Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νιωθω οτι μαλον εσωσα 350 ευρω απο την τσεπη μου .παντως κριμα γιατι φενεται ωραιο τηλεφωνο..και το περιμενα καιρο...

παμε για αλλο.....

 

Μια από τα ίδια κι εδώ..από τον Οκτώβριο τo ανέμενα..

Η φάση είναι ότι εκνευριζόμουν που δεν τo έβρισκα μέχρι χτες..

Φυσικά δεν έπαιξε ρολο η απόφαση μου να αποσύρω τo ενδιαφέρον μου για τo κινητό μονο τα προβληματα που εχει το κινητο, αλλα και η πολιτική που ακολούθησαν πολλά καταστήματα Vodafone, όπου θέλανε να τα δώσουν με επιδότηση και όχι με αγορά.

 

Οποτε υπομονή 2-3 μήνες μέχρι να κυκλοφορήσει το Ν97.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και για τους καταστροφολόγους επιβεβαιώνω ότι το έχω και γω 3 μέρες και δεν έχω το παραμικρο πρόβλημα (με έκδοση 10)

 

Τέτοια σχόλια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι απαραίτητα.

Το να λες κάποιον καταστροφολόγο που αγόρασε μια συσκευή που έχει κάποιο ελάττωμα εργοστασιακό η λογισμικό δεν το βρίσκω καθόλου σωστό και για μια συσκευή καινούργια που ενδιαφέρετε αρκετός κόσμος να αγοράσει.

Νομίζω πρέπει να επισημανθούν όλα τα ελαττώματα ώστε να είναι ενημερωμένος κάθε πιθανός αγοραστείς!

Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδια μεχρι τωρα κανενα προβλημα , μολις το πηρα το εκανα format μετα αναβαθμιση κατευθειαν στην 11 και μια χαρα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω περασα προχθες απο nokia shop π. Φαληρου, που σημειωτεον οτι το ειχα σε μεγαλη υποληψη, για το γνωστο κενο στο κουμπωμα πανω δεξια.... η απαντηση ηταν, μ ενα υφακι βαριεμαι που ζω, οτι ετσι ειναι. Ευγε! τωρα αν τουσ πειραξε που δε το πηρα απο εκει, δεδομενου οτι σχεδον ολα τα νοκια μου τα εχω παρει απο εκει..... Ας το ειχαν φερει πρωτοι. Κατα τ αλλα ξυδακι... λυπαμαι ειλικρινα δε περιμενα τετοια συμπερφορα απο το συγκεκριμμενο.... Και να σκεφτεις οτι πριν παω voda τους ειχα παρει κ τηλ το κοροιδο για να τους προτιμησω... Αυτα....... Προσεχετε που δινετε τα χρηματα σας. Αυτη ηταν συμπεριφορα σε πελατη 5 premium συσκευων μετρητοις!
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση δεν χάνεται απολύτως τίποτα!

 

------------------

 

 

Η έκδοση 11.xx.xx είναι διαθέσιμη μόνο μέσω του Software Updater και όχι μέσω FOTA!

 

 

Επειδή είδα ότι το έγραψε κι άλλος. Τι εννοείτε δεν χάνεται τίποτα με την αναβάθμιση;

Έχετε κρατήσει backup και μετά κάνατε restore και ήταν όλα στη θέση τους (και εφαρμογές και επαφές) και λειτουργούσαν κανονικά;

Ή δεν κάνατε καθόλου backup και ήταν όλα στη θέση τους μόλις έγινε η αναβάθμιση;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν κάνατε καθόλου backup και ήταν όλα στη θέση τους μόλις έγινε η αναβάθμιση;

Το δευτερο. Eιναι ολα στην θεση τους οπως ηταν και πριν την αναβαθμιση. Δεν χρειαζεται να κρατησεις backup.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ολα στην θεση τους οπως ηταν και πριν την αναβαθμιση. Δεν χρειαζεται να κρατησεις backup.

 

:blink: Wow!! Too good to be true!! :D

Από πότε άρχισε να γίνεται αυτό; Είναι χαρακτηριστικό του συγκεκριμένου μοντέλου ή της νέας έκδοσης FP για symbian touch; Εγώ έχω μείνει στο Ν73 ακόμα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η πρωτη συσκευη που το εκανε αυτο ειταν το Ν82 δεν θυμαμαι ακριβoς :O :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει επεισόδια τελικά. :O

Μάλλον πρέπει να ανανεωθώ τάχιστα. Περίμενα να στρώσει το Omnia για να το πάρω και πάνω που ήμουν έτοιμος, ήρθε το 5800. Αν είχαν την ίδια τιμή, δε θα άλλαζα γνώμη αλλά με τέτοια τιμή, μάλλον θα αλλάξω.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η πρωτη συσκευη που το εκανε αυτο ειταν το Ν82 δεν θυμαμαι ακριβoς :O :)

Κι εγώ αυτό θυμάμαι, αν δεν κάνω λάθος. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Nokia 5800 XpressMusic Originally Had Geotagging

 

http://www.symbian-guru.com/wp-content/uploads/2009/01/5800_xpressmusic_originally_excerpt.jpg

 

Περισσότερα...

 

--------------------------------

 

Επίσης αυτό που παρατήρησα -αν και επιφυλάσσομαι- είναι πως δεν έχει φωνητικές κλήσεις στις επαφές καθώς και εκφώνηση καλούντος.:wacko:

Τι γίνεται, αντί να προστίθενται χαρακτηριστικά, αφαιρούνται...;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης αυτό που παρατήρησα -αν και επιφυλάσσομαι- είναι πως δεν έχει φωνητικές κλήσεις στις επαφές καθώς και εκφώνηση καλούντος.:wacko:

Τι γίνεται, αντί να προστίθενται χαρακτηριστικά, αφαιρούνται...;

 

και τα 2 εχει και εκφωνηση και φωνητικη

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη είδα στα προφίλ είναι η αλήθεια και παραξενεύτηκα.

Αλλά και σε μία μέρα τι να προλάβω να δω...

Ας ελπίσω πως δεν θα καθυστερήσει η αντικατάσταση.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και σε έμενα όλα δουλεύουν μια χαρά και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα....Κανένα screen protector έχει κυκλοφορήσει?

 

invisibleSHIELD™ for the Nokia 5800 XpressMusic

προχθες μου ηρθε για το Ν82 την περασα κι ειναι πολυ καλη λυση....

δεν δοκιμασα να το "χαραξω"με το κλειδι

υπολογιζε περιπου 20 μερες... (26 Δεκ παραγγελεια-14 Ιαν Παραλαβή)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως η καλυτερη μαρκα screen protectors και εγω εχω στο κινητο μου μηνες τωρα και δεν εχει την παραμικρη γρατζουνια.Εκανες οντως πολυ καλη επιλογη φιλε μου :)
"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αγορασα και εγω απο vodafone Μενιδιου.Εκανα και την αναβαθμιση και ολα μια χαρα.Το κινητο ειναι πολυ καλο
Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως η καλυτερη μαρκα screen protectors και εγω εχω στο κινητο μου μηνες τωρα και δεν εχει την παραμικρη γρατζουνια.Εκανες οντως πολυ καλη επιλογη φιλε μου :)

 

μη σου πω οτι επειδη ειμαι μισο βημα απο τη μεταβαση σε 5800 θα παραγγειλω "προκαταβολικα" κι ενα για το 5800 (εχω κι εκπτωση 20%) :p:p

 

Διάβασα στο παλιο νημα οτι με την κοκκινγη ριγα ειναι πιο ομορφο...? αληθευει?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι εγω στο κατάστημα της Λιβαδειάς και υπήρχαν κάποιες συσκευές. Σε μπλε χρώμα βέβαια, το είδα πολύ σταθερό και γερή κατασκευή αλλά παρατήρησα ότι είναι παραεισαγωγής από την Ουγγαρία. Δεν συγκράτησα τον αριθμό ΙΜΕΙ. Μου είπαν ότι έχει ελληνικό μενού κανονικά. θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω τα δικά σας 5800 από ποιά χώρα είναι και αν όντως μετά την αναβάθμιση χάνονται τα ελληνικά η όχι. Είπα να μου το κρατήσουν βέβαια αλλά θέλω να διαβάσω και περισσότερες εντυπώσεις από τους ήδη κατόχους.

 

Όχι δεν είναι παραεισαγωγή,μιας και η Nokia αποφάσισε να το κατασκευάσει στην Ουγγαρία.Έχω την εντύπωση πως και το Ν97 θα κατασκευάζεται και αυτό εκεί.

Απο vodafone που απόκτησα και εγω το δικό μου έχω κανονικά εγκύηση απο Alfa Copy και οτιδήποτε χρειαστώ μέσω εγκύησης μπορώ να απευθυνθώ σε Nokia Club.

Μετά την αναβάθμιση σε v.11 όχι δεν χάθηκαν τα ελληνικά απο την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άφησα για αντικατάσταση σήμερα στη vodafone. Μου είπαν μέχρι την Παρασκευή θα με ειδοποιήσουν.

Ελπίζω να είμαι πιό τυχερός με τη νέα συσκευή.

Πάντως το ποσοστό προβληματικών συσκευών στο συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι πολύ μεγάλο και πιστεύω ότι vodafone και nokia πρέπει να προβαίνουν σε άμεση αντικατασταση αν θέλουν να διαφυλάξουν την αξιοπιστία τους.

Εγώ πάντως αν με καθυστερήσουν παραπάνω απο βδομάδα θα αλλάξω εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

invisibleSHIELD™ for the Nokia 5800 XpressMusic

προχθες μου ηρθε για το Ν82 την περασα κι ειναι πολυ καλη λυση....

δεν δοκιμασα να το "χαραξω"με το κλειδι

υπολογιζε περιπου 20 μερες... (26 Δεκ παραγγελεια-14 Ιαν Παραλαβή)

 

 

Ωραία!!Χμμ λες να πάρω full body??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες αν θελω να το χρησιμοποιησω ως destinator που μπορω να βρω προγραμμα που να κανει την δουλεια?

Destinator για 5800 δεν υπάρχει ακόμη.

Το Garmin έχει αναφερθεί πως τρέχει αλλά με μειωμένη λειτουργικότητα. Δες τα ανάλογα θέματα.

Το Sygic δεν γνωρίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άφησα για αντικατάσταση σήμερα στη vodafone. Μου είπαν μέχρι την Παρασκευή θα με ειδοποιήσουν.

Ελπίζω να είμαι πιό τυχερός με τη νέα συσκευή.

Πάντως το ποσοστό προβληματικών συσκευών στο συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι πολύ μεγάλο και πιστεύω ότι vodafone και nokia πρέπει να προβαίνουν σε άμεση αντικατασταση αν θέλουν να διαφυλάξουν την αξιοπιστία τους.

Εγώ πάντως αν με καθυστερήσουν παραπάνω απο βδομάδα θα αλλάξω εταιρεία.

 

τι ειχε και το αφησες?παντως λενε στα καταστηματα οτι θελει περιπου μια βδομαδα.να παει στη νοκια να τους πουν οκ και να γινει η αντικατασταση

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...