαν σημερα απο wind οτι θα εχουν τα καταστηματα τους απο αυριο περιορισμενη διαθεσιμοτητα
Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα την αναβαθμιση μου κανει προβληματα,κολλαει η οθονη μαυριζει,ορισμενες φορες οταν βλεπω ταινια μ κολλαει και μονο αν βγαλω την μπαταρια συνερχεται,το v20 καλο αλλα ελπιζω να λυθουν τα προβληματα,επισης και με το νετ προβληματα,κολλαει στο φορτωμα και με μερικα wi fi δυκτια
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος να βοηθήσει πως μπορώ στην εφαρμογή χάρτες να γράφω τις ονομασίες των θέσεων με πληκτρολόγιο μίνι qwerty γιατί σε μένα δέχεται μόνο αλφαριθμητικό. Πάντως η πλοήγηση είναι για κλάματα. Σε στέλνει σε μονόδρομους, δεν ακολουθεί λεωφόρους αλλά σε στέλνει απο κάτι απίθανα στενά. Αλοίμονο αν το εμπιστευτείς τυφλά. Αν πάλι το βάλεις να φορτώσει μεγάλους χάρτες δύο χωρών πχ Ζητήσεις Κωνσταντινούπολη <οδήγησε με> κολλάει μάλλον λόγω μνήμης. Επίσης πολλές φορές σου λέει να στίψεις ενώ εσύ έχεις περάσει την στροφή μερικά μέτρα. Στην πεζοπορία δεν έχει φωνητική καθοδήγηση αλλά πρέπει να το έχεις ανοικτό και να βλέπεις την οθόνη κάτι που αδειάζει γρήγορα την μπαταρία. Το τρελλό ήταν όταν μου έβγαλε μια διαδρομή που όταν έφθανες κάτω απο μια μικρή γέφυρα έπρεπε το αυτοκίνητο να γίνει ελικόπτερο και να ανέβει πάνω στον αυτοκινητόδρομο που περνούσε απο πάνω και να κινηθεί επ'αυτού.
αυτα(για την πλοηγηση) να τα ακουνε καποιοι που ελεγαν οτι το νοκια maps ειναι ακριβες και σχεδον τελειο....:lol:
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια μολις παρελαβα το 5800 μου!:D

 

Ξερετε αν παιρνει ζελατινα μπροστα και αν ειναι βολικο η χανεται η αμεσοτητα της οθονη;

Ρωταω γιατι δεν θελω να γρατζουνιστει η οθονη

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω ενα προβλημα και θα ηθελα τα φωτα σας εαν ειναι ευκολο. ειχα παρει το 5800 και καθε φορα που το ανοιγα απο κλειστο ενω εκανε την εκινηση μολις ολοκληρωνοταν η εκινηση δεν με εβαζε στην οθονη αναμονης παρα ηταν μαυρη η οθονη και επρεπε να πατησω το κουμπι του μενου το οποιο και με εβαζε στο μενου και μετα ξαναπατωντας το με εβγαζε στην οθονη αναμονης το πηγα στην νοκια στα κεντρικα μου ειπαν οτι θα γινει αλλαγη πλακετας περιμενα 3 εβδομαδες και τιποτα μεχρι που τους εκανα θεμα μεγαλο και μου δωσανε καινουργιο (σφραγισμενο) το ανοιγω και κανει ακριβως το ιδιο μηπως τελικα το κανουν ολα και δεν αξιζει τον κοπο να ξανα τρεχω επισης οταν το συνδεω με το bluetooth μετα απο καποια ωρα συνδεεται και αποσυνδεεται μονο του συνεχεια. Σας παρακαλω λοιπον πειτε μου αν εχετε και εσεις τα ιδια συμπτωματα και πως τα αντιμετωπισατε και σας ευχαριστω ολους θερμα εκ των προτερων

 

κ μενα μου το κάνει αυτό (αν θυμάμαι καλά μετά την αναβάθμιση)...αλλά δεν το έχω πάρει τοοοσο σοβαρά...

αλλα με τα λεγόμενα σου και πολύ περισσοτερο με την πράξη σου να το πας για αντικατασταση με βάζεις σε σκέψεις...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια μολις παρελαβα το 5800 μου!

 

Ξερετε αν παιρνει ζελατινα μπροστα και αν ειναι βολικο η χανεται η αμεσοτητα της οθονη;

Ρωταω γιατι δεν θελω να γρατζουνιστει η οθονη

 

ευχαριστω

Έχει ξαναειπωθεί φίλε Thanix, είναι: http://www.zagg.com/invisibleshield/nokia-5800-xpressmusic-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php.

 

Η επιφάνεια είναι τέλεια, μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε sotdan στο κανει και εσενα συνεχεια και το παρατηρησες μετα την αναβαθμηση η μηπως στο εκανε και πριν και δεν το ειχες αντιληφθη εμενα το κανει συχνα οχι παντα αλλα το κανει πολυ συχνα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία ο σένσορας δίπλα από το ακουστικό πρέπει να ανάβει :wacko:; Είδα σε ένα βιντεο στο youtube ότι ανάβε πράσινο. Εμένα δεν ανάβει.

 

Υποθετω πως αν τραβήξεις και συ με μια κάμερα τον σενσορα και τον πλησιάσεις θα δεις και συ ενα φως.;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε sotdan στο κανει και εσενα συνεχεια και το παρατηρησες μετα την αναβαθμηση η μηπως στο εκανε και πριν και δεν το ειχες

αντιληφθη εμενα το κανει συχνα οχι παντα αλλα το κανει πολυ συχνα.

 

Δεν είμαι κ σίγουρος ...

Τις 3 τελευταιες φορές πάντως μου το έχει κάνει..

Σύνολο γυρω στις 5 φορές εχω εκκινησει το κινητό απ'οταν το πήρα..

Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινεις? να το ξαναπαω για αλλαγη

 

Δεν το συζητω φυσικα και αν μαθω κατι θα σε ενημερωσω απλα και εγω βρισκομαι σε διλημα τι να κανω βεβαια καποιο αλλο προβλημα δεν εχω παρατηρηση αλλα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω σκεφτομαι μηπως παω αυριο και τους το φαναπω πραγματικα δεν ξερω τι να κανω σηκωνω τα χερια ψηλα γαι αυτο και το κοινοποιησα και στο forum εδω μηπως εχει συμβει και σε αλλους και εχουν καποια εξηγηση.

Link to comment
Share on other sites

Μου εκαναν αναβαθμιση αλλα δυστυχως το κουμπι ληψης δεν ανοιγει

την καμερα.

Υπαρχει κατι αλλο να κανω η να το παω πισω.

Εχω καρτα sim vodafone ,με cosmote δεν κανει τιποτα????????

Link to comment
Share on other sites

Μου εκαναν αναβαθμιση αλλα δυστυχως το κουμπι ληψης δεν ανοιγει

την καμερα.

Υπαρχει κατι αλλο να κανω η να το παω πισω.

Εχω καρτα sim vodafone ,με cosmote δεν κανει τιποτα????????

Το έχουμε ξαναπεί στο φόρουμ.Είναι πρόβλημα των καρτών της vodafone

Κλείσε το κινητό ξανανοιξέ το και μόλις σου βγάλει το μήνυμα welcome to vodafone πάτα το ok πριν κάνεις οτιδήποτε. Θα λειτουργούν όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Το (SKU) είναι το μαύρο?? Γιατι αν είναι το βλέπω διαθέσιμο (!)

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=31976

 

καλα δεν βλεπεις οτι ζηταει τι χρωμα θες; κοκκινο η μπλε.....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδια μου εχει κολησει καμια 10ρια φορες απο τοτε που το πηρα(2 βδομαδες)και ξεκολαει μονο αν βγαλω την μπαταρια!

Αμα το ζορησω δηλ. μαυριζει η οθονη και αναβουν τα 3 κατω πληκτρα και μετα μονο με βγαλσιμο της μπαταριας ξανανοιγει!

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εχεις στην συσκευη σου. Εαν δεν εχεις την 20.0.12 περασε την..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εχεις στην συσκευη σου. Εαν δεν εχεις την 20.0.12 περασε την..

μπα δεν έχει σχέση κι εγώ την 20 έχω αλλά το χει πάθει καμιά 5άρα φορές εδώ και 1,5 μήνα που το χω. Άν το ζορίσεις πολύ ή σε κάποιες άσχετες στιγμές το παθαίνει και δυστυχώς μόνο με βγάλσιμο μπαταρίας επανέρχεται

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

επισης οταν το συνδεω με το bluetooth μετα απο καποια ωρα συνδεεται και αποσυνδεεται μονο του συνεχεια.

Και σε εμένα το κάνει αυτό. Μετά από restart δουλεύει κανονικά, αλλά ύστερα από μερικές ώρες, αρχίζει τις συνδέσεις και τις αποσυνδέσεις. Επανέρχεται μόνο με restart.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναειπωθεί φίλε Thanix, είναι: http://www.zagg.com/invisibleshield/nokia-5800-xpressmusic-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php.

 

Η επιφάνεια είναι τέλεια, μην ανησυχείς!

Πρεπει αναγκαστικα να κανουμε παραγγελια μεσω internet??Δε μπορουμε να το βρουμε σε καποιο δικο μας καταστημα??Εαν δεν κανω λαθος η wind ειχε βγαλει μια σχετικη διαφημιση περυσι...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...