Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει το 10 και είμαι 50-50 να βάλω την 11. Έχω και κακή εμπειρία, γιατί δύο φορές με το ν71 που προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση μου κόλλησε το κινητό και το έδωσα σε nokia shop.

Στο 5800 μπορείς να κάνεις αναβάθμιση χωρίς να χρειαστεί να το συνδέσεις με τον υπολογιστή. Μπαίνεις στο Σιαχείριση Συσκευής και πατάς αναζήτηση ενημέρωσης ή απλά πατώντας *#0000#. Η διαδικασία είναι πάρα πολύ απλή και δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος να σου μείνει όπως γινόταν παλιότερα με τις αναβαθμίσεις μέσω NSU.

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος ο χάρτης να περιστέφεται ανάλογα με την πορεία ή να ακολουθεί την πορεία του οχήματος?

Για να γίνει αυτό θα πρέπει να ενεργοποιήσεις κάποια άδεια χρήσης και να ορίσεις πορεία. ΑΝ δεν θέλεις ν απληρώσεις για κάποια άδεια, όπως όλοι μας άλλωστε, μπορείς να πάρεις δωρεάν 7 μέρες άδειας και μόλις σου τελειώσει παίρνεις νέα; άδεια. Έτσι το χρησιμοποιώ πολύ καιρό τώρα. Την άδεια την παίρνεις απο εδώ.

Ρε παιδιά δεν έχει είπαμε φωνητική πλοήγηση. Απλή πλοήγηση έχει???

Και τα δύο είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα. Όταν κάνεις πλοήγηση, έχεις και φωνητικές οδηγίες. Πάρε την αδειούλα σου και θα κάνεις πλήρη χρήση του nokia maps. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο 5800 μπορείς να κάνεις αναβάθμιση χωρίς να χρειαστεί να το συνδέσεις με τον υπολογιστή. Μπαίνεις στο Σιαχείριση Συσκευής και πατάς αναζήτηση ενημέρωσης ή απλά πατώντας *#0000#. Η διαδικασία είναι πάρα πολύ απλή και δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος να σου μείνει όπως γινόταν παλιότερα με τις αναβαθμίσεις μέσω NSU.

 

Δεν ειναι διαθεσημη η αναβαθμιση. Προς το παρον μπορεις να κανεις μονο μεσα απο το pc suite..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Tο πουλαει και το Πλαισιο δλδ τωρα? Και σε αυτην την τιμη 349€ ?

Link to comment
Share on other sites

lete tora to plaisio na to dinei kai me epidotisi cosmote?

Φυσικά και δεν το έχει αποκλειστικότητα, απλά έτυχε να το φέρει πρώτη.

 

 

lete tora to plaisio na to dinei kai me epidotisi cosmote?

Αν είναι διαθέσιμο και δίνει επιδοτήσεις cosmote το Πλαίσιο, γιατί όχι...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν το έχει αποκλειστικότητα, απλά έτυχε να το φέρει πρώτη.

 

 

Kαι παλι περιεργο :) Το εφερε η Vodafone πρωτη και δεν το εφερε η ιδια η Νοκια? ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα στο πλασιο.. μηπως λεω μηπως οι τιμες που δινει για cosmote ειναι λιγο ακυρες... πιστευω να εχουν κανει απλα λαθος...
Link to comment
Share on other sites

Kαι παλι περιεργο Το εφερε η Vodafone πρωτη και δεν το εφερε η ιδια η Νοκια? ;)
Όντως, περίεργο. Πρέπει να παίζει κάτι με συμφωνία μεταξύ τους.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αξεσουάρ, δλδ screen protectors, θήκες κτλ... υπάρχει ανάλογο θέμα.

Θα σας παρακαλούσα να συνεχίσετε εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα περιεργο φάνηκε.. 'Ισως τα τσιμπάνε λίγο τώρα που είναι λίγα κομμάτια διαθέσιμα..

Τώρα που μπηκα ξανα δεν είναι πια διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι διαθεσημη η αναβαθμιση. Προς το παρον μπορεις να κανεις μονο μεσα απο το pc suite..

 

Είναι! χτες την πέρασα μέσω FOTA κατέβασε γύρω στα 10Mb και μετά την έκανε εγκατάσταση πολύ πιο γρήγορα και πολύ πιο ασφαλέστερα από το NSU.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα! Δεν το γνωριζα.. :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σωστά :)

Εγώ πριν λίγο το παρήγγειλα στην τιμή των 350€ και θα μου έρθει αύριο.

 

Aπο Νοκια Shop το παρηγγειλες στα 350? Για να ξερω τι να κανω κι εγω, ο μονος λογος που δεν το πηρα ακομα ειναι μηπως και το εφερναν τα Nokia Shops φθηνοτερα..

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν απο τη Vodafone στη λεωφόρο κνωσσού εδώ στο ηράκλειο, ήρθαν λέει σήμερα 5-6 τα οποία έφυγαν αμέσως, δεν υπάρχουν διαθέσιμα στο Ηράκλειο και εγώ έκανα κράτηση, για να το πάρω στο καρτοπρόγραμμα με 250 ευρώ όταν το φέρουν την Τρίτη.
Link to comment
Share on other sites

πανω στο θεμα της τιμης υπαρχει και αυτο το θεμα http://shop.nokia.co.uk/nokia-uk/product.aspx?sku=3960297&culture=en-GB&cp=shophome&product=centertsr_5800 στο νοκια shop Αγγλια το δινουν 250 λιρες ship δεν γινεται διστυχως Ελλαδα, απλα θελω να πω οτι με αυτη την τιμη μπορει να το παρει κανεις 265 ευρω και 30 ευρω να ειναι τα εξοδα αποστολης η τιμη του στο τελος βγαινει 295... μου φαινεται λιγο υπερβολικη η τιμη του στα 350 σε σχεση με την Αγγλια... Βεβαια στο site αναφερει οτι η αποστολη θα ξεκινησει τον Φεβρουαριο οποτε σκεφτομαι μηπως επειδη ειναι η πρωτη παρτιδα το χτυπανε ετσι ακριβοτερα....
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει στο site του Πλαισιου διαθεσιμο για αγορα.Παντως αν υπαρχει αποκλειστικοτητα της voda τοτε μετρηστε κανα μηνα απο τοτε που πρωτοηρθε και περιμενετε
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει αυτό θα πρέπει να ενεργοποιήσεις κάποια άδεια χρήσης και να ορίσεις πορεία. ΑΝ δεν θέλεις ν απληρώσεις για κάποια άδεια, όπως όλοι μας άλλωστε, μπορείς να πάρεις δωρεάν 7 μέρες άδειας και μόλις σου τελειώσει παίρνεις νέα; άδεια. Έτσι το χρησιμοποιώ πολύ καιρό τώρα. Την άδεια την παίρνεις απο εδώ.

 

Και τα δύο είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα. Όταν κάνεις πλοήγηση, έχεις και φωνητικές οδηγίες. Πάρε την αδειούλα σου και θα κάνεις πλήρη χρήση του nokia maps. ;)

 

Και έτσι έχεις δωρεάν το πρόγραμμα (με ένα SMS/week);

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά όχι απο το ίδιο νούμερο κινητού. Για κάθε κωδικό στελνεις άλλο νούμερο και πηγαίνει με μήνυμα ο κωδικός στο κινητό απο το οποίο το έστειλες. Μετά πας στο Nokia Μaps, πατάς extra και βάζεις τον κωδικό και γίνεται η ενεργοποίηση. Από 26/12 που πήρα την πρώτη άδεια, το χρησιμοποιώ έτσι και έχω ακόμα μπόλικες. :) ;)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...