Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

-εχει πανω δεξια οταν ξεκιναει ο συγχρονισμος το εικονιδιο με τα βελακια που κανουν κυκλο.οταν θα ερθει η ωρα θα σε ρωτησει αν θες να κανεις εισαγωγη τις επαφες σου κτλ κτλ.

-δεν κανει online update πρωτα κατεβαζει οτι ειναι να κατεβασει κ μετα το περναει οποτε δεν εχεις προβλημα αμα πεσει.απλως το ξανακατεβαζει

 

Eίσαι τεράστιος!!!

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και στις 6 που εχω..;)

Μηπως πρεπει να εγκατασταθει καποιος επιπλεον οδηγος για το καλωδιο πχ? Εχω πραγματικα απελπιστει..

Και εγώ την ίδια ακριβως απελπισία τραβάω:(

 

Δοκιμαστε να κανετε απεγκατασταση του pc suite και ξανα εγκατασταση. Ειχα και εγω παρομοια προβληματα στο Ν73 μου και εκανα format στο pc.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε να κανετε απεγκατασταση του pc suite και ξανα εγκατασταση. Ειχα και εγω παρομοια προβληματα στο Ν73 μου και εκανα format στο pc.

 

Στο pc?????????????

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτο σου ειπα να κανεις απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση. Δοκιμασε σε αλλο pc και μαλλον θα στο αναγνωρισει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 βδομάδες που το γύρισα πίσω στην βονταφον για αλλαγή.

Δεν υπάρχει κάποια μέγιστο όριο ημερών μετά το οποίο δικαιούμαι άλλη συσκευή ή τα χρήματα μου πίσω ? Νομίζω η γουιντ έχει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτο σου ειπα να κανεις απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση. Δοκιμασε σε αλλο pc και μαλλον θα στο αναγνωρισει.

Δεν είναι λίγο υπερβολικό να κάνεις format στο pc λόγω της σουίτας?

Οσο για απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση το έχω ήδη κάνει 2-3 φορές και δεν λειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οποιος εχει το 5800 και vodafone cu ας μου στειλει ενα Pm για να μου πει τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω και που πρεπει να τις βαλω για να μπω μεσω wap στο internet....!

 

Υ.Γ.:Ενα συγνωμη στους Moderators...απλως οπου αλλου και να Postarw με γραφουν....!Σας παρακαλω ρε παιδια αφηστε το μηνυμα μεχρι να το φτιαξω το προβλημα που εχω και μετα σβηστε το....!:worry::worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο υπερβολικό να κάνεις format στο pc λόγω της σουίτας?

Οσο για απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση το έχω ήδη κάνει 2-3 φορές και δεν λειτουργεί!

Ειναι αλλα εαν συνδεσεις το κινητο σου σε αλλο pc και δεις πως μπορει να συνδεθει κανονικα τοτε τι θα κανεις. Καθε φορα θα τρεχεις στο pc του φιλου σου! Δοκιμασε το πρωτα σε αλλο pc για να δουμε τι γινετε.

Ρε παιδια οποιος εχει το 5800 και vodafone cu ας μου στειλει ενα Pm για να μου πει τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω και που πρεπει να τις βαλω για να μπω μεσω wap στο internet....!

 

Υ.Γ.:Ενα συγνωμη στους Moderators...απλως οπου αλλου και να Postarw με γραφουν....!Σας παρακαλω ρε παιδια αφηστε το μηνυμα μεχρι να το φτιαξω το προβλημα που εχω και μετα σβηστε το....!:worry::worry::worry::worry:

@Gianniskaz θα αφησω το ποστ σου αλλα πρεπει να καταλαβεις οτι το forum εχει διαφορετικες ενοτητες με διαφορετικες κατηγοριες. Εαν ο καθε ενας γραφει οπου θελει στο τελος θα γινουμε μπαχαλο! Καλυτερα να ρωτησεις και στην ενοτητα της Vodafone:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=27

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οποιος εχει το 5800 και vodafone cu ας μου στειλει ενα Pm για να μου πει τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω και που πρεπει να τις βαλω για να μπω μεσω wap στο internet....!

 

Υ.Γ.:Ενα συγνωμη στους Moderators...απλως οπου αλλου και να Postarw με γραφουν....!Σας παρακαλω ρε παιδια αφηστε το μηνυμα μεχρι να το φτιαξω το προβλημα που εχω και μετα σβηστε το....!:worry::worry::worry::worry:

 

αν πας στισ ρυθμισεις (ρυθμισεις-συνδεσιμοτητα-προορισμοι)δεν στις εχει βρει κατευθειαν?οτι sim και να εχω βαλει τις βρισκει απο μονο του.αλλιως δοκιμασε να τρεξεις τον οδηγο ρυθμισεων που βρισκεται στις εφαρμογες και αφου λες οτι εχεις Cu δοκιμασε να μπεις με το πακετο live prepay

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 βδομάδες που το γύρισα πίσω στην βονταφον για αλλαγή.

Δεν υπάρχει κάποια μέγιστο όριο ημερών μετά το οποίο δικαιούμαι άλλη συσκευή ή τα χρήματα μου πίσω ? Νομίζω η γουιντ έχει κάτι τέτοιο.

 

Ο νόμος μιλάει για "εύλογο χρονικό διάστημα". Για αλλαγή συσκευής σίγουρα 3 βδομάδες δεν είναι εύλογο χρονικό διάστημα.

 

Σημείωση: αυτό έχει σχέση με την επισκευή/αλλαγή και όχι αν δικαιούσαι τα χρήματά σου. Μπορείς από την στιγμή που έχει πρόβλημα να ζητήσεις τα χρήματα πίσω ή επισκευή ή αντικατάσταση, ότι θες εσύ.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

@Gianniskaz θα αφησω το ποστ σου αλλα πρεπει να καταλαβεις οτι το forum εχει διαφορετικες ενοτητες με διαφορετικες κατηγοριες. Εαν ο καθε ενας γραφει οπου θελει στο τελος θα γινουμε μπαχαλο! Καλυτερα να ρωτησεις και στην ενοτητα της Vodafone:

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=27

 

Ναι το ξερω εχω ρωτησει και εκει...αλλα απο χθες κανεις δεν μου απαντησε...! :(:(

Συγνωμη ε....!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο εμενα!

 

Αγορασα απο Vodafone το 5800 Τριτη 3/2/2009.

 

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο.

 

Το μοναδικο προβλημα το οποιο αντιμετωπισα ειναι με το ακουστικο και μαλιστα αυτη την στιγμη που σας γραφω η συσκευη βρισκεται ηδη στο service.Δυστυχως δεν εχω τον χρονο να καθισω και να διαβασω ολες τις σελιδες του thread για αυτο θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με το προβλημα τις συσκευης μου μιας και "πηρε το ματι μου" καπου να αναφερετε το σχετικο προβλημα.

 

Το προβλημα ειναι το εξης:Το ακουστικο παρολο που ειναι στο μεγιστο της εντασεως δεν δουλευει σωστα.Δηλαδη ακους τον συνομιλητη σου πολυ σιγα και καποιες φορες κανει καποια ξεσπασματα αυξησης της εντασεως αλλα παλι επιστρεφει στο χαμηλο σημειο.

 

Υποθετω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι ισως να φταινε οι επαφες του ακουστικου.Ο φοβος μου ειναι μηπως στην αντιπροσωπια την Nokia(alpha copy?) δε δεχτουν το προβλημα που εχει η συσκευη ισχυριζομενοι οτι μου επεσε ή κατι τετοιο τελος παντων.Να σημειωσω οτι η συσκευη δεν εχει πεσει ποτε, δεν εχει την παραμικρη γραντζουνια και ηταν παντοτε μεσα στη θηκη που δινει η nokia με το πακετο.

 

Καποιος φιλος/η που αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα τελικα βρηκε λυση?Και αν ναι ισχυουν οι 10 μερες για να το παραλαβω που μου ειπαν απο το καταστημα της vodafone οπου το επεστρεψα?

 

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων και συγχωρεστε με για το μεγαλο post μου.

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλα εαν συνδεσεις το κινητο σου σε αλλο pc και δεις πως μπορει να συνδεθει κανονικα τοτε τι θα κανεις. Καθε φορα θα τρεχεις στο pc του φιλου σου! Δοκιμασε το πρωτα σε αλλο pc για να δουμε τι γινετε.

 

Μια καλύτερη λύση είναι νομίζω να αγοράσω ένα bluetooth στικάκι και να το συνδεω μεσω bluetooth:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο εμενα!

 

Αγορασα απο Vodafone το 5800 Τριτη 3/2/2009.

 

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο.

 

Το μοναδικο προβλημα το οποιο αντιμετωπισα ειναι με το ακουστικο και μαλιστα αυτη την στιγμη που σας γραφω η συσκευη βρισκεται ηδη στο service.Δυστυχως δεν εχω τον χρονο να καθισω και να διαβασω ολες τις σελιδες του thread για αυτο θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με το προβλημα τις συσκευης μου μιας και "πηρε το ματι μου" καπου να αναφερετε το σχετικο προβλημα.

 

Το προβλημα ειναι το εξης:Το ακουστικο παρολο που ειναι στο μεγιστο της εντασεως δεν δουλευει σωστα.Δηλαδη ακους τον συνομιλητη σου πολυ σιγα και καποιες φορες κανει καποια ξεσπασματα αυξησης της εντασεως αλλα παλι επιστρεφει στο χαμηλο σημειο.

 

Υποθετω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι ισως να φταινε οι επαφες του ακουστικου.Ο φοβος μου ειναι μηπως στην αντιπροσωπια την Nokia(alpha copy?) δε δεχτουν το προβλημα που εχει η συσκευη ισχυριζομενοι οτι μου επεσε ή κατι τετοιο τελος παντων.Να σημειωσω οτι η συσκευη δεν εχει πεσει ποτε, δεν εχει την παραμικρη γραντζουνια και ηταν παντοτε μεσα στη θηκη που δινει η nokia με το πακετο.

 

Καποιος φιλος/η που αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα τελικα βρηκε λυση?Και αν ναι ισχυουν οι 10 μερες για να το παραλαβω που μου ειπαν απο το καταστημα της vodafone οπου το επεστρεψα?

 

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων και συγχωρεστε με για το μεγαλο post μου.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα..πήγα σε nokia shop και μου το έκαναν...αν δεν έχουν πολύ δουλειά στο κάνουν επιτόπου..σε περίπτωση που το ακουστικό είναι προβληματικό θα στο αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα card reader ρε παιδιά, δεν έχουμε μόνο καλώδια και bt.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καπιος να μου πει πως περναω χαρτες στο κινιτο??

Οι χάρτες της Ελλάδος είναι ήδη περασμένοι στο κινητό.

 

 

Απο υπολογιστη την εκανες η over the air;

Η έκδοση 20 είναι διαθέσιμη μόνο μέσω του NSU.

 

 

Και εγώ την ίδια ακριβως απελπισία τραβάω:(
Δεν είναι λίγο υπερβολικό να κάνεις format στο pc λόγω της σουίτας?

Οσο για απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση το έχω ήδη κάνει 2-3 φορές και δεν λειτουργεί!

Είναι φανερό υπάρχει πρόβλημα με τους οδηγούς του καλωδίου. Απεγκατέστησε πλήρως ό,τι έχει σχέση με το PC Suite και τους οδηγούς του καλωδίου χρησιμοποιώντας ειδικά προγράμματα απεγκατάστασης και καθαρισμού του μητρώου των Windows.

Ύστερα πέρνα την τελευταία έκδοση του PC Suite.

 

 

Έχω 3 βδομάδες που το γύρισα πίσω στην βονταφον για αλλαγή.

Δεν υπάρχει κάποια μέγιστο όριο ημερών μετά το οποίο δικαιούμαι άλλη συσκευή ή τα χρήματα μου πίσω ? Νομίζω η γουιντ έχει κάτι τέτοιο.

Η πολιτική της Nokia την οποία σέβονται οι περισσότεροι είναι 10 εργάσιμες μέρες από την ημέρα αγοράς καθώς και 30 λεπτά ομιλίας.

 

 

Παιδια καλησπερα και απο εμενα!

 

Αγορασα απο Vodafone το 5800 Τριτη 3/2/2009.

 

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο.

 

Το μοναδικο προβλημα το οποιο αντιμετωπισα ειναι με το ακουστικο και μαλιστα αυτη την στιγμη που σας γραφω η συσκευη βρισκεται ηδη στο service.Δυστυχως δεν εχω τον χρονο να καθισω και να διαβασω ολες τις σελιδες του thread για αυτο θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με το προβλημα τις συσκευης μου μιας και "πηρε το ματι μου" καπου να αναφερετε το σχετικο προβλημα.

 

Το προβλημα ειναι το εξης:Το ακουστικο παρολο που ειναι στο μεγιστο της εντασεως δεν δουλευει σωστα.Δηλαδη ακους τον συνομιλητη σου πολυ σιγα και καποιες φορες κανει καποια ξεσπασματα αυξησης της εντασεως αλλα παλι επιστρεφει στο χαμηλο σημειο.

 

Υποθετω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι ισως να φταινε οι επαφες του ακουστικου.Ο φοβος μου ειναι μηπως στην αντιπροσωπια την Nokia(alpha copy?) δε δεχτουν το προβλημα που εχει η συσκευη ισχυριζομενοι οτι μου επεσε ή κατι τετοιο τελος παντων.Να σημειωσω οτι η συσκευη δεν εχει πεσει ποτε, δεν εχει την παραμικρη γραντζουνια και ηταν παντοτε μεσα στη θηκη που δινει η nokia με το πακετο.

 

Καποιος φιλος/η που αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα τελικα βρηκε λυση?Και αν ναι ισχυουν οι 10 μερες για να το παραλαβω που μου ειπαν απο το καταστημα της vodafone οπου το επεστρεψα?

 

Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων και συγχωρεστε με για το μεγαλο post μου.

Το φαινόμενο που αναφέρεις οφείλεται στο γνωστό πρόβλημα με το ακουστικό.

Φυσικά και να το πας σε Nokia Shop ώστε να το φτιάξουν.

Είναι ενήμεροι για το πρόβλημα οπότε μην ανησυχείς μην τυχών δεν αναγνωρίσουν το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική της Nokia την οποία σέβονται οι περισσότεροι είναι 10 εργάσιμες μέρες από την ημέρα αγοράς καθώς και 30 λεπτά ομιλίας.

 

Αναφερόμουν στις 3 βδομάδες από τότε που το γύρισα πίσω για αλλαγή και έχω μεινει τόσο καιρό χωρις τηλέφωνο !!!

Μήπως υποχρεούνται να μου δώσουν κάποια συσκευή για να κάνω την δουλειά μου όσο καιρο είναι το 5800 στο σερβις

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γνωρίζω αν υποχρεούνται να σου δώσουν συσκευή για να κάνει τη δουλειά σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρήσει κανείς ότι στη αριθμομηχανη τα πλήκτρα φαίνονται κάπως θολά; Με την έκδοση 20.

 

 

Ναι είναι. Όπως ήταν πριν την 20 και τα πλήκτρα για κλήση.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

παρακαλω ,θα ηθελα να ρωτησω

 

ποση ωρα κραταει ομιλια πραγματικα

ποση ωρα gps πραγματικα

επισης αν εχει ευαισθητο πομποδεκτη (τηλεφωνο)

 

ευχαριστω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

 

Είναι φανερό υπάρχει πρόβλημα με τους οδηγούς του καλωδίου. Απεγκατέστησε πλήρως ό,τι έχει σχέση με το PC Suite και τους οδηγούς του καλωδίου χρησιμοποιώντας ειδικά προγράμματα απεγκατάστασης και καθαρισμού του μητρώου των Windows.

Ύστερα πέρνα την τελευταία έκδοση του PC Suite.

 

 

 

 

Το εχω κανει αλλά δεν δουλεύει δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...