Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν και δύο ακόμα απορίες για τους γνωρίζοντες από προηγούμενα N-series.

1. Υπάρχει η δυνατότητα να σου διαβάζει το μήνυμα φωνή σαν αυτή που αναγγέλει μια κλήση;; στις κλήσεις μιλάει ένας που λέει το όνομα της επαφής (το πως το λέει είναι άλλο θέμα βέβαια) απλά κάπου στο Ν79 forum είχα δει ότι γινόταν και στα sms.

2. Και επίσης κάπου ειχα ακούσει πως κάπως χακάρεται το κινητό για να μην εμφανίζει τη γραμμή αναζήτησης στην αρχική οθόνη, παίζει εδώ κάτι τέτοιο με κόλπο;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν παίζει hack στο 5800.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και δύο ακόμα απορίες για τους γνωρίζοντες από προηγούμενα N-series.

1. Υπάρχει η δυνατότητα να σου διαβάζει το μήνυμα φωνή σαν αυτή που αναγγέλει μια κλήση;; στις κλήσεις μιλάει ένας που λέει το όνομα της επαφής (το πως το λέει είναι άλλο θέμα βέβαια) απλά κάπου στο Ν79 forum είχα δει ότι γινόταν και στα sms.

2. Και επίσης κάπου ειχα ακούσει πως κάπως χακάρεται το κινητό για να μην εμφανίζει τη γραμμή αναζήτησης στην αρχική οθόνη, παίζει εδώ κάτι τέτοιο με κόλπο;;

 

Ο "Πέτρος" μέχρι στιγμής απουσιάζει,καλέστε αργότερα;),ούτε και θέματα ήχων έχει-μελλοντικά ίσως έρθουν αυτά με αναβάθμιση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ρε παιδιά, έχει γενικώς η οθόνη του μια θολούρα ή είναι μόνο το δικό μου ; Στην αρχή νόμιζα οτί είχα ξεχάσει την ζελατίνα πάνω, είναι λίγο ενοχλητικό.

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι το Νοkia 5800 XpressMusic θα φτάσει στα Nokia Shop έως 15/2 σε τιμή 292 ευρώ με ΦΠΑ!

 

Σε 2 nokia shop που ρώτησα πριν από λίγο στη Θεσ/νικη, μου είπαν το μεν ένα από μέρα σε μέρα και το άλλο σε 2 βδομάδες... Τουλάχιστον συνέπεσαν στην τιμή: 360. Το Πλαίσιο το έχει στα 349, αλλά από το κατάστημα της διαγωνίου που πέρασα, είχε εξαντληθεί...

Link to comment
Share on other sites

και γω που ρωτησα στο πλαισιο ειπαν οτι δεν το περιμενουν συντομα...

τι γινεται παιδια? το εχει τελικα ή οχι?

εγω ρωτησα στο καταστημα της ευκαρπιας(θεσσαλονικη)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι το Νοkia 5800 XpressMusic θα φτάσει στα Nokia Shop έως 15/2 σε τιμή 292 ευρώ με ΦΠΑ!

 

Απο που προκυπτουν αυτες οι πληροφοριες? Για να ξερω αν εχουν βαση, να περιμενω λιγες μερουλες. Αξιζει για -60 ευρω...

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

φίλε χωρίς να θέλω να σε αγχώσω αν ειχες διαβάσει το θέμα θα έβλεπες ότι αυτά ήταν software bugs, αυτό με το κουμπί της κάμερας με την αναβάθμιση στην 11 λύθηκε και μετά απόπ φορμάτ πολλά από τα κολλήματα οπότε πιστεύω κι από νοκια ένα hard format θα σου κάνουν και upgrade μόνο, αλλαγή φαντάζομαι κάνουν μόνο σε κατασκευαστικά λάθη (ποιότητα, ηχεία κλπ)

 

δεν πειραζει

ας ταλαιπωρηθουν λιγο κι ας μου φερουν το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

και γω που ρωτησα στο πλαισιο ειπαν οτι δεν το περιμενουν συντομα...

τι γινεται παιδια? το εχει τελικα ή οχι?

εγω ρωτησα στο καταστημα της ευκαρπιας(θεσσαλονικη)

 

To πρωί το είχε το Πλαίσιο στο κέντρο.

παιδια,ξερει κανεις ποτε θα ερθει καινουργια παρτιδα στα Βοδαφον της Καλλιθεας???:O

 

Κάθε Τρίτη και Πέμπτη έχουν παραλαβή τα καταστήματα voda.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

To πρωί το είχε το Πλαίσιο στο κέντρο.

 

 

Κάθε Τρίτη και Πέμπτη έχουν παραλαβή τα καταστήματα voda.

 

ευχαριστω φιλε,εγω ο βλακας σημερα ηθελα να παω να το παρω......τελικα θα παω αυριο:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με έχετε κουφάνει!

Δεν υπάρχει Hard Format, και αν κάνατε Format απλώς το κινητό δεν θα ξανάνοιγε.

Αυτό που κάνετε είναι απλώς Hard Reset δηλαδή επαναφωρά ρυθμίσεων.

Απο Format αυτό που και καλά σβήνει τα πάντα είναι το low level το οποίο όμος είναι μόνο για δίσκους κανονικούς με κινητά μέρη και όχι για SSM.

 

[ΕΔΙΤ]Τελικά δεν μου είπατε. Τα προβλήματα είναι στο hardware ή στο λογισμικό;;;[/ΕΔΙΤ]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σχετικά με το gps όταν ανοίγω το εικονίδιο χάρτες μου βγάζει μήνυμα συνδεση με vodafone web. Αν πατήσω ΝΑΙ θα χρεωθώ, έτσι δεν είναι???? Αν πατήσω όχι περιμένω να βρει δορυφόρους αλλά δεν γίνετε τίποτε. Μπορεί κάποιος να πει πως το χρησιμοποιούμε το κ***gps γιατί τα έχω πάρει !!!!!

Επίσης όλες οι εφαρμογές , οι χάρτες κτλ που βρίσκονται στο κινητό, είναι στην κάρτα ή στην μνήμη του κινητού. Θέλω να κάνω format και στην κάρτα και στην μνήμη. Τί πρέπει να αποθηκεύσω για να μην χάσω τίποτα και πού???

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Η απενεργοποίηση γίνεται από Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Ρυθμίσεις εφαρμογών > Εντοπισμός > Μέθοδοι εντοπισμού και απο-επιλέγεις το Υποβοηθούμενο GPS.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης όλες οι εφαρμογές , οι χάρτες κτλ που βρίσκονται στο κινητό, είναι στην κάρτα ή στην μνήμη του κινητού. Θέλω να κάνω format και στην κάρτα και στην μνήμη. Τί πρέπει να αποθηκεύσω για να μην χάσω τίποτα και πού???

Ό,τι εφαρμογές που έχει εξ αρχής το κινητό είναι ενσωματωμένες στο λειτουργικό, οπότε μετά και από hard format δεν θα χάσεις κάτι.

Οι χάρτες του Nokia Maps αποθηκεύονται πάντα στη κάρτα μνήμης στο φάκελο cities.

Αλλά παρότι υπάρχει φάκελος cities στη κάρτα, τους χάρτες της Ελλάδος δεν τους έχει. Τουλάχιστον σε εμένα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα κι εγω και τελικα το πηρα παρα τα αρνητικα που λεγονται εδω...

Λοιπον με το που το αγορασα του εκανα την αναβαθμιση γιατι ειχε την 10 και ολα πηγαν καλα...του εκανα και καπακι ενα φορματ...

Παρολαυτα ευτυχως δεν εχω το προβλημα που λενε καποια παιδια οτι χτυπαει γαι 1-2 δευτερα και μετα σταματαει ουτε παρατηρησα την αυξομειωση της εντασης κατα τη διαρκεια της ομιλιας.

Το μονο που υπαρχει και στο δικο μου ειναι το μικρο κενο πανω δεξια το οποιο δεν ειναι και τοσο τραγικο.

Το κινητο μιλαμε τα σπαει....Για τα λεφτα του ειναι φοβερο........

Οσο για τους χαρτες εγω παρατηρησα οτι εμενα τους εχει μεσα της ελλαδας.Τωρα τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Διαφημιση της Voda που λεει : "5800. Το πρωτο κινητο tpuchscreen της Νοκια":lol::lol::p

 

Ακουγεται πιο cool υποθετω απο το να λενε "Το δευτερο κινητο touchscreen της Νοkia"

Ασχετα τυπακια. :lol:

 

 

 

υγ: Και ναι , το spot δεν λεει "Το πρωτο S60 touch" κλπ κλπ. Λεει απλα "το πρωτο Νοκια touch"

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Διαφημιση της Voda που λεει : "5800. Το πρωτο κινητο tpuchscreen της Νοκια":lol::lol::p

 

Ακουγεται πιο cool υποθετω απο το να λενε "Το δευτερο κινητο touchscreen της Νοkia"

Ασχετα τυπακια. :lol:

 

 

 

υγ: Και ναι , το spot δεν λεει "Το πρωτο S60 touch" κλπ κλπ. Λεει απλα "το πρωτο Νοκια touch"

 

Καπως πρεπει να το προωθησουν....;)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι αναφέρεται στα περισσότερα μέσα...

Ξεχνάνε τα 7700, 7710 και 6708.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το wifi που ειναι??/Εγω δεν το βλεπω???

 

Μενού->Ρυθμίσεις->Συνδεσιμότητα->Ασύρματο LAN

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις την 11 να τη βάλεις.

Θα διορθωθούν αρκετά προβληματάκια.

 

να την περασω εγω η να παω στη βοντα να το δωσω στο σερβις?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Μα χαρα συνδεθηκα και εκει....κατευθειαν

 

Τωρα να σας πω για το gps.Το ανοιξα 2 φορες για λιγο μεσα στο σπιτι για να το δω πως ειναι...μεσα στο σπιτι αποκλειεται να βρει δορυφορους...Οπως σας ειπα εμενα εχει το χαρτη της αθηνας ηδη μεσα.Λοιπον βγηκα στο μπαλκονι για να δω να πιασς δορυφορους.Με το που ανοιγω την εφαρμογη βρηκε δορυφορους ρε παιδια σε 5 δευτερολεπτα...Επαθα πλακα....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...